DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2020 r.

Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Coraz mniej optymistów

Coraz mniej optymistów

Z sondażu przeprowadzonego przez CBOS w dniach 5-12 lipca na blisko tysiącu osób wynika, że 59 procent Polaków źle ocenia kierunek rozwoju sytuacji w kraju. To o trzy procent więcej niż przed miesiącem. CBOS donosi, że przeciwnego zdania jest tylko 26 procent pytanych. Optymizm wśród pytanych spadł o 4 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim miesiącem.

 

Z badań CBOS można się również dowiedzieć jak respondenci oceniają sytuację polityczną oraz gospodarczą. Jeśli chodzi o tę pierwszą – 44 procent pytanych mówi o niej źle, a kwestię stanu polskiej gospodarki krytycznie ocenia 35 procent ankietowanych, a drugie tyle jako przeciętną. Coraz mniej mamy optymistów; jedynie 18 procent pytanych dobrze ocenia stan polskiej polityki, a niewiele więcej, bo 23 procent, stan gospodarki.

 

Ośrodek zbadał także, jak wysoki jest poziom pesymizmu w danej grupie społecznej. I tak najgorsza ocena sytuacji w kraju panuje wśród rolników (79 proc.). Stosunkowo mniej krytyczni są za to badani o najwyższych dochodach – choć i wśród nich co drugi pytany z pesymizmem odnosi się do tego, w jakim kierunku rozwija się kraj. Najlepsze oceny dotyczące sytuacji w polityce i gospodarce pojawiają się, wśród ludzi najbardziej zamożnych, a także wśród uczniów i studentów, spośród których 42% uznaje stan polskiej gospodarki jako dobry.

 

Źródło: stefczyk.info

pam


DATA: 2012-07-24 19:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.