DZIŚ JEST:   07   KWIETNIA   2020 r.

Św. Jana Chrzciciela de la Salle
 
 
 
 

Córka pierwszej ofiary koronawirusa: Jaśkowiak kłamał o mojej rodzinie

Córka pierwszej ofiary koronawirusa: Jaśkowiak kłamał o mojej rodzinie
Jacek Jaśkowiak. FOT.:Lukasz Dejnarowicz/FORUM

„Osoba, która została zarażona (…) to była osoba bardzo wierząca. (…) to pokazuje też, że ta modlitwa czy wiara ona nie chroni przed zarażeniem” – tak mówił o pierwszej ofierze koronawirusa w Polsce prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. Zdaniem córki zmarłej kobiety, prezydent skłamał, a całej rodzinie „jest przykro” w jaki sposób zostali potraktowani.

 

Jacek Jaśkowiak stwierdził również, że mąż zmarłej 57 – letniej kobiety miał nie chcieć poddać się badaniom na obecność wirusa w organizmie. Córka zmarłej odnosząc się do słów prezydenta Poznania oświadczyła, że Jaśkowiak „wypowiedział się kłamliwie o mojej rodzinie, jakoby mój ojciec nie chciał poddać się badaniu i niby był kilkakrotnie namawiany na zrobienie testu”.

 

Mamy wielu świadków i dowodów, iż wielokrotnie prosiliśmy o zbadanie całej naszej rodziny. Baliśmy się o zdrowie nasze i osób z naszego otoczenia – oznajmiła w wywiadzie dla „Głosu Wielkopolski”.

 

- W moim domu mieszka z nami osoba starsza, po 80. roku życia, która była szczególnie zagrożona. O tym fakcie organy odpowiedzialne za badania były informowane. Informowaliśmy również o naszych kontaktach z innymi ludźmi. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nikomu nie stała się krzywda. Sami musieliśmy zadbać o wykonanie badań – dodała.

 

- Osoba starsza na szczęście ma wynik negatywny. Jest nam przykro jak zostaliśmy potraktowani przez prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Próbowałam się z nim kontaktować, ale niestety nie doszło do próby kontaktu z jego strony. Prosimy także o uszanowanie naszej sytuacji rodzinnej – powiedziała kobieta.

 

Źródło: tvp.info

PR

 

  

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 
 


DATA: 2020-03-16 08:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tęczowy Jacek mówi prawdę tylko przez pomyłkę.
17 dni temu / Ewa
 
Z tego wychodzi inna sprawa o wiele powazniejsza ,ze moga lgac specjalnie na temat krornoswirusa i wykorzystywac wiele zgonow starszych ludzi czy generalnie zgonow by utrzymywac panike i pretekst do atakowania Kosciola wiary wolnosci, Skoro klamal tak smialo i publicznie to moze wiedzial ze taka moda teraz i przyzwolenie na to jest.Nawet eutanazyjke moga zafundowac i zawlic na to.Przeciez juz na oczach calego swiata to przetestowali glodzac na smierc ludzi i transmitujac jak to pomagaja w TV.Takie czerwone linie lamanie tabu nie jest bez przyczyny to jest zawsze diabelski wstep do rzeczy gorszych bardziej grzesnych i bluznierczych.Wszyscy lataja za zdrowiem i koronaswirusem a jak tam ochrona zycia od poczecia do naturalnej smierci? cos przykrylo problem? juz sie o czyms innym tylko dzisiaj mowi?
21 dni temu / Nick
 
Salafita?! Te przeinaczenia.
22 dni temu / Paweł K.
 
A czy to ważne, jaki on ma interes? Każdy zdrowo myślący widzi, że na pewno brudny. Smutne, że tak wiele osób wybrało na tak ważne stanowisko prostaka, a w dodatku kłamcę.
22 dni temu / [email protected]
 
@wwm - J.J kłamał i Ty też kłamiesz. O kłamstwie Jaśkowiaka mówi nie tylko "anonimowa córka zmarłej" - zresztą ta osoba nie jest anonimowa, przebywa teraz w szpitalu i jest łatwa do zidentyfikowania. Mówią o tym też inni świadkowie, np. burmistrz Mosiny pan Przemysław Mieloch. Wystarczy wkleić do googla: "Burmistrz Mosiny: Pan prezydent kłamał". Teraz nawet rzeczniczka Jaśkowiaka już wycofuje się rakiem, tłumaczy swojego pryncypała, że rzekomo "bazował na informacjach otrzymanych od służb". @wwm, jaki masz interes w zamazywaniu prawdy?
22 dni temu / Andrzej
 
Wiara katolicka nie tylko nie chroni wierzącego przed doczesną śmiercią, lecz jeszcze bardziej naraża go na kłamliwe ataki, na oddanie zdrowia bądź życia za innych i na męczeństwo. Dokładnie tak, jak Jezus Chrystus. Taka jest nasza wiara.
22 dni temu / sp
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.