Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Co się stało z papieską koronacją? Odpowiada prof. Marek Kornat [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Musimy wspierać wszystko, co służy odnowieniu Kościoła poprzez przylgnięcie do Tradycji. Jednym z elementów takiej odnowy jest przywrócenie koronacji papieskiej, drugim przywrócenie Mszy Wszech Czasów. Odzyskując te dwa elementy Tradycji będzie można rozpocząć walkę o przywrócenie jedności nauczania, egzekwowania dyscypliny i powrót do zdrowego nauczania społecznego - mówi w rozmowie z PCh24TV prof. Marek Kornat (UKSW, PAN).

Czytaj także:
DATA: 2020-06-04 11:24:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

@witam - niechęć, a nawet wrogość do Mszy Wszechczasów jest pokłosiem stanowiska Jana Pawła II do tej liturgii. Nadto większość osób kojarzy Mszę trydencką wyłącznie z Bractwem św.PiusaX i abp. Lefebvre, a oni są uważani w Polsce za straszliwych odstępców od Kościoła, gorszych niż protestanci. To stanowisko prezentują niemal wszyscy kapłani w Polsce. Prędzej zgodzą się na ekumeniczne nabożeństwa z heretykami, niż pozwolą na odprawianie prawdziwie katolickiej Mszy Wszechczasów.
1 miesiąc temu / Gość
 
witam chciałam u siebie wprowadzic Mszę świętą Wszechczasów zwróciłam sie do proboszcza z prośbą o udostępnienie kościoła udostępnienie 1-2 godzin w tygodniu dostałam odpowiedź - że tu w kościele nie potrzebna jest taka msza święta
1 miesiąc temu / witam
 
Ciekawy wywiad, ale najważniejszy punkt nie został poruszony, mianowicie fakt Społecznego Panowania Chrystusa. Chrystus przed swoim wniebowstąpieniem powiedział: dana jest mi wszelka władza na niebie i na ziemi, idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, ... Czyli Chrystus króluje w niebie i na ziemi, Chrystus jest Królem. Ta władza królewska na ziemi jest sprawowana do momentu Jego przyjścia w chwale przez Jego namiestnika, papieża. Stąd więc Tiara, stąd więc nauka, że papież, jako Namiestnik Chrystusowy jest ponad wszelkimi władcami ziemskimi. Papieże soborowi odrzucili tę naukę i tę władzę, choć absolutnie nie mieli do tego prawa, bo ta władza należy do samego Chrystusa, którego tymczasowo reprezentują. Polecam bulle Quas Primas o Społecznym Panowaniu Chrystusa. To jest punkt, o który toczy się najbardziej zacięta walka w Kościele i poza nim - Panowanie Chrystusa, czy On, czy szatan i jego poplecznicy.
1 miesiąc temu / teo
 
Profesor dobrze to wyjaśnił, że rezygnacja z ceremonii koronowania nowo wybranego papieża jest oznaką odejścia od prerogatywy rządzenia Kościołem. I to widać dziś szczególnie wyraźnie, gdy Franciszek popiera pomysł decentralizacji Kościoła i nie reaguje na pomysły choćby biskupów niemieckich, którzy jawnie dążą do oderwania się od Kościoła, "nie jesteśmy filią Rzymu" - jak stwierdził kiedyś kard.Marx.. Normalnie papież powinien powstrzymać takie pomysły, a nie milczeć, no ale skoro nie poczuwa się do rządzenia całym Kościołem, to mamy rozpad Kościoła taki sam jak w protestanckich sektach. ---- do @700 - nic nie rozumiesz . Profesor nie mówi o papieżu jako ziemskim monarsze państwa watykańskiego, lecz o papieżu jako władcy Kościoła Katolickiego.
1 miesiąc temu / Gość
 
Kiedy czytam, ze ten, ktory chce byc wywyzszony ma sie unizyc to tak ma byc. Lektyka, pierscienie, korony nie pasuja do Ewangelii Chrysusowej. Piotr nie pozwalal by mu sie klaniali, podobnie jak aniolowie w calym Nowym i Starym Testamencie. Aniolowie mowgli "back bys tego nie czynil, samemu Bogu oddaj chwale".
1 miesiąc temu / Second
 
Rezygnacja z koron papieskich jest właśnie wyrazem skromności i powrotu do tradycji Chrześcijaństwa pierwszych wieków, kiedy następcy św. Piotra nie byli jeszcze ziemskimi monarchami.Ta sprawa ma z resztą wymiar głównie symboliczny bo nikt nie neguje przecież władzy papieża w Państwie Watykańskim.
1 miesiąc temu / 700
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 143 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.