DZIŚ JEST:   17   LUTY   2020 r.

Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Co zrobić z Tuskiem, Bieńkowską, Thun et consortes? Grzegorz Braun sugeruje rozwiązania z I RP

Co zrobić z Tuskiem, Bieńkowską, Thun et consortes? Grzegorz Braun sugeruje rozwiązania z I RP
źródło: youtube.com / Pobudka

„Należy rozwiać wszelkie złudzenia co do statusu Tuska, Bieńkowskiej, Thun et consortes – trzeba jasno zdefiniować ich rolę: ochotniczych folksdojczów i płatnych eurosowieciarzy działających przeciwko Polsce z ramienia obcej władzy”  pisze na łamach tygodnika „Polska Niepodległa” Grzegorz Braun.

 

Natchnieniem dla publicysty do napisania tekstu pt. „Czas wyświecić eurosowieciarzy” była niedawna wypowiedź Elżbiety Bieńkowskiej na łamach niemieckiego „Spiegla”, gdzie była wicepremier „piętnowała kraj swojego pochodzenia” twierdząc, że „takie kraje jak Polska” stanowią dla Unii Europejskiej większe zagrożenie niż Brexit. „Do takich wniosków doprowadziły Bieńkowską m.in. przedłużające się uniki Warszawy wobec narzucania przez Euro-kołchoz przymusowego rozmieszczenia m.in. na naszym terytorium tzw. uchodźców– przypomina Braun.

 

Jego zdaniem tego typu działania Bieńkowskiej, jak i innych polskich polityków piastujących wysokie stanowiska w Brukseli, idealnie wpisują się w tezę Józefa Mackiewicza, który twierdził, że „od naszych zaborców i okupantów tradycyjnych znacznie groźniejsi okazują się Sowieci”. W przypadku germanizacji bądź rusyfikacji Polacy tracili swoją tożsamość i przestawali być Polakami. „Co innego kiedy Polak przechodzi na stronę komuny, np. wstępuje do partii bolszewickiej – wówczas nadal może podawać się samemu i przez innych być uważany za Polaka”  wskazuje Braun.

 

W jego ocenie, mimo upływu kilkudziesięciu lat, diagnoza Józefa Mackiewicza nie straciła na aktualności. „Wręcz przeciwnie – zmieniające się realia jeszcze bardziej uwydatniają przykrą prawdę: naszym najgroźniejszym przeciwnikiem są ci spośród nas, którzy reprezentują wynarodowiony, postępacki internacjonalizm”  podkreśla. Efektem takiego stanu rzeczy jest poparcie, jakim w kolejnych wyborach Polacy obdarzyli „Kwaśniewskiego, Komorowskiego czy Tuska”.

 

„Jak to możliwe? Ano właśnie dlatego, że polski sowieciarz czy eurosowieciarz nie traci automatycznie ani polskiego obywatelstwa, ani praw wyborczych – Rzeczpospolita jest nadzwyczajnie pobłażliwa wobec zdrajców i sprzedawczyków”  pisze niezależny kandydat na prezydenta z roku 2015.

 

Braun zastanawia się nad ewentualnymi konsekwencjami, jakie powinny spaść na „Bieńkowską, Tuska et consortes” za antypolskie ruchy. Jego zdaniem w pierwszej kolejności powinni oni utracić polskie obywatelstwo i prawo pobytu na terytorium Rzeczypospolitej, a także stanąć przed „trybunałem stanu i/lub sądem wojskowym z oskarżenia o zdradę”.

 

„Oczywiście wymienieni delikwenci mogą wywodzić, że na unijnych stołkach zasiadają już nie jako upoważnieni do występowania w imieniu Rzeczypospolitej, ale z wyższego brukselskiego nadania. I o to właśnie chodzi – by ten aspekt ich publicznego funkcjonowania został wyraźnie podkreślony. Należy rozwiać wszelkie złudzenia, co do ich statusu – trzeba jasno zdefiniować ich rolę: ochotniczych folksdojczów i płatnych eurosowieciarzy działających przeciwko Polsce z ramienia obcej władzy”  podkreśla Braun.

 

Na koniec przypomina, jak w dawnej Rzeczypospolitej rozwiązywano podobne problemy, począwszy od wygnania, przez infamię, a na goleniu na łyso bądź wykonywaniu wyroków śmierci kończąc. Biorąc jednak pod uwagę, że „władza warszawska sama jest uwikłana w retorykę pro-unijną” wszelkie rozwiązania w tej sprawie leżą w gestii obywateli.

 

 

Źródło: „Polska Niepodległa”

TK

 

 

 

 Zobacz także:

 

Świat według Brauna

 

Świat według Brauna

  


DATA: 2018-07-24 13:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A Braun że swoim nazwiskiem to do jakiej nacji należy?
ponad 2 lata temu / J23
 
Trybunał Stanu nie dopatrzyłby się zdrady interesu narodowego, dlatego należy utworzyć Trybunał Narodowy, który sprawiedliwie zająłby się wszelkimi zdrajcami narodu polskiego. A ponadto należy przywrócić karę śmierci, którą demokraci zlikwidowali. Inaczej nie będzie sprawiedliwości.
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 
Pan Braun ma rację Itrzeba tak postąpić Zdrada jawna tych trzech osobników
ponad 2 lata temu / Warmiak
 
@Polak,100% racji,ale nie podawanie ręki to dziś żadna kara.O nie rozmawianiu nie wspominam,bo towarzystwo wzajemnej adoracji samo ze sobą gada.Tu trzeba przejechać się po kieszeni,nie kupować,nie słuchać,nie chodzić na filmy z nimi czy uczęszczać do zapowietrzonego teatru.Zmniejszą się dochodziki to będzie słuszna kara.Finansowe ukaranie jest zrozumiałe dla czołgistów.
ponad 2 lata temu / II wariant
 
POPIERAM TAKIE PODEJSCIE DO TYCH WYMIENIONYCH LUDZI, ich postawa nie moze zostac zaakceptowana przez Polakow i panstwo polskie, oni sa winni i MUSZA poniesc kare!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ponad 2 lata temu / popieram
 
Przecież wczorajsza prezentacja mapy rozebranej Polski na profilach Jandy i innych zdrajców, to jest szczyt szczytów bezczelności i jawna targowica. Tym ludziom nie wolno podawać ręki, nie wolno z nimi rozmawiać, nie powinno się im nic sprzedawać, odmawiać wykonania usług. Należy wykluczyć ich z życia społecznego, należy zerwać z nimi wszelkie kontakty. Powinni zostać poddani pełnemu społecznemu ostracyzmowi. Są niebezpieczni dla społeczności która ich żywi i toleruje. Koniec z tolerancją dla podłości i hańby. Należy dać im jasno odczuć, że od tej chwili są jedynie persona non grata w Polsce. Każdy kto wyłamie się z tej akcji winien być potraktowany analogicznie.
ponad 2 lata temu / Polak
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.