Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   28   MARCA   2020 r.

Św. Guntrama, króla
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Co zmieniły Wytyczne polskich biskupów? Odpowiada prof. Kucharczyk


Odtwórz w YouTube
 

O przyjętych przez polskich biskupów wytycznych dotyczące duszpasterstwa rodzin i małżeństw w świetle wskazań zawartych w adhortacji Amoris laetitia rozmawiają prof. Grzegorz Kucharczyk i Łukasz Karpiel (PCh24.pl).


DATA: 2018-06-26 19:56:00
AUTOR: ZOBACZ VIDEO
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Ta walka o związki niesakramentalne, uważam za rozdmuchane przez ludzi (wiernych?)którzy nie znają Kościoła i jego drogi ,,prowadzenia nas przez życie. Będąc młodym ministrantem w zamierzchłych czasach przedsoborowych miałem możność być poinformowany przez mego proboszcza, który stwierdził, że taki związek może być i osoby w nim będące mogą przystępować do komunii, pod warunkiem dochowania czystości. Był to wtedy i dzisiaj podstawowy warunek przystępowania do sakramentów świętych.Ta fundamentalna prawda nie podlegała dyskusji.Warunek sine qua non ważności BIAŁEGO MAŁŻEŃSTWA. Kościół wzorem Jezusa Chrystusa wiarę, że dochowają wierności.
ponad 1 rok temu / Korwin
 
Maryjo,JASNA Królowo Polski z częstochowskiej Góry, Matko Zycia ,przepraszam Ciebie,za tytuł CZARNEJ Madonny ,Matki Śmierci. Módl się za nami i wyjednaj jasność umysłów wszystkim Polakom.
ponad 1 rok temu / Stan
 
Szkoda, że rozmówcy nie zauważyli, że Franciszek poszedł właśnie śladami Jana Pawła II, który jako pierwszy otworzył furtkę dla rozwadniania doktryny i zezwolił rozwodnikom w nowych związkach na Komunię świętą. Mówi o tym oficjalnie wielu duchownych, w tym biskupów. Oprócz tego JPII usprawiedliwił kolejne związki tzw "koniecznoscią wychowania dzieci", co nigdy nie miało miejsca w Kościele. Teraz zbieramy żniwo tych pierwszych, nieznacznych furteczek i odstępstw.
ponad 1 rok temu / tradycja
 
Chodzi o sygnał jaki Episkopat wysłał do Watykanu...W Polsce jest ok, Amoris Laetitia jest wdrażana. Owieczkom w PL zasugerowano, że tak naprawdę to nic się nie zmienia, jedynie nieregularni będą mieli więcej opieki duszpasterskiej... Taka postawa przypomina niestety: Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek. Amoris Laetitia to jednak trucizna , w tym wypadku należy to jakoś wykazać, mówiąc " tak, tak, nie, nie, reszta od złego pochodzi" Czy to zostało zrobione? Obawiam się że na walce o rzeczoną tu adhortacje nie skończy się. Za drzwiami już czeka kolejna destrukcja: interkomunia. Za nią zaś zmiany w liturgii Mszy Świętejwiętej?
ponad 1 rok temu / Zorrro
 
Świetny i potrzebny materiał.
ponad 1 rok temu / Leo
 
Podzielam całkowicie pogląd i pana prof. Kucharczyka i prowadzącego wywiad. Obawiam się, że głos KEP to milcząca zgoda na interpretacje biskupów niemieckich czy argentyńskich. Nasza mowa ma być tak tak nie nie. O co w tym wszystkim chodzi? Pamiętam jak przed synodem ws. rodziny zbierane były podpisy, żeby Papież Franciszek potwierdził nauczanie KK. Proboszczowie otrzymali zakaz na zbieranie tych podpisów przy parafiach. Z dzisiejszej perspektywy widać, że zarówno wtedy jak i obecnie dokonali rejterady. A ja się pytam: kto dzisiaj wyjaśnia na kazaniach sprawy aborcji, in vitro, antykoncepcji, gender. Na listach KEP można zasnąć, są o niczym, a kapłani mają mówić tak, żeby nikogo nie urazić. A gdzie jest nawoływanie do nawrócenia? Gdzie jest głoszona ewangelia, gdzie nauczanie Pana Jezusa? Przecież Kościół nie ma być tego czy innego papieża, ale ma być CHRYSTUSOWY. A dzisiaj wszystko się rozmywa, nawet ewangelie, albo może pisze się już je na nowo. Jak dla mnie dramat
ponad 1 rok temu / Imer
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 132 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.