DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2019 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Cud Eucharystyczny w Sokółce nie „wyblaknął”! Kuria w Białymstoku reaguje na fake news

Cud Eucharystyczny w Sokółce nie „wyblaknął”! Kuria w Białymstoku reaguje na fake news
fot. Piotr Mecik/FORUM

„W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie w przestrzeni medialnej informacjami o rzekomym wyblaknięciu zjawiska Eucharystycznego w Sokółce, Biuro Prasowe Archidiecezji Białostockiej oświadcza, iż powielane informacje są nieprawdziwe”, czytamy w specjalnym oświadczeniu Biura Prasowego Archidiecezji Białostockiej.

 

Poniżej prezentujemy treść opublikowanego we wtorek dokumentu:

 

Oświadczenie Biura Prasowego Archidiecezji Białostockiej dotyczące Zjawiska Eucharystycznego w Sokółce

 

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie w przestrzeni medialnej informacjami o rzekomym „wyblaknięciu” zjawiska Eucharystycznego w Sokółce, Biuro Prasowe Archidiecezji Białostockiej oświadcza, iż powielane informacje są nieprawdziwe.

 

Cząstka Ciała Pańskiego przechowywana w kolegiacie p w. św. Antoniego w Sokółce jest starannie zabezpieczona i nie zmieniła swojego kształtu i koloru. Od 7 lat jest Ona na co dzień wystawiona wraz z Najświętszym Sakramentem w sokólskim Sanktuarium, które jest żywym miejscem kultu i licznych łask, o których zaświadczają przybywający tam pielgrzymi.

 

Ks. dr Andrzej Dębski

Rzecznik Prasowy Archidiecezji Białostockiej

Białystok, 6.11.2018 r.

 

Źródło: archibial.pl

TK


DATA: 2018-11-08 15:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W dzisiejszych czasach niestety nie mozna juz nawet wierzyc oficjalnym oswiadczeniom kosciola posoborowego! Wszystko co nie bedzie pasowalo zostanie odwolane lub potwierdzone, niezaleznie od faktow. Mysle, ze prawdziwie osadzic sytuacje mozna majac do dyspozycji zdjecie z poczatku cudu eucharystycznego jak i dzisiejszego dnia. Oczywiscie jeszcze lepszym dowodem na to czy cud jest tak samo widoczny dzisiaj jak i w pierwszym dniu zaistnienia, bylby naoczny ale wiarygodny swiadek czy jeszcze lepiej kilku swiadkow. Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus!
6 miesięcy temu / Oscar
 
Wzrok ci wyblaknął. Ale to nie cud :)
8 miesięcy temu / do Stormer
 
Wystarczy pokazać zdjęcie sprzed siedmiu lat i obecne. Obawiam się, że jednak "cud" ?wyblaknął?.
8 miesięcy temu / Stormer
 
Ludzie nie chcą cudów, bo one zachęcają do nawrócenia. Chrystus też przecież dokonywał Cudów, ale współcześni, widząc to wszystko, woleli Go zabić rękoma pogan, niż zmienić swoje życie. To nie jest tak, jak twierdzą materialiści: "Pokazcie mi cud, a uwierzę". Oni jak zobaczą cud, wprawdzie uwierzą, ale odrzucą konsekwencje związane z wiąrą, posuwając się nawet do kłamstwa, byle tylko nie zmieniać swojego życia, czyli nie nawracać się. Cuda, których tak bardzo pozornie łakną ateiści, są dla nich jak wyrzut sumienia. Podswiadomie czują, że czeka ich większa kara, gdy po ujrzeniu cudu nie zmienią swojego życia, więc walczą z cudami. Zbawienie rozstrzyga się w odpowiedzi na Łaskę - w naszym wyborze, czy iść za nią. Nie rozstrzyga się w samej li tylko wierze intelektualnej, gdyż demony również wierzą i drżą.
8 miesięcy temu / aaa
 
Kogoś bardzo uwiera ten Cud Eucharystyczny,nie ma co.Pamiętam,że kiedy jeszcze badano rzetelność zjawiska w Sokółce,to takie fakty wisiały przy każdym kiosku,gdzie pisano,że KK w Polsce nie uznaje tego cudownego cudu.Kiedy zaś potwierdzono prawdziwość Cząstki Najświętszego Ciała i Polacy gorąco się modlą przed Nią,to w oczy kłuje wielu i nie mogąc strawić tej masowej adoracji rozpuszczają kłamstwa.Tak kłamstwa,bo tym są takie opowiastki,które nie mają potwierdzenia w rzeczywistości.
8 miesięcy temu / bzbz
 
Dwa teksty, które pomogą nam zrozumieć: O. Benedykt Jacek Huculak, Cud w Sokółce to odpowiedź na znieważenie O. Benedykt Huculak, Cud w Legnicy to odpowiedź na ponowne zbezczeszczenie Hostii
8 miesięcy temu / Leaf427 za sacerdioshyacinthus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.