DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Coś pięknego. Jest odpowiedzią dodającą otuchy na dzisiejsze lęki.
1 miesiąc temu / babi
 
...artykul-balsam i dla umyslu i dla serca nie tylko polskiego, prawda o Cudzie nad Wisla jest przedstawiona i inteligentnie i madzrze, wielkie dzieki i uznanie dla autora artykulu, artykul trzeba by koniecznie przetlumaczyc na wiele jezykow swiata, pozdrowienia z antypodow
2 miesiące temu / Ks Wieslaw
 
No to może jeszcze M.Wańkowicz?! Był osobistym skrybą samozwańca. Może tysiące świadectw ludzi tamtych czasów, kiedy przejrzeli na oczy. Albo rodziny tych, których ten feldfebel rozstrzelał, jak np. pod Kielcami przed kościołem. Albo dokumenty w Instytucie Piłsudskiegp o obranych kwotach od obcych wywiadów. Ilu zginęło zamordowanych podczas tzw. polowań? setki . . . albo pobicia były codziennością dla jego siepaczy, którzy byli bezkarni wobec prawa, opanowanego przez swoich. Bronić Piłsudskiego, to pluć na groby jego Ofiar! To jego decyzje, podtrzymywane nawet po śmierci, doprowadziły do stanu zapaści całą Armię RP! Piszę personalnie, aby wiedziano o co mi chodzi i z czym polemizuję. Cat-Mackiewicza mam cały zbiór i wiele w tym przypuszczeń, bo prawda o samozwańcu była b. mocno medialnie i brutalnie - tłamszona w zarodku. Pan po prostu nie wie o czym ''sądzi'' myśląc życzeniowo, wbrew ogólnie już dawno ujawnionym faktom. Więc i moim obowiązkiem jest demaskować . .
2 miesiące temu / AndrzejBR
 
Panie Andrzeju, Nie pisałem do kogokolwiek personalnego komentarza, tylko swoją opinię i nawet nie śmiałem pisać że ktoś wypisuje "bujdy na resorach". Szanuje zdanie innych. Zapraszam do lektury np. Książek Stanisława Cata Mackiewicza który obserwował sytuację z pierwszego rzędu. Oczywiście że był zadeklarownym Pilsudczykiem ale cechował się krytyką względem każdego obozu i darzył wielkim szacunkiem Dmowskiego. Historyk ma rzetelnie sprawdzic wszystkie dostępne materiały na temat przebiegu wojny. Pisałem w sensie stricte militarnym, a wojna to nie tylko armia. Wyposazenie wojska polskiego w tamyych czasach nie odbiegalo znaczaco od owczesnych standardow w porownaniu do IIWŚ gdzie wyposazenie WP bylo duzo ubozsze wzgledem agresora.
2 miesiące temu / Mariusz
 
Mariusz - jak możesz wymagać by Policjant stał po tej samej stronie co przestępca! Tak z 5 ulicznikom też byś dokopał, taki super man z ciebie. Bo tak ca. była proporcja wojsk - 1 do 5. A co do tego, to RP nie miała wsparcia prawie wcale w Europie zach. ZERO! Bolszewia natomiast była szkolona np. przez Niemców. A skąd miał Lenin na przejęcie władzy?! Twoich komentarzy nie wolno pomijać, bo są po prostu bujdą na resorach, zwykłą propagandową ściemą!
2 miesiące temu / AndrzejBR
 
W kategoriach stricte militarnych nie był to jakiś cud. Horda bolszewicka nie była tak liczna jak się spodziewano, ok.170tys. dość zmęczonego wojska. Po zdobyciu danych wywiadowczych kompromitacja było by przegranie tej wojny. Cudem natomiast nazwałbym przygotowanie polskiego wojska do walki w tak krótkim czasie. Pomijam komentarze umniejszajace zasługi Piłsudskiego bo bez tego człowieka i paru innych Polska by nie powstała. Tragedia dla ówczesnej Polski było to, że Dmowski i Piłsudski nie byli w jednej osobie.
2 miesiące temu / Mariusz
 
Niestety, historia jest bardziej prozaiczna.
2 miesiące temu / ena
 
"Dług za szkołę spłacam swym życiem. Za wpojoną mi miłość do Ojczyzny - płacę miłością serca. Proszę mnie pochować w albie i stule". "Chwila śmierci ks. Skorupki jest punktem zwrotnym w bitwie pod Ossowem i w dziejach wojny 1920 r. Do tej chwili Polacy uciekali przed bolszewikami, odtąd uciekali bolszewicy przed Polakami... Szczegóły śmierci ks. Skorupki opowiadali mi młodzi żołnierze, których odwiedziłem w szpitalu, jako rannych. Bolszewicy wzięci do niewoli opowiadali znowu, że widzieli księdza w komży i z krzyżem w ręku, a nad nim Matkę Boską. Jakżeż mogli strzelać do Matki Boskiej, która szła przeciwko nim?" Fragment pamiętnika kard. Aleksandra Kakowskiego, Z niewoli do niepodległości, Kraków 2000
2 miesiące temu / Tolka
 
Jeżeli Autora ktoś nazywa paszkwilantem, to jak nazwać tego, który Piłsudskiego uznaje za ''bohatera''?! Dodam więc kilka innych super cnót owego zbawcy RP. Rodzinnie spowinowacony z Dzierżyńskim. Ukończył szkołę wiejską, czyli 4 klasy. Przeczytał Lenina i Marxa. Dosłużył się rangi feldfebla. Pobierał gaże od 4 wywiadów: Austryjacki; Niemiecki; Angielski i Japoński. Wysłał na pewną śmierć 200 tys. Polaków pod Kijowem. Dokonał puczu wojskowego, czyli Zbrodni na Narodzie. Własnoręcznie mordował ludzi niewygodnych. Miał do dyspozycji cały oddział płatnych morderców. Dokonał publicznego aktu apostazji. Zrujnował armię Błękitną gen Hallera. Gdyby Dołęga-Mostowicz nie pisał o nim prawdy, jako o Niki Dyzmie, to powinien go publicznie oskarżyć o paszkwil, ale nie, on wolał mu połamać żebra, że ledwo wyżył. Odszedł z tego świata nie jak bohater, ale jako zżarty syfilisem, kaleka! Starczy?
2 miesiące temu / AndrzejBR
 
Oczywiście, 15 sierpnia nie może się obyć bez paszkwilu na Piłsudskiego, czy autor wie, że kłamstwo to grzech?
2 miesiące temu / Marlowe
 
Chciałbym jeszcze powrócić do dnia 27 lipca br. Mam wrażenie jakbyśmy bezpowrotnie zaprzepaścili okazję należytego uczczenia 100-lecia aktu zawierzenia polskiego narodu Przenajświętszemu Sercu Jezusa i Najświętszej Maryi Pannie Królowej Korony Polskiej. Zaprzepaściliśmy podwójnie, raz przez hierarchów naszego Kościoła i drugi - przez najwyższe władze RP. A treść tamtych aktów zawierzenia jest jak najbardziej aktualna i dzisiaj, bo przecież właśnie zalewa nas fala bolszewickiej neomarksistowskiej rewolucji po stokroć groźniejszej od pandemii koronawirusa bo niosącej zarazę nie tylko dla ciała, ale i duszy. Wciąż ciąży na naszych sumieniach to skandaliczne prawo o aborcji oraz konwencja stambulska, a można było w tą rocznicę wraz z aktem ponownego zawierzenia zrobić piękny prezent Panu Jezusowi i Matce Bożej i naprawić te błędy. Jeśli nie oczyścimy naszego prawa z tych wołających o pomstę do Nieba ustaw nie liczmy na błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.
2 miesiące temu / tak tylko
 
@Gh, a o Kościele niemieckim tylko biskupi niemieccy, a o pandemii koronawirusa tylko wirusolodzy z upoważnienia rządu. Wiadomo, że lepiej żeby tematem zajęli się odpowiedni specjaliści, wykwalifikowani w tej dziedzinie, ale co gdy wytworzy się w niej pewnego rodzaju kasta, klika, która wprowadza ideologię, manipuluje na zlecenie, a prawdę odrzuca ? Akurat wśród historyków coś takiego się wytworzyło. Przykład? Grabowski i Engelking i ich "dzieła" promująca Polaków, jako żydożerców najwyższej próby. A oni są jeszcze historykami z tytułami i państwowymi grantami. Nie tędy droga do prawdy, jak zamknięcie ust ludziom w dyskusji na argumenty, tym że tylko rzekomi specjaliści mogą mieć monopol na prawdę w danej dziedzinie. Takie podejście to podwaliny do niewoli i rządy tzw. "oświeconej" ciemnoty...
2 miesiące temu / DamianK
 
i takiego cudu potrzeba nam teraz ,gdy świat pogrąża się w czeluszczach zła,,,,potrzeba modlitwy i ufności w Bożą moc...módlmy się
2 miesiące temu / marek
 
Nonsensowny najazd na Ukrainę skończyl się ucieczką polskiej armii i dopiero Matka Boska z woli Bożej pod Warszawą pogoniła bolszewików.
2 miesiące temu / Jozue
 
O historii niech się wypowiadają historycy
2 miesiące temu / Gh
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.