DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 65  >   TEMAT NUMERU: Kimkolwiek jesteś, sodomito!

Cuchnące Morze wysycha. Natura reaguje na homorewolucję?

Cuchnące Morze wysycha. Natura reaguje na homorewolucję?
fot. Fotograf: Smetkowski, M.Archiwum: Forum

Morze Martwe znika – według prognoz uczonych wyschnie całkowicie najpóźniej do roku 2050. Wybrzeże tego akwenu jest dziś najniższym lądowym punktem na naszej planecie – położone jest 417 metrów poniżej poziomu morza. W tamtejszej wodzie nie da się nurkować – jest zbyt słona. Również z powodu nadmiaru soli bardzo niebezpieczne pozostaje wchodzenie do tego akwenu: potwornie pieką bowiem wszelkie zadrapania, śluzówki i oczy. W morzu tym nie istnieją warunki do życia dla organizmów żywych – stąd jego nazwa. Leży pośrodku pustyni.

 

Nie, wbrew pozorom „Polonia Christiana” nie stała się pismem geograficznym. Ta garść ciekawostek o oddalonym o kilkadziesiąt minut drogi od Jerozolimy akwenie ma umożliwić nam pewną refleksję, dotyczącą losów świata – tych przeszłych i tych… przyszłych. Otóż do informacji zawartych wyżej należy dodać jeszcze jedną: według tradycji, potwierdzonej badaniami archeologicznymi, w samym środku morza znajduje się miejsce, na którym wznosiły się niegdyś mury dwóch miast: Sodomy i Gomory. Nazwy te słusznie stały się synonimem wszelkiego zgorszenia, nieporządku i grzechu.

 

W naszych czasach użycie słowa „sodomita” uchodzi za obraźliwe. I to wcale nie wśród osób religijnych, ale wśród osób odrzucających Boże prawo. Co jakiś czas w mediach wybucha afera po użyciu tego słowa w przestrzeni publicznej. Najczęściej mianem tym określa się homoseksualistów i innych rozpustników – a uzasadnienie dla takiego ich określania przynosi Pismo Święte. Wszak mieszkańcy Sodomy tak radykalnie odrzucili moralność akceptowaną przez Boga, że planując swe orgiastyczne uciechy, chcieli obcować nawet z zesłanymi na ziemię aniołami!

 

Bóg zniszczył Sodomę i Gomorę deszczem ognia i siarki. Księga Mądrości świadczy, iż „zachowało się jeszcze świadectwo ich przewrotności: dymiące pustkowie, rośliny owocujące o niezwykłej porze, i sterczący słup soli, pomnik duszy, co nie dowierzała”. Ten słup soli to żona Lota. W miejscu, w którym stać miał niegdyś słup soli, jest dziś morze sześć i pół raza bardziej zasolone niż oceany. Morze położone w wyjątkowej scenerii – pośrodku niczego. Morze, w którym nie przeżyje żadna ryba. Akwen nazywany przez starożytnych „cuchnącym”.

 

Czyż możemy wątpić, że istnienie Morza Martwego to znak Boga, niechcącego widzieć więcej obrzydliwości zniszczonych przezeń miast? Czyż nie jest symboliczne, że Stwórca całego świata zechciał umiejscowić Sodomę i Gomorę w najniższym punkcie ziemi?

 

Czyż nie jest pięknym, choć niezwykle prostym i dobitnym znakiem Jego opieki nad nami, że tak zasolił wodę Morza Martwego, by nikt nie był w stanie zanurzyć się w jej odmętach? Że nie da się zanurkować, by zobaczyć, co się tam skrywa? Że Pan uczynił tę wodę tak nieprzystępną, że wejście do niej może nas kosztować życie lub zdrowie? Wszystko po to, byśmy nie zbliżali się do tamtych przeklętych miejsc, do tamtych murów, do tamtych obrzydliwych grzechów.

 

O ile komuś takie rozważania dotyczące zamierzchłych czasów mogą wydać się ważne, o tyle znacznie ważniejsze pozostają rozważania dotyczące przyszłości Morza Martwego. Skoro wysycha ono w gwałtownym tempie, a za trzydzieści lat ma zniknąć całkowicie, czyż i w tych prognozach nie należy poszukiwać Bożych znaków?

 

Nasze ociekające seksem czasy, w których promocja homoseksualizmu i wszelkich zboczeń doprowadziła do powszechnego upadku obyczajów, nierzadko bywają nazywane „powrotem Sodomy i Gomory”. Cóż, określenie to z każdą wysychającą kroplą Morza Martwego przestaje być wyłącznie metaforą.

 

 

Krystian Kratiuk

 

ARTYKUŁ ZOSTAŁ OPUBLIKOWANY W 65. NUMERZE MAGAZYNU POLONIA CHRISTIANA

 

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
31
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Super, czyli jak wyschnie zobaczymy co krylo się na dnie czyli te dwa nieczyste miasta! ????
1 miesiąc temu / Nieznany
 
Morze martwe wysycha przez gejów, lodowce topnieją przez prostytutki, a każda foliówka w oceanie to kolejna para uprawiająca seks przed ślubem
1 miesiąc temu / patrinala
 
XD
1 miesiąc temu / Dirart13
 
Czyli homoseksualizm powoduje wysychanie morza?
1 miesiąc temu / Platki
 
do wyedukowanego Qzin. twoja krztzka braku edukacji jest oparta na manipulacj tekstem albo brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem. czyli nikczemność albo głupota. w tekście jest napisane jak wół grubym drukiem: "najniższym lądowym punktem na naszej planecie". rozumiesz już swoją porażkę?
1 miesiąc temu / chłopek-roztro
 
Czyż możemy wątpić, że istnienie Morza Martwego to znak Boga, niechcącego widzieć więcej obrzydliwości zniszczonych przezeń miast? ---- możemy, ponieważ nie ma na to żadnych dowodów. przypuszczenia to nie dowody.
1 miesiąc temu / kiriakl
 
 

Czym naprawdę jest postulat wyświęcania na kapłanów żonatych mężczyzn, skąd się wziął i do czego doprowadzi? My, wierni Kościoła musimy zadać sobie te pytania i na nie odpowiedzieć, zanim będzie już zbyt późno.

 
 

- Niech region Toskania, najbardziej dotknięty przez nazistowsko-faszystowskie masakry zwróci się do rządu, aby przedstawił Niemcom formalną prośbę o odszkodowanie – napisali przedstawiciele rodzin ofiar niemieckich zbrodni do przewodniczącego władz regionalnych Toskanii, Enrico Rossiego.

 

Grupująca katolickie rodziny organizacja Foro de la Familia przestrzegła przed rosnącą w Hiszpanii liczbą przypadków agresji wśród młodzieży. Władze stowarzyszenia wskazały na informacje o zjawisku upublicznione we wrześniu przez Prokuraturę Generalną w Madrycie, według której pomiędzy 2017 roku a 2018 roku liczba przypadków agresji nieletnich wobec swoich koleżanek wzrosła z 684 przypadków do 944. W okresie tym zwiększyła się również liczba wniosków o objęcie ochroną dziewcząt w wieku szkolnym z 963 do 1010.

 

Groźba cofnięcia się do „ciemnego średniowiecza” jest dziś często używaną formułą mającą dyskredytować np. pomysły uczestnika debaty. Tymczasem był to czas rozwoju, twórczości i innowacyjności. Czym średniowiecze zasłużyło sobie na tak niesprawiedliwe traktowanie? Odpowiadamy na 10 najczęściej pojawiających się tez fałszujących rzeczywisty obraz tego okresu.

 

 

Publicysta Stanisław Michalkiewicz odniósł się do zapowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotyczących dodatkowej ustawowej regulacji zawodu dziennikarza. Ostro skrytykował ten pomysł.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.