DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Co wolno anarchiście, to nie tobie narodowcu. Sprawa zakłócenia wykładu o gender umorzona

Co wolno anarchiście, to nie tobie narodowcu. Sprawa zakłócenia wykładu o gender umorzona

Pilska prokuratura umorzyła dochodzenie w sprawie zakłócenia przez lewaków wykładu księdza prof. Pawła Bortkiewicza. Zdaniem organizatorów spotkania z duchownym, anarchiści nie powinni pozostać bezkarni.

 

Wykłady ks. prof. Pawła Botkiewicza, podczas których duchowny demaskuje ideologię gender, wywołują wściekłość środowisk lewicowych. Anarchiści dali upust swojej złości podczas grudniowego wykładu odbywającego się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. W czasie trwania prelekcji jeden z anarchistów ubrany w sukienkę wskoczył na mównicę, a reszta krzykami próbowała przerwać wykład. Interweniowała ochrona uczelni, a później policja.

 

Jak informuje „Głos Wielkopolski”, do prokuratury trafiły łącznie cztery sprawy związane z grudniowymi wydarzeniami. Dotyczyły zakłócenia miru domowego podczas wykładu, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz przekroczenia przez policję uprawnień. Tylko ta ostatnia jest jeszcze w toku. Pozostałe zostały umorzone.


- Nie było przestępstwa, bo nie było odmowy opuszczenia sali na wyraźne i stanowcze wezwanie osoby do tego uprawnionej - mówi prokurator Magdalena Roman, zastępca prokuratora rejonowego w Pile. - Tą uprawnioną osobą nie mógł być organizator wykładu, bo to nie on dysponował salą. Mógł to zrobić jedynie przedstawiciel władz uczelni – dodaje prokurator.

 

Z decyzją nie zgadzają się organizatorzy spotkania z ks. Bortkiewiczem, Konwent Lechia, ani ich pełnomocnik. Przypominają oni surowe kary jakie spadły na narodowców protestujących przeciwko obecności majora-profesora na Uniwersytecie Wrocławski. - Jeżeli nawet nie doszło do przestępstwa, to prokuratura powinna skierować do sądu wniosek o ukaranie za popełnione wykroczenie, którym było zakłócenie przebiegu zgromadzenia na uczelni - twierdzi adwokat Paweł Noworolnik, pełnomocnik Konwentu Lechia. - Zebrała na to wystarczający materiał dowodowy, a prawo powinno być stosowane jednolicie.

 

 

Źródło: gloswielkopolski.pl

luk


DATA: 2014-08-04 12:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Słusznie ale warunkiem jest uzyskanie przez nas niepodległości a na stan dzisiejszy jesteśmy pod okupacją tegoż narodu wybranego.
ponad 6 lat temu / Do normalny
 
Mam nadzieję, że polski i katolicki Ruch Narodowy wystąpi o bardzo wysokie odszkodowania do rządów Niemiec, Rosji a także do organizacji żydowskich za mordy i zniszczenia dokonane na narodzie polskim. Od każdego z w.w. należy się Polsce po ok 10 bilionów usd.
ponad 6 lat temu / normalny
 
Dlaczego lewacy nie odpowiedzą karnie za POGRYZIENIE funkcjonariuszy?
ponad 6 lat temu / Venatrix
 
sa rowni i rowniejsi... dalej musimy spiewac: "Ojczyzne wolna racz nam wrocic Panie!"
ponad 6 lat temu / razorrr
 
Prawdziwi Polacy powinni wybierać zawody sędziów,prokuratorów i nauczycieli oraz wstępować do policji.Za kilkanascie lat wypleni się lewackie oszołomstwo
ponad 6 lat temu / Antyadolf
 
Trzeba to przeczytać i kontratkować: Marzena Nikiel- Trzynaście przykazań tajnego wroga
ponad 6 lat temu / Jurek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.