Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Co to jest dom? Dlaczego do niego wracamy? [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Dom od niejakiego czasu zaczyna mnie coraz bardziej frapować. Dom. Co to jest dom? Co to za miejsce, które pozwala nam znaleźć w sobie siłę do wracania nawet z bardzo daleka? Z antypodów, z miejsc gdzie – wydawać by się mogło – jest ciekawiej, atrakcyjniej albo nawet z takich miejsc, z których trzeba wielkiego wysiłku, aby do domu wrócić, miejsc, które czasami są nawet więzieniem. Tomasz A. Żak zaprasza na kolejny odcinek programu Kultura TAK!

 

 


DATA: 2019-11-05 14:10:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Dokończenie:Mamusia cerująca skarpetki Tatusia i szyjąca nam, dzieciom ubranka, bo czasy były niebogate, i Tatuś z uchem przy radiu, słuchający "Głosu Ameryki"... To wszystko było moim DOMEM i jest do dzisiaj, żal tylko wielki, że nie ma już Dziadków i Rodziców, nie ma księży w sutannach idących z Panem Jezusem, nie ma szczęść Boże a nieprzyjaciele chcą usuwać krzyże z przestrzeni publicznej i w ogóle zamknąć Pana Boga w kościołach. Piszę to mając łzy w oczach, ale tamtego DOMU nikt mi nie odbierze, bo mam go w sercu i może zabiorę go ze sobą, kiedy przyjdzie czas? Pozdrawiam serdecznie Pana, Panie Tomaszu i wszystkich, którzy mają swoje domy we wdzięcznej pamięci.
ponad 1 rok temu / Barbara
 
Bardzo dziękuję Panu za piękny opis DOMU, ciepłego i bezpiecznego, którego wspomnienie unosimy w sobie, choćbyśmy pojechali na kraj świata. Ja dodam jeszcze, że dla mnie domem było również moje nieduże miasto i wieś tuż obok, w której mieszkali dziadkowie i gdzie spędziłam dzieciństwo. Chata kryta strzechą i lampa naftowa, święte obrazy na ścianie i żadne tam dzień dobry ale zawsze - niech będzie pochwalony Jezus Chrystus na powitanie sąsiadów, i szczęść Boże przy pracach w polu. Stawiana w oknie zapalona gromnica i modlitwy Babci, gdy przychodziła burza. W mieście ksiądz idący, jak się wtedy mówiło - z Panem Bogiem do chorego i ludzie klękający na ulicy na dźwięk dzwonka ministranta, klękający, bo to sam Pan Jezus nadchodzi, więc mus oddać hołd! Pamiętam siebie, małego szkraba, ujmującą dwiema rączkami brzeg sukienki i dygającą na ulicy przed księdzem lub siostrą zakonną, z pozdrowieniem - niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Mamusia cerująca skarpetki Tatusia i szyjąca
ponad 1 rok temu / Barbara
 
Tak wielce potrzebujemy tak przepięknej mowy, tej uczty duchowej! Dlaczego młode pokolenie nie słyszy tego w szkole codziennie?
ponad 1 rok temu / MK
 
Bardzo pieknie opisal pan nasz polski dom p. Tomaszu. Takie domy naleza do najpiekniejszych na swiecie. Nie ma takich niewiadomo gdzie by sie pojechalo. Lecz taki dom trzeba bardzo pielegnowac wiara I miloscia przede wszystkim. Bociany, ktore przynosza nam dzidziusie. Wies polska jest przepiekna. I wlasnie z niej powstalo I powstaje wszystko co potrzebne jest w pieknym naszym ziemskim zyciu. Ale to wymaga wielkiego wysilku duchowego I fizycznego. Nie mozemy byc leniuchami pod zadnym wzgledem. Musimy takze bronic naszych pieknych domow I nie oddawac ich nikomu. Musimy przekazywac naszym pokoleniom jak ma wygladac nasz piekny polski dom. Zaleznie od pielegnacji naszego domu na ziemi czeka nas jeszcze lepszy dom w niebie.
ponad 1 rok temu / ewa
 
Dom rodzinny ,to taki jak ognisko ktorego plomienie nigdy nie gasno zawsze bendzie dostempny dla tych ktozy pragno ogrzac sie schronic w jego blasku,gdy zbliza sie niebezpieczenstwo.Ogrzac zmarzniente od lenku serce .Dom wiary,milosci i nadzieji
ponad 1 rok temu / j.t N-54,E-23
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 121 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.