DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2018 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Co z degradacją Jaruzelskiego i Kiszczaka? „Rzeczpospolita”: PiS może wycofać się z projektu!

Co z degradacją Jaruzelskiego i Kiszczaka? „Rzeczpospolita”: PiS może wycofać się z projektu!
Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak. FOT.Adam Chelstowski/FORUM

Projekt ustawy degradującej komunistycznych wojskowych, w tym Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka, nie będzie kontynuowany – donoszą źródła dziennika „Rzeczpospolita”. Powodem zahamowania prac jest brak woli Prawa i Sprawiedliwości.

 

Z informacji dziennika wynika, że minister Mariusz Błaszczak nie przekaże do Sejmu projektu autorstwa Antoniego Macierewicza. Rozwiązania proponowane przez byłego szefa MON miały iść zbyt daleko. Za daleko dla polityków PiS – donoszą źródła „Rzeczpospolitej”.

 

Dziennik zauważa, że w listopadzie zakończyły się konsultacje projektu pozwalającego na degradację komunistycznych generałów, ale od trzech miesięcy w sprawie nie ma żadnego postępu. Informatorzy „Rzeczpospolitej” twierdzą, że „ustawa albo zostanie gruntownie zmieniona, albo pójdzie do kosza”.

 

Projekt miał stać się prawem już… 13 grudnia ubiegłego roku, jednak wtedy doszło do rekonstrukcji rządu, zaś Antoni Macierewicz „znalazł się na celowniku Jarosława Kaczyńskiego”, który nie pozwolił, aby posłowie przegłosowali ustawę.

 

Propozycja przepisów jest krytykowana przez samych polityków PiS – twierdzi minister obrony w rządzie PO-PSL Tomasz Siemoniak. Z kolei inny, anonimowy polityk, tłumaczy „Rzeczpospolitej”, że „teraz jest czas odcinania się od Macierewicza, uspokajania nastrojów w wojsku. Nie ma co dolewać oliwy do ognia”. Wrogie propozycji Macierewicza były środowiska weteranów oraz byłych żołnierzy.

 

 

Źródło: rp.pl
MWł

 

 


DATA: 2018-02-12 21:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Edward Szanowny Pan raczy żartować. Prawdą jest, że armia miała więcej ludzi i sprzętu niż teraz - ale to nie znaczy, że "z Polską liczono się na świecie". Polska nie była podmiotem, tylko przedmiotem międzynarodowej polityki - tak samo jak teraz (różnica jest taka, że zmienił się tzw. najważniejszy sojusznik). Co się tyczy tego, że Jaruzelski "przeszedł" i "dbał" - z tego, w jaki sposób "przeszedł" wynika to, w jaki sposób "dbał". Co do "pamięci" i "czci". Rozumiem, że Pan ma jakieś (osobiste?) zobowiązania wobec Jaruzelskiego. Czy tak?
6 miesięcy temu / wwm
 
Za Generała Wojciecha Jaruzelskiego mieliśmy silną armię- z Polską liczono się na świecie. Generał przeszedł Sybir - dbał o Polskę na warunkach jakie koalicjanci ustalili w Jalcie. Cześć Jego pamięci.
6 miesięcy temu / Edward
 
Polacy zacznijcie głosować mądrze bo ten Wasz popis to robi wszystko żeby zachować status quo a Wam robi w ścieku medialnym wodę z mózgu. Im nie chodzi o Was tylko o trzymanie się przy korycie. Dowód co dla Was zrobili pozytywnego ,czy podnieśli Wam np. kwotę wolną od podatku do 30 tysięcy które sami mają , nie oni Wam podnieśli podatki .
6 miesięcy temu / Wojciech
 
@MK Prezes bardzo dobrze pamięta, że jego brat, Lech Aleksander K., pił z Kiszczakiem (i innymi gangsterami) wódkę w Magdalence. Więc jakże by mógł degradować (choćby pośmiertnie, kiedy to i tak już nie ma żadnego znaczenia) kumpla od kieliszka?
6 miesięcy temu / wwm
 
Kto w PISie jest agentem? Czyżby prezes?
6 miesięcy temu / MK
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.