DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

„Co się stało z polską młodzieżą?” – zapraszamy na konferencję on-line

„Co się stało z polską młodzieżą?” – zapraszamy na konferencję on-line

Młodzi ludzie przygotowujący się do wejścia w dorosłość, ale często już uczestniczący w pełni w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym, niebawem przejmą stery i wezmą na siebie odpowiedzialność za przyszłość Polski. Do jakich wartości będą się odwoływać? Kto będzie dla nich drogowskazem? Jaką przyszłość naszej Ojczyzny będą tworzyć?

 

 

Na wymienione we wstępie pytania będą się starali znaleźć odpowiedź uczestnicy konferencji pt. „Co się stało z polską młodzieżą?”. Odbędzie się ona w formule on-line. Początek konferencji we wtorek 8 grudnia o godzinie 18:00 na kanale YouTube PCh24TV.

 

Uczestnikami panelu dyskusyjnego będą: Barbara Nowak (Małopolski Kurator Oświaty), Katarzyna Wozinska (psycholog), ksiądz Sławomir Kostrzewa (kulturoznawca i medioznawca) oraz Arkadiusz Stelmach (Wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi). Spotkanie poprowadzi zastępca redaktora naczelnego portalu PCh24.pl Łukasz Karpiel.

 

Organizatorami wydarzenia są dwie organizacje społeczne – Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie „Polonia Christiana”. Prowadzą one działalność ukierunkowaną na budowanie świadomości społecznej w oparciu o wartości chrześcijańskie.

 

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…” – ten wpis kanclerza koronnego Jana Zamoyskiego w akcie fundacyjnym Akademii Zamojskiej z 1600 roku od wieków przypominał Polakom rozsianym po całym świecie o roli, jaką dla przetrwania tożsamości narodowej odgrywa edukacja młodych ludzi i uczenie ich miłości do Ojczyzny.

 

Konieczność kształcenia i wychowania patriotycznego wydaje się być szczególnie ważna w czasach przełomowych dla Polski, Europy a nawet świata, z jakimi mamy niewątpliwie obecnie do czynienia.

 

Przemiany technologiczne determinują zmiany relacji społecznych, pseudo-postępowe ideologie stają się wyznacznikami przemian prawa stanowionego, często sprzecznego z prawem naturalnym i zasadami chrześcijańskimi. Młodych ludzi coraz mniej kształtują dom i rodzina, coraz więcej mass media i portale społecznościowe. Potrzebą chwili staje się więc zmiana systemu oświaty, odpowiadająca na niebezpieczne ingerencje rewolucyjnych, lewackich środowisk, przejmujących „rząd dusz” ludzi młodych. Koniecznością jest także wzmocnienie wychowawczej roli rodziny i Kościoła.

 

O tych i wielu innych wyzwaniach rozmawiać będą uczestnicy wtorkowej konferencji w formule online, na którą serdecznie Państwa zapraszamy.

 

 

Data: 8 grudnia 2020 r.

Godzina: 18:00

Miejsce: portal PCh24.pl i kanał portalu w serwisie YouTube

Linki:

PCh24.pl: https://www.pch24.pl/

PCh24TV w YouTube: https://www.youtube.com/user/PoloniaChristianaTV

 

 

Źródło: PiotrSkarga.pl

 

 

 

 

 


DATA: 2020-12-08 17:55
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@M, dziękuję za Twoją wypowiedź, pełną szczerego dobra.
1 miesiąc temu / Dawid
 
Ksiądz Sławomir Kostrzewa, był w Brzesku ,chodził z nami na pielgrzymki do Częstochowy- bardzo dobry kapłan.
1 miesiąc temu / Grzegorz
 
Co się stało z polską młodzieżą? Mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, w końcu jestem niewiele od nich starsza. Odpowiedź jest bardzo prosta...brakuje im MIŁOŚCI - takiej prawdziwej. Przejściowe wolne związki, wolny seks, powszechny dostęp do wszystkiego na co ma się ochotę czy w końcu social media nie zastąpią pustki jaka jest w sercu każdego człowieka, a szczególnie młodego. Bardzo często prawdziwej miłości brakuje rodzicom, a dzieci, które nie jej nie doświadczyły ani nie zaznały ciepła rodzinnego są bardzo poranione i szukają tej miłości gdzie indziej. Często mają pieniądze, telefony, ciuchy, wszystko co im potrzeba do życia, ale nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach czy w ogóle o rzeczywistości tu i teraz. Takiego człowieka bardzo łatwo zwieść i zmanipulować, a ostatecznie zniszczyć. Wystarczyłoby szczerze pokochać, a zniknęłoby wiele problemów z tego świata, uwierzcie mi.
1 miesiąc temu / M
 
@MrT. Obserwujemy po prostu bankructwo koncepcji "miłowania nieprzyjaciół". Nieukarane zbrodnie, wybaczone łajdactwa, różne "grube kreski" - to wszystko rozzuchwaliło łotrów, a ludzi uczciwych pozbawiło nie tylko zadośćuczynienia, ale nawet moralnej satysfakcji. Co gorsza, takie podejście zabetonowało patologiczne mechanizmy społeczne, dziś bardzo trudne do skruszenia. Filozofia zwalczania pancernego zła miękkim dobrem nigdy w historii nie odniosła sukcesu. Nie mogę potępić młodzieży, która ma tego dosyć i próbuje siłowo przebić się ze swoim, choćby egoistycznym interesem, nie zważając na cudze racje. Sprawy zaszły tak daleko, że nawet gdyby dziś cały establishment przysięgał i zapisywał w Konstytucjach, że to się zmieni, że potrzebuje tylko ostatniej szansy - nikt w to już nie uwierzy. Ten świat już nie funkcjonuje w perspektywie wieczności, lecz kadencji, a co najwyżej - jednej generacji. Czas to przyjąć do wiadomości. A może także postawić parę szubienic?
1 miesiąc temu / Dredd
 
Zakładam, że jutrzejsi dyskutanci zaznajomią się z tymi komentarzami. Jeśli planowali akademicki dyskurs na wysokim poziomie abstrakcji to może zrozumieją, że nie tędy droga. Lakonicznie ujął problem S. J. Lec we fraszce "Rytm pokoleń" - "Ojcowie: Termopile! Synowie: Za ile?" Ktokolwiek pominie ten aspekt sprawy, będzie zwyczajnie tracił czas. Ktoś tu kwestionuje sięganie wstecz, zwłaszcza do II wojny, po której zostaliśmy największym przegranym. Nie ma racji. Właśnie dlatego mamy, co mamy. Bunt młodych, do których dotarło /wreszcie!/, że wszelkie szlachetne gesty są tylko wodą na młyn dla cwaniaków! Zbyt wiele pokoleń naiwnie czekało, że ich ofiara zostanie gdzieś "u góry" doceniona i nagrodzona! Nie doczekali, za to teraz widzimy, jak miałkie, puste, ba - fałszywe są apele i wezwania wielu duchowych pasterzy narodu. Młodzi mają dość ofiar, biedy, wyrzeczeń, poświęceń, cierpienia dla idei! Odmawiają - i źle by o ich inteligencji świadczyło, gdyby było inaczej!
1 miesiąc temu / MrT
 
Chciałam zabrać głos w obronie młodzieży, bo jest mi jej żal. Przyszło jej żyć w bardzo ciężkich czasach biedy moralnej, gdzie nie ma żadnych autorytetów, pornografia dostępna bez ograniczeń, w mediach seks i antywartości, bluźniercze spektakle i filmy na które już nikt nie reaguje, życie w parach bez ślubu nawet cywilnego powszechnie tolerowane w katolickich rodzinach, rozwiedzeni rodzice. A jeśli jest jeszcze młodzież, która szuka Boga, to czy usłyszy słowa wzmacniające ducha w niedzielnej homilii? Czy kolejne skandale wśród duchownych wzmocnią jej wiarę? Mam już swoje lata i wzrastałam w zupełnie innym środowisku, ale gdybym teraz była młoda, to nie wiem czy bym nie była taka sama jak dzisiejsza młodzież na ulicach Warszawy. Zresztą narzekanie na młodzież trwa chyba od początku świata. Podobno w starożytnych tekstach babilońskich zapisane są narzekania na "dzisiejszą młodzież".
1 miesiąc temu / Zofia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.