DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Coraz więcej wątpliwości w sprawie dokumentów upublicznionych przez Wałęsę. Co zrobi prokuratura?

Coraz więcej wątpliwości w sprawie dokumentów upublicznionych przez Wałęsę. Co zrobi prokuratura?
Kyodo/MAXPPP

Do Prokuratury Krajowej trafiło, złożone przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zawiadomienie o możliwości ujawnienia przez Lecha Wałęsę tajnego dokumentu. Jak informuje portal rmf24.pl „chodzi o opublikowany przez byłego prezydenta w sieci dokument Urzędu Ochrony Państwa, mający świadczyć o inwigilowaniu Wałęsy przez SB”.

 

Lech Wałęsa opublikował na portalu społecznościowym Facebook, „tajne” pismo sporządzone w 1990 roku przez szefa UOP w Gdańsku Adama Hodysza do swojego zwierzchnika – Andrzeja Milczanowskiego – szefa UOP. Pismo dotyczyło zakupu działki przez Biuro Studiów MSW obok posiadłości legendarnego przywódcy „Solidarności” w Zdumowicach na Pomorzu. Zakup ten miał umożliwić prowadzenie „kontroli operacyjnej” Lecha Wałęsy.

 

Zdaniem dziennika „Fakt” opublikowany dokument „zapewne pochodzi ze zdekompletowanej w 1992 roku teczki byłego prezydenta”. Gazeta dodaje, iż „powszechnie wiadomo, że były prezydent sprywatyzował mnóstwo dokumentów dotyczących jego samego i czołowych polityków Wybrzeża”.

 

Sam Wałęsa stanowczo temu zaprzecza. W rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita” poinformował, że opublikowane dokumenty to kserokopie i odbitki pochodzące „z IPN oraz od dziennikarzy z lat 90”. – Wszystko mam legalnie – podkreślił. Dodał, ze część z tych dokumentów od pewnego czasu krążyła w Internecie.

 

W tłumaczenia byłego prezydenta nie wierzy prof. Sławomir Cenckiewicz, szef Wojskowego Biura Historycznego. Uważa on, że „Wałęsa publikował też inne dokumenty, w tym nie tylko kserokopie”, czego dowodzi opublikowanie przez Wałęsę 18 lipca 2010 roku „dokumenty UOP z 1990 r. (w tym jeden był prawdopodobnie oryginałem), które zresztą później usunął z profilu wykop.pl, bo Krzysztof Wyszkowski złożył zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury, która rzecz jasna skręciła sprawę”, o czym poinformował na swoim profilu na FB.


 

Źródło: rmf24.pl, fakt.pl, Facebook.com

TK


DATA: 2017-05-09 12:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zabawa w ciuciu babkę dla danie rozrywki znudzonym internautom.Żeby mieli o czym pisać i wymyślać swoje dyrdymały.Mniemających,że są wyrazicielami niekwestionowanych racji, do realizacji przez władzę i IPN.
ponad 2 lata temu / NN
 
@kotek - nikt Wałęsy, czyli TW Bolka nie ruszy i żadna krzywda mu się nie stanie. WSI nie wyparowało po formalnym rozwiązaniu tej organizacji przestępczej wraz z jej gigantyczną agenturą. Do dzisiaj PiS nie ruszył Kwaśniewskiego, Komorowskiego i innych szkodników Polski. Układ tow. Kiszczaka działa zgodnie z zaleceniem: wy nie ruszacie naszych - my nie ruszamy waszych. Reszta to takie udawanie przed ogłupiałymi podatnikami.
ponad 2 lata temu / @kotek
 
nareszcie wszystkie klamstwa walesy i pomowienia przez niego innych ludzi oraz publikowanie ukradzionych akt zostana rozpatrzone w sadzie a za lamanie prawa otrzyma nalezna kare
ponad 2 lata temu / kotek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.