DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

„Cristiada” wchodzi do kin!

„Cristiada” wchodzi do kin!

Tuż po świętach do polskich kin nareszcie trafi film „Cristiada”. Zrealizowana z wielkim rozmachem opowieść o niezłomnych Cristeros walczących z masońską rewolucją w Meksyku poruszyła już serca milionów katolików na całym świecie. Czas na Polskę! Zapraszamy do kin.

 

W „Cristiadzie” – dziele upamiętniającym niezwykłą postawę meksykańskich katolików stających wobec radykalnych prześladowań – sportretowano między innymi Jose Luisa Sancheza del Rio. W chwili śmierci ten dzielny chłopak nie miał jeszcze piętnastu lat. Dostał się do rządowej niewoli po walce, której nie przerwał aż do wyczerpania amunicji. Potraktowano go w sposób typowy dla antykatolickich fanatyków – poddano torturom i próbowano zmusić do porzucenia wiary. Ostatnie słowa, które padły z jego ust – Viva Cristo Rey! – to hasło Cristeros.

 

Nic dziwnego, że taki przykład odstraszał polit-poprawnych właścicieli multipleksów od zainwestowania w ten film. Znaleźli się jednak ludzie, którym zależy na przypomnieniu przykładu dzielnych Cristeros!

 

Film pojawi się w polskich kinach już po świętach. Krakowska premiera filmu – pod patronatem PCh24.pl i magazynu „Polonia Christiana” – odbędzie się 4 kwietnia 2013 r. Zapraszamy serdecznie do kina Kijów na godzinę 18.00! Bilety dostępne w kasach kina – wyjątkowa cena, tylko 12 zł. W Polsce „Cristiada” będzie można obejrzeć w sieci kin „Helios”.

 

- „Cristiada” jest filmem dla katolików, katolickich rodzin, ale również dla tych, którzy Boga poszukują – historia Cristeros jest bowiem wspaniałym przykładem walki o wolność i wiarę. Trafia do każdego widza – powiedział w rozmowie z PCh24.pl ks. Tomasz Jegierski,  przedstawiciel FT Films, dystrybutora filmu.PCh24.pl


 

W tych kinach zobaczysz „Cristiadę”DATA: 2013-04-05 12:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Warszawie tylko kino Wisła - Pl. Wilsona !
ponad 7 lat temu / Miroslaw
 
Helios należy do Agora SA jeśli to komuś coś wyjaśnia....
ponad 7 lat temu / tomy
 
W bydgoskim Heliosie ani widu ani słychu...
ponad 7 lat temu / Grosser
 
Dzwońmy i pytajmy!! W moim mieście w jednym Multikinie "nie mają w najbliższym czasie" a w kinie Helios usłyszałem, że "są projekcje dla szkół, nie wiadomo, czy będą inne". Dzwońcie i wysyłajcie e-maile aby pokazać, że jest zainteresowanie bo "oni" twierdzą, że po prostu nie ma chętnych!
ponad 7 lat temu / Radom
 
+
ponad 7 lat temu / Asia
 
Nie no, mogli wyciągnąć Gibsona, dać mu rolę jakiegos walczacego, co ginie w połowie. Jak by byl Gibson to by kina puściły.
ponad 7 lat temu / Krytyk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.