DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Co się dzieje na Bałtyku? Zaskakujące odczyty polskich radarów meteorologicznych

Co się dzieje na Bałtyku? Zaskakujące odczyty polskich radarów meteorologicznych
Źródło: twitter.com
#RADAR    #. TESTY    #ROSJA    #POLSKA    #METEOROLOGIA    #BAŁTYK

Użycie w pobliży granicy polsko-rosyjskiej wojskowego zagłuszacza radaru lub eksplozja – tak eksperci tłumaczą tajemnicze ósemki, jakie kilka dni temu pojawiły się na odczytach z radarów meteorologicznych monitorujących Bałtyk.

 

Eksperci nie kryją, że uzyskane zobrazowanie z 15 i 16 września br. wywołało spore zdumienie. - Zakłócenia radarów meteorologicznych są zjawiskiem częstym i znanym. Jednak takiego zaburzenia żaden z nas nie pamięta. Zdziwienie budzi przede wszystkim jego forma – zwielokrotnionych ósemek – podał meteomodel.pl.

 

Zjawiska rozpoczyna się o godz. 14.30 - na wysokości granicy rosyjsko-litewskiej, a ostatnie zakłócenie radaru pokazuje się o godz. 23.00 w okolicy Krynicy Morskiej. - Po dłuższej analizie i lekturze doszliśmy do wniosku, że prezentowane skany radaru, mogą wskazywać na użycie (lub eksplozję) w pobliży granicy polsko-rosyjskiej, wojskowego zagłuszacza radaru (efekt testu chaffa) – ocenili eksperci.

 

Ich zdaniem, uzyskane obraz to dowód na użycie systemu przeciwdziałania namiarom radarowym. Ma on polegać na tym, że „samolot lub inny obiekt o znaczeniu militarnym wyrzuca w powietrze chmurę celów pozornych w postaci niewielkich pasków aluminium, powlekanego metalem włókna szklanego lub plastiku, co na ekranie radaru wygląda jak grupa kolejnych celów, bądź też zakłóca obraz ekranów wielokrotnymi odbiciami”.

 

Lokalizacja zakłócenia wskazuje, że takiego urządzenia mogli użyć Rosjanie.

 

Źródło: niezalezna.pl

MA


DATA: 2016-09-18 14:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@źródło: jeśli USA i Rosja miały w tym miejscu ćwiczenia wojskowe to bardzo źle dla Polski, tzn. że jest układ przeciw nam, tzn. że NATOwska obrona wschodniej flanki jest ściemą a wojska NATO nie mają żadnego prawa przebywać na naszej ziemi. Możesz się wytłumaczyć ze swojej wypowiedzi????
ponad 3 lata temu / @
 
To oni odkryli, bo zajmują się pogodą więc siłą rzeczy sprawdzają radar meteo. Zauważyli anomalię, 2 dni pod rzad to opisali. Proste jak budowa cepa. Wszystko ładnie opisali, tylko pogratulować, że ktoś zauważył i opisał: http://meteomodel.pl/BLOG/?p=13776 lub tu: https://www.facebook.com/meteomodelpl/videos/958628167599610/ Po co mieszać do tego politykę? Wystarczy spr aby wiedzieć, że Rosjanie i NATO w tych okolicach mieli ćwiczenia wojskowe. Wszystko się zgadza. Swoją drogą mapy, które prezentują mogę z czystym sumieniem polecić.
ponad 3 lata temu / Źródło to meteomodel.pl nie Niezależna!
 
Pewnie AM przeczytał, ale my nie jesteśmy RP, my jesteśmy Ukrainą.
ponad 3 lata temu / ??
 
okolice 17 września, to i obrona sowieckich akcji nasilona
ponad 3 lata temu / do sowieckich trolli
 
George Friedman na łamach Rzepy oficjalnie odwołał akcję straszenia Rosją. Teraz dla USA Rosja jest ok. Nuland nawet apelowała do Kongresu o odwieszenie sankcji czy cuś.. Na komendę wszystko się zmieniło, nie wiem tylko czy Macierewicz przeczytał.
ponad 3 lata temu / znów odgórna zmiana
 
Coś takiego! Czyżby "nasi" rządzący już naprawdę przygotowywali nas do wojny z Rosją???
ponad 3 lata temu / Maciek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.