DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2021 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Bóg jest pięknem , diabeł szpetotą , szpetotą formy , języka , intencji , "nowoczesna" a ta szopka bo szpetna , dajmy spokój estetyce ona po prostu nie ma w sobie ciepła .
6 dni temu / Hammurabi
 
Ten kaloryfer z blond peruką to anioł?????Wyobraźnia mi zamarzła....
7 dni temu / metrios
 
zapraszamy do Polski! Jeśli ktoś nie wie jak powinna prawdziwa, piękna szopka betlejemska wyglądać... Że wymienię znane mi: Kraków - bernardyni, Łagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska, dominikanie - Jarosław oraz inne parafialne kościółki.
7 dni temu / krk
 
Może ta szopka nie symbolizuje Bożego Narodzenia tylko śmierc Boga??? :
11 dni temu / Icek
 
Na pocieszenie dopiszę, że ponoć od niedzieli 13XII stoi tam ze 100 szopek z całego świata, więc można sobie poszukać innej, jak ta się nie podoba.
18 dni temu / Ktoś
 
porabalo juz wszystkich?
20 dni temu / jjjj
 
Antysztuka. Antyszopka Anty Bożonarodzeniowa. Lodowate martwe bez wyrazu spojżenia w mroźną przestrzeń. Najlepiej prezentują się zwirzęta i kosmonauta. A główny bohater centrum naszego zainteresowania jest poszukiwany i gdzieś ukryty. Gdzie jest Dzieciątko Jezus - Bóg w tej antyszopce Bożonarodzeniowej. Gdzie jest radość Bożego narodzenia? Kolejny przykład "sztuki" modernistycznej zamiast miłości i radości płynącej z życia dizeciątka Jezus mamy cmentarny spektakl zamrożonych w akcji bohaterów science fiction.
20 dni temu / Robi1
 
W czasie gdy to tworzono panował społeczny entuzjazm z racji podboju kosmosu i lotów na księżyc, ale obecnie ten typ sztuki trochę się przejadł i chyba każdy by chciał, żeby przestać kontynuować ten styl na siłę.
22 dni temu / Ktoś
 
No cóż, Franciszek nie grzeszy inteligencją, bardzo podatny człowiek na manipulacje. Bo nie wierzę, że jemu ta szopka się podoba, że w ogóle komukolwiek się podoba. Dopatruję się w osobie Franciszka piątej kolumny
22 dni temu / mk
 
Szopka to tradycja. Boża Rodzina i inne postacie faktycznie istniały. To nie jakieś fantastyczne strony. Nie można bezcześcić Świętej Rodziny.
23 dni temu / Paskudztwo
 
Nie tyle watykańska co papieska szopka. Kolejna zresztą, biorąc pod uwagę /osiągnięcia/ Bergolgio, który przyklepał ten projekt.
28 dni temu / magis
 
Ja jedynie nie ogarniam tego astronauty. A prawda taka, jaka kondycja wiary u katolików na całym świecie, taka szopka.
28 dni temu / haha
 
Nie mogę zrozumieć tego artykułu. Wynika z niego że: wprawdzie figury tworzące szopkę zostały postawione na Placu Św. Piotra po raz pierwszy, ale zostały wykonane w latach 60-70 to by się zgadzało, patrząc na ten styl, czyli nie tak znowu niedawno i były wystawiane z okazji Bożego Narodzenia już w kilku miejscach wcześniej. A teraz jest skandal. Faktycznie, jakby mistrzowie Renesansu, a nawet jeszcze i do połowy XIX wieku, a nawet może i jeszcze Wyspiański, wstaliby z grobu i na to spojrzeli, to powiedzieliby: koniec świata. Ale nie udawajmy, że zalążki takiej sztuki nie powstawały w latach 20 i 30 XX wieku i nikt się Rejtanem nie kładł w progu, a co więcej, jak mu się nie podobało, to sam sobie tłumaczył, że się nie zna. Więc nagle, jak to stanęło przed Watykanem, to nagle wolta, że to paskudztwo. Ale przecież takie paskudztwo jest promowane jako sztuka na szeroką skalę od lat 60, więc?
28 dni temu / republika
 
Najwyraźniej, od dawna infiltrowany, a obecnie już zdominowany i kontrolowany przez antykatolickich agentów instytucjonalnie rozumiany KK, którego misją, podobnie jak misją klasycznej lewicy, była kiedyś obrona ludzi pracy ograbianych przez różnych bandytów, złodziei i cwaniaków tego świata odpowiedzialnych za nadprodukcję wszelkiego rodzaju śmieci i zanieczyszczeń w imię jednokierunkowego, regulowanego lichwą zysku, postanowił, oprócz podsuwania kolaborującym z ww. agentami antykatolickim mediom różnego autoramentu autentycznych lub sfingowanych, ale zawsze, jak w banku, odrażających afer, również na polu sztuki zohydzić swój wizerunek, swe przesłanie i swój autorytet w pozytywnym, tj. niewładczym tego słowa znaczeniu, w oczach zwykłych ludzi, czyli tzw. maluczkich, żyjących zgodnie z zasadami katolickiej, a więc powszechnej uczciwości, bo przecież właśnie w propagowaniu powszechności uczciwości zawierała się dotąd siła KK.Ale nie ulegajmy temu!Ideały ważniejsze od
30 dni temu / figurantów
 
To jawne szyderstwo... Aż boli, gdy się na to coś patrzy.
1 miesiąc temu / sara
 
Dla mnie osobiscie ta szopka jest glosnym wyzwaniem dla chrzescijanstwa. W artykule czytamty: 'W szopce można odnaleźć nawiązania do sztuki starożytnej, greckiej i sumeryjskiej, a także do rzeźby starożytnego Egiptu.' Wlasnie podstawowym celem wczesnego chrzescijanstwa bylo wyrozniac sie od poganskich religii. Za to cesarze Rzymu ich zabijali. A oto teraz mamy kompromis chrzescijanstwa z poganstwem. I nie mowcie mi ze papiez o tym nie wiedzial. Co jest nie tak z tym obrazkiem, ktory nam przedstawiaja? Co oni chca nam przez to powiedziec?
1 miesiąc temu / miku
 
Jak moźna było dopuścić do tego aby na placu watykanskim stanęła taka paskudna szopka, kto za to odpowiada? A co na to papież Franciszek, uważam że powinien zdecydowanie zabrać głos w tym temacie.... Czy ta sztuka nie jest obraźliwa dla pięknej katolickiej tradycji? Mało że takie smutne czasy to jeszcze takie przygnębiające widowisko!!!!!można zwariować!!!!
1 miesiąc temu / M739?4677
 
Ja widzę tu najpierw zestaw pojedynczych sarkofagów postawionych w odpowiedniej odległości od siebie...potem nasuwają się obrazy science fiction Obcy u bram - dokładnie
1 miesiąc temu / anna
 
Tutaj chyba potrzeba Kevina, żeby uratował święta ....
1 miesiąc temu / Czytelnik
 
Tylko o choince można powiedzieć coś pozytywnego...
1 miesiąc temu / parafianka
 
Pomimo obrony, że to niby sztuka, to jeszcze jeden dowód na brzydotę. Można się dopatrzyć nawet pogańskich symboli. Najbrzydsza szopka jaką widział świat. Dzieci ze szkoły podstawowej robią piękniejsze dzieła sztuki. Jak daleko ta sztuka "art" zajdzie, strach pomyśleć. Sztuka brzydoty.
1 miesiąc temu / szalina
 
Twórca szopki wzorował się chyba na lądowaniu kosmitów.
1 miesiąc temu / Bronek
 
Ta szopka, to kolejny dowód - po PACHAMAMIE próby tworzenia GLOBALNEGO JĘZYKA WYOBRAŻEŃ WIZUALNYCH do prezentacji treści Nowego Testamentu. Istotnie użyte środki wyrazu artystycznego - typowe dla warsztatu ceramicznego, przywołują na myśl figury napieczętne starożytności, a wymóg organizacji teatralnej przestrzeni podpowiedział posłużenie się elementami modułowymi przy kreacji figur poszczególnych postaci. Ma to uzasadnienie w technice i technologii wykonawstwa. Reakcje dowodzą konieczności podjęcia dyskusji nad CHRZEŚCIJAŃSKIM I KATOLICKIM JĘZYKIEM WYOBRAŻEŃ WIZUALNYCH XXI WIEKU! Po końcówce wieku XX, od kiedy ŚRODKAMI WYRAZU WARSZTATU KOMPUTEROWEGO mogą posługiwać się ANALFABECI JĘZYKA WYOBRAŻEŃ WIZUALNYCH, których liczba osiąga setki milionów, to zajęci KREOWANIEM INDYWIDUALNYCH KARIER ?artyści profesjonalni? zostaną zagonienie do SKANSENU...
1 miesiąc temu / Jerzy Bąk
 
Jaki papież taka szopka.
1 miesiąc temu / Dagmara
 
Szopka w stylu skansen. Mieszkowi I i mieszkańcom Biskupina by się podobała ;
1 miesiąc temu / Ovy
 
Coś mi się zdaje, że centralną postacią jest bogini matka
1 miesiąc temu / wm spike
 
Smutno mi, Boże. Popieram akcję prezentowania swoich szopek, pięknych pięknem tradycji. Niech piękno, harmonia, estetyka, będzie odpowiedzią na modernizm.
1 miesiąc temu / Czytelniczka
 
Wstrętna ta szopka. To jakaś parodia. Nie widzę tu piękna - tylko jakąś kpinę. Dla mnie piękno to klasyczne przedstawienie Sceny Narodzenia. Gdzie człowiek wygląda jak człowiek, ciało ma kształt ciała, a nie słupu na ogłoszenia... Sztuka współczesna nie pociągała mnie nigdy.
1 miesiąc temu / Czytelniczka
 
dziwie sie , ze papiez na to pozwolil.
1 miesiąc temu / i tyle w temaci
 
Kto zna rysunki i rzeźby Sumerów, widzi podobieństwo. Rozumiem, że to sztuka i wizja artystyczna tylko dlaczego akurat w kierunku starożytnych astronautów?
1 miesiąc temu / Ieri
 
Jedyny rozpoznawalny to indor Swięto Dziękczynienia czy Bożego Narodzenia. A może Obcy u bram?!
1 miesiąc temu / GreAnn
 
Patrzę i nie wierzę : Trzej królowie z czego jeden do króla podobny a dwóch nie wiadomo co. Potem stoi jakiś gość w masce jak jozin z bazin, kosmonauta, a Rodzina Święta do nikogo nie podobna. Jezus mały a już stoi. Syn patrzy na te indory i krzyczy do mnie o Jaba z Gwiezdnych Wojen. Przepraszam ale ja nie rozumiem tej wymowy. Kończąc stajenka jakaś XXI wiek szkło i metal ani grama słomy.
1 miesiąc temu / jacek
 
Kto czyta Słowo Boże ten może tylko się na to uśmiechnąć hahahaha
1 miesiąc temu / Dobre
 
świat się kończy BOŻE WIDZISZ I NIE GRZMISZ
1 miesiąc temu / TOMCIO
 
ca za syf,te masoństwo dorwało sie i tam do władzy-obrażajcie Boga a kara będzie wielka
1 miesiąc temu / hanys
 
Kosmiczny widok - jak nurcy - powiedziałby Gajos w "Big bangu". Szykujmy się do katakumb.
1 miesiąc temu / leo
 
Coś strasznego jak coś takiego można nazwać szopką???????
1 miesiąc temu / lenka
 
A gdzie jest w tej "szopce" JEZUS? Ciemność widzę...
1 miesiąc temu / NICK
 
Turpizm w czystej postaci. Koszmar, kpina. Nie jestem ciekawa, jak strasznie zeszpecono Jezusa-Dzieciątko :-/ . Strach się bać, jaki potwór zastąpi Boga w stajence.
1 miesiąc temu / Wella
 
Nie wszyscy znaja sie na sztuce .Tradycja jest wazna mowil o tym Sw. Jan Pawel drugi . Jako Polacy trzymajmy sie naszej wiary i tradycji proszac o opieke Matke Boza
1 miesiąc temu / Wojte
 
Jak KOSMICI!
1 miesiąc temu / zts
 
To jakaś profanacja Co to ma być ? Kosmita i ten z tylu to kto ? Tragedia !
1 miesiąc temu / Bibi
 
Te potwory mają wystraszyć dzieci??????????????????????????? Co to jest ???????
1 miesiąc temu / dd
 
Smutne i straszne, że postawiono w Watykanie coś, co trzeba dodatkowo wyjaśniać opisami, że jakiś obiekt ma coś wspólnego z Bożym Narodzeniem i katolicyzmem, bo to w oczywisty i w żaden sposób nie wynika z samego wyglądu tego obiektu.
1 miesiąc temu / Katolicki Katol
 
Co to w ogóle jest?! Jakieś ceramiczne bałwanki. Jak ja to dzieciom wytłumaczę. Magia Świąt właśnie prysła. Gdzieś musi chyba być jakaś granica. Czuję się zniesmaczona. To jakaś szopka ale Noworoczna. Przykro patrzeć.
1 miesiąc temu / Halina
 
Ta szopka To wiadomość dla swiata. I to bardzo konkretna wiadomość. Znawcy kultury sumeryjskiej nie będą mieli problemu z jej odczytaniem, natomiast reszta, przyzwyczajona do słowiańskiego wyglądu Marii i Jezusa o pięknych blond włosach i niebiańsko błękitnych oczach będzie krytykować i tęsknić za siankiem i żłobkiem.
1 miesiąc temu / Enki
 
Kolejne święta chrześcijańskie odarte z sacrum i to w sercu Watykanu! Przecież pierwsza szopka św. Franciszka była dla ludzi pomocą w przeżyciu świąt Narodzenia Syna Bożego - Jezusa Chrystusa, a nie instalacją dla koneserów sztuki sumeryjskiej. Wielka szkoda, że na placu ŚWIĘTEGO Piotra zrobiono "szopkę" z wiary i katolików, martwy ceramiczny performans.
1 miesiąc temu / Sofia
 
Gdzie ten klimat stajenki, jak opowiedzieć dzieciom historię Bożego narodzenia przy takiej "szopce"
1 miesiąc temu / Gość
 
Tak bez sianka i żłóbka.. Mizerna cicha, stajenka licha...
1 miesiąc temu / Gość
 
To jest karykatura a nie szopka
1 miesiąc temu / Ja
 
O tempora, o mores!
1 miesiąc temu / Rick
 
Watykan to nie miejsce na eksperymenty i eksponowanie pseudo sztuki eksperymentalnej z lat 70tych poprzedniego wieku. Watykan to nie pałac belzebuba tylko stolica apostolska, a jako taka powinna być przykładem i przyciągać ludzi do kościoła a nie ich bulwersoac kontrowersjami i odrzucać takimi tanimi eksperymentami. Ja w tej szopce widzę owszem sumeriw, greków i innych pogan, ale Boga w niej zabrakło
1 miesiąc temu / Wrr
 
Sądzę, że szopka jest fajna, a do jej właściwej oceny wymagane jest zainteresowanie archeologią i historią sztuki. starożytnej. Sceptykom sugerowałbym także zaobserwować małe dzieci jak ją odbierają. Szopka jest zaprojektowana jako element dekoracji plenerowej związanej ze świętami a nie przedmiot kultu.
1 miesiąc temu / Waldemar
 
To super szopka bo jest szopka tylko trzeba to zrozumieć
1 miesiąc temu / Baca
 
Maryjo ratuj !
1 miesiąc temu / Dorota
 
Kurde, myslalem ze to na kosmodromie Bajkonur Ruscy kosmonauci w drodze do platformy startowej rakiety Sojuz.
1 miesiąc temu / janek
 
To na po środku wygląda na radzieckiego kosmonautę...
1 miesiąc temu / aVoxx
 
Lepiej niech ją ściągną wcześniej to jest jakaś totalna porażka!
1 miesiąc temu / Marek
 
To jest prawdziwa SZOPKANIC do DAC NIC ujadz
1 miesiąc temu / Clama
 
To nie jest szopka Bożonarodzeniowa
1 miesiąc temu / tedi-09
 
Taka pachamowa tą szopka.
1 miesiąc temu / Kasia
 
Apokaliptyczna "ohyda spustoszenia" wdarła się na Plac Św. Piotra.
1 miesiąc temu / Robert
 
Chyba tylko osioł nie dał się skarykaturować.
1 miesiąc temu / Jerry
 
Na te niepewne czasy i zamieszanie Watykan nas umacnia w wierze siejąc dziwny zament .To takie nowoczesne podtrzymanie ducha poprzez ucieczkę do przodu stojąc nad przepaścią. Najwyższy czas na interwencję Szefa.
1 miesiąc temu / Tomasz
 
Takie jest właśnie oblicze modernizmu, prymitywne, pozbawione poczucia estetyki i piękna. Sztuka która powinna uszlachetniać swym pięknem kontemplację i modlitwę do Boga, stała się odpychającym maszkaronem. Ta "Interpretacja" starej szopkowej tradycji przywiezionej z Bliskiego Wschodu do Europy przez Św.Franciszka, w swej istocie wydaje się być podobna do "interpretacji" chrześcijaństwa której dokonał Luter, czyli herezji.
1 miesiąc temu / Stefan
 
Mam wrażenie, ze wrażenie, że na 4 zdjęciu widzę kosmonautę..
1 miesiąc temu / J.
 
Brakuje tu jeszcze paczamamy, rozdajacej lizaki o smaku coli.
1 miesiąc temu / Freedom
 
A może szanowna Redakcja zrobi takie miejsce na stronie żeby czytelnicy mogli od Pasterki umieszczać zdjęcia szopek ze swoich parafii?Może zrobić jakiś konkurs,albo głosowanie,albo chociaż tylko publikacje zdjęć najpiękniejszych szopek z polskich kościołów?Coś uczynić co propaguje świętość i piękność świąt Bożego Narodzenia,coś w kontrze do tych sumeryjskich obelisków,coś co przypomina katolikom,że na powitanie możemy powiedzieć "niech będzie pochwalony Jezus Chrystus"zamiast świeckiego "dzień dobry"!
1 miesiąc temu / proponuję
 
A co to za bałwany?To ma być szopka czy szachy?Jedyne co tam wyszło jako tako,co przypomina coś z natury wzięte,to wół i baran.Gęsi już tam nie powinny być,one miały inną rolę do odegrania.Nooo,i jeszcze choinka przypomina,że to coś na kształt świat idzie.Bo o Bożym Narodzeniu to jakoś trudno dowiedzieć się tych obelisków przypominających pogańskie bałwany i światowidy.Ale tak właściwie czemu tu się dziwić skoro zaproszone grzechotkami i tańcami złe weszło do Kościoła?I pomyśleć,ze kiedyś katolicyzm był przyczyną wielkiego rozwoju sztuki.Te piękne obrazy,rzeźby,freski,powstały wyłącznie dzięki KK,a dziś dzięki niemu propaguje się brzydotę jako kanon?
1 miesiąc temu / Santi
 
Myślę, ze to zapowiedź końca Watykanu i w przyszłym roku już tam będą tylko ruiny, bo trudno sobie wyobrazić, aby Bóg scierpial taką ohydę zalegającą miejsce święte.
1 miesiąc temu / Joanna
 
Cyprian Norwid: ''Bo piękno na to jest, by zachwycało do pracy ? praca, by się zmartwychwstało.'' - Przy takim ''pięknie'' to raczej trudno o zachwyt. Prędzej o konsternację /mówiąc delikatnie/. O zmartwychwstaniu nie wspomnę.
1 miesiąc temu / E
 
Jedyne co się watykańskim masonom nie udało zniekształcić, to piękny świerk. Wymowne zdanie: ''Przyroda uchodzi tam /pochodzenie świerku/ za najmniej dotkniętą ręką człowieka."
1 miesiąc temu / Ewa
 
Napewno to nie jest specjalnie napewno nikomu nie zalezalo na tym aby i poprzez szopke wyssac resztki sacrum napewno to wszystko jest przypadkowe i napewno nie ucielesnila sie w tym dziele duchowosc antykosciola.
1 miesiąc temu / Nick
 
Czy te wszystkie postacie mają falliczne kształty czy to tylko ja mam chore skojarzenia? Pamiętam jak zapytaliśmy księdza z czego powinny być zrobione naczynia liturgiczne to powiedział, że nie ma wymogów materiałowych ale powinny być z możliwie rzadkich i cennych materiałów wykonane z troską o detale w dążeniu do stworzenia pięknego przedmiotu... pomijając moje skojarzenia to estetykę i piękno ktoś tu definiuje inaczej niż ja.
1 miesiąc temu / gui
 
Już lepiej nic by nie robili. To jest brzydkie.
1 miesiąc temu / Gość
 
Znak nadziei, tylko na co i dla kogo? Pytanie retoryczne oczywiście. Te figury miały przypominać to, co przypominają. Całość, zwłaszcza z tym metalowym rusztowaniem i światłem w kształcie błyskawicy może wywołać tylko smutek, a u co wrażliwszych nawet strach. Beznadzieja.:
1 miesiąc temu / L
 
Prawda, dobro, piękno coraz rzadziej w Watykanie
1 miesiąc temu / M.
 
Straszna ta szopka, po prostu straszy swoją brzydotą. Jak można było coś takiego zrobić i umieścić w Watykanie? Gdzie piękno, harmonia , gdzie nastrój cudownej chwili Bożego Narodzenia , wrażenie ciepła i miłości jakie promieniuje na świat ? To jakaś szopka dla kosmitów . Dla mnie to wyjątkowo zniechęcający do oglądania widok. Dobrze, że chociaż choinka ładna.
1 miesiąc temu / Tina
 
A ten znowu jakieś pogańskie bałwany postawił. Za łeb i do Tybru. Demony też do Tybru.
1 miesiąc temu / Bondaree
 
To jakieś Goebekli Tepe a nie szopka, ale pewnie pasuje do kościoła paciamamy
1 miesiąc temu / Olo
 
Przecież to ośmieszanie i kpina z Świętej Rodziny. No ale cóż? po paczamamie, to i matrioszki w szopce nie dziwią. Ohyda spustoszenia.
1 miesiąc temu / 90
 
W Watykanie niestety coraz mniej normalności bedziemy oglądać. Od kiedy rozbrzmiewa tam dzien dobry zamiast Niech będzie pochwalony JezusChrystus juz nic nie jest takie samo. Oby Benedykt żył jak najdłużej
1 miesiąc temu / Kinga
 
To wygląda jak pluton dziadków do orzechów. Marksistowska brzydota.
1 miesiąc temu / Chii
 
Jakos mnie to nie dziwi...u Bergolio wszystko jest na opak....
1 miesiąc temu / Ola
 
co to to jest?
1 miesiąc temu / Teresa
 
Prawdziwa SZOPKA. Franek jest najoryginalniejszy. Tego nie da się leczyć. To trzeba już izolować.
1 miesiąc temu / mj
 
co to ma byc? oni juz naprawde zglupieli i wciaz probooja udawac madrych.zenada
1 miesiąc temu / Prawda w oczy
 
Masakra jakaś. To na pewno Watykan??!!??
1 miesiąc temu / Pit
 
w moim Piśmie Świętym stoi napisane że Pan Jezus urodzi się w Betlejem, chyba ze maj jakieś nieudane tłumaczenie - to skąd te egipskie kolumny z faraonami..., czy dzisiejsze dzieci już nie zobaczą normalnej rodziny nawet w Watykanie :
1 miesiąc temu / ks.Bogdan
 
Postaci wyglądaja jak inwazja kosmitów
1 miesiąc temu / sara
 
A cóż to? Kolejna część "Gwiezdnych wojen"?
1 miesiąc temu / Paulus
 
Najgorsze jest to że przywołuje skojarzenia z pogańskimi figurkami bożków. Norwid powiedział"bo piękno na to jest by zachwycało do pracy, praca by się zmartwychwstało", może coś w tym jest, bo w epoce walki z Kościołem wszystko jest jakieś takie nieładne...
1 miesiąc temu / Polka
 
Kosmici atakują?
1 miesiąc temu / www
 
Boże ratuj nas
1 miesiąc temu / Rafal
 
Nieprzypadkowo rozwiązano kiedyś zakon jezuitów
1 miesiąc temu / Ironia
 
Mnie się to to nie podoba. Jednak kanony sztuki kościelnej tego tam o nie przewidują. Ludzie, uczcie się matematyki, a to coś niech będzie ostrzeżeniem dla tych, co matematyki nie znają.
1 miesiąc temu / Lucanous
 
bardzo na czasie. łączy istotne wątki franciszkowego pontyfikatu - ochrona środowiska i inkulturacja. jest tu recycling, są jakieś pierwotne formy rzeźbiarskie, jest też surowość betonowego kloca-zapory przed rozpędzonym autem
1 miesiąc temu / jw
 
Jedynym słowem odstawili "szopkę". Nie zdziwię się jak do tej szopki będą przyjeżdżać wyznawcy innych religii,bo będą w niej wiedzieć podobieństwo"bogów"swojej religi
1 miesiąc temu / Bebe
 
To jest właśnie szopka. Jedynie świerka nie dało się sprowadzić do figury na szachownicy placu watykańskiego. Jeszcze tego nie wymyślili. Modernizm to pogłębianie dna i tu się nic nie zmieniło.
1 miesiąc temu / Kul
 
Piękno jest kwestią gustu. Ja rozumiem, że niektórym się podobają takie na styl niemiecki mnie również ;, ale nie wszystkim.
1 miesiąc temu / Dawid
 
Trochę tacy kosmici, jak gdyby ;
1 miesiąc temu / Jurgen
 
a u nas w WRSZAWIE przed palacem bedzie choinka chanuki czyli tez idzie NOWE
1 miesiąc temu / olek
 
Co to ma być?Tragedia.
1 miesiąc temu / Nikos
 
Też mi się skojarzyło z Egiptem i Sumerem... Ciekawe, nie powiem!
1 miesiąc temu / Michael Wolf
 
Szopka mi się nie podoba.
1 miesiąc temu / Papa Gorgio
 
Ta instalacja jest po prostu paskudna. Przypomina mieszankę mitologii z gwiezdnymi wojnami. A ta gąsienica z lokami z tyłu to niby kto miał być ? Anioł ? Kto to zatwierdził w ogóle..
1 miesiąc temu / A.J.
 
Ładny... świerk
1 miesiąc temu / j. s.
 
co się czepiać, drzewko ładne, figury takie jak od ludowego artysty, ino pozazdrościć że mają. Bo we Warszawie to chojok jakiś dziwny postawiony i kto wie czy i jaką szopkę jeszcze odstawią.
1 miesiąc temu / szpulas11
 
Golas już był. Pachamama była. Teraz czas na UFO. Uśmiałam się : Co będzie w przyszłym roku ? Może roboty ? : : :
1 miesiąc temu / Wow
 
Bez komentarza...
1 miesiąc temu / Katolik
 
Wyjątkowo brzydkie.
1 miesiąc temu / marr219
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.