DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Morze Martwe, ale nie do końca. A bakterie halofilne to co? ;P
5 miesięcy temu / Lol
 
Piszecie o homoseksualistach jako o zboczeńcach, ale mam nadzieję, że czytaliście Pismo i wiecie, jak zaszły w ciążę córki wspomnianego tu Lota?
5 miesięcy temu / Jo
 
Dla mcgregore W Bożych rękach są też najbardziej konkretne przyczyny. Warto poczytać Biblię pod tym kątem. Dziś ludzie, nawet katolicy, redukują rzeczywistość do jej widzialnego, materialnego wymiaru i tylko ten wymiar uważają za konkretny. Jest jednak jeszcze wymiar duchowy rzeczywistości i dopiero razem stanowią całość.
6 miesięcy temu / Benedykta
 
Super, czyli jak wyschnie zobaczymy co krylo się na dnie czyli te dwa nieczyste miasta! ????
7 miesięcy temu / Nieznany
 
Morze martwe wysycha przez gejów, lodowce topnieją przez prostytutki, a każda foliówka w oceanie to kolejna para uprawiająca seks przed ślubem
7 miesięcy temu / patrinala
 
XD
7 miesięcy temu / Dirart13
 
Czyli homoseksualizm powoduje wysychanie morza?
7 miesięcy temu / Platki
 
do wyedukowanego Qzin. twoja krztzka braku edukacji jest oparta na manipulacj tekstem albo brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem. czyli nikczemność albo głupota. w tekście jest napisane jak wół grubym drukiem: "najniższym lądowym punktem na naszej planecie". rozumiesz już swoją porażkę?
7 miesięcy temu / chłopek-roztro
 
Czyż możemy wątpić, że istnienie Morza Martwego to znak Boga, niechcącego widzieć więcej obrzydliwości zniszczonych przezeń miast? ---- możemy, ponieważ nie ma na to żadnych dowodów. przypuszczenia to nie dowody.
8 miesięcy temu / kiriakl
 
Co za bzdety...Morze wysycha z konkretnych przyczyn, odciągnięcia wód Jordanu.
8 miesięcy temu / mcgregore
 
Wysycha też Morze Galilejskie czyli Tyberiadzkie, z tych samych powodów, odciągnięcia wód Jordanu, i bezpośredniego poboru wody.
8 miesięcy temu / Ryś
 
super tekst, ciekawy
8 miesięcy temu / Janek
 
"Czyż nie jest symboliczne, że Stwórca całego świata zechciał umiejscowić Sodomę i Gomorę w najniższym punkcie ziemi?" Zdecydujcie się czy umieścił w Morzu Martwym czy w Rowie Mariańskim, albo doedukujcie z Geografii.
8 miesięcy temu / Qzin
 
A co ze zdrowotnymi właściwościami soli z Morza Martwego?
8 miesięcy temu / Miejscowy
 
A co z globalnym ociepleniem, przecież wszyscy wiemy dzie diurę ozonowa to homoseksualiści zrobili, co nie?
8 miesięcy temu / Goblin "Belzebu
 
A co z globalnym ociepleniem, przecież wszyscy wiemy dzie diurę ozonowa to homoseksualiści zrobili, co nie?
8 miesięcy temu / Goblin "Belzebu
 
Cała Ziemia stanie się jak to Morze Martwe.Z powodu zboczeńców tzn Sodomitów i Gomorytów.
8 miesięcy temu / Grażyna
 
Żydzi wykorzystują 70 ścieków. I są w tym mistrzami. Pustynia zakwitla. Umieją też odsalac słone Morze Srodziemne. Eksportuja wodę do muzulmanskiej Jordanii.
8 miesięcy temu / Second
 
Niedawno znaleziono w Morzu Martwym rybę. Są tacy, którzy uważają, że to jest znak.
8 miesięcy temu / Second
 
Alegoria na pewno prawdziwa. Dzisiaj cuchnącymi ściekami stają się wielkie rzeki i jeziora. Jeśli zaś chodzi o samo Morze Martwe, to wysycha ono z prostego powodu: coraz więcej wody Jordanu idzie na nawadnianie pół i ogrodów.
8 miesięcy temu / Ryś
 
Jest pewien odważny projekt budowy rurociągu z Moża Sródziemnego do Martwego. Nawet pomp nie trzeba bo działałby grawitacyjnie i utrzymywał stały poziom MM.
8 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
W ubiegłym roku mialem przyjemność przebywać w ziemi Świętej. Skorzystałem również z okazji i wykąpałem się w Morzu Martwym co nie ukrywam było bardzo przyjemnym uczuciem. To tak jak grzechem łatwo i przyjemnie.
8 miesięcy temu / Okos
 
Różne spojrzenia na Morze Martwe. To bezrefleksyjne - wielka atrakcja turystyczna i źródło dochodów dla Izraela i Jordanii, miejsce leczenia chorób skór i zabiegów dermatologicznych ; z drugiej przypowieść o upadku dzisiejszego człowieka z odwołaniem do genezy Sodomy i Gomory. Refleksyjne spojrzenie ma charakter bardziej profetyczny niźli tylko metaforyczny. Można odnieść wrażenie, że autor nie ma wątpliwości co do znaku jaki w sobie niesie fakt wysychania Morza Martwego na naszych oczach. Wydaje mi się, że można by tą sytuację przyrównać do tańczących pasażerach Titanica, statek tonął a oni nie zwracali na to uwagi.
8 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
w latach 80 i 90-tych ubiegłego stulecia w pensjonatach znajdujących się w pobliżu Morza Martwego jam hamelah, czyli morza solnego po hebrajsku mieszkali głównie Europejczycy leczący kąpielami w słonej i nasiarkowanej wodzie choroby skórne, których medycyna ich krajów wyleczyć nie potrafiła. Również chorzy na reumatyzm i artretyzm oraz astmatycy znajdowali tam ulgę. Odkryto również jakiś gatunek żab, które przystosowały się do tamtejszych ekstremalnych warunków. W 1995 roku ja i moja rodzina również popróbowaliśmy kąpieli w tym dziwnym jeziorze, a chociaż nie było to, szczególnie dla mnie, przyjemne, to na pewno ciekawe.I w owych czasach nie było szkodliwe dla zdrowia, a w wielu wypadkach lecznicze. Przemysł kosmetyczny zdaje sie AHWA i farmaceutyczny zlokalizowane w pobliżu Morza Martwego korzystały w wielkich zasobów minerałów i nawet podnosiły się czasem głosy na temat nadmiernej eksploatacji.
8 miesięcy temu / Noe
 
W Morzu Martwym istotnie zanurzyć się nie da, ale można się kąpać. Kąpiele mają właściwości lecznicze, leczą nawet wyjątkowo oporne egzemy, grzybice, trudno gojące się rany, niektóre nowotwory skóry itp. Nad Morzem Martwym istnieją sanatoria, które zajmują się świadczeniem takich usług. Oto ciekawy fakt do interpretacji przez Pana Redaktora.
8 miesięcy temu / TZ.
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.