DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Córka komunistycznego generała zbyt mało progresywna. Cenzura na kanale Moniki Jaruzelskiej

Córka komunistycznego generała zbyt mało progresywna. Cenzura na kanale Moniki Jaruzelskiej
fot. pch24.pl

Serwis YouTube na krótki czas zablokował wywiad jakiego Monice Jaruzelskiej udzielił autor kanału Wojna Idei, Szymon Pękala. Wcześniej córka Wojciecha Jaruzelskiego spotkała się z atakiem sympatyków lewicy jedynie ze względu na fakt zaproszenia do swojego programu Grzegorza Brauna.

 

Monika Jaruzelska od jakiegoś czasu prowadzi działalność dziennikarską na YouTube. Do swoich programach zaprasza gości z całego szerokiego spektrum ideowego. Na kanale „Towarzyszka Panienka” i pokrewnym mu „Monika Jaruzelska zaprasza”, gościł m.in. gen. Marek Dukaczewski, dr Jacek Bartosiak, prof. Jan Hartman, ale także Jakub Zgierski (Młot na Marksizm), Krzysztof Karoń, Grzegorz Braun, czy ostatnio Szymon Pękala z kanału Wojna Idei.

 

I ten ostatni film nie spodobał się części użytkowników lub moderatorom samej platformy. Przez jakiś czas nie było możliwe obejrzenie najnowszego odcinka programu „Monika Jaruzelska zaprasza”. Sama autorka określiła ruch YouTube'a w kategorii cenzury prewencyjnej.

 

Jak określa, "po wielu staraniach" udało się przywrócić film z powrotem.

 

 

Córka gen. Jaruzelskiego znajdzie się w „Brunatnej księdze” Stowarzyszenia Nigdy Więcej za rok 2020, ponieważ...zaprosiła do swojego programu Grzegorza Brauna i pozwoliła mu mówić. „Jaruzelska nie reagowała na nienawistne treści głoszone przez Brauna, przeciwnie – wyrażała aprobatę, przytakując, i podpowiadała mu argumenty, rozwijające antysemickie i homofobiczne wątki” – brzmi fragment w „Brunatnej księdze”.

 

- Obecnie scena medialna tak się spolaryzowała, że włączając dany kanał, z góry wiemy, jakich spodziewać się treści. Dla odróżnienia mój program ma pokazać pełną rozpiętość poglądów. Zależy mi też na tym, by gość mógł się wypowiedzieć w pełni. Z takiej rozmowy więcej możemy się dowiedzieć niż z medialnej pyskówki – komentowała swoją działalność Monika Jaruzelska.


Źródło: Facebook.com / onet.pl
PR

Czytaj także:
DATA: 2020-06-19 20:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Filip Trzeba mimo wszystko dopóty dopóki nam dadzą żyć, pracować i walczyć.
26 dni temu / Ryś
 
@Filip Taaa... A najlepiej zapewne żyło się takim ludziom, jak ks. Popiełuszko albo Grzegorz Przemyk. Ja akurat nie najgorzej pamiętam tamte czasy i wiem, że tego rodzaju "uwagi" można między bajki włożyć.
26 dni temu / sorcier
 
@Do bluzniercy Bładzącym dobrze radzić. Proszę zapoznać się z dorobkiem nauki i kultury polskiej z lat 1945-1989, z ówczesnym prestiżem polskich uczonych za granicami wschodnimi i zachodnimi Kraju, i porównać ze stanem obecnym. Proszę się przejść ulicami Łodzi i zobaczyć co zostało z jej sławnych tkalni. Proszę pojechać do warszawskiej FSO, do Mielca, do Stoczni Gdańskiej i do Nowej Huty. Zobaczyć i porównać.
26 dni temu / Ryś
 
Polecam VidLii z innych serwisów filmowych.
26 dni temu / Polak katolik
 
@ Do bluzniercy. Było buractwo i prostactwo. To teraz kogo mamy? A w temacie utopionego księdza , to król Kazimierz , zwany przez nas Wielkim, też kazał utopić księdza.
26 dni temu / ena
 
Ryś - popieram i zgadzam się z Tobą. Ci co nie rozumieją, powinni posłuchać Pana Albina Siwaka. A jest mnóstwo wywiadów z nim w sieci. W Polsce ludowej było o wiele lepiej i o wiele lepiej się żyło ludziom niż w demonkracji. Mówi o tym nawet "wykluczony" Ksiądz, którego codziennie słucham. Dzisiaj są straszne czasy. Sam chciałbym jak najszybciej umrzeć, bo mam dość życia w tym okropnym świecie jaki jest teraz.
26 dni temu / Filip
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.