DZIŚ JEST:   17   LUTY   2019 r.

VI Niedziela zwykła
Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Coraz większy zasięg akcji Polonia Semper Fidelis! Petycję podpisało już ponad 40 tys. osób

Coraz większy zasięg akcji Polonia Semper Fidelis! Petycję podpisało już ponad 40 tys. osób

Akcja Polonia Semper Fidelis nabiera coraz większego rozpędu. Apel skierowany do polskich biskupów w sprawie interpretacji adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia podpisało już ponad 40 tys. katolików! Wciąż można do nich dołączyć.

 

W obliczu zamętu jaki powstał w Kościele na skutek różnych, niekiedy sprzecznych interpretacji adhortacji Amoris Laetitia, wierni – w ramach akcji Polonia Semper Fidelis – zwracają się do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z prośbą, aby polska recepcja papieskiego dokumentu pozostała wierna dotychczasowemu nauczaniu Kościoła odnośnie rodzin, małżeństw, a przede wszystkim możliwości przyjmowania Komunii Świętej przez osoby pozostające w związkach niesakramentalnych. To właśnie na tym polu dochodzi do najbardziej rażących nadużyć i manipulacji dokonywanych przez wrogie tradycyjnemu katolickiemu nauczaniu środowiska liberalne.

 

Na dopuszczenie do Sakramentu Ołtarza osób trwających w grzechu śmiertelnym z powodu życia w cudzołożnych związkach zgodzili się niedawno m.in. biskupi z Niemiec. Tym bardziej pilnym jest, aby biskupi z Polski, rodacy świętego Jana Pawła II, papieża, który wielką troską otoczył rodziny, zabrali głos w sprawie Amoris Laetitia i sprzeciwili się błędom rozpowszechnianym przez postępowych hierarchów w innych krajach.

 

Jak dotąd apel do polskich biskupów składany na ręce przewodniczącego KEP w sprawie obrony tradycyjnie i po katolicku pojmowanego małżeństwa złożyło ponad 40 tys. osób.

 

Wciąż można do nich dołączyć i pokazać naszym hierarchom, że wielu polskim katolikom zależy na pozostaniu Kościoła w naszej Ojczyźnie po stronie Tradycji i wierności nauczaniu Pana Jezusa oraz papieży, w tym św. Jana Pawła II.

 

 

Aby złożyć swój podpis pod apelem w ramach akcji Polonia Semper Fidelis wystarczy kliknąć TUTAJ:

 


DATA: 2018-01-20 08:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

popieram
ponad 1 rok temu / wis
 
Widać, że największy popyt to jest na judaizatorów i islamizatorów. Biskupi obudźcie się!
ponad 1 rok temu / irtur
 
Jeśli Apel ma >pokazać naszym hierarchom, że wielu polskim katolikom zależy na pozostaniu Kościoła w naszej Ojczyźnie po stronie Tradycji i wierności nauczaniu Pana Jezusa.< to może nasi Proboszczowie i wierni z Parafii by się przyłączyli ??? Wiele osób nic nie wie co się dzieje.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Zaczął się weekend i czas spotkań rodzinnych-może warto poruszyć temat tej petycji. Są starsi ludzie, którzy walczyli o niepodległość Polski, a potem musieli przyglądać się ze smutkiem, jak tak wiele zostaje zaprzepaszczone. Być może pomoc starszym w podpisaniu naszej petycji, będzie dla wielu rodzin okazją do poczucia dumy z kolejnego pokolenia, walczących o Polskę - o jej duchową, katolicką tożsamość. Być może ci, którym nie ułożyło się życie rodzinne, w ten sposób będą chcieli dać świadectwo swoim dzieciom i wnukom-że doceniają wartość sakramentu małżeństwa. Cieszę się i jestem dumna, że miałam sposobność uczestniczyć w tym pięknym dziele. Nie wiemy czy kiedyś jeszcze będzie okazja do bycia częścią walki o wiarę w Polsce. Nie wiemy jak wielkie skutki dla przyszłych pokoleń może mieć teraz nasz głos. Od nas zależy czy podzielimy się informacją o tej petycji z naszymi bliskimi-możemy być zdziwieni jak szybko będą chcieli ją podpisać:) Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Kochani młodzi, Katolicy i Patrioci-internauci, którym zależy na wierności Chrystusowi i dobru Ojczyzny. Poza facebookiem i skrzynką emailową jest jeszcze jedna rzecz, którą można zrobić. Dziś pomogłam mojej Mamie w podpisaniu petycji i Was zachęcam do tego samego - nasi starsi Rodzice, Dziadkowie, Ciocie i Wujkowie, którzy nie umieją tak sprawnie korzystać z internetu, też chcieliby włączyć się do obrony polskich rodzin - dajmy im szansę i usłużmy swoimi umiejętnościami.
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.