DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2019 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Coś poszło nie tak? Ciemnoskóry pięściarz powiedział w TVN, że... czuje się w Polsce bezpiecznie

Coś poszło nie tak? Ciemnoskóry pięściarz powiedział w TVN, że... czuje się w Polsce bezpiecznie
źródło: TVN24

Dziennikarze TVN24 zaprosili do studia Izu Ugonoha – urodzonego w Polsce ciemnoskórego boksera. Sportowiec zawiódł wszystkich liczących na mocne słowa o rasizmie, faszyzmie i innych niebezpieczeństwach, jakie – zdaniem postępowców – czekają nad Wisłą na osoby o odmiennym pochodzeniu. Zamiast słów potępienia dla polskiego ciemnogrodu, pięściarz kilkukrotnie podkreślał, że czuje się w naszym kraju bezpieczny.

 

Prowadząca program Anita Werner przywoływała pojedyncze incydenty mające rzekomo potwierdzać polską nienawiść do innych, w tym ciemnoskórych. Przypomniała kontrowersyjne hasła, jakie prezentowały niewielkie grupy uczestników ubiegłorocznego Marszu Niepodległości oraz incydenty słowne z przeszłości .

 

W Polsce czuję się bezpieczny, bo Polska przeszła dużą transformację w zakresie tolerancji – odpowiedział na to Ugonoh.

 

Sportowiec opowiadał, że będąc dzieckiem musiał się bić, ponieważ niektórzy nie byli w stanie zaakceptować jego odmienności – innego koloru skóry. Podkreślił jednak, że to przeszłość i dzisiaj ma wielu przyjaciół w polskich organizacjach narodowych oraz wśród uczestników Marszu Niepodległości.

 

Hasło „Polska dla Polaków” nie jest skierowane do mnie, ponieważ uważam się za Polaka – powiedział bokser. Dodał również, że nie można wymagać od innych, żeby go lubili, ponieważ zdaje on sobie sprawę, że ludzie są różni i mają swój światopogląd oraz charakter.

 

Takie hasła były i będą. Ja nie jestem w stanie tego zmienić. Rozumiem, że niektórzy ludzie będą dalej głosić swoje hasła, i że będą się sprzeciwiali, aby „inność” znalazła miejsce w Polsce, ale nie mam na to wpływu. Nauczyłem się tak bardzo nie przejmować tym, co mówią ludzie – zaznaczył.

 

Ugonoh został zapytany również o podejście polskiego społeczeństwa do nieprzyjmowania imigrantów. – Jestem w stanie to zrozumieć. (…) Obserwowałem ludzi, którzy mieli pojawić się w Polsce i również odczuwałem strach. Nie byłoby to fajną sytuacją, gdyby do Polski przyjechali ludzie, którzy nie mają żadnego poszanowania dla polskiej kultury, prawa i tradycji, a tylko chcą przyjechać i zrobić sobie dobrze. W takiej sytuacji chyba w każdym człowieku budzi się swego rodzaju sprzeciw – odpowiedział.

 

 

Źródło: TVN24

TK

 

  


DATA: 2018-04-17 14:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@margeritta No i w czym widzisz problem ? Każdy ma prawo mieć swoje poglądy i przekazywać je swoim dzieciom. Nawet te nie poprawne politycznie i przez niektórych uważane za kontrowersyjne. To jest właśnie wolność a nie zamordyzm komuszy który nakazuje wszystkim mówić i nawet myśleć w ten sam ''jedynie słuszny'' sposób
9 miesięcy temu / ORO
 
Izu Ugonohu urodził się w Polsce i z tego co widzę i słyszę jest autentycznym Polakiem w odróżnieniu np. od totalnych szmalcowników z PO, .N czy TVN
9 miesięcy temu / razdwatrzy
 
@miepaj - racja, ale postawa dzieci to odzwierciedlenie postaw dorosłych. Małe dziecko będzie po prostu ciekawe widząc ciemnoskórego kolegę, ale jeżeli słyszy od rodziców: nie podchodź, nie rozmawiaj, to jakie poglądy sobie ukształtuje na przyszłość?
9 miesięcy temu / margeritta
 
Poczytajcie sobie o tym jak biali afrykanerzy są traktowani w Afryce a dokładniej w RPA. Douczcie się również jak wygląda multi-kulti w praktyce np. w Europie zachodniej albo w USA, później możecie dalej prawić swoje politycznie poprawne frazesy
9 miesięcy temu / człowiek
 
Szkoda , że nie miałem okazji wysłuchać tego wywiadu - nie oglądam TVN. Jeśli wydarzyło się to co się wydarzyło to jestem pełen szacunku do wypowiedzi z których przebija mądrość i inteligencja.
9 miesięcy temu / mario69
 
Dzieci zawsze ostro wystepuja przeciwko innosci. To, ze p. Ugonoh mial zatargi w dziecinstwie, nie znaczy, że te polskie dzieci były rasistami. Przypominam sobie, ze jako dziecko smialem sie z "okularnikow" albo "rudych". Ciemny kolor skory to idealny pretekst, ale na tym samym poziomie co okulary czy rudy kolor wlosow. Wypowiedzi p. Ugonoha swiadcza, ze problemem nie jest kolor skory, ale to, co ludzie mają w glowach. Polakiem jest ten, kto uwaza sie za Polaka, mysli jak Polak i postrzega swiat jak Polak.
9 miesięcy temu / miepaj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.