DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Covid-19 i znacznie groźniejszy wirus naturalizmu

Covid-19 i znacznie groźniejszy wirus naturalizmu
źródło: pixabay.com

Przy okazji rozprzestrzeniania się w Europie Covid-19 możemy zaobserwować wirusa, który jest znacznie bardziej niebezpieczny. Jego zabójcza skuteczność znacznie przewyższa tragiczne skutki wszystkich znanych wirusów. Podczas gdy w przypadku koronawirusa śmiertelność wynosi około 3 procent, ten o nazwie „naturalizm” już dawno zabił nadprzyrodzoną wiarę w całych rzeszach katolików.

 

 

Chociaż eksperci są zgodni, że śmiertelność z powodu pandemii grypy jest większa niż nowego koronawirusa, panice ulega nie tylko masa wierzących, ale także ich pasterze. Oprócz absurdów, takich jak zamykanie kościołów, rozprzestrzenił się lub został spotęgowany lęk przed normalnym przyjmowaniem Komunii świętej, choć sprzeczny jest on z praktyką zalecaną przez Kongregację Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Już w 2009 roku, w odpowiedzi na zapytanie grupy wierzących z Anglii w związku z pandemią grypy, ten watykański urząd wydał dekret mówiący, iż nie można odmówić udzielenia Komunii świętej do ust tym, którzy o to proszą.

 

Dawniej normalnym obyczajem było, że wierni w czasach chorób i innych nieszczęść chętniej spotykali się w świątyniach. Dziś katolicy z nich uciekają, w dodatku wspierani przez pasterzy, tak jakby Syn Boży, Jezus Chrystus, wzmagał chorobę. Tylko kilku biskupów w Europie odpowiedziało na zagrożenie zwołaniem zgromadzenia modlitewnego lub procesji. Utrata nadprzyrodzonej wiary u ludzi, którzy regularnie odwiedzają świątynie, jest namacalna.

 

W XVIII wieku w samej Bratysławie około 12 tysięcy osób zmarło z powodu epidemii dżumy, zaś 200 tysięcy w całych Czechach. Zaraza szalejąca w latach 1678 – 1681 spowodowała ogromne straty. W Wiedniu z powodu niej zginęło prawie 20 tysięcy osób, w tym sześciu lekarzy spośród całej liczby 22 medyków. Jest to dokładnie czas, kiedy nasi przodkowie, zamiast uciekać, przybyli do ówczesnej katedry pod wezwaniem św. Mikołaja i modlili się wokół łaskami słynącego obrazu Matki Boskiej Trnawskiej.

 

W tych naprawdę złych, nawet desperackich warunkach, miasto było zamknięte dla obcych. Ludzie przestali handlować na jarmarkach i targach, zaprzestało działalności wiele sklepów. W tych okolicznościach rada miasta zdecydowała by zwrócić się do Boga Wszechmogącego – z całą powagą i pełną odpowiedzialnością, tak jak czynią to wierni chrześcijanie.

 

Miejscy radni błagali o pomoc Tę, która nigdy nie opuściła nikogo, kto oddał się pod Jej opiekę.

 

Nie dajmy się zwieść herezji naturalizmu. Prowadzi nas ona do postrzegania świata jako wyłącznie materialnego. Wierzymy jednak, że naszym przeznaczeniem jest nadprzyrodzone przebywanie z Bogiem. Do tego nadprzyrodzonego porządku powołał nas Pan Bóg. Trzeba nauczyć się nie tylko czynić dobro, ale robić to w imię swojej wiary, z prawdziwą, nadprzyrodzoną intencją, bez której nie osiągniemy prawdziwego celu, do którego przeznaczył nas Pan Bóg, to jest wiecznego szczęścia w niebie (kardynał Pie, biskup Poitiers, Ouvres). Wzywajmy naszą Niebieską Matkę i wędrujmy do Niej, tak jak robili to nasi przodkowie:

 

 

 

 

Wdzięczna, dziewicza Matko Maryjo, w najgłębszej pokorze czcimy Cię i uwielbiamy w tym cudownym obrazie, na którym łzy i krwawy pot pojawiły się w smutnych czasach wewnętrznych i zewnętrznych niepokojów oraz zarazy. Czcimy i wychwalamy Twe współczujące, Niepokalane Serce. Padamy na kolana i wołamy z głębi duszy: okaż swoje gorzkie łzy Twojemu Boskiemu Synowi, proś o przebaczenie naszych grzechów. Pomóż nam we wszystkich naszych potrzebach. Chroń nas we wszystkich obawach i przeciwnościach. Podnieś, o Niebieska Królowo, swoją potężną prawicę. Niech zaraza, głód i wojna odwrócą się od naszego kraju oraz jego mieszkańców. Podnieś swą macierzyńską rękę, błogosław Twe wierne dzieci, które zwracają się do Ciebie z szacunkiem i miłością. Pomóż nam wzrastać w świętych cnotach, kochać Cię jeszcze bardziej, żyć i umrzeć w łasce Twojego Boskiego Syna, abyśmy mogli kiedyś radować się z Nim i z Tobą w niebie. Amen.

 

Ksiądz Ľubomír Urbančok

 

 

Autor posługuje w Archidiecezji Trnawskej, gdzie już od ponad 300 lat wierni modlą się przed cudownym obrazem Matki Bożej w bazylice świętego Mikołaja. Zacytowaną tu modlitwę odmawiali przez trzy wieki włodarze miasta, aż do zeszłego roku. Obecny prezydent Trnawy odrzucił kilkusetletnią tradycję i tego nie czyni.

 

Źródło: christianitas.sk

 


DATA: 2020-03-10 12:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
46
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdy rozum śpi budzą się demony...Przerażające i nieodpowiedzialne.
3 miesiące temu / dws
 
PANIE AUTORZE! była piękna encyklika Jana Pawła II FIDES ET RATIO i tak polecam przyjąć to co się dzieje, w świetle wiary i rozumu. Jeśli jest Pan w stanie odpowiadać za lekkomyślną utratę życia które Pan BÓG nam dał to właśnie to jest HEREZJA. Bóg nie chce śmierci grzesznika lecz by żył! proszę sobie to przemyśleć
3 miesiące temu / Doro
 
Nie zapomnijmy, że wiele przypadków grypy, to wcale nie grypy tylko przeziębienia, i miedzy innymi koronawirusy, tylko lekarze klasyfikuja wszystko jako grypa. My tu natomiast mówimy o szczegolnie groznej mutacji, którą rozprzestrzenia się szybko a wczesniej nie została nalezycie sklasyfikowana i ludzie wczesniej to mieli, a druga sprawa to na grypę mamy jakies leki natomiast na ten rodzaj wirusa nie jestesmy przygotowani. W Niemczech brakuje juz testów do badania-widocznie za dużo kosztują.
3 miesiące temu / Aga
 
Za zdziczenie zachowwń niektórych członków naszego społeczeństwa, winę ponoszą media, dla których ważniejsze są ilości odsłon pod "sensacyjnymi" artykułami niż studzenie czy wyciszanie nastrojów. Zmutowana grypa to nie ebola, sepsa czy wąglik. Wszystko co tkwi w ziemi, a co ludzie tak nierozsądnie wykopali w poszukiwaniu bogactw naturalnych, jest znacznie bardziej zabójcze od genetycznych mutantów z laboratorium...
3 miesiące temu / człowiek_renes
 
Aga- masz całkowitą rację, a najbardziej perfidnie gdy drwią i kpią z zaleceń prewencyjnych zagorzali " katoliccy tradycjonalisci", jakby mieli nie odpowiadac za swoje zaniechania czy narażenie innych- starszych,schorowanych- na smierć bo z urojeń wszedzie widzą masońskie spiski.
3 miesiące temu / Darek
 
Jeśli to jest bliska osoba, ktora umiera, to widzi się inaczej problem, przez pryzmat istoty ludzkiej a nie liczb i procentów a najbardziej haniebnie jest racjonalizowanie w ten sposób zagrożenia i unikanie prawdy o faktach. To jest mechanizm obronny a nie realim, gdy mówimy, umarł, bo był podatny ze starości albo chorynas to nie bedzie dotyczyć ale zdziwienie nadejdzie, jak sie każdy osobiscie skonfrontuje z sytuacją.
3 miesiące temu / Aga
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.