Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2018 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Co zmieniły Wytyczne polskich biskupów? Odpowiada prof. Kucharczyk


O przyjętych przez polskich biskupów wytycznych dotyczące duszpasterstwa rodzin i małżeństw w świetle wskazań zawartych w adhortacji Amoris laetitia rozmawiają prof. Grzegorz Kucharczyk i Łukasz Karpiel (PCh24.pl).


DATA: 2018-06-26 19:56:00
AUTOR: ZOBACZ VIDEO
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Ta walka o związki niesakramentalne, uważam za rozdmuchane przez ludzi (wiernych?)którzy nie znają Kościoła i jego drogi ,,prowadzenia nas przez życie. Będąc młodym ministrantem w zamierzchłych czasach przedsoborowych miałem możność być poinformowany przez mego proboszcza, który stwierdził, że taki związek może być i osoby w nim będące mogą przystępować do komunii, pod warunkiem dochowania czystości. Był to wtedy i dzisiaj podstawowy warunek przystępowania do sakramentów świętych.Ta fundamentalna prawda nie podlegała dyskusji.Warunek sine qua non ważności BIAŁEGO MAŁŻEŃSTWA. Kościół wzorem Jezusa Chrystusa wiarę, że dochowają wierności.
2 miesiące temu / Korwin
 
Maryjo,JASNA Królowo Polski z częstochowskiej Góry, Matko Zycia ,przepraszam Ciebie,za tytuł CZARNEJ Madonny ,Matki Śmierci. Módl się za nami i wyjednaj jasność umysłów wszystkim Polakom.
3 miesiące temu / Stan
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 76 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.