DZIŚ JEST:   22   LIPCA   2019 r.

Św. Marii Magdaleny
Bł. Nicefora
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Boże Wszechmogący!!!! Uczyń Egzorcyzm nad Każdym Kapłanem, nad którym w dobrej wierze został wezwany Duch Święty aby kapłan Go otrzymał. Duchu Święty Boże, Ojca i Syna, płomień Mocy Miłości Bożej - prosimy - aby odróżnił i rozdzielił Pasterzy od Wilków, a Obłąkanym duchowo otworzył drogę do Prawdy o którą szczerze prosili przy święceniach. N.S.J. nie pozostawiaj uwięzionych bez obrony i uwolnienia .....
4 miesiące temu / PioN
 
Moim zdaniem to nie jest dobry ruch ,egzorcyści itak kierują przychodzących do nich ludzi do psychologa czy psychiatry więc wprowadzanie dodatkowych przeszkód da dla Złego fodatkoey czas na poradzenie sobie z biednym opętanym człowiekiem który być może miał tylko jedną szansę prosić o pomoc. Tak myślę ,że pewnie takiemu opętanemu ciężko prosić o pomoc to przecieżtaki opętany jest jak zkneblowany związany człowiek
4 miesiące temu / X
 
Rytuał egzorcyzmów pochodzi z XVI w. i należało przy tym zostać, obecna wersja nie jest żadnym rytuałem - https://opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZD/swiadectwoegzorcysty04.html
4 miesiące temu / Nicko
 
nie znam opisanych przypadków wykonywania egzorcyzmów na mężczyźnie ,czy są?
4 miesiące temu / lil
 
Chyba u KEP zwyciężyła opcja, że elektrowstrząsy są skuteczniejsze od egzorcyzmów! To taki prosty wniosek wypływający z "wsłuchiwania" się w głos miłości miłosiernej Biskupów do Owieczek. Ostatnie drzwi ratunku dla zbłąkanych dusz zostaną zatrzaśnięte z hukiem na samym nosie! - i co im zrobicie!
4 miesiące temu / Andrzej BR
 
Najpierw zaprzestano egzorcyzmowania dziecka podczas chrztu po wprowadzeniu tzw. nowej mszy. Potem zaprzeczono że homoseksualizm to choroba i zaprzestano leczyć osoby dotknięte tym zaburzeniem. Teraz Lgbt rządzi nami jak chce. Przyszła pora na zablokowanie egzorcystów i uniemożliwienie im działania. Czy trzeba lepszego dowodu na działanie diabelskie?
4 miesiące temu / PM
 
Czy bp Czaja nie wie o tym, że żaden egzorcysta nie rozpoczyna posługi, zanim nie otrzyma od psychiatry zaświadczenia, iż dana osoba jest zdrowa psychicznie?
4 miesiące temu / Janek
 
Każdy kto nie ma choroby fizycznej, jakiegoś guza w głowie, czy innych zmian,a ma problemy psychiczne,jest pod wpływem złego ducha.Niestety,teraz wszyscy jesteśmy jacyś dziwni,widzicie to?
4 miesiące temu / bożena
 
Robią dokładnie to co już w latach 70-tych zrobił kościół niemiecki... Czy historia upadku tego kościoła nic nas nie nauczyła?!Pozatym jaka to nauka psychologia?! Czy psychologiczne orzeczenia uchroniły lub przyczyniły się do tego by przestępcy seksualni nie powtarzali swoich przestępstw, a czy uchroniły ofiary przed oprawcami?! Procesy zachodzące w istocie ludzkiej nie dadzą się nigdy! Opisać żadnymi definicja i czy formułami!!! To czysta utopia, a egzorcyzmy jeszcze nikogo nie zabiły!!!
4 miesiące temu / okirex
 
Ja jestem ciekawa, na jakiej zasadzie psycholog będzie umiał stwierdzić lub wykluczyć dręczenie demoniczne na ten przykład? Raczej zacznie delikwentowi trzeba czy nie trzeba grzebać w życiorysie i go przekonywać, że to "trudne dzieciństwo", nadwrażliwość, nerwica itd. Tyle że ja pytam, jak odróżni problem demoniczny od problemu psychologicznego? Przecież nie ma takich narzędzi.... .
4 miesiące temu / wella
 
"odnowa w duchu" nową kongregacją wiary?!!! Choroba nieleczona przybiera powoli rozmiary MONSTRUM! Zadziwia mnie, że nie działa tutaj ten sam scenariusz co w Dz 19,13 albo w Dz 20;9?! Być może dlatego, że ci współcześni odnowieńcy są pod specjalną opieką tych sił, co tam wtedy fałszywych proroków potraktowali i to fizycznie!
4 miesiące temu / Andrzej BR
 
Jeśli jakiś biskup to czyta to apeluję by nie używać tzw. psychologii której osobiście nie uważam nawet za naukę do rozwiązywania duchowych problemów. Psycholodzy nie maja zielonego pojęcia o tych sprawach. Co więcej będąc z dzieckiem u 3 psychologów, każdy wydał inną opinię. Psychologię trzeba traktować jako pseudonaukę na równi z wróżeniem z fusów.
4 miesiące temu / dr Tom
 
Współpraca jest możliwa tylko gdy lekarz/terapeuta jest osobą wierząca, mądrą i pokorn
4 miesiące temu / Prophet
 
Ilu z członków KEP odprawiło choć jeden egzorcyzm? Robił to kiedyś biskup Czaja? Psychologowie nie wierzą w Boga, ich cała nauka oparta jest na kłamstwach chorego psychicznie, alkoholika i narkomana Freuda, który śmiał się z tych którzy wierzą w jego brednie.
4 miesiące temu / Sługa
 
Póki co psychologowie nie wydają recept, leków. Współpraca z psychologiem ma sens jeśli to najpierw egzorcysta wykluczy zniewolenie/opętanie albo widzi, że równolegle ktoś potrzebuje psychologa. Raczej nie ma sytuacji, w której wpływ złego jest odizolowany od problemów natury psychicznej. To wg mnie, psychologa, jest nierozerwalne. Ten zespół psychologów musiałby być złożony z osób wierzących, było kiedyś w Katowicach właśnie Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich. Sama byłam w sytuacji gdy jeden egzorcysta z rekolekcji wysłał mnie z synem do innego, z naszej diecezji. Wówczas myślałam, że to sprawa tylko i wyłącznie duchowa, w parafii obstawiali złe wychowanie . Z czasem jak objawy wróciły z większą siłą mój dysonans się pogłębiał, że to jednak nie kwestia deficytów wychowania, w końcu niedawno jeden z księży mi wyjaśnił, że jedno z drugim związane...Trzeba działać dwutorowo. Konsekwentne wychowanie - niekoniecznie psycholog, oraz "konsultacje" z egzorcystą
4 miesiące temu / matkaPolka
 
Porównać inteligencję bpa Czaji i każdego psychiatry lub innego człowieka do inteligencji demona, to tak jakby porównać człowieka do Galaktyki. Demon doskonale potrafi maskować chorobę psychiczną. Jedynie egzorcysta mocą Bożą może zmusić demona do ujawnienia się.
4 miesiące temu / vvv
 
No. Jak pilnuje tego Komisja Doktrynalna Międzynarodowych Służb Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym to wszystko jest ok.
4 miesiące temu / ironia
 
Walka z Diabłem wymaga modlitwy a nie wizyty u psychologa,Psycholodzy w większości przypadków są ateistami lub agnostycy .Egzorcyści z wieloletnim stażem wiedzą jak wygląda opętanie diabelskie .
4 miesiące temu / Tomasz
 
Pozostają jeszcze przypadki mieszane, które również się zdarzają, kiedy obok choroby psychicznej występuje opętanie, czasem nawet sama choroba może być skutkiem działania złego ducha, a wtedy wszyscy pójdą na łatwiznę i do oporu będą leczyć psychiatrycznie kogoś, kto jednak ma również wymagałby egzorcyzmów. Nie jestem zwolenniczką tej "opętaniowej histerii", wywoływanej przez postępowe środowiska charyzmatyczne, które nierzadko niestety podpierają się egzorcystami. Ci ostatni zaś zamiast to wszystko tonować i oceniać według surowych kryteriów sami popłynęli na fali popularności tych zjawisk w dzisiejszym świecie. Nie twierdzę, ze opętań nie ma, ba, nawet nie twierdzę, ze nie nastąpił jakiś wzrost w ostatnim czasie, ale uważam że dzisiaj nastąpiło przejście w druga skrajność. Od SWII aż dotąd wstydzono się posługi egzorcystycznej, dziś sytuacja jest skrajnie odmienna, następuje faza jakiego "show", jakichś popisów, co widać na YT chociażby.
4 miesiące temu / Iw
 
Tamiko - całkowitości się z tobą zgadzam. Teraz ludzie którzy mają problemy duchowe i dobrze wiedzą skąd one się u nich wzięły, i wiedzą doskonale, że to nie są żadne zaburzenia psycholgiczne, będą po prostu same ze swoimi problemami, bo nikt z oczywistymi problemami duchowymi nie będzie chciał chodzić do psychologa i temuż się tlumaczyć, a potem szpikować lekami otumaniającymi.
4 miesiące temu / Igor
 
Już widzę psychologa lub psychiatrę, który pisze w zaleceniach: "Wizyta u egzorcysty". Będą faszerować zniewolonych lekami, latami nie wydając żadnej diagnozy, albo wydając na siłę. Ubezwłasnowolnienie egzorcysty, wskazujące, że jest gorszym specjalistą od duchowości niż psycholog. Tragedia.
4 miesiące temu / tamiko
 
I to jest chyba katastrofa. Jak psycholog ma ocenić kto nadaje się na egzorcyzm? Jaką metodę zastosować na ducha? Albo jaką tabletką ma ducha storpedować? Niestety ten trend idzie właśnie z dzisiejszej posługi uwalniania wg 5 kluczy Neala Lozano który zawładnął Odnowę w Duchu Świętym . Pomieszane dwa porządki: psychiczny i duchowy. To dość typowe dla środowisk protestanckich. Ewidentnie pokazuje że człowiek i jego świat przeżyć jest na pierwszym miejscu a Pan Bóg czeka w kolejce. Kolejność powinna być odwrotna. Najpierw egzorcyzm próbny a później pomoc psychologiczna. Poza tym wiele metod psychologicznych oddala człowieka od Boga z uwagi na fałszywą antropologię z której wychodzi. I znów trzeba walczyć o prawdę :
4 miesiące temu / jery
 
Jakoś Jezus Pan powiedział: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! Nie powiedział idźcie najpierw i zapytajcie kogoś starszego i mądrzejszego od was, który bierze za to kasę, czy możecie! Na prawdę dziwaczny zapis!!!
4 miesiące temu / Janusz z Koloni
 
No dobrze, ale czy ścieżka psychologiczna jest konieczna także w oczywistych przypadkach: u osób które świadomie lub dla zabawy zawarły pakt z diabłem, rzucały klątwy, a potem chcą się z tego wycofać, oczywiście na skutek nawrócenia? Wiadomo że są takie przypadki. Wiadomo że teraz takie praktyki dzisiaj są niestety bardzo częste. A potem płacz. Wtedy egzorcyzm jest konieczny, ale czy psycholog? Mnie kojarzy się to z biurokracją gdyż część przypadków jest oczywista. Biurokracją i wydłużaniem, bo rozumiem że na taką wizytę u psychologa się czeka. Ile czasu?
4 miesiące temu / gość
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.