DZIŚ JEST:   20   LUTY   2019 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


W komentarzach padło pytanie o Legnicę. Ksiądz który odprawiał Mszę św. podobno nie miał wiary, opowiadał to na rekolekcjach kapłańskich, usłyszał to ksiądz z mojej parafii i powtórzył na kazaniu.
1 miesiąc temu / uuuu
 
Mam propozycję.Módlmy się.Przyjmnijmy Sw.Sakrament.Pokutujmy.A wtedy będziemy czerpać z Bożego Miłosierdzia,Jego Łaski. A cała reszta to tylko dewagacje co by było gdyby było.Amen
2 miesiące temu / marek z tar gór
 
Ciekawe, dlaczego ksiądz w Argentynie 16 lat temu i ksiądz w polskiej Sokółce postąpili z leżąca na posadzce Hostią tak samo: włożyli ją do wody. "Reformowany ksiądz" z Buenos Aires miał to zrobić na "protestantyzującą modłę". Protestanci zanurzają Hostie w wodzie?
2 miesiące temu / Hanka
 
Nie jestem specjalistą od Mszy św. i procedur obchodzenia się z Najświętszym Sakramentem ale jeżeli w tym artykule jest prawda to pojawia się kilka pytań: 1. Czy ten ksiądz był przeszkolony jak postępować z Najświętszym Sakramentem w takich wypadkach? 2. Jeżeli tak, to kto go szkolił, jakie były procedury? Czy one zawiodły? 3. Jeżeli rzeczywiście to wina kapłana i efekt jego niewiedzy to powinien zostać czasowo usunięty od pełnienia obowiązków i ponownie przeszkolony (tak robi się na kolei jeżeli ktoś popełni błąd i postąpi niezgodnie z procedurami) 4. Jak w pracy ktoś się ostro pomyli i np. przez budowlańca zawali się most, to wtedy on za to odpowiada. A ksiądz?
2 miesiące temu / trooper
 
Cud w Sokółce przestaje być widoczny. Nie przyjęliśmy jego przesłania! Oblicze Pana odwraca się od nas? Poszukajcie na YT: "Los Polski wisi na włosku" - Maciej Bodasiński (X 2018)
2 miesiące temu / Los Polski wisi na włosku
 
Wielu księży nadal twierdzi iż nie wiedzą dlaczego cud w Sokółce się wydarzył. Snują przypuszczenia wszelkie poza tym oczywistym. Cud zdarzył się z powodu zbezczeszczenia Najświętszej Hostii.
2 miesiące temu / Jacek
 
Jeżeli ktoś jest tam na miejscu niech otworzy oczy,da się tam zobaczyć inne cuda tylko potrzeba wiary.Byłem widziałem potwierdzam.
2 miesiące temu / gość
 
@ptyś: Skryć pod korcem? Chyba przywalić kontenerem gruzu i ziemi.
2 miesiące temu / ma
 
Oto odpowiedź na pytanie: dlaczego Chrystus dał na cuda Eucharystyczne. Fragment proroctwa o. Pelanowskiego, warto zapoznać się z całością: Mówi Pan: "(...)Chwila jest bliska! Dałem wam znak ? w Legnicy i w Sokółce! Któż z was wie, dlaczego wam je dałem? Kto się tym przejął? Czy dalej wielu z was będzie przyjmować Komunię w stanie grzechu tylko ze względu na wstyd przed ludźmi? Czy ja kapłanom, klerykom pozwoliłem bez spowiedzi przyjmować Komunię? Czy pozwoliłem bez spowiedzi wam, dzieciom Kościoła iść do Komunii? Kto wam na to pozwala? Czy nie wiecie, że jeśli do Mojej Krwi się nie uciekniecie ? wasza krew się poleje? SZANUJCIE EUCHARYSTIĘ. BROŃCIE JEJ ? BO BLISKI JEST ZAMACH NA NIĄ. NIE ŚPIJCIE!!! Kiedy uczniowie spali w Ogrodzie Oliwnym, stracili mnie ? i dopiero po zmartwychwstaniu zobaczyli! Czy wy też tak chcecie? Czy chcecie, bym odszedł od was, by Mnie wam zabrano? Okażcie przywiązanie do mnie (...)"
2 miesiące temu / WAŻNE!
 
@refleksja: piszą o tym, o czym KAIe, Goście i Niedziele nie chcą pisać. Po co powielać coś, co już wielokrotnie zostało napisane, skoro jest tyle rzeczy, które usiłuje się skryć pod korcem?
2 miesiące temu / ptyś
 
A tak nieśmiało zapytam o "Watykan dzisiaj" O Benedykta, lepiej późno niż wcale. Wybitnie katolicki tekst.
2 miesiące temu / Milicjant Niepokalanej
 
Do wieczornych modlitw dołączamy od dziś intencję za kapłanów.
2 miesiące temu / juju
 
"(...) nowo wyświęcony ksiądz opuszczając seminarium, nierzadko kpi sobie z tego, przed czym klękał, wstępując doń." - smutne, lecz niestety chyba coraz częsciej prawdziwe.. Ksieżom z parafii św. Antoniego i pozostałym kapłanom pełniącym służbę Bożą w Sokółce, zwłaszcza tym bardziej dojrzałym w latach oraz ze średniego pokolenia, trzeba oddac, że mogą byc stawiani za wzór gorliwości i godnych naśladowania postaw kapłańskich. Dekanat sokólski, Sokółka, pod wzgledem pobożności oraz ducha cechującego duchowieństwo, wiernych moga byc wzorem dla Kościoła. Najlepszym dowodem mogą byc procesje Bozego Ciała, nagrania z ostanich lat dostepne w sieci. Współczesny Kosciół i świat cenią jednak inne wartości.:P
2 miesiące temu / początkujący kombajnista
 
Bóg zapłać za powyższy wpis.
2 miesiące temu / Monarchista
 
Pytanie,czy to niedouczenie,niechlujstwo czy lekceważenie Najświętszego Sakramentu?W mojej parafii(bo ją znam od lat) było już sporo różnych księży,ale jakoś nigdy nie było kapłana gorliwego,posiadającego szacunek dla Hostii i uczącego tegoż szacunku wiernych.Np.od dawna obserwuję dziwny dyg składany przez wielu wiernych przed Tabernakulum,rzadko kto uklęknie z szacunkiem,dzieci chodzą po kościele jak po swoim pokoju.Nigdy,ale to nigdy nie było na ten jawny brak czci,żadnej reakcji proboszcza.Więc jeśli brakuje księdzu w takich podstawowych sprawach umiejętności nauczenia wiernych szacunku dla Najświętszego Sakramentu,to czy można wymagać by ksiądz sam potrafił zachować się odpowiednio w takiej jak w artykule sytuacji?Jaką wiedzę teologiczną wyniósł z seminariów ksiądz z Sokółki,albo mój proboszcz lub inni księża?Czy ich posługa to już urzędniczy etat?Jak trzeba to poszperają w dziennikach ustaw? Mówią "jaki pan taki kram" i to jest niestety prawda.
2 miesiące temu / opos
 
Cyt. "To ono sprawia, że nowo wyświęcony ksiądz opuszczając seminarium, nierzadko kpi sobie z tego, przed czym klękał, wstępując doń." no to jest deformacja a nie formacja.
2 miesiące temu / Nick
 
O. Huculak to wspaniały kapłan i uczony, którego miałem zaszczyt poznać z górą 20 lat temu. Wielka szkoda, że tak rzadko gości on w przestrzeni publicznej polskiego Kościoła.
2 miesiące temu / Karol
 
Słudzy Chrystusa chcą dożyć spokojnej emerytury, jak mówi ks. Glas. Ale nie tędy droga, drodzy księża, nie tędy droga drodzy wierni, nie tędy droga narodzie, świecie i nie tędy droga wrogowie Chrystusa na ziemi i pod ziemią. Nie waszym będzie zwycięstwo i nie będzie świętego spokoju dla ludzkości bez świętości ludzi tylko kara straszna, a potem nawrócenie i także kara dla szatana za zniszczenia na ziemi i próbę zniszczenia świata, dzieła Bożego, nie jego szatana dzieła! Bo przecież oni ratują świat. Kiedyś walczyli o pokój i przynieśli dwie wojny. Teraz walczą o ratunek klimatu, ratunek ziemi i chyba chcą ją zniszczyć ci słudzy szatana na ziemi!
2 miesiące temu / Janusz z Kolonii
 
Dziękuję za ten tekst. Przypomina o najważniejszym.
2 miesiące temu / Tomasz
 
Z artykułu wynika, że ksiądz postąpił niewłaściwie. Ludzie świeccy mieliby problem, co zrobić, ale ksiądz powinien znać procedury. Chociaż jeżeli nie zrobił tego z rozmysłem, tylko np. z roztargnienia, to myślę, że karać nie należy, bo każdy jest omylny.
2 miesiące temu / Michu.
 
Marka 7:6-8 6 Tedy on odpowiadając, rzekł im: Dobrze Izajasz o was obłudnikach prorokował, jako napisano: Lud ten czci mię wargami, ale serce ich daleko jest ode mnie. 7 Lecz próżno mię czczą nauczając nauk i ustaw ludzkich. 8 Albowiem wy opuściwszy przykazania Boże, trzymacie ustawy ludzkie, umywanie konewek i kubków, i wiele innych takich tym podobnych rzeczy czynicie.
2 miesiące temu / Prawo ludzkie
 
Hurra, nareszcie PCH24 puściło O.Huculaka. Jak wszyscy wiedzą, napisał On niedawno dzieło w obronie Najświętszego Sakramentu. Doszły mnie słuchy że tych czterech Kardynałów od dubiów chciało ją mieć w swoim języku. Książka dalej nie wydana. A tymczasem około protestanckie śmieci mają się świetnie.
2 miesiące temu / Leo
 
Marek to katolik posoborowy. Ma swoją opinię w każdej sprawie na podstawie wrażeń i odczuć, oraz tego, co mu się wydaje. Polemika na tym poziomie z najtęższą teologiczną i dogmatyczną głową w Polsce, a pewnie i w Europie, bez szans. Tekst ma już kilka lat. Do tej pory nikt go nie podważył. W Legnicy wydarzyło się to samo.
2 miesiące temu / Antymodernista
 
Sokółka stała sie dla mnie jednoznacznym dowodem na to, że konsekracja się dokonuje nawet wobec niegodnych Kapłanów, niegodnej Mszy Św., spapranych modlitw itd itp. Także Bractwo Św. PiusaX i Sedewakantyści mają z tym cudem poważny orzech do zgryzienia. Plany Bożej Mądrości są niedoścignione i chadzają przedziwnymi drogami . . . po ludzku niepojętymi. Kwestia co uczynił Kapłan z Hostią, oddaje najlepiej najdawniejsza teza, że nie ma na ziemi nic wystarczająco drogocennego, co byłoby godne służyć za tacką dla Hostii!!! Więc o czym te dyskusje, uczynił byle jak, byle co, byle gdzie, byle problem odsunąć z oczu - oto cała istota współczesnego Kapłaństwa. Poza tym tekst napisany wiele lat wcześniej, też gwoli rzetelności powinno się to podawać.
2 miesiące temu / Andrzej BR
 
Czytając wasza artykuły mam wrażenie, że pełnicie role krytyków "dzisiejszego" Kościoła, wokół nieprawidłowości skupiają się wasze artykuły - ze świecą szukać jakiegoś o pozytywnej wymowie...
2 miesiące temu / refeksja
 
Wyjaśnienie ciekawe, choć na mój gust za bardzo "taktyczne", lokalne. Wynikałoby z niego, że Chrystus wiedział o (nieumyślnej) winie duchownych, jednak niewiedza co do procedury po wypadku przy przeistoczonych Komunikantach jest tak powszechna, że wydaje mi się ono mało prawdopodobne. Czy także do świętokradztwa doszło w Legnicy? Może i doszło. Sam jednak naukę tych dwóch cudów interpretowałbym raczej w skali makro - Polski, a nawet Kościoła i świata. Michał Obrębski
2 miesiące temu / Michał Obrębski
 
Pierwsza część opisu, na czym polegało wykroczenie jak najbardziej dogłębna i zrozumiała. Ale mam poczucie, że Jezus tym cudem chce pokazać nam swoją naturę, zamiast psioczenia na "kręgi katolicko?reformowane" przydałaby się głębsza refleksja, co On chciał przez to pokazać o sobie. Co ten cud mówi o Nim samym, a nie o naszej słabości.
2 miesiące temu / MB
 
Ogromnie cieszy publikacja tego cennego tekstu o. dra Huculaka. Natomiast pana Marka zachęcam do gorliwych poszukiwań i wnikliwej analizy dostępnych źródeł, zwłaszcza sprzed CV II, dotyczących liturgii, która powstała dla uczczenia Najświętszego Ciała i Krwi Zbawiciela.
2 miesiące temu / ancan
 
@marek A może tak jakieś autorytatywne teksty na poparcie tego apriorycznego twierdzenia? o. Hculak z przypisami napisał, a przeciwko temu co napisał i udokumentował goła połajanka ... Trochę więcej staranności przy ferowaniu opinii każdemu się przyda.
2 miesiące temu / ptyś
 
Właśnie, dlaczego podlasie? Też mnie to nieraz zastanawiało. Pochodzę z podlasia, często tam bywam, a mieszkam na dolnym śląsku. Zasadniczo ludzie z podlasia w moim odczuciu dużo bardziej szanują eucharystię i jakby poważniej podchodzą do mszy. Mogę się mylić, ale takie mam odczucia, w związku z tym dlaczego podlasie?? Ktoś zna odpowiedź.
2 miesiące temu / bjs
 
W mojej parafii księdzu spadła Hostia na ziemię to księdzu nie chciało się schylić. Podniósł Ją ministrant!
2 miesiące temu / karol
 
Marek Co tu ma do rzeczy naczyńko? Grzech księdza polegał na tym, że 1) nie spożył Ciała Pana Jezusa, 2) umieścił je w naczyniu, które było używane do obmywania palców (a więc w brudnej wodzie). Zaleca się czytać ze zrozumieniem. O. Huculak dokładnie to wyłuszczył.
2 miesiące temu / TZ.
 
Bardzo ciekawe i dogłębne wyjaśnienie. Powinni je poznać księża w całej Polsce, bo wątpliwe, żeby taką wiedzę wynosili z seminariów. Przy okazji pytanie: a jakie jest podłoże cudu eucharystycznego w Legnicy?
2 miesiące temu / TZ.
 
@Marek - zdaje mi się, że o to właśnie chodzi, że zdaniem Jezusa tak nie powinno się postępować z Jego Ciałem.
2 miesiące temu / koko
 
@Marek - ale czy ty przeczytałeś ten artykuł? Naczynie naczyniem, a ojciec Benedykt dokładnie wytłumaczył dlaczego ksiądz NIE postąpił jak powinien.
2 miesiące temu / Wojtek
 
Kapłan z Hostią postąpił tak jak powinien. To naczyńko jest nie tylko do obmywania palców. Trochę więcej staranności przy ferowaniu opinii.
2 miesiące temu / Marek
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.