DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Co przyniesie synodalny raban?

Co przyniesie synodalny raban?

Już od środy w sklepach dostępny będzie najnowszy, 46. numer dwumiesięcznika „Polonia Christiana”. Choć tematem numeru jest współczesna polska szkoła, to bardzo dużo miejsca poświęcono także zbliżającej się październikowej sesji Synodu Biskupów w Rzymie – w naszym piśmie między innymi wstrząsające wywiady z kardynałem Raymondem L. Burke i arcybiskupem Janem Pawłem Lengą.


- Dopuszczenie do Komunii rozwodników żyjących w nowych związkach byłoby równoznaczne z wyrzeczeniem się nauczania o nierozwiązywalności małżeństwa. Dlatego głoszenie, że homoseksualizm nie jest zaburzeniem bądź ma pozytywne aspekty, to jawna herezja – mówi kardynał Raymond L. Burke. Hierarcha wyjaśnia także sprawę głośnego wywiadu dla jednej z francuskich telewizji, która – manipulując materiałem video – zasugerowała, że kardynał pozostaje w konflikcie z papieżem Franciszkiem. - Nie stoję w konflikcie z papieżem Franciszkiem. Ojciec Święty nigdy mi nie powiedział, żebym nie nauczał czegoś, czego naucza Kościół. Gdyby jednak tak zrobił, to bym się sprzeciwił – wyznał hierarcha.


Porażające są również słowa arcybiskupa Jana Pawła Lengi: - Na synodzie okaże się, po której stronie jest papież. Jeśli przyjmie pozycję tych, którzy go podpuszczają do tego, żeby dawać Komunię rozwiedzionym – dojdzie do herezji w Kościele, a jeżeli tego nie podpisze, nastąpi schizma – mówi były biskup Karagandy. Duchowny ostrzega przed ideologią politycznej poprawności, która – jak zauważa – dosięgła już szczytów hierarchii Kościoła świętego.


Publicyści magazynu „Polonia Christiana” komentują także wydarzenia polityczne. Krystian Kratiuk zastanawia się, jak wyglądać będzie prezydentura Andrzeja Dudy. Czy czeka nas „kontrrewolucja, czy raczej powrót ducha żoliborskiego”? – pyta. Krzysztof Gędłek opisuje za to „szturm na polskie Minas Tirith”, zauważając, iż bestia antykatolicyzmu znów podniosła swój łeb.


We wrześniu nie moglibyśmy nie napisać o szkole. Redaktor naczelny magazynu Sławomir Skiba nie pozostawia złudzeń: „początek września to wspomnienie dość przygnębiające, związane z przeżyciami niemal traumatycznymi. Dotyczy to głównie okresu szkoły podstawowej, do której trafia człowiek z bezpiecznego domu. Spod skrzydeł rodziców, którzy dbają o to, aby mały człowiek czuł się potrzebny i kochany, wpada się w świat pełen wulgarności, agresji i przemocy już zdemoralizowanych, zwykle starszych dzieciaków”- pisze autor w tekście „Witaj szkoło! Żegnajcie złudzenia”.


O swojej walce z bezduszną machiną polskiej edukacji opowiadają Karolina i Tomasz Elbanowscy, założyciele i liderzy Fundacji Rzecznik Praw Rodziców oraz inicjatorzy akcji Ratuj Maluchy. Z kolei Iwona Kucharska pisze o tym, że „nie ma lepszego narzędzia kształcenia młodego pokolenia na mądrych ludzi, świadomych chrześcijan i prawych obywateli, a co za tym idzie: formowania zbiorowej duszy narodu niż dobra, katolicka szkoła”.


Nie można przegapić także kolejnego artykułu o prognozowanym przez nas od pierwszego numeru, islamskim szturmie na Europę. Jego fenomen i zagrożenia wyjaśnia doktor Monika Gabriela Bartoszewicz, w tekście pod wszystko mówiącym tytułem: „Imigracja – gwałt na społeczeństwie”.


Najnowszy numer pisma to także „stałe punkty programu” - felietony Grzegorza Brauna i Andrzeja Pilipiuka, oraz teksty Jacka Kowalskiego i Tomasza A. Żaka oraz wiele innych niezwykle interesujących artykułów.


Serdecznie zachęcamy do lektury!


DATA: 2015-09-12 08:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Najnowszy numer POLONIA CHRISTIANA w empiku w CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej jest świetnie ukryty na najniższej półce. To informacja dla tych , którzy zechcą go tam zakupić.
ponad 4 lata temu / Marek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.