DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Coraz więcej ofiar koronawirusa. Polski MSZ odradza podróży do Chin

Coraz więcej ofiar koronawirusa. Polski MSZ odradza podróży do Chin
fot. YiuTube / Coronavirus: China puts millions in lockdown amid rising deaths/ Channel 4 News
#EPIDEMIA    #KORONAWIRUS    #CHINY    #AZJA    #KWARANTANNA    #2019-NCOV

Ponad dwa tysiące zarażonych oraz 56 ofiar śmiertelnych to dotychczasowe żniwo nowego koronawirusa, którego źródło znajduje się w Wuhan (prowincja Hubei). Przypadki zarażenia odnotowano także w Europie, Ameryce Północnej i Australii. Państwa poddają badaniom swoich obywateli po powrocie z Chin, a polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróży do chińskiej prowincji Hubei.

 

Obecnie bilans śmiertelnego wirusa to 56 ofiar śmiertelnych i 2055 zarażonych (26.01.2020, godz. 2.40). 1052 przypadki zarażeń oraz 52 przypadki śmiertelne ograniczają się do miasta Wuhan oraz prowincji Hubei – centrum choroby. Na razie wszystkie osoby zmarłe wskutek koronawirusa 2019-nCoV to obywatele Chińskiej Republiki Ludowej.

 

Władze chińskie próbują zapobiec zagrożeniu. Na miejscu w rekordowym czasie (poniżej dwóch dni) stanął specjalny szpital, a prezydent Xi Jinping powołał sztab kryzysowy. Wczoraj zmarł pierwszy lekarz opiekujący się chorymi.

 

Przypadki zarażeń odnotowano też w Singapurze, Tajlandii, Malezji, Japonii, Korei Południowej, Wietnamie i Nepalu. Poza Azją, osoby zarażone wykryto we Francji, Stanach Zjednoczonych, Australii i Kanadzie. Poza Azją nie ma ofiar śmiertlenych. W Rosji odnotowano przypadek ośmiu obywateli Chin, którzy zgłosili się do moskiewskiego szpitala z objawami silnego zapalenia płuc (SARS), obecnie są hospitalizowani i badani pod kątem wystąpienia koronawirusa. Ministerstwo zdrowia Rosji poinformowało, że dotychczas nie odnotowano w kraju zachorowań wywołanych koronawirusem.

 

W Polsce Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w nocy z soboty na niedzielę, że grupa studentów, którzy przez Dubaj przylecieli do Warszawy z Chin została skierowana na obserwację w szpitalu specjalistycznym. Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróżowania do Chin, a zwłaszcza prowincji Hubei. „MSZ apeluje o śledzenie bieżących doniesień nt. wirusa 2019-nCoV przed podjęciem decyzji o wyjeździe w region Azji, w szczególności Azji Południowo-Wschodniej. Najbardziej aktualne i wiarygodne komunikaty można znaleźć na stronach Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób” - podkreślano w specjalnym apelu.

 

Źrodło: tvp.info / naszdziennik.pl / bnonews.com

PR

 


DATA: 2020-01-26 10:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A nie przypomina wam ta histeria podobnej do tej,która nastąpiła kilka lat temu przy świńskiej,a potem ptasiej grypie?/albo w odwrotnej kolejności/Statystyki podane wyżej jakoś nie odzwierciedlają epidemii zgonów.Nooo,gdyby proporcje były odwrotne,tylko 56 osób przeżyło,ooo,to byłoby się czym martwić!A tak to tylko ktoś komuś,gdzieś napędza kasy powstałej z ludzkiego strachu.Przecież to on potrafi sterować ludzkimi zachowaniami jak nikt inny.
24 dni temu / maliny
 
To dla obniżenia liczby ludności świata jakaś nowa bakteria jak "kleszcze" na usługach NWO??????
24 dni temu / CeO2
 
A ja widzę w tym jakąś medialną nagonkę. Według Światowej Organizacji Zdrowia, rocznie 3-5 mln ludzi choruje na grypę, z czego aż 500 000 umiera, co daje blisko 1370 ludzi dziennie. Więc o co konkretnie chodzi bo nie rozumiem? Gdyby tak o grypie pisano jak o koronawirusie, to by świat w panikę i chaos totalny wpadł....
24 dni temu / A
 
Nie bardzo wiem co o tym myśleć, ale wygląda na to, że zmarło 56 osób na 11 mln mieszkańców Wuhan, a 1,2 miliarda mieszkańców Chin. Czy to już epidemia??? Po za tym o ile wiem duże dawki witaminy C wystarczą na wszelkie formy zapalenia płuc, który jest spowodowane przez koronowirusy, i choroba nie jest wcale aż taka groźna jeśli poprawnie leczona.
24 dni temu / Niktoś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.