DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Co tam koronawirus. Sylwia Spurek ma swoje „równościowe” priorytety

Co tam koronawirus. Sylwia Spurek ma swoje „równościowe” priorytety
FORUM

W czasie dramatycznej epidemii koronawirusa, który codziennie odbiera życie tysiącom ludzi znana z walki o prawa zwierząt, ochronę klimatu, zakaz jedzenia mięsa oraz „równość”, „prawa człowieka” i „tolerancję” dla wszystkich tzw. osób nieheteronormatywnych europoseł Sylwia Spurek znowu dała o sobie znać. Tym razem polityk wypromowana przez Roberta Biedronia zaatakowała wojewodę wielkopolskiego Łukasza Mikołajczaka, który uchylił uchwałę Rady Miasta Poznań przyjmującą Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym.

 

Zdaniem wojewody przyjęta w lutym uchwała „w istotny naruszała polskie prawo”. Chodzi o przepisy, na które powołała się Rada Miasta Poznań, a które w opinii Mikołajczyka „nie mogą stanowić podstawy do przyjęcia karty”.

 

Oznacza to, że akt ten i postulaty w nim zawarte nie mogą znaleźć swojego odzwierciedlenia w działalności prawodawczej organów gminy. Postanowienia przyjętego przez Radę Miasta dokumentu ingerują także w aspekt finansowy działania jednostek samorządu terytorialnego, karta zobowiązuje Prezydenta Miasta Poznania do planowania wydatków. Żaden przepis prawa nie upoważnia jakiegokolwiek podmiotu do wydawania wiążących dyspozycji w zakresie obligatoryjnego wydatkowania środków budżetowych – wyjaśniał rzecznik wojewody Tomasz Stube.

 

Stanowisko wojewody zdecydowanie potępiła Sylwia Spurek, która wystosowała do niego list w tej sprawie. Europoseł wyraziła w nim swoje zdziwienie z powodu odrzucenia dokumentu i wyraziła nadzieję, iż radni miasta Poznań „nie ustaną w walce i zaskarżą jego decyzję”. Na odpowiedź wojewody nie trzeba było długo czekać.

 

„Szanowna Pani Poseł Sylwio Spurek. Nie mam czasu na wyimaginowane problemy. Mam na głowie rzeczywiste dotyczące życia i zdrowia Wielkopolan. Proszę włączyć się w akcje walki z koronawirusem, który jest w swoim działaniu bardzo demokratyczny, stosuje parytety i równouprawnienie”, napisał Mikołajczak.

 

„Szanowny Panie Wojewodo, równość oraz prawa człowieka nie są wyimaginowanymi problemami, tylko cywilizacyjnym standardem. Epidemia koronawirusa nie zwalnia nas z lekceważenia tego, co także istotne dla mieszkańców i mieszkanek Poznania”, napisała w odpowiedzi Spurek.

 

Źródło: stefczyk.info

TK


DATA: 2020-03-26 08:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cytat "nie zwalnia nas z lekceważenia" jest po prostu świetny... Poziom języka dokładnie jak na lewacką działaczkę przystało...
3 miesiące temu / ja
 
No właśnie czy ich problemy to są problemy z tej ziemi czy z kosmosu?. Zacietrzewienie z ich strony nie jest generalnie czymś nowym. Tym samym się kierowali inni totalniacy aż do samego końca. Kto u nich kandydatem na najwyższe urzędy Borys ?.
3 miesiące temu / mib
 
Moja prpozycja: zaliczyć propagandę i praktyki lgbt do "wybryków nieobyczajnych" i stosować konsekwentnie Kodeks Wykroczeń. Osoby karane nie mogłyby kandydować w żadnych wyborach i w ten sposób ta kobieta nie miałaby szans na lansowanie się.
3 miesiące temu / Izydor Oracz
 
Czy głupota może być większa? W przypadku spurek nie ma granic,co wypowiedz to jeszcze większa głupota!
3 miesiące temu / mario
 
Poza UE nie ma koronawirusa?
3 miesiące temu / ala wilk
 
Podoba mi się wytłuszczenie. Kobita przez swoje braki edukacyjne niechcący napisała prawdę... Ja absolutnie nie czuję się zwolniona z lekceważenia lewackich bzdur p. Spurek, ale pośmiać się nie zaszkodzi...
3 miesiące temu / Polka
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.