DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

Co wy wiecie o rewolucji? Nowy numer „Polonia Christiana” od piątku w sprzedaży!

Co wy wiecie o rewolucji? Nowy numer „Polonia Christiana” od piątku w sprzedaży!

Jesienią przypada stulecie wybuchu rewolucji bolszewickiej. Czy pamiętamy, że nie była ona ani pierwszym, ani ostatnim radykalnym wystąpieniem przeciwko Bożemu porządkowi? I że antychrześcijańska rewolucja trwa nadal? Przypomina o tym najnowszy numer dwumiesięcznika „Polonia Christiana”. Musisz go mieć!

 

Pierwszą rewolucją – a więc pierwszym wielkim, bo masowym, wystąpieniem przeciwko Bożym prawom – był bunt Marcina Lutra. To on podłożył podwaliny pod późniejszą krwawą rewolucję we Francji, której celem było obalenie monarchii i zniszczenie Kościoła. Ruch bolszewików stanowił tylko kontynuację tego dzieła – twierdzą autorzy magazynu „Polonia Christiana”: Plinio Correa de Oliveira, Roberto de Mattei, Piotr Doerre i Jerzy Wolak.

 

Jakimi argumentami publicyści podpierają tę zaskakującą dla wielu tezę? Przeczytasz o tym w najnowszym numerze dwumiesięcznika!

 

Ponadto w numerze znajdziesz także inne fascynujące artykuły, między innymi:

 

- o „katolickich intelektualistach”: „Strzeżcie się ich. Jak bowiem wiemy od co najmniej kilku dekad, obce im jest ewangeliczne tak – tak, nie – nie i wybór między zimnym a gorącym. To relatywiści, którzy każdą prawdę poddadzą pod dyskusję, włącznie z nauką Chrystusa o wiecznym potępieniu czy nierozerwalności małżeństwa” - pisze Krzysztof Gędłęk.

 

- o watykańskich komisjach ds. celibatu i antykoncepcji: „Kościół się zmienia – w ostatnich latach w szczególnie szybkim tempie. Z jakichś jednak powodów Stolica Apostolska nie zawsze chce nas o tych zmianach informować” - pisze Krystian Kratiuk.

 

- o zwodniczym uroku „antywychowania”: „Chcemy wychować dzieci jak najlepiej, dlatego sięgamy po porady autorytetów. Wiarygodnych wskazówek szukają nie tylko rodzice, lecz i wychowawcy. Niestety, od dłuższego czasu rynek wydawniczy zalewany jest propozycjami, które na pierwszy rzut oka wyglądają na wartościowe, pełne są jednak szkodliwych pułapek” - pisze Bogna Białecka.

 

W numerze nie zabraknie także felietonów naszych znakomitych autorów, w tym Andrzeja Pilipiuka i Grzegorza Brauna oraz tekstów przypominających nasze wielkie dziedzictwo – tak katolickie (Grzegorz Kucharczyk o „papiestwie na straży cywilizacji”), jak i stricte polskie – (Jacek Kowalski o polskiej miłości do koni).

 

W najnowszym numerze dwumiesięcznika „Polonia Christiana” także – jak zwykle – wiele prawdy, dobra i piękna. Już od piątku, 8 września w dobrych sklepach i salonach prasowych! Czytaj także: Plinio Correa de Oliveira. Pięć wieków Rewolucji

 

 

 

 DATA: 2017-09-10 08:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.