DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Co świętuje Gdańsk? Zaskakujące życzenia od prezydent Dulkiewicz

Co świętuje Gdańsk? Zaskakujące życzenia od prezydent Dulkiewicz
fot. youtube/com/euronews

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zaprezentowała kartkę z miejskimi życzeniami wielkanocnymi. Próżno szukać na niej odniesień do Zmartwychwstałego Jezus Chrystusa. Widać za to jajko z namalowanym kogutem, a w tekście życzeń mówi się o niejasnej „nadziei”. Można odnieść wrażenie, że dla autorów kartki Wielkanoc to jakieś pogańskie święto witalności.

 

„Wielkanoc oznacza nadzieję. Pomóżmy światu narodzić się na nowo i zostańmy w te święta w domu. Rozmawiajmy przez telefon. Spotykajmy się w sieci, a świeże powietrze łapmy przez otwarte okna. Dbajmy o siebie nawzajem. Wypełniajmy głowy planami na przyszłość, obyśmy tylko zdrowi byli” - takiej treści życzenia zaprezentowało dziś miasto Gdańsk. Podpisały się pod nimi prezydent Aleksandra Dulkiewicz oraz przewodnicząca Rady Miasta, Agnieszka Owczarek.


Życzenia opatrzono wizerunkiem strusiego jaja, na którym namalowano koguta. W tle widać tęczowe barwy, które mogą przywodzić na myśl flagi ideologów LGBT, w Gdańsku w ostatnich latach niezwykle chętnie goszczonych.

 

źródło: gdansk.pl

 

Komentując tę przedziwną kartkę wielkanocną publicysta Piotr Semka stwierdził, że mamy do czynienia z przykładem dechrystianizacji przestrzeni publicznej. Autorzy kartki, twierdzi Semka, chcą w subtelny sposób zmienić kod kulturowy.

 

Trudno się z tym nie zgodzić, bo w zaprezentowanej kartce próżno szukać jakiegokolwiek odniesienia do tego, który jest prawdziwym centrum nie tylko świąt wielkanocnych, ale całego naszego życia – do Jezusa Chrystusa. Zamiast o Panu Bogu i Jego chwalebnym zwycięstwie nad śmiercią słyszymy od gdańskich włodarzy o „święcie odradzającego się świata” i „nadziei”, ale na co, tego już nie wiadomo. Wizerunek Zmartwychwstałego zastępuje zaś kogut.

 

Czy takich życzeń oczekują od władz miejskich gdańscy katolicy?

 

Pach

 

Źródło: Twitter

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 


DATA: 2020-04-10 11:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jezus mu rzekł: ?Zaprawdę, powiadam ci: Jeszcze tej nocy, zanim kogut zapieje, trzy razy się Mnie wyprzesz? Mt 26, 3414 Kogut symbol zdrady.????
1 miesiąc temu / Karo
 
@Murem Myślę, że posuwasz się za daleko w hierarchizacji ze względu na płeć. Z Twojego wywodu możnaby wyciągnąć wnioski jakoby kobiety były gorsze od mężczyzn ze względu na grzech Ewy. Adam też nie był bez winy dlatego na równi z Ewą został wypędzony z raju. Nie otrzymał mniejszej KARY ani innego "kodeksu" DEKALOGU czy też sankcji wynikających z jego przekroczenia. Dlatego pisałem i uważam że przed Bożą Sprawiedliwością i Miłosierdziem jesteśmy równi bez względu na płeć. Jesteśmy inni też nie bez powodu, ale równi w ocenie przez Pana naszych czynów. Ratio vs intellectus - oba odmienne, oba równie piękne. Dlatego Pan wybierał wielokrotnie częściej kobiety jako mistyków Kościoła a mezczyzn ustanowił jako jego przywódców i kapłanów. Intellectus vs ratio a może raczej intellectus plus ratio. Czeka nas Sąd na podstawie tych samych kategorii oceny naszych czynów. To nie jest egalitaryzm ale logiczna pochodna Sprawiedliwości
1 miesiąc temu / ProBro
 
cyt" ale ma obowiązek szanować katolików, mieszkańców Gdańska" jej życzenia są uniwersalne bo mieszkańców nie katolików tez chyba wypada szanować oj pycha u ciebie pilnuj się
1 miesiąc temu / do @marmar
 
Szp nie rozumiem co was tak bulwersuje w tych życzeniach przecież one są do mieszkańców Gdańska,a oni przecież dali tej pani mandat,i z pewnością cieszą się z tak pięknych życzeń swiatecznych,nieprawdaz gdańszczanie.
1 miesiąc temu / Kazimierz
 
Wstyd i żenada. TAKE PANIOM ŻEŚTA SE WYBRALI TO TAKOM MATA GDAŃSZCZANIE.
1 miesiąc temu / Poland
 
Jeden jedyny komentarz ma sens, Chrześcijanina. W dodatku jedyny tu komentarz napisany w języku polskim poprawnie.
1 miesiąc temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.