DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ten Hołownia to był i jest "ni pies,ni wydra".Ot .Taki niewierzący katolik.
2 miesiące temu / Non
 
Liczyłam na wiekszy % patriotów i antysodomitow wśród zwolenników Konfederacji. Ale przede wszystkim straciłam zaufanie do liderów Konfederacji. Okazało się , że bardziej kochają pieniądz niż Polskę i nie poparli w II turze Dudy. A Krzysztof Bosak nie miał nawet tyle odwagi aby wyznać na kogo on sam zagłosuje, pewnie bał sie Korwina i Brauna, dla mnie okazał sie chłoptasiem w krótkich spodenkach. Konfederaci, wyrzućcie Korwina i Brauna albo stracicie wyborcow. Pochwalam Bartosza Jóżwika szefa UPR, który poparł Dude, mimo że jest wolnościowcem.
3 miesiące temu / Kesja
 
Niechętnie, ale oddam głos na Dudę. Lepszy nieszczery konserwatysta niż szczery promotor sodomii.
3 miesiące temu / Konfederata Ruc
 
W pierwszej turze głosowałem na Bosaka, moim zdaniem jedynego prawdziwie prawicowego i wolnościowego kandydata. W drugiej uważam, że nie ma wyjścia - głosuję na mniejsze zło czyli na Dudę. Uważam, że inny wybór to woda na młyn prounijnych i prolewicowych środowisk, które chciałyby aby "państwo Polskie istniało tylko teoretycznie". Przyznam szczerze, że z odrazą będę wrzucał swój głos do urny bo żaden z panów Duda/Trzaskowki nie zasługuje moim zdaniem na to aby być prezydentem.
3 miesiące temu / antyPOPIS
 
Te wybory bardzo mi leżą na sercu. Szkoda mi Polski. Jedyne co mogę zrobić to nie przykładać ręki do zła. Żyjemy dla wieczności i niektóre nasze wybory są nieodwracalne. Piszę do tych, którzy mają delikatne sumienie - wrażliwe na łaskę Boga...aby nie czynili wbrew sobie...Bóg jest Ojcem i nie każe nam wybierać zła...nawet małego...Zgoda na zło niesie za sobą konsekwencje w postaci kolejnej zgody...i następnej...Przemyślcie to. Z Bogiem.
3 miesiące temu / kwiatek77
 
Według mego sumienia: w I turze głosowałam na kandydata Konfederacji, p. Krzysztofa Bosaka. Nie głosuję w II turze.
3 miesiące temu / kwiatek77
 
Hołownia w swym zamiarze glosowania na Trzaskowskiego odsłonił swoje prawdziwe oblicze, nie warto nawet komentować- fakt mowi sam za siebie-niby katolik, a gdzie jego wiara- tam Hołownia,gdzie zysk-oto poglądy.Jego wyborcy jak rownież pana Bosaka o ile będą kierować się mądrością i sumieniem nie zagłosują na Trzaskowskiego popierającego związki homoseksualne, in vitro, aborcję, deprawacje dzieci, wydłużenie wieku emerytalnego, przeciwnika osłony socjalnej dla dzieci, spolegliwego wobec obcych interesow.
3 miesiące temu / lk
 
POPiS chce zmusić wyborców Konfederacji do podżyrowania roszczeń 447 i utworzenia Palestyny w Polsce.
3 miesiące temu / o
 
@Iskierka, Pani tak na poważnie? Może pomóc w rozeznaniu tych politycznych zawiłości? Proszę śmiało pytać, na pewno ktoś chętnie wytłumaczy. Można też posłuchać co ma do powiedzenia sam oskarżony o te sojusze z samym diabłem.
3 miesiące temu / Elżbieta
 
Rzeczywiście p.Bosak wykonał potężną pracę. Tylko dlaczego jako wyborca po raz kolejny mam KACA, że uwierzyłam w jego dobre intencje, patriotyzm przeplatające się w logicznych i zasadnych argumentach ekonomicznych i politycznych. Taki młody i taki zdolny. A dziś jak widzimy NA WYŻSZYCH POZIOMACH ROZEZNANIA ujawnia CWANIACTWO i BEZKOMPROMISOWOŚĆ w realizacji celów bez oglądania się na środki pozwalające je osiągnąć. Tak się zapalił do walki o władzę , że bez ROŻNICY mu z kim po drodze , z kim zawrze SOJUSZE. Kto wie może z samym europejskim "diabłem" przebranym na biało za anioła. Do do dziś udawał obrońcę spraw Bożych i prawdziwego patriotę . A tu proszę ma wspólne cele z p. Trzaskowskim zwiastunem APOKALIPSY. Dlatego : Nie po drodze mi z człowiekiem nieroztropnie odważnym , który stał się ciężarem mych myśli. On bowiem według swej zakrytej woli będzie postępował i naraża innych na niebezpieczeństwo przez swoje szaleństwo. z Mdr Syr..
3 miesiące temu / iskierka
 
@Mikołaj, szantażem emocjonalnym i zaliczaniem wyborców do grona pożytecznych idiotów oraz wypisywaniem ich z grona patriotów, sam o sobie wystawia Pan świadectwo. Duda, którego należy rozpatrywać w pakiecie z PiSem nie zrobił nic dla kluczowych spraw, ważnych dla obrony wartości katolickich. Konfederację, która podnosi takie sprawy, naciska, tłumaczy merytorycznie w sejmie i na komisjach, nawet nie tylko ignoruje się, ale wręcz walczy z nią i to chamskimi, kłamliwymi metodami. Na jakiej więc podstawie oferuje nam Pan Dudę jako gwaranta, że będzie dobrze skoro dotychczas nie było? @vera prypomniała "dokonania" prezydenta. Jeśli część wyborców Konfederacji rozważa głosowanie na Trzaskowskiego, to też jest to zdecydowany "sukces" Dudy. Sam Trzaskowski w wyborach jest "sukcesem" PiS. Mogłaby być Kidawa, a wtedy mielibyśmy inny wybór. Gdyby Bosak nie był zamilczany w TVPiS, to moglibyśmy mieć dzisiaj wybór między Dudą a nim właśnie. Woleli Trzaskowskiego.
3 miesiące temu / Elżbieta
 
Sto lat temu Polska stała przed dylematem: być albo nie być, albo wolność i niepodległość, czyli zatrzymanie bolszewickiej nawały, albo kajdany i zniewolenie pod panowaniem czerwonej zarazy. Z pomocą Bożą i Matki Królowej Polski, zmobilizowany naród obronił swoje państwo, wiarę i niepodległość. Dziś, sto lat później, mamy podobną alternatywę: albo obronimy swoją polską tożsamość i wiarę, albo padniemy ofiarą tęczowej zarazy i lewacko-liberalnej sitwy wrogów Polski. Zwycięstwo w wyborach masona i sponsora lewaków i tęczowych Trzaskowskiego byłoby wyniszczające dla tej Polski jakiej znamy i stanowi poważnym zagrożeniem cywilizacyjnym dla Polaków. Poddaję to pod rozwagę zwolennikom konfederacji, którzy wieszają psy na prezydenta Dudę i odgrażają się że albo oleją drugą turę albo pójdą i zagłosują na Trzaskowskiego. Ci ostatni mogą śmiało się wypisać z grona polskich patriotów, odgrywając rolę tak zwanych "pożytecznych idiotów" dla sitwy postkomunistycznej.
3 miesiące temu / Mikołaj
 
#zostań w domu
3 miesiące temu / Zaścianek
 
to prawda że jesteśmy między młotem a sierpem - zaczynam mieć wrażenie że to się coś na apokalipsę zbiera - obym się mylił -pozdrawiam
3 miesiące temu / mag
 
@Kowalski, a prezydent Duda to katolik ? W 2016 biegł za Panem Jezusem, by go podnieść, gdy wiatr wyrwał z Go z ręki kapłana na ziemię, na którejś uroczystości na otwartej przestrzeni. Wtedy wyglądało to na autentyczny odruch wiary. Może zmienił wiarę skoro nie obchodzi go sprawa aborcji, pali świece chanukowe, wątpliwym usprawiedliwieniem byłoby, gdyby również honorował tak inne religie w Polsce, ale tylko jedną tak honorował, rzecz jasna poza katolicką... Wisi mu to, że może za swoje czyny zostać potępiony i naród również może skazać na gniew Pański. Zaprasza działaczy LGBT do siebie, którzy wcześniej dokonali zdrady Polski poprzez wrzucenie zdjęć z tablicami strefa wolna od LGBT do zagranicznego internetu, by spowodować odpowiednie reperkusje. Możemy wyliczać, pytanie brzmi, jak bardzo zagłosowanie za Dudą będzie bolało, bo to mniejsze zło. Mniejsze zło to nadal zło, taki mamy urok tej naszej demokracji...
3 miesiące temu / DamianK
 
To nie hołownia wykonał ogromną pracę tylko TVN 24
3 miesiące temu / helena
 
BOSAK w odpowiedzi na twierdzenie Dudy, że "niewiele nas różni"?: - Duda przez 5 lat, gdy organizował debatę konstytucyjną, nie zaprosił nikogo z naszych środowisk do tej dyskusji, - Duda chciał wpisać UE do Konstytucji, - Duda znalazł czas na spotykanie się z działaczami LGBT, a nie znalazł nigdy czasu na spotkanie się z działaczami środowiska wolnościowego, tradycjonalistycznego i narodowego, - w komitecie obchodów 100.l. niepodległości Polski znalazło się miejsce dla partii Razem, a nie znalazło się dla stowarzyszenia Marsz Niepodległości, - Duda potępia nacjonalizm, a nie jest w stanie odrzucić żydowskich roszczeń majtkowych wobec Polski, - PiS nie zaproponował przez 5 lat ani 1. konserwatywnej ustawy, np. ustawy domykającej system edukacyjny w sprawach LGBT żeby nie było tęczowych pitków, albo ustawy o pełnej ochronie życia, - PiS nie wypowiedział Konwencji Stambulskiej, - Duda podpisał 30 ustaw podwyższających podatki - .. itd.
3 miesiące temu / vera
 
Bosak to katolik? Chyba ma ochotę zmienić wiarę, bo wisi mu to, że może wygrać Trzaskowski, a w efekcie zaczną rządzić liberałowie.
3 miesiące temu / Kowalski
 
bezpartyjny polityk pan Hołownia, ulubieniec księży, promujący się na parafiach w 2019 ochoczo porze Trzaskowskiego !!i jak teraz wyglądacie księża popierający Hołownię
3 miesiące temu / majka
 
Pytanie jest dziś proste: czy obrażając się na 500+ wybrać lgbt+
3 miesiące temu / sp
 
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami." George Orwell.
3 miesiące temu / vera
 
ow HHilownia to wydmuszka nowego balonu o to tak jak ukrainska publika ma gwiazdora kabaretu i w tym pprzypadku podobne sily sie zgraly ma w tym udzial lordostwo clintonowstwo jak i merkelostwo putinowstwo i tyllee
3 miesiące temu / zbigniew
 
Polityka nie polega na popieraniu się, tylko na realizacji swojego programu. Przy 11 posłach wiadomo co można zrealizować. Nie chcę radzić nieproszony, ale na miejscu Konfederatów postawiłbym Kaczyńskiemu warunek: po wyborze Dudy w ciągu miesiąca podwyższacie kwotę wolną do 12 najniższych krajowych. Umowa ma być na piśmie z podpisem Kaczyńskiego, bo muszą ją zobaczyć wyborcy Konfederacji jako, że PiS-owi nie wierzą oni jak wściekłemu psu. Myślę że Kaczyński przyparty do muru i będący od roku na równi pochyłej swego upadku poszedł by na to. Rozumiałby, że ta propozycja Konfederacji znaczy: SPRAWDZAM Kaczyński nie ma wyjścia. Myślę, że by pękł.
3 miesiące temu / panMarek
 
Polska jest zabetonowana agentami kantostołami! a wyborcy Bosaka? dla pisu antyroszczeniowa Konfederacja to główny wróg! i nie bajdurzyć! a hołłownicze? to palikociarnia a rebours!
3 miesiące temu / tyle
 
tak ,zacisne zeby i nie pojde na wybory.
3 miesiące temu / hej
 
JUż pisałam zacisną zęby i zagłosują na trzaskowskiego a konfederacja tylko czeka na dymisję rządu, ale niech się nie cieszy bo nic z tego nie wyjdzie
3 miesiące temu / helena
 
@hej- nie widzę różnicy między Bosakiem a Trzaskowskim, skoro dla Konfederacji bez znaczenia jest ideafix LGBT Trzaskowskiego.... i zdroworozsądkowo nie będę głosował na Konfederacje
3 miesiące temu / Logika
 
..Misio wyhamuj,za pis-u i Dudy tez dobrze sie mialy i maja lgbt-towcy ,maszeruja ,obrazaja katolikow itd wiec ten czy inny prezydent-rezydent widac krzywdy im nie zrobi.Trzaskowski to Bilderberg pionek a Duda robi nam tu Polin.
3 miesiące temu / hej
 
W obecnej sytuacji pozostaje tylko głosowanie na Dudę. Brak oddanego głosu lub głos nieważny, to tak jak by popierać tęczowego Rafałka. Oczywiście zawodowi komentatorzy z młodzieżówki PO będą tu przekonywali że lepiej nie głosować, ale nikt logicznie myślący nie powinien im wierzyć.
3 miesiące temu / Misio
 
nie ide juz na wybory,wybieralam Bosaka i na tym koniec,koniec zabawy z wybieraniem mniejszego zla.PIS i inne bandy sejmowe wyzywaly Konfederacje a teraz chca nasze glosy,acha juz lece.
3 miesiące temu / hej
 
@asosin bez przesady,jacy z nich socjaliści.Katolicka nauka społeczna nie ma nic z socjalizmu.Wolisz wyprzedawać polską gospodarkę,jak wolnorynkowcy Balcerowicz,Lewandowski z PO SLD.Nie mamy polskiego prywatnego kapitału,który mógłby wykupić np ciężki przemysł.Dlatego spółki skarby państwa maja sens,jeśli są zarządzane uczciwie i profesjonalnie.Orlean,LOT przykładem.Huty wyprzedane chińczykom,czy za pręty zbrojeniowe potrzebne dla autostrad,musimy skośnym płacić?Czy komunikacja musi być w niemieckich łapach,a może media są polskie?Zjednoczonej Prawicy troszkę udało się spolszczyć komunistyczno peowskie TVP.Jaki jest szum o to?A może sady są dobre?Jeszcze dużo do zrobienia.Aborcja-nie udało im się tego ukrócić.Próbowali.Czarne marsze świadczą,dlaczego.W końcu mamy 5-te przykazanie,ono jest nadrzędne nad prawami państw,wystarczy je przestrzegać,aby dzieci nie ginęły.Konfederacja nie poparła pani Gondek,jest mniej prawicowa dlatego?Glosujmy na Dudę prawy to człowiek
3 miesiące temu / Tomas
 
Nke widzę dużej różnicy między Dudą i Trzaskowskim , więc jako wyborca Bosaka nie głosuję w drugiej turze .
3 miesiące temu / Wojtek
 
No to idac za tokiem artykułu i idei reprezentowanych przez Konfederację a ściślej jej odłam reprezentowany przez zwolennikow Korwina i Jacka Wilka, to gwarantem ich idei wolnosci gospodarczej byłby pan Trzaskowski w roli prezydenta. Nie wiem czy smiać się czy płakać.
3 miesiące temu / ola
 
Zrobią to, co SPONSOR każe!
3 miesiące temu / zwyczajny człe
 
Pomijając kwestię , czy da się przekazać głosy, to właściwie na czym polega propozycja PO i PIS-u dla Konfederacji? W zamian za poparcie co? Nie słyszałem żadnej propozycji . Jesli Konfederacja miałaby z kims rozmawiać to chyba z ambasadorem Niemiec w przypadku PO i z ambasadorami USA i Izraela w przypadku PIS-u, bo to tam są centra decyzyjne tych partii.
3 miesiące temu / Mirek
 
Nie sądzę, aby PAD rozumiał cokolwiek z tego, co się stało 28.06. Trzask obieca wszystko, żeby przejąć władzę. Nie wierzę im. Jestem na nich wściekły. Za odbudowę peereelu i socjalizm, za LGBTRTVAGD i pogardę dla szarego człowieka pracy, któremu tylko się zabiera. Zostanę w domu albo oddam głos nieważny. Precz z komuną!
3 miesiące temu / na bosaka
 
@asasin wobec tego brak poparcia pisowskich socjalistów będzie równoznaczne z możliwą wygraną i ekspansją lewicowego terroru postępowców lgbt; owszem można na różne sposoby to tłumaczyć i zakłamywać rzeczywistość, ale potem o ochronie życia można będzie pisać i drukować na powielaczach w wydawnictwach podziemnych gdyż TEMAT OCHRONY ŻYCIA ZOSTANIE SPENALIZOWANY tak jak już teraz wszelkie negatywne opinie na temat lgbt; no ale co tam lepiej dywagować na temat wolności gospodarczej i socjalizmu pisu a HOMOTERRROR i KULTURA CYWILIZACJI ŚMIERCI to przecież bajki !!!
3 miesiące temu / agrodzki
 
@Tomas Duda i cały PiS to nie prawica, tylko socjaliści. Czyli gospodarczo lewica, a moralnie co najwyżej okolice centrum. W wielu głosowaniach wyraźnie pokazali, że na takiej na przykład całkowitej ochronie życia im nie zależy, że to tylko jedno z pięknych haseł, którymi okłamują Polaków. Zatem jak prawicowa Konfederacja mogłaby udzielić poparcia socjalistom?
3 miesiące temu / asosin
 
@Ciekawosc, przecież to bardzo proste: Korwin gardzi demokracją, nie chce jej, jest monarchistą. Putin w Rosji jest jak car, czyli monarcha, więc uskutecznia ustrój, który jest mu bliższy. Następnie to co robi Putin Nam, Ukraińcom czy komukolwiek innemu nie ma znaczenia w perspektywie odbioru go przez Rosjan. Więc jeśli Rosjanie są zadowoleni z niego, zapewnia im pewne potrzeby, które uznają za warte tego, jak rządzi, np. duma narodowa, my wielka Rosja, reszta mały świat, który nas się boi, to z punktu widzenia Rosjan jest dobrym władcą. Do tego jest dość skuteczny na arenie polityki międzynarodowej, a przynajmniej na to wygląda. A co to znaczy, że zbrodniarz ? Likwiduje różnych przeciwników, jest bezwzględny w celu osiągnięcia korzyści, można ten sposób akceptować albo nie. Tylko, że Putin niestety ma monopolu na zbrodniarza, bo zbrodniarzy wśród przywódców innych krajów też mamy i to nawet niedaleko. Morderstwa polityczne: Niemcy, Słowacja; wojny: USA, Francja.
3 miesiące temu / DamianK
 
Dlaczego Korwin zawsze chwali i broni zbrodniarza Putina i Rosji? Wie ktoś?
3 miesiące temu / Ciekawosc
 
Hołownia nie jest zadnym anty system-owcem,zobaczcie kogo miał w sztabie. Poglądy ma tez bardziej na lewo,a jako katolik to wypowiedzi jego bulwersują.Te 13% to od kolorowego Biedronia,niedobitków Palikota z .N Petru.Natomiast Konfederacja"na złość mamie odmrozi sobie uszy" i nie zagłosuje na kandydata prawicowego,jakim jest obecny Prezydent.Dziecinada,brak wyczucia,określa elektorat Konfederacji.Nie znaczy to,ze dobrych haseł brakuje w tej partii,tak są takowe jednak hasła nie poparte działaniem trącą hipokryzją.Szkoda,ciągle rozbitej prawicy,bo mogło być pięknie i "oszczędniej",gdyby Duda wygrał w pierwszej turze.Patrząc teraz na wypowiedzi Pana Bosaka o PIS,nie chce on zgody,a jak wygra Trzaskowski to Polska przegra swoja szanse na długie lata.My za to będziemy odpowiedzialni,jeśli nie pójdziemy glosować,albo źle to zrobimy.
3 miesiące temu / Tomas
 
Ale wybór między jednym poliniakiem a drugim i tak od 30 lat.
3 miesiące temu / Johnny
 
Szymon nie powiedzial na kogo zaglosuje, ale nie zaglosuje na Dude. Coz za inteligencja. A katolicy z Konfederacji beda siedziec w domach i patrzec jak lewactwo wygrywa, coz za wspaniali katolicy i obroncy zycia.
3 miesiące temu / WPiS
 
Hołownia ma perułke.Nie wiam jak można glosować na człowieka co wstydzi się wlasnego wygladu.
3 miesiące temu / unkas
 
Dyskusja poniżej ukazuje skalę głuopty polaków i emocjonalnego traktowania polityki a nie praktycznego. Czasami trzeba zrezygnować z nierozumnego zacietrzewienia. Pachnie mi to ifantylizmem.
3 miesiące temu / DNA
 
Gdyby zamiast Trzaskowskiego startowała Kidawa-Błońska, to możliwe, że do II tury oprócz Dudy wszedłby Bosak, albo Hołownia. Sądzę, że PIS celowo pozwolił na podmianę kandydata, gdyż woli nawet utratę prezydentury na rzecz PO, niż na ewentualnego prezydenta spoza układu dwupartyjnego, jaki rządzi Polską od 30 lat.
3 miesiące temu / tr
 
Bosak w ostatnim wywiadzie powiedział o kolegialnym rządzeniu w Konfederacji... Wzorem jest w tym wypadku demokracja, kraj rad czy jeszcze jakaś inna efemeryda ? Do diaska z tym przecież Korwin-Mikke dotychczas przekonywał, że demokracja to najgłupszy ustrój świata !
3 miesiące temu / nil
 
Głupcy!Ciągle wierzycie w socjalizm i boicie się być ludzmi naprawdę wolnymi!Głosowanie na któregokolwiek z socjalistów jest nieewangeliczne!Im chodzi wyłącznie o władzę,was mają gdzieś i całą Polskę!
3 miesiące temu / ANTISOCIAL
 
ena: błędny trop; myślę o sobie... Korona należałaby się także Jarosławowi Kaczyńskiemu, a prezydentura Prezydentowi Dudzie.
3 miesiące temu / pegaz
 
OCZYWIŚCIE ,ŻE NA DUDĘ NIE ZAGŁOSUJĘ A MOIM PIERWSZYM I OSTATNIM WYBOREM BYŁ BOSAK.
3 miesiące temu / PAWLAK
 
nie powiem, trudno nie przyznać racji w tym co mówi Konfederacja - to mnie przekonuje, lecz nie przekonują mnie liderzy Konfederacji, sorry ale mam obawy, że zawiązując porozumienie stworzyli beczkę prochu, w którą doraźnie wepchnęli i schowali własną indywidualność i wyrazistość a przed wszystkim własne ambicje; taki związek w każdej chwili może wybuchnąć, co zresztą liderzy dobrze znają angażując się w różne wcześniejsze projekty polityczne.
3 miesiące temu / nil
 
Ani Duda, ani Trzaskowski nie zasługują na poparcie Konfederacji. PIS ma układ okrągłostołowy z PO, że raz rządzi jedna opcja, a raz druga. Konfederacja nie powinna przykładać ręki do zwycięstwa żadnej ze stron.
3 miesiące temu / emili
 
Oczywiście że na Dudę zagłosuję chociaż Bosak był moim pierwszym kandydatem.
3 miesiące temu / Kargul
 
Jak to PiS potrzebuje poparcia ruskich onucy. A Pis to jakie onuce, górali ze wzgórz Golan.
3 miesiące temu / Johnny
 
Gdyby prezydentem został Trzaskowski, to razem z Grodzkim, utorowałby drogę PO/N/Lewicy do rządzenia w kraju poprzez kompromitowanie rządu Morawieckiego. Bosak i Braun dowiedzą się szybko co znaczy władza "obywatelska", zaczną się bezlitosne pałowania, rozwiązywania manifestacji, płonące budki, akcje widelec i procesy delegalizacyjne.Za głupotę polityczną zawsze, prędzej, czy później, trzeba płacić.
3 miesiące temu / Bolo
 
wszystkim "pewniakom" zdeklarowanym ZA albo PRZECIW uprzejmie przypominam, że polityka w dużej mierze oparta jest na KOMPROMISACH - szczególnie wtedy, kiedy zamierzonego "celu" swoich działań nie da się osiągnąć wprost; KONFEDERACJA jako taka jest środowiskiem w którym łączą się cele i poglądy również na zasadzie pewnych KOMPROMISÓW - bo taka jest polityka !
3 miesiące temu / xxx
 
Sprawa jest prosta. Wybór Trzaskowskiego bądź nie oddanie głosu wcale to początek bezbożnictwa na skalę dotąd tu u nas nieznaną. Ten pan nie będzie mieć żadnych skrupułów. Deklaracja p. Bosaka, stawiająca dwóch kandydatów na prezydenta w jednym szeregu, jest absolutnie rozczarowująca a nawet może kłamliwa. Czy lepiej mieć prezydenta, który podpisałby ustawę zakazującą całkowicie aborcji czy takiego, który z pewnością by ją zawetował? Czy lepiej mieć prezydenta, który zawetuje ustawę o adopcji dzieci przez pary jednopłciowe czy takiego, który z radością ją podpisze? Dziwię się redakcji pch24, że tak bez reszty związała się z Konfederacją, prezentując artykuły jednostronne i tendencyjne, pisane przez rozemocjonowanych jej zwolenników.Zupełnie jakby nie było katolików, którzy nie głosują na ten twór, a znajdują dostateczne racje do poparcia PiS.Są sprawy w których katolicy mogą się różnić i są sprawy nienegocjowalne Zasadę powszechnego przeznaczenia dóbr i spraw.sp.możn
3 miesiące temu / j.s.
 
wyborcy dzielą się na tych co czytają programy i tych co głosują po emocjach lub na wygląd , co do Hołowni to ci co czytali program i słuchali wystąpień wiedzą że chce państwa świeckiego i ci zapewne oddadzą głos Trzaskowskiemu ,co co pamiętają go z działalności katolickiej i nie zanotowali zmiany zagłosują teraz na Dudę lub nie pójdą ,ilu będzie których nie wiadomo
3 miesiące temu / lil
 
@pegaz No to może warto pomyśleć o koronie dla Dudy?Byłaby piękna kontynuacja króla Stasia.Za carycę robiłby Trump.
3 miesiące temu / ena
 
@Marcin W- i vice versa- skoro Bosakowi tak samo blisko do Trzaskowskiego co Dudy to nie bylem naiwny by poprzeć Konfederację targowicką
3 miesiące temu / Logika
 
Nie widze powodu aby dwupartyjny system nazywac "zabetonowaniem sceny politycznej". Przeciez tak działa demokracja - takie są partie jak społeczeństwo głosuje. Tacy sa posłowie, senatorowie i prezydent. Nie ma podstawy aby podważać demokrację.
3 miesiące temu / Hanys GórnoŚl
 
@Marcin W co zrobi PIS w przyszłych wyborach może jedynie źle albo dobrze świadczyć o WIARYGODNOŚCI tej formacji gdyż właśnie WIARYGODNOŚCI używa PIS do wartościowania wyborczych konkurentów. Znacznie ważniejsze jak to wszystko zapamiętają wyborcy w przyszłych wyborach bo to wyborcy oceniają tę zaprzęganą przez polityków zwłaszcza tuż przed wyborami WIARYGODNOŚĆ ! Niestety tu wkrada się krótka pamięć wielu wyborców i na nią też bardzo liczą politycy - zwłaszcza tuż przed wyborami !
3 miesiące temu / nomen omem
 
@Jarosław'ie Naiwny ! Twój głos nieważny jest głosem na tego który wygra choćby o ten jeden Twój głos nieważny, gdyż tego jednego ważnego głosu drugiemu-przegranemu kandydatowi zabraknie. Czyli de'facto przyłożysz rączkę do zwycięstwa jednego a przegranej drugiego z zagłuszonym sumieniem, że przecież głosowałeś ale nie poparłeś żadnego z nich. W sumie to tak jakbyś w ogóle nie poszedł głosować - a to zupełnie co innego !
3 miesiące temu / kama
 
Jeśli wyborcy Bosaka są tak samo roztropni jak patriotyczni to zagłosują na Dudę a przeciw Niemcowi.
3 miesiące temu / moim zdaniem
 
PiS nie ma większości w senacie, więc w 2 tygodnie nic nie przegłosują. Nie ma sensu siać zamętu. Dobrze zrobili, że wydali taktowne oświadczenie.
3 miesiące temu / MArek
 
Wybitnie słuszny, trafiony komentarz powyborczy p. Lukasza Sitana. Dziękujemy! Jesten zwolennikiem monarchii. Ale w tym przypadku, zdroworozsądkowo trzeba w 2 turze poprzeć Andrzeja Dudę.
3 miesiące temu / pegaz
 
do @Logika Rozumiem, że w następnych wyborach prezydenckich, PIS nie wystawi swojego kandydata, tylko w ramach wdzięczności poprze kandydata Konfederacji np. Bosaka, jeśli to on byłby tym kandydatem? Proponuję zmianę nicku z LOGIKI na NAIWNOŚĆ Pozostaję z wyrazami szacunku
3 miesiące temu / Marcin W
 
Ja pójdę na wybory. Aby oddać głos nieważny. Głosować trzeba, ale wybór jednego lub może odrobinę mniejszego zła mnie nie interesuje.
3 miesiące temu / Jarosław
 
Wielu wyborców Bosaka nie pójdzie w ogóle.
3 miesiące temu / Pr
 
w I turze wcale nie wygrał Andrzej Duda,,,, wygląda że wygranym jest grupa bildenberg itd,,,, przecież wyborcy Hołowni nie zagłosują na Andrzeja, tylko na Rafała, Konfederaci raczej też nie poprą Dudy,,,, zresztą obydwu finalistów więcej łączy niż dzieli, stąd też dramat dla uczciwych że nie ma na kogo głosować,,,, wszak "mniejsze zło" nadal nie jest dobrem.
3 miesiące temu / stalowowolanin
 
I strzelił sobie w stopę Bosak- gdyby poparł Dudę,który ma ewentualną ostatnią kadencję to w następnych dostałby głos tych wyborców- lecz gdy wygra Trzaskowski nie będzie co zbierać....i PO Bosaku
3 miesiące temu / Logika
 
@Dobry człowiek- taki uczciwy jak Trzaskowski, a certyfikat katolickości nadał mu sam Putin- Korwin PO znajomosci załatwił
3 miesiące temu / Ironia
 
mamy na stole dwie gwiazdy tefałenu, a wy się zastanawiacie, która jest nietrująca i nie ma zapachu siarki ? Toż to obłęd ! Obie niosą za sobą cywilizację śmierci i to chyba jasne, co nie ?
3 miesiące temu / głupek
 
Zastanówcie się skąd się wziął Trzaskowski, czy to nie czasem z woli PIS-u tak mącono przy wyborach, że pozwolono na zamianę Kidawy na Trzaskowskiego? Przecież nawet przesuwając termin wyborów można było zastrzec, że nie wolno zmieniać ani dopuszczać nowych kandydatów i startują tylko ci, którzy do 10 maja zebrali 100 tys. podpisów. PIS sam wykreował silnego kontrkandydata dla Dudy, tak jakby chciał zmniejszyć jego szanse, gdyż z Kidawą Duda mógłby wygrać w I turze. Może PIS-owi wszystko jedno czy wygra Duda, czy Trzaskowski, gdyż ani PIS ani PO w rzeczywistości nie działają dla dobra Polski.
3 miesiące temu / Gość
 
Według mnie Bosak jest najuczciwszy z nich wszystkich a reszta nie za bardzo on jest bardzo katolicki.
3 miesiące temu / Dobry człowiek
 
Jeżeli PiS uchwali ustawę zakazującą aborcji, to jestem w stanie przeboleć nawet to, że nas sprzedają wiecie komu, bo nie spodziewam się, że uchwalą stop447. Jeżeli dalej będą obłudnie przymykać oko na zabijanie nienarodzonych, to już naprawdę nie zależy mi na tej pseudo-prawicy. PiS=PO, Duda=Trzaskowski. Niech udowodnią, że jest inaczej.
3 miesiące temu / W
 
Panowie. Wejdźcie do PiS natychmiast. Wtedy szanse na 2 kadencje każdy z Was będzie mial 100%.
3 miesiące temu / Nickt
 
no a niemiaszki w Die Welt już się cieszą że Rafalala ?Jako prezydent mógłby narzucić mniej konfrontacyjny ton, bo jest krytyczny ws. reparacji?. Elektorat Konfederacji też jest za powrotem do skundlenia i przeprosin, że nawet samo rozważanie przez Polskę reparacji to było faux pas.
3 miesiące temu / faux pas
 
Jedynym wyjściem to spasować tę "zabawę". Albo zaraza z Ameryki albo z Berlina. Niech wybierają się sami. W końcu to PiS dokooptował Trzaskowskiego, dla symetrii. Zauważmy, że w tej całej grozie KOŚCIÓŁ MILCZY.
3 miesiące temu / Ryś
 
gospodarkę zrujnowaną socjalizmem zdrowe moralnie społeczeństwo będzie w stanie odbudować, ale jeżeli zostanie zniszczone społeczeństwo przez ideologie LGBT, to nawet najlepsza gospodarka nam nie pomoże
3 miesiące temu / pod rozwagę
 
A ja głosowałem na Pana Żółtka, który przynajmniej jest prostym i szczerym człowiekiem prezentującym poglądy pro-polskie i pro-katolickie tylko za późno zaczął ogarniać Internet, w którym teraz robi szał. O ile wybiorę się na drugą turę to jak już to na Dudę głos, ale będzie to kompletnie bez przekonania więc raczej chyba dam sobie siana.
3 miesiące temu / jawor
 
Dla mnie sprawa jest oczywista. Głosowałem na Krzysztofa Bosaka ! Wynikiem jestem zawiedziony. Liczyłem na min.10%. Nie wyobrażam sobie, żeby mógł wygrać Trzaskowski, choć Duda nie jest moim "księciem z bajki". Trzaskowski to dramat dla Polski i ogromne zamieszanie nie tylko gospodarcze, ale przede wszystkim ideologiczne. Lewicowe agendy tylko stoją w blokach startowych i czekają na kogoś kto lekką ręką podpisze marksistowski bełkot. Trzaskowski jest tego 100% gwarancją! Nie mogę nadziwić się, że ludzie\sympatycy Konfederacji w jakikolwiek sposób mogą rozważać kandydaturę Trzaska. To profanacja jakichkolwiek wartości wolnościowych i patriotycznych. Jestem wzburzony postawą tej części Konfederacji. Duda, choć stwarza pozory prawoskrętnego. Wiem, wiem, Duda ma swoje za uszami, ojj ma znam każdą argumentację jaką podacie przeciw niemu, dlatego głosowałem na Bosaka. Ale jeśli ważne są dla was choćby pozory prawicowej postawy, nie można oddać władzy skrajnym lewakom !!
3 miesiące temu / najmniejszy
 
Wszystkim pryncypialnym pod rozwagę: absencja w drugiej turze lub głos nieważny to GŁOSY NA TRZASKOWSKIEGO! Tego chcecie?
3 miesiące temu / Jan
 
Głosowałem na KBosaka. Z Dudą dzieląc przynajmniej jakieś minimum wspólnej/zbliżonej tożsamości da się rozmawiać, perswadować, namawiać do rezygnacji w politycznego kunktatorstwa itd. Podobne zabiegi kierowane do Rafalali nie tylko nie mają żadnych szans powodzenia ale i stawiają przede mną pytanie NIE CZY ALE KIEDY ten postępowiec zacznie marzyć już nie tylko o udzieleniu ślubu parze gejów ale kiedy ujawni że marzy o udzieleniu pierwszego w Polsce ślubu uwaga: CZŁOWIEKA Z KRZESŁEM, CZŁOWIEKA Z DESKĄ itd. Niemożliwe ?! To pomyślcie jak jeszcze nie tak dawno zacofany i zanurzony w średniowieczu był prezio AKwaśniewski i jego obóz polityczny kiedy uchwalano konstytucje i "definicję małżeństwa, rodziny itd"a parady sprośności to była odległa egzotyka. Dlatego nie mam złudzeń, że Trzaskoś wespół z "róbta co chceta" doprowadzi do jak to niedawno napisała nowa lwica lewicy Wanda Nowicka: "przedefiniowania utartych pojęć" a wtedy: "ZWIĄZEK CZŁOWIEKA Z DESKĄ" - no problem !
3 miesiące temu / ŚlubZdeską
 
znowu wybieranie "mniejszego zła"
3 miesiące temu / rety
 
Takie cedowanie głosów swojego elektoratu w drugiej turze na jednego czy drugiego kandydata nie ma najmniejszego sensu i nic nie znaczy, bo i tak każdy zagłosuje, jak będzie chciał i takimi "rekomendacjami" najczęściej się nie przejmie. Czy wszyscy, którzy uważają, że jak jakiś kandydat powie, żeby głosować tak i tak, to od razu wszyscy poleca i zagłosują jak "wódz" każe? Taki naiwniaków to może jest pełno w elektoracie PiS, którzy głosują jak powie prezes. W Konfederacji jest jednak większe zróżnicowanie poglądów i Bosak choćby nie wiem jak apelował, każdy zagłosuje wg własnego uznania. Czy to nie jest istota tak umiłowanej przez niektórych demokracji? Z Panem Bogiem
3 miesiące temu / Stefan
 
Jestem wyborcą Bosaka i Konfederacji i nigdy na Trzaskowskiego głosu nie oddam. Ale wiem, że skrzydło wolnościowe w Konfie zagłosuje na niego. Dla nich nie istotny jest światopogląd a tylko kwestie gospodarcze, abstrahując od tego, że Trzaskowski i tak zapowiada, że zostawi 500+, 13 emeryturę etc. Liczą po prostu, że jak to ma miejsce w duopolitycznej wojence będzie wetował dla samego wetowania ustawy przygotowane przez PiS. Ja zagłosuję na Dudę.
3 miesiące temu / Przemek
 
Kolejny raz stajemy nie tylko wobec wyboru, lecz i szantażu -"bo wygra i zwycięży gorszy". Można też oddać głos nieważny albo nie uczestniczyć w wyborach. Ale też można w tej sytuacji domagać się, od Prezydenta RP A. Dudy, aby jednak skorzystał z szansy i spowodował wyjęcie, oraz przegłosowanie jakichś najbardziej znaczących, a zamrożonych ustaw.
3 miesiące temu / Zbi-gniew
 
Świadomy wybór, to mądry wybór. Stawka jest wysoka. Ważą się losy Polski, teraz i w niedalekiej przyszłości, w którą stronę pójdzie. Czy chcemy Polskę taką jak teraz jest Hiszpania, Irlandia byłe kraje katolickie. Czy chcemy być światopoglądowo Niemcami, Holandią, Belgią? Tu nie ma czasu na dziecinadę. Chcemy tego? Chcemy, aby Trzaskowski z pomocą Antychrysta zlaicyzował Polskę do reszty? Chcemy tego? Bo jeżeli tak, to również na tym forum jest pełno wilków w owczej skórze.Ja jako pro-lifer, jako tradycjonalista, jako świeżo nawrócony - nie chcę tego. Nie bądźcie małostkowi, nie bądźcie nieroztropnymi pannami bez oliwy. Kto czyta, ten wie, jakie są zagrożenia dla Polski, dla Świata, dla Katolików. Jeżeli Wy jesteście tacy czyści, rzućcie pierwsi kamień. Jak blisko jest już Polska do "nieistniejącego chrześcijańskiego zachodu", do zgnilizny moralnej, do zrelatywizowanych wartości, włos nas dzieli od wprowadzenia ideologii Spinellego, Marksa...smutne i przerażające.
3 miesiące temu / ed
 
Głosowałam na Piotrowskiego, nie ufam Bosakowi, teraz zagłosuję na Dudę, któremu też nie ufam, ale otwarcie przyznaję, że wolę Dudę niż Trzaskowskiego i nie mam zamiaru brać na swoje barki czyjegoś porypanego wyboru lub nie-wyboru, jeśli Duda przegra.
3 miesiące temu / Aelia
 
do Tom; tą żabę zjesz również i Ty jeśli nie zagłosujesz na Dudę.
3 miesiące temu / Luk
 
Konfederacja skończy tak ja psl i Kamysz!
3 miesiące temu / DNA
 
Ci którzy zachęcają do nie głosowania na Dudę tym samym wspierają Trzaskowskiego i najbardziej radykalne agendy lewicowe.
3 miesiące temu / Luk
 
Jeśli pan Duda zadeklaruje ,że zostanie przyjęta ustawa stop447 , obieca likwidację PIT , redukcję urzędników, koniec rozdawnictwa przywłaszczonych pieniędzy na prawo i lewo, uproszczenie wszystkich procedur i "procedowania", które paraliżują normalne funkcjonowanie Polaków , przestanie się łasić do usajude - to może zagłosuję na niego. Jeśli zadeklaruje. Czyli raczej zostanę w domu:Silne państwo to silna gospodarka i silna armia. Reszta jest dodatkiem.
3 miesiące temu / ba_ba
 
Świadomi wyborcy Konfederacji zostają w domu - nie ma nic bardziej obrzydliwego niż wybór mniejszego zła; raz to zrobiłem wybierając Bolka w drugiej turze w 1990 i nigdy więcej tego nie zrobię. PiS zgodził się na wymianę kandydata PO żeby ratować notowania PO - niech teraz sami zjadają swoją żabę która sobie przyrządzili.
3 miesiące temu / Tom
 
Biedroń zaciera ręce i popiera Trzaskowskiego: POTRZEBUJEMY PREZYDENTA KTÓRY BĘDZIE RZECZNIKIEM LEWICY ! Konfederacja przekonując że splata ręce z tyłu i nie chce brać w tej walce udziału defacto przybija piatkę i Trzaskowskiemu i Biedroniowi oraz ich dalekosiężnej homowizji afirmacji dewiacji. "Pontony" chętnie pomogą Trzaskowskiemu przedostać się na drugi brzeg przed Dudą ale czy zaproszą Konfederację do współdecydowania/współrządzenia - WĄTPIĘ !
3 miesiące temu / nadude
 
Hołownia to kandydat amerykański? Ryknałem śmiechem. Chyba, że chodzi o takie państwa amerykańskie jak Kuba, Nikaragua czy Wenezuela.
3 miesiące temu / Amerykan
 
Nie głosowanie w II to jest również forma głosowania. Czy uważamy, że umycie rąk przez Piłata zwolniło go z odpowiedzialności? Z jednej strony mamy kandydata, co do którego są wątpliwości odnośnie woli czt możliwości przełożenia jego deklaracji w czyny. Z drugiej strony kandydat, co do którego wątpliwości nie ma, że reprezentowane przez niego antywartości będzie forsował za wszelką cenę.
3 miesiące temu / pga
 
Polityka to sztuka przejmowania wladzy, albo osiagania celow. Jako wyborca Konfederacji, rzyczylbym sobie, aby moj glos mial wplyw na rzeczywistosc. Pani Godek wydaje sie to doskonale rozumiec. Konfederacja ma idealny moment na osiagniecie swoich postulatow. Brak takiego dzialania marnuje sile glosu wyborcow, a to juz nie polityka tylko piaskownica.
3 miesiące temu / M.
 
Katolickie "redaktory" PCH powinny się cieszyć, skutecznie osłabiały szanse Dudy wśród tradycjonalistycznego katolickiego elektoratu i udało się. Wybór katolika Trzaskowskiego jest coraz bardziej realny. No i jeszcze głosy panów pasterzy Nycza i Polaka też bezcenne.
3 miesiące temu / zniesmaczony
 
Wyborcy Hołowni, jako faktyczni niekatolicy, będą zapewne głosować na Trzaskowskiego.
3 miesiące temu / M.
 
Odpowiedź na tytułowe pytanie: nie zagłosuję, chyba że po jakiś rozmowach i układach Konfederacja zarekomenduje.
3 miesiące temu / Wojtek
 
Głosowałem na Bosaka jako Katolik, innego głosu zgodnie ze swoim sumieniem nie mogłem oddać. Teraz pytanie, czy nie pójdę na wyborywybór pomiędzy Lucyferem a Belzebubem mnie nie interesuje, czy pójdę i zagłosuję na Trzaskowskiego, w nadziei na szybką katastrofę, po której być może społeczeństwo się obudzi, a biskupi zobaczą, że zmniejszające się ilość wiernych mocno przełoży się braki w kasie i przestaną być mdłymi i ciepłymi progresywistami? Jednak wydaje mi się to naiwne. Z PiSem i Dudą czeka nas polna acz nieunikniona śmierć, dlatego nie zagłosuję na niego.
3 miesiące temu / br00net
 
GŁUPCY!!!!! Demokracja jest po to żeby nigdy nic się nie zmieniło. To właśnie demokracja jest źródłem wszystkich problemów.
3 miesiące temu / Turtelini
 
Bosak stracił moją sympatie i szacunek bo nie tylko nie scedował poparcia na Dude ale złego słowa nie chce mówic o Trzaskowsim. To przeciw Polsce
3 miesiące temu / Zawiedziony
 
"sami macie krew na rękach niewinnych dzieci" proszę się raczej opanować z takimi osądami
3 miesiące temu / serio?
 
do PODAJ NICK2; to niestety nieprawda, bo nie wszyscy wyborcy i posłowie konfederacji to katolicy. Przeczytaj artykuł sporą część wyborców konfederacji zagłosuje na Trzaskowskiego.
3 miesiące temu / Luk
 
Zbojkotować nie głosować. Ani dżuma nie cholera.
3 miesiące temu / Jfk
 
Nie głosowanie to gest Piłata umywającego ręce. A Duda nie jest za aborcją. Jestem pewien że gdyby dostał taka ustawę o zakazie to by podpisał, tak jak jestem pewien że Trzaskowski by zablokował.
3 miesiące temu / Luk
 
Nie wolno zachowywać się jak małe dziecko. Nie można udawać, że się nie wie - po co powstała Konfederacja i kto ją stworzył? Albo: po co wszedł do gry pół roku temu konferansjer Hołownia? Otóż te dwie nowe siły weszły do gry właśnie po to, by obniżyć pozycję PiS-u w polskim społeczeństwie i uniemożliwić Prezydentowi Dudzie zwycięstwo w pierwszej turze. Tę samą rolę, choć marginalną, odegrali Jakubiak, Piotrowski. Proszę policzyć! Czy ktoś wierzył, że teraz Bosak zaprze się swojej "misji" i wskaże na Dudę? Co by na to powiedzieli jego "sponsorzy"? Elektorat Bosaka podzieli się na trzy nierówne części: jedni dadzą głos Dudzie, drudzy Bosakowi, trzeci nie pójdą do urn wcale. Elektorat Hołowni da w większości głos Trzaskowskiemu i w ten sposób... osoby, organizacje i media, które popierały ślepo Konfederację i zwalczały nieprzytomnie Dudę, otrzymają "w pakiecie" PREZYDENTA POLSKI RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO. Pogratulować! Historia zapamięta i kiedyś tym ludziom "podziękuje".
3 miesiące temu / Tom Bombadil
 
w pierwszej turze oddałem swój głos na Pana Bosaka gdyż uważam, że jest jedynym Katolikiem w całej stawce. Jako jedyny jest przeciwko mordowaniu nienarodzonych. W drugiej turze nie idę na wybory i przestrzegam wszystkich tych, którzy zamierzają oddać głos na kogokolwiek. Ci ludzie są za zabijaniem dzieci oddając na nich głos podpisujecie się pod ich czynami czyli Państwo sami macie krew na rękach niewinnych dzieci. Przypominam, że to jest grzech.
3 miesiące temu / Rocky
 
Nie umywajcie rąk, głosujcie.
3 miesiące temu / Luk
 
Autor pisze "Gwiazda TVN-u"bym napisał "Dwie gwiazdy TVN-u"Bo to ich elektorat chodzi.
3 miesiące temu / Ckm
 
Trzaskowski jest kandydatem Niemiec. Najmocniejszym dowodem na to jest jego zapowiedż rozbicia państwa ukrywana pod postulatem przekazania wszystkich kompetencji rządu do samorządów. Jak uczą wybory w 2015 roku niemiecki kandydat nie ma szans. Hołownia jest kandydatem amerykańskim ,podobnie jak Duda. Jeśli się dobrze zastanowić to najważniejszym rysem jego programu jest zapowiedż antykatolickich represji motywowana troską o los kościoła .To jest Palikot tylko poprawiony. To podobieństwo przy okazji wyjaśnia nam skąd wyrastaja nogi Palikotowi. Hołownia powinien poprzeć Trzaskowskiego .W pierwszej kolejności dla utrzymania pozoru autentyczności demokracji , ponieważ niepewność co do ostatecznego wyniku nieżle podniesie poziom emocji. Drugą ważniejszą przyczyna jest juz dosyc wyrażnie widoczny plan przejęcia wyborców PO , stronnictwa niemieckiego, przez amerykański, PO-podobny wrób. Ojciec Szustak lubi podróże do USA , więc to się wszystko ładnie zazębia
3 miesiące temu / Mirek
 
PiS i Prezydent Duda idealni nie są ale mają kompleksowy pomysł na Polskę, realizują obietnice wyborcze i tzw. przeciętny obywatel jednak coś z tego ma. A PO i Trzaskowski to jednak destabilizacja kraju, ofensywa na rzecz tzw. LGBT i niestety cała reszta rozmaitych patologii, afer itd. A na tym zyskują tzw. pseudoelity, bandyci i wrogowie Polski. W szczególności zwracam się do wyborców Bosaka, Żółtka, Jakubiaka i Piotrowskiego. Jeżeli macie pokusy głosowania w drugiej turze na Trzaskowskiego, to wiedzcie, że to nie pomoże Polsce. A jeżeli nie chcecie iść na druga turę, to tak jakbyście zdezerterowali. Jeżeli, czytają to wyborcy innych kandydatów, to podobnie.
3 miesiące temu / Myślcie!
 
Jestem kandydatem Bosaka. Odpowiadając na pytanie z tytułu artykułu: zagłosuję na Dudę.
3 miesiące temu / K.
 
Albo Duda i karta rodziny albo Trzaskowski i karta LGBT.Pomyslec należy i ile jest w Polsce rodzin A ile ludzi związanych z LGBT A potem oddać głos.Jezeli ktoś głosował na Bosaka A w drugiej turze nie zamierza na Dude lub zamierza na Trzaskwoskoego to nie jest prawicowcem.Gadanie że głosowałem na Bosaka A teraz nie idę to na złość babci odmrazanie sobie uszu.Zwolennicy Hołowni napewno pójdą i będą głosować na Trzaskowskiego.To jest wojna dwóch światów i czy na tym portalu tego nie widzicie. Można nie lubić Dudy ale niestety trzeba na niego zagłosować!!!!!Lepiej się nie da.
3 miesiące temu / Alan
 
Wiadomo.
3 miesiące temu / Paweł K.
 
Wyborcy Bosaka albo zagłosują na Dudę, albo nie zagłosują w ogóle. Trudno sobie wyobrazić aby mogli poprzeć tęczowego kandydata wylewającego z uśmiechem fekalia do Wisły.
3 miesiące temu / PODAJ NICK2
 
Jak mozna sie bylo spodziewac Hołłownja mial zadanie odebrac potencjalne glosy Dudzie i widac zez powodzeniem. Teraz jego wyborcy zaglosuja na czaskowskiego to pewne. Druga sprawa to bład ze hollownje stawia sie razem kolo Bosaka. Bosak to uczciwy patriota i nie ma z nim NIC wspolnego poza kilkoma "skradzionymi"przez hollownje głosów katolickim kamuflarzem.Teraz glosujemy na Dude.
3 miesiące temu / Ja
 
To będzie wybór między Polską z Bogiem a Polską bez Boga
3 miesiące temu / Boni
 
Wybór Trzaskowskiego W II turze byłby katastrofą. Ktoś słusznie zauważył że Trzaskowski to połączenie Tuska z Biedroniem. Od prezydenta Dudy trzeba wymagać deklaracji na rzecz postulatów ideowej prawicy. Życzę również bardziej rozsądnego kursu u liderów Konfederacji. Bardziej szukanie porozumienia, niż szaty totalnej opozycji i budowanie wokół hasła PiS PO jedno zło. To droga do nikąd.
3 miesiące temu / raf
 
@Marcin, a Duda i PiS maja jakas wizje poza wladza? Przez 5 lat niczego takiego nie pokazali....
3 miesiące temu / Anglia
 
Konfederacja zbyt szybko odkryła karty i złożyła broń. Mogła ugrać np ustawowy zakaz przymusowych szczepień podpisany przez prezydenta Dudę. Dla mnie osobiście to jedyna sprawa , która teraz się liczy.
3 miesiące temu / Pejot
 
Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili - Edmund Burke. Zostając w domu można uciec od problemu ? bezideowość Rafaela jest groźniejsza niż Dudy. Czekająca w poczekalni karta LGBT jest cięższą kulą u nogi aniżeli socjalistyczne rozdawnictwo. Rozdawnictwo skończy się wraz z brakiem piniędzy. Rewolucji społecznej i homoterroru zawrócić się nie da. Ewentualna przegrana Dudy będzie na rękę konfederatom ? Konfederacja ma nadzieję, że ziszczą się obietnice Nitrasa wyrażonego w groźbach do Żukowskiej z lewicy: my KO będziemy rządzić Polską a oni Konfederacja zajmą się wami Lewicą. To dopiero byłby sojusz podejrzanej proweniencji... Obawiam się, że Konfederaci z nastawieniem PIS/PO to samo zło są w pułapce własnego sumienia, w której się nie uwolnią nie głosując w II turze.
3 miesiące temu / nick
 
Biedna, biedna Polska... Nie głosowałam na Dudę, ale teraz zagłosuję przeciwko Trzaskowskiemu. Chociaż kto wie co Duda może zrobić skoro już o wyborców nie będzie więcej zabiegał, jaką twarz może ujawnić???
3 miesiące temu / Polka
 
Choć nie przepadam naprawdę za Dudą to głosowanie za Trzaskowskim w drugiej turze jest wyrazem masochizmu. Ten człowiek jest wykształcony ale zarazem jest pusty w środku. Nie ma nic do powiedzenia. Nie ma żadnej wizji poza zemstą i władzą. Nie ma programu. Jest odrealniony jak żaden kandydat.
3 miesiące temu / Marcin
 
Zagłosowałam na Bosaka i nigdy nie zagłosuję ani na Dudę ani na Trzaskowskiego. Z przerażeniem myślę o tym że Duda miałby jeszcze 5 lat nas męczyć. Tylko czy to jeszcze będzie Polska ?
3 miesiące temu / Slo
 
No i koniec pis-u...Duda nie kupi głosów konfederatów,prędzej na Trzaskowskiego zagłosują.Głosowałem na Bosaka i jestem względnie zadowolony z wyniku a na drugą turę się nie wybieram....
3 miesiące temu / rambo
 
Moim zdaniem obaj kandydaci, którzy przeszli do drugiej tury, reprezentują tą samą opcję. Są jak dwie strony jednego medalu. Socjaliści, z których jeden gra bezobjawowego patriotę, a drugi bezobjawowego wolnościowca. W praktyce oba stronnictwa prowadzą zaskakująco zbieżną politykę uległości wobec obcych ambasad, duszenia polskiej przedsiębiorczości oraz powolnego ubezwłasnowolniania Polaków. Bezideowość widać choćby w tym, jak często w tych grupach dochodzi do zmiany barw klubowych. Dziwię się tym, którzy dalej chcą zaufać urzędującemu prezydentowi, choć nie zrealizował żadnej ze swoich obietnic wyborczych sprzed 5 lat. W równym stopniu nie rozumiem tych, którzy popierają polityków KLD/UW/PO, niezależnie od ich obecnej przynależności politycznej. Ich obietnice też pozostały bez pokrycia. Niestety, obie strony zazdrośnie pilnują swojego monopolu na media, docierające do szerokich mas. To jest prawdziwe źródło ich władzy.
3 miesiące temu / Dante
 
niszczenie przez PiS i jej tubę propagandową /tvp/ Konfederacji/K.Bosaka może skończyć się porażką A.Dudy,ponieważ z prawej strony będzie za mało głosów do "oddania" gdyby Bosak dostał np.15%,to oznaczałaby,że prawica w Polsce ma ponad 50%; oczywiście,Duda ma szansę na reelekcję,pod warunkiem że antyPiS nie będzie zdolny do stuprocentowej mobilizacji swego elektoratu;jeśli mu się ta 100% mobilizacja uda-to Trzaskowski wygra.
3 miesiące temu / marek
 
Nie ma mniejszego zła,zło zawsze jest złem,,,dlatego nie będe głosował w drugiej turze
3 miesiące temu / Roman
 
Bosak może i procentowo lepiej, ale zebrał nieco ponad milion a Konfederacja do Sejmu miała 1 256 953. Hellloł
3 miesiące temu / Nie rak
 
Duda nie będzie kusił ograniczeniem aborcji. Ci wyborcy i tak na niego zagłosują w obawie przed RT. Zmiana zniechęci centrum, a o to PIS dba najbardziej. Kompromis nie jest tu na sprzedaż.
3 miesiące temu / Nie
 
Nie można mieć złudzeń, że mentalność Polaków coraz bardziej zwraca się w kierunku socjalizmu. Poglądy prawie wszystkich kandydatów niewiele wspólnego mają z dobrze rozumianą obroną cywilizacji zbudowanej na chrześcijańskich wartościach. Zresztą w obecnej sytuacji podział na lewicę i prawicę to podział sztuczny niewiele mający wspólnego z rzeczywistością. W większości wypadków za kandydatami zdaje się stac jedynie fasadowość poglądów, a w konkrecie są synkretystami, gdzie typowo ateistyczny socjalizm miesza się z elementami kulturowej wiary. Polecam do obejrzenia film Alexa Jonesa The Obama Deception. Dobry obraz pokazujący jak rozgrywane jest społeczeństwo oczekujące zmian.
3 miesiące temu / Krakusik
 
Zwolennicy Hołowni poprą in gremio Trzaskowskiego. Jeśli sondaże dotyczące wyborców Bosaka są zgodne z prawdą, to Duda nie ma szans w drugiej turze. Czeka nas prezydentura demoliberała i obyczajowego libertyna. Boże, ratuj!
3 miesiące temu / Jan
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.