DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2018 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


oczywiście to dotyczy tylko bydła a nie Żydów
3 miesiące temu / edek
 
A w sprawie monoteizmu ,to można być "gorącym" , bądź zimnym ( ateizm , humanizm - ubóstwienie człowieka) ,no ale relatywizm - czyli letniość ??? :-)
3 miesiące temu / mk
 
Jak to dobrze, że mamy w przestrzeni medialnej pana M. Schudricha, który jako naczelny rabin w Polsce jest najlepszym reprezentantem Żydów. Człowiek słucha Jego wypowiedzi i ze zdumieniem odkrywa, że to co zostało powiedziane i napisane o >naszych, starszych braciach< można zobaczyć i usłyszeć na własne uszy. Mamy prawdziwego Żyda i to w dodatku Rabina. Nie wiadomo czy się śmiać (stąd żarty) czy płakać z powodu ignorancji Prawd Bożych i ludzkich. Jest to zadziwiające doświadczenie/ odkrycie.
3 miesiące temu / iskierka
 
Holokaust dzieci, podludzie bez duszy - skąd my to znamy?
3 miesiące temu / sp
 
Brak słów. Z holokaustu zrobili religię, ale niewinne dzieci można mordować. Cóż z to za przewrotny ród!
3 miesiące temu / PrPr
 
Monoteizm czyli pierwsze przykazanie Dekalogu zapisane w Pięcioksięgu Mojżeszowym ,a i Ewangelia potwierdza ,że najważniejszym przykazaniem jest to pierwsze ,a inne można streścić ,że ... "bliźniego jak siebie samego."
3 miesiące temu / mk
 
@pg No właśnie . Jeśli rabin jest "rzecznikiem" Boga , mówi jaka jest Jego wola ,to wręcz bluźnierstwem przeciw monoteizmowi jest takie "pluralistyczno-relatywistyczne" podejście . Bo mogą pojawić się podejrzenia ,że jeden jest od Baala inny od Astary , Zeusa , Thora itd. :-)
3 miesiące temu / mk
 
To tyle w temacie tej religii, w której - jak twierdzą niektórzy - wierzy się w tego samego, co katolicy, Boga. Ja myślę, że tam żadnego "Boga" po prostu nie ma. Zresztą - być może zależy to od opinii rabina.
3 miesiące temu / pg
 
Wypowiedź tego rabina pokazuje, że w naszym kraju obowiązują żydowskie przepisy (nie nazwę tego prawem) aborcyjne.
3 miesiące temu / 50
 
Poza tym ,prawie do anegdoty przeszło ,jak judaizm jest skoncentrowany na "przestrzeganiu szabatu" i jak prawowierni żydzi "omijają" te wymogi. Np. w domu można więcej czynności wykonywać niż "na zewnątrz" . Więc co robi ortodoks ? Bierze i rozwija sznurek i grodzi "swoje domostwo" ,hen hen pod horyzont :-) . Strach snuć analogie na omawianą sprawę. No ale zdaje się Peter Singer stwierdził ,że człowieczeństwo zaczyna się do 2-3 roku po urodzeniu . Granica równie dobra jak każda inna , czy połączenia gamet ,czy wyjścia główki przez drogi rodne ...
3 miesiące temu / mk
 
@Tomasz. Nikt. To pokłosie źle przetłumaczonej wypowiedzi JPII w synagodze żydkowej. Ks. Chrostowski o tym mówi, pisze, wskazuje wydawcom katolickim błąd i nic.
3 miesiące temu / JEDYNY
 
No tak ,są rabini ,którzy uważają ,że goje są jak zwierzęta . Więc jakie to miałoby konsekwencje ,co do 5 - nie zabijaj ?
3 miesiące temu / mk
 
Judaizm bibilijny jest bliski Kościołowi, ale talmudyczny, powstały w opozycji do Kościoła, jest Kościołowi z definicji wrogi. Jeszcze bardziej wrogi moralności katolickiej - co po części pokazał wywiad.
3 miesiące temu / mj
 
Od kiedy Żydzi są "starszymi braćmi "Katolików,W Talmudzie nie Żyd nazywany jest pogardliwie gojem jest księga szownistyczna pełna nienawiści .
3 miesiące temu / Tomasz
 
Ciekawe, czy gdyby jego dziecko, czy wnuk miał się (z różnych powodów) urodzić np. w 8 mies. ciąży, to starałby się pomóc w przyspieszeniu porodu przez cesarkę, czy nie, w końcu to tylko płód, po co ratować skoro to nie człowiek. Mentalność skrajnie prymitywnych plemion.
3 miesiące temu / finka
 
Jak ktoś wierzący w Jedynego Boga może wygłaszać takie opinie!
3 miesiące temu / Admirał
 
Jak to dobrze, że mamy w przestrzeni medialnej pana M. Schudricha, który jako naczelny rabin w Polsce jest najlepszym reprezentantem Żydów. Człowiek słucha Jego wypowiedzi i z radością odkrywa, że to co zostało powiedziane i napisane o >naszych, starszych braciach< można zobaczyć i usłyszeć na własne uszy. Mamy prawdziwego Żyda i to w dodatku Rabina.Nie wiadomo czy się śmiać (stąd żarty) czy płakać z powodu ignorancji Prawd Bożych i ludzkich. Jest to zadziwiające doświadczenie - odkrycie.
3 miesiące temu / iskierka
 
Nie interesuje mnie, co jacyś Azjaci mają do powiedzenia na tematy moralne.
3 miesiące temu / ollo
 
Zgroza... to podobnie jak za Hitlera czy Stalina... chcesz to zabijesz nie chcesz to nie. Jak ci się podoba. Bo to przecież nie człowiek tylko jakiś płód.
3 miesiące temu / DNA
 
Przykre, że rabin Schudrich pominął Księgę Mądrości, gdzie wedle ówczesnej wiedzy opisano rozwój człowieka w łonie matki. Może odrzuca kanoniczność Septuaginty. Ale Biblii Hebrajskiej ignorować nie powinien, a choćby słowa Izajasza "Bóg to stwórca twój jeszcze w łonie matki" dają do myślenia. Ale w jego wypowiedzi jest coś z ostatnich dni, mianowicie jeden rabin mówi tak, drugi inaczej. To zupełnie jak jeden spowiednik dopuści cudzołożnika do Komunii, a drugi nie dopuści. Może papież Franciszek uwzględnił takie rozwiązanie w AL dzięki znajomości z rabinem Skórką?
3 miesiące temu / Hanka
 
Co żydy twierdzą o aborcji, a no zależy gdzie pieniądz leży, a gdzie ciśnie!
3 miesiące temu / Janusz z Kolonii
 
Klasyczny przykład talmudycznej przewrotności.
3 miesiące temu / Filip S
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.