DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2019 r.

Zmartwychwstanie Pańskie
Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Co z raportem smoleńskim? Antoni Macierewicz odpowiada na zarzuty o bezczynność komisji

Co z raportem smoleńskim? Antoni Macierewicz odpowiada na zarzuty o bezczynność komisji
Źródło: FORUM

„W ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej badająca ją podkomisja przy MON nie opublikuje żadnego raportu, zamiast tego zespół ekspertów ma zaprezentować film” – poinformował w czwartek portal wPolityce.pl.

 

Autor tekstu red. Marek Pyza przypomniał dotychczasowe informacje, jakie publikowały media w tej sprawie. „Od listopada pojawiały się nieprecyzyjne informacje, jakoby podkomisja miała planować w kwietniu opublikowanie raportu końcowego ze swoich prac", wskazał publicysta. Dodał, że później w mediach opublikowano zapowiedzi tzw. raportu technicznego dotyczącego okoliczności katastrofy.

 

„Oznaczało to, że de facto przygotowywana jest publikacja raportu cząstkowego, swoistego sprawozdania z dotychczasowych prac zespołu. Pisał o tym tygodnik Sieci, a później potwierdzał publicznie Antoni Macierewicz” – podał portal wPolityce.pl.

 

„Zawsze podkreślaliśmy, że nie ma najmniejszej możliwości, by do kwietnia powstał całościowy raport, bo wiele istotnych badań jest w podkomisji wciąż prowadzonych” – podkreślił Pyza. Dodał, że chodzi o m. in. wirtualną rekonstrukcję samolotu na podstawie zdjęć oraz wykonanie modelu rozbitego Tu-154 na podstawie skanowania bliźniaczej maszyny znajdującej się w Mińsku Mazowieckim.

 

Zdaniem wpolityce.pl kolejnym powodem takiego stanu rzeczy ma być to, że „dopiero w maju zakończą się ekshumacje ciał ofiar katastrofy prowadzone na zlecenie i pod nadzorem Prokuratury Krajowej, a wyniki sekcji zwłok mają być jedną z podstaw do orzekania o okolicznościach katastrofy również dla podkomisji”.

 

„Z naszych informacji wynika, że w ostatnich miesiącach powstawało kilka wersji raportu cząstkowego, pisanych przez różne osoby (bądź grupy osób) spośród podkomisji i ekspertów z nią współpracujących” – napisał autor tekstu. Dodał, że w ostatnim czasie „zapadła decyzja o zaniechaniu publikacji jakiegokolwiek raportu”.

 

„Zamiast tego w czasie konferencji planowanej na 10 kwietnia ma być wyświetlona prezentacja multimedialna podsumowująca dotychczasowe badania i wnioski z nich wypływające” – poinformował portal.

 

Doniesienia te ostro skrytykował w rozmowie z portalem niezalezna.pl Antoni Macierewicz. – Są to twierdzenia niemające nic wspólnego z prawdą. (…) Wygląda to jak promowanie narracji Macieja Laska na temat prac podkomisji. (…) Portal, który w taki sposób przedstawia działania i plany podkomisji smoleńskiej, powinien nazywać się Onet.pl – powiedział były szef MON.

 

Źródło: wpolityce.pl, niezalezna.pl

TK


DATA: 2018-03-09 10:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I znów Macierewicz jodłuje, a konkretów nie ma. Jest tylko fanatyczne "kto nie z nami, ten z Laskiem/onetem/innym wrogiem". Jak już kiedyś pisałem - ten człowiek powinien dostać twardy, realny termin, na który sam powinien przystać (np. rok na dokończenie raportu) i jeśli go nie przedstawi, powinien odpowiadać karnie za robienie z obywateli idiotów. Jeśli zaproponowałby znów termin "od czapy", to również taką odpowiedzialność powinien ponieść. Jest już grubą przesadą to, co robi p. Macierewicz.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
Wojna Polski z Rosją przełożona. Dzisiaj jak na dłoni możemy zobaczyć jaką wartość mają "wielkie sojusze" i "wspólne wartości" Polska - Izrael, Polska - USA czy UE - USA. Nie wierzmy w bezinteresowne obietnice "sojuszników" . Nie dajmy się wkręcić w konflikty z sąsiadami.
ponad 1 rok temu / Pax
 
Czyli nic nie mają na potwierdzenie hipotez Macierewicza. Ile ich już właściwie było? A "bawią się" za nasze pieniądze.
ponad 1 rok temu / Skanderbeg
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "58819"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.