DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Co z obroną terytorialną? Podsumowanie stanu prac nad formowaniem piątej siły polskiej armii [VIDEO]

Co z obroną terytorialną? Podsumowanie stanu prac nad formowaniem piątej siły polskiej armii [VIDEO]
fot.Krystian Maj/FORUM

Po roku rządowych prac nad sformowaniem piątej siły w Siłach Zbrojnych RP, los Wojsk Obrony Terytorialnej wciąż nie jest przesądzony. Wiadomo jedynie, że formacja ta ma powstać, ale wciąż toczą się boje wokół tego jak w praktyce miałaby ona funkcjonować.

 

Jak wskazuje Jacek Hoga, szef Fundacji Ad Arma, który uczestniczył w posiedzeniu sejmowej podkomisji stałej ds. społecznych w wojsku, dyskusja - z udziałem parlamentarzystów i ekspertów na temat formowania Wojsk Obrony Terytorialnej - niestety wiele ma wspólnego jedynie z polityką. Merytoryczne głosy są tam rzadkością i nie są wysłuchiwane. Efekt jest taki, że formowanie WOT jest w „powijakach”.

 

- Po prawie 11 miesiącach pracy mamy bodajże trzy dowództwa brygad, cztery dowództwa batalionów i nie mamy podstawy prawnej, by przyjmować ochotników. Podstawa prawna ma być dopiero procedowana. Być może na początku stycznia 2017 roku projekt nowelizacji wejdzie w życie – podkreśla Jacek Hoga.

 

Czy zatem Wojska Obrony Terytorialnej zamiast uczestniczyć w obronie terytorium kraju przed siłami wroga, skończą na realizacji zadań związanych z nękaniem najeźdźcy jako partyzantka? Zobacz video!


 
MADATA: 2016-10-17 19:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zostanie -partyzantka czyli nękanie wroga i krycie się po lasach.Nie chcą dać -zdrowym i nie skazanym prawomocnym wyrokiem sądu broni do ochrony miru domowego.Polak Patriota nie będzie strzelał do prawowitych władz Rzeczypospolitej tylko łotr i zdrajca czyli agentura obcego państwa inaczej V kolumna.Uzbrojony obywatel to również przeszkoda dla wroga w podbiciu Polski.Już władze pruskie ograniczyły Polakom dostęp do broni.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Od samego początku ogłaszano sukces i upajano się OT na miarę skandynawskich formacji, zamiast trzymać ten projekt w tajemnicy i powoli dopracowywać szczegóły; skąd wziąść broń,fundusze itp. Teraz brak pieniędzy w budżecie a dziesiątki tysięcy chętnych osób, po prostu "wypnie się" na MON. Brawo!
ponad 3 lata temu / Jurcyk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.