DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Pewnie zaciną zęby i pójda na czaskowskiego. PO nich można się wszystkiego sPOdziewać, Co się stało z moją ukochaną Ojczyną 100 lecie narodzin JPII , w 100 lecie zwycięstwa i wiele innych, a tu taki prezent od zdrajców na czaskowskiego, oj cejrowski, cejrowski i wielu innyc w głowach się wamPOpiórgało
1 dzień temu / helena
 
Odpowiedź do tytuł artykułu: spuścić balon pychy
2 dni temu / odp
 
@BW Używasz wyszukanego języka. Może to i dobrze, lecz argumentacja mnie nie przekonywuje... Czekanie, podchody... A dzieci umierają... Ty możesz żyć... Możesz trwać... Możesz napić się kawy... Przeczytać książkę... Aksjologia... System wartości... Niezależnie od tego jakie motywy towarzyszą zaniechaniu, celowa śmierć niewinnych zawsze prowadzi do zguby... Piszesz o rozwiązaniach, które realizowały jakieś narody... Tylko, że dobrobyt tych państw był budowany często na kradzieży i wyzysku innych... Widzisz jedynie perspektywę dziś i teraz, lecz nie chcesz patrzeć na całą rzeczywistość... Kończę, bo praca czeka... Polecam ci wypowiedź Pana Wojciecha Cejrowskiego z videoblogu z zakładki społeczność... Może coś zrozumiesz... Pozdrawiam...
2 dni temu / Krakusik
 
Jest jeszcze senat, który zablokuje na miesiąc, potem odrzuci, a potem jest szuflada.
2 dni temu / Adsumus
 
To nie błąd, błędem by było iść na ugody z tymi tzw.okraglego stołu,żeby było dobrze wszyscy z tzw okrągłego stołu powini odejść.
3 dni temu / Marek
 
- otóż czym się różni Bosak od Hołowni? Bosak pisze się przez Ch, poza tym nie widzę różnic...
3 dni temu / ks.Bogdan
 
Zacny Krakusiku, czarno widzę przyszłość, bo w takim razie większość narodów świata "nie jest godna istnienia". Można wręcz twierdzić w oparciu o twarde fakty, że u nas i tak jest nienajgorzej w porównaniu np. ze "starą UE", która od pokoleń - jakże niezasłużenie! - dobrze prosperuje. Naturalnie, wszystko zależy od perspektywy czasowej i za 50-100-200 lat, o ile cywilizacja przetrwa, można będzie mieć jaśniejszy obraz. Co do postawy deistycznej - czy historia cywilizacji wykazuje jej słuszność czy nie, można się długo spierać. W cyklu powieści I. Asimova o "Fundacji" pada zdanie, które wryło mi się w pamięć: "Nie pozwól, aby Twoje zasady moralne przeszkodziły Ci w zrobieniu tego, co słuszne!" Historia uczy, że liczne narody wyszły bardzo dobrze na pragmatycznym podejściu do szczytnych zasad, a wysokie koszty - do upadku włącznie! - poniosły te, które postawiły na fundamentalizm. DLACZEGO???
3 dni temu / BW
 
@BW O jakże naiwna postawa. Wyznajesz deistyczną postawę, że Bóg na niebie my na ziemi. Przypomnij sobie, co powiedział król Sobieski pod Wiedniem. Mimo Twoich dziwnych poglądów chciałbym Ci przeoczyć parafrazę słów Sługi Bożego Kard.Wyszynskiego, że naród, który nie chroni najsłabszych dzieci nie jest godzien istnienia. Uważaj więc, bo możesz się ciężko pomylić...
3 dni temu / Krakusik
 
Pani Kaja Godek uważa, że kwestia tzw. aborcji eugenicznej jest dziś "najistotniejszą sprawą w Polsce". Różnie można określić takie stanowisko: "ślepota polityczna" to chyba najłagodniejsze. Bo w efekcie tak skrajnej ortodoksji rzeczywiście utoruje się lewactwu w Polsce drogę do pełni władzy! A wtedy łatwa i legalna będzie nie tylko aborcja "eugeniczna", ale także "na żądanie"! Wiadomo, co jest wybrukowane dobrymi intencjami! W polityce racja stanu, racja moralna, racja większości i racja taktyczna to 4 różne racje! Konfederacja ma jasne cele polityczne i teraz czeka, kto zaproponuje więcej! Słabością demokracji jest, że liczą się głosy - w tym głosy egoistycznych konformistów, zdemoralizowanych karierowiczów, leniów, zwykłych durniów o IQ jak u szympansa, nawiedzonych ideowców, naiwnych oglądaczy skorumpowanych mediów, itd., itp. Można z moralnie słusznym hasłem na ustach iść na dno, a potem znów płakać, że ten świat jest tak paskudnie urządzony! TYLKO PO CO???
3 dni temu / BW
 
wiele racji w opiniach tylko ze jak jest wojna to kazde dzialanie przeciwko ludziom typu reprezentacja Trzaskowskiego blokujca ich szalone idee ma sens wiec dwanie jemu fotela prezdenckiego to tak czy siak radosc sorosowcow i ich marsz do panowania satanistow
3 dni temu / zbigniew
 
każdy na tym portalu wie, że rząd Pisu przez ostatnie 5 lat był europejskim przodownikiem we wprowadzaniu Agendy2030 i NWO. Wcześniej NWO wprowadzały wszystkie inne partie jakie rządziły po 89. Chyba najbardziej dobitnym tego przykładem jest SLD, które tak daleko zapędziło się w wykonywaniu cudzych rozkazów, że popełniło polityczne samobójstwo działając wbrew własnemu elektoratowi. Pis robi dokładnie to samo, tylko większość wyborców Pisu tego jeszcze nie widzi.
3 dni temu / Pejot
 
Ulubiona nuta POPISowcow. Jedni strasza, ze obudzimy sie w dyktaturze Kaczora, a drudzy, ze w kieszeni Merkel. Musimy glosowac na jedych albo drugich; musimy sie mobilizowac, bo kazde kolejne wybory sa epokowe i przelomowe. I tak od 30 lat tluszcza uczestniczy w tym teatrze przy urnach, wybierajac raz tych, raz tamtych, dzieki czemu republika okraglostolowa trwa.
4 dni temu / @aga
 
Widzę komentarz podpisany również Elżbieta. Ale to nie mój komentarz. Ja nie zgadzam się z tym, nie mówię Konfederacji "sprawdzam". Nie ma szans na uchwalenie żadnej ustawy przed II turą chociażby z tego względu, że senat może wstrzymać się przez 30 dni. A obietnicom Dudy, które ewentualnie by złożył, nie można ufać. Konfederacja pozostawiła decyzję swoim wyborcom. Proszę decydować. Jeśli ktoś uważa, że trzeba wybrać Dudę, proszę głosować. Łatwo ceduje się odpowiedzialność na kogoś innego. Teraz trzeba samemu wziąć odpowiedzialność za decyzję. Ciekawa jestem czy ci, którzy teraz mają dobre rady dla Konfederacji, w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej rozwoju, do tego że dała nam szansę na zmianę. Czy przesłali choćby niewielką darowiznę na działalność, albo wywiesili plakat czy baner? Proszę teraz podejmować decyzje samodzielnie i głosować tak, jak Państwo radzicie.
4 dni temu / Elżbieta
 
dla kai godek , walka o fotel była najważniejsza, cejrowski raz tak, raz siak, ale polityka to poker szulerów i warto byłoby zmobilizować narodowców w dużych miastach w zamian za dostęp do mediów i wpływ na kulturę i naukę w sejmie i rządzie!
4 dni temu / pass?
 
Wybór między masonerią rytu szkockiego a masonerią rytu francuskiego, czyli między dżumą a cholerą.
4 dni temu / xxx
 
Niech nie popierają, to Oni i ich dzieci obudzą w gorszej światopoglądowo Polsce.
4 dni temu / mieszkaniec
 
Tak właśnie powinni zrobić. Jeśli powstrzymają dzieciobójstwo dojdą do władzy;jeśli nie...Pan Bóg rozliczy zmarnowane "talenty". Wyborcy też! Każdy zada sobie pytanie, czy sztandarorowe ustawy cztaj:obietnice wyborcze, to cel Konfederacji, czy środek do pozyskania władzy? Już dziś mówimy:"sprawdzam"!
4 dni temu / Elżbieta
 
Jeżeli elektorat Konfederacji nie poprze solidarnie Pana Prezydenta Dudy, to po 12 lipca możemy obudzić się w innej rzeczywistości.... I tym razem to nie są już żarty! Oby kolejny raz w historii Polacy nie stracili wszystkiego przez to, że nie potrafią się jednoczyć w decydujących momentach.
4 dni temu / Aga
 
a czemu oni wtykają nos w czyjeś sprawy
4 dni temu / szpul11
 
Problem w tym że Polacy nie wybierają za, tylko wybierają cały czas przeciwko. Tylko to przeciw staje się przede wszystkim przeciwko nim samym. Pytam kobiety czy marzą o tym żeby pracować z przymusu do 67 lat czy wolą mieć prawo decyzji już od 60 roku życia. Czy chcesz by twoje dziecko od przedszkola uczone było masturbacji, i wdrażane z wiekiem w tajniki seksu. Konsekwencją prostytucja największą gałęzią polskiego przemyslu. Zastanówmy się co chcemy a nie przeciw komu jesteśmy.
4 dni temu / WiWi
 
Konfederacja to taki zlepek idei że w zasadzie każdy z kandydatów którzy pozostali mogą obiecać cokolwiek żeby parę głosów zdobyć. Zasadnicza różnica między oboma kandydatami jest taka że jak A.Duda coś obieca obojętnie komu to bywa to spełnione a jak R.Trzaskowski to spełnione jest tylko określonej grupie.
4 dni temu / w
 
Ale pani Godek jest naiwna. Duda obieca gruszki na wierzbie, a po wyborach będziecie mogli go co najwyżej pocałować. Zrobi w konia albo jego zrobią w konia tak jak zrobili w sprawie TVP i prezesa Kurskiego. Już kiedyś np. PO oszukała Palikota ws. podwyższenia wieku emerytalnego. Ci zrobią dokładnie to samo, bo im tylko na władzy zależy. Jakby chcieli zatrzymać aborcję to, by wprowadzili tak jak wprowadzają różne ograniczenia wolności typu: ustawa antyterrostyczna, ustawa o policji, różne tarcze antykryzysowe ze śledziem w bigosie, ustawa o SOP, ustawy o ustroju sądów powszechnych. Tutaj jakoś idą nocne zmiany i ustawy są procedowane po nocach tak jak zmienili rząd Jana Olszewskiego. Widać z kogo biorą przykład. Po prostu czysta naiwność. Dobrze, że pan Bosak jest przynajmniej powściągliwy.
4 dni temu / trooper
 
@Janek Proszę mnie nie rozśmieszać. Wystarczy wejść na profil Konfederacji na FB, gdzie już zaczęła się wewnątrzkonfederacka kłótnia, żeby przekonać się, ze to tylko slogan wyborczy bez pokrycia w faktach. Samodzielnego myślenia w tym wszystkim niewiele można uświadczyć - nieliczne rozsądne, a przynajmniej wyważone, komentarze giną zakrzyczane w tłumie - za to całkiem sporo wszelakiej głupoty, egoizmu, chamstwa i wulgaryzmów oraz infantylnych komentarzy, kiepsko świadczących o tym wykształceniu oraz znajomości reguł ojczystego języka, nie mówiąc już o braku wiedzy historycznej lub społecznej. W istocie poziom nie odbiega od przeciętnej. Żeby nie było; sam jestem wyborcą Krzysztofa Bosaka i dlatego pozostaję tym szczerze zmartwiony, skonfundowany ale i zdegustowany.
4 dni temu / sorcier
 
Problem polega na tym, że Konfederacja ma elektorat wykształcony, który potrafi myśleć samodzielnie i nie ma żadnych autorytetów. Bosak i inni przywódcy konfy nie mogą niczego narzucić swoim wyborcom. Dlatego to kandydaci muszą powalczyć o ten elektorat, by przekonać tych wyborców, aby poszli głosować w 2. turze na nich.
4 dni temu / Janek
 
W zakładach mięsnych Toennies w miejscowości Rheda-Wiedenbrueck koło Kolonii pracuje ok. 6500 osób. Zatrudnieni i ich rodziny przebywają obecnie na kwarantannie. Według doniesień niemieckich mediów u 1553 z nich wykryto koronawirusa. Oprócz naszych rodaków w fabryce pracują Rumuni i Bułgarzy. \\ Według ocen lekarzy tylko 4 osoby zostały hospitalizowane i też nie wiadomo, czy zasadnie. Nikt nie zmarł. Wiadomo, że wszyscy Polacy zamknięci jak pospolici więźniowie w internacie. \\ Przypuszczalnie chodzi w pierwszej kolejności o dostarczenie kozłów ofiarnych i zarazem królików doświadczalnych , na których mają być testowane podejrzane szczepionki przeciw nieistniejącej chorobie pt. ?Covid 19? Któż się do tego lepiej nadaje, aniżeli nie podludzie ze wschodniej i południowej Europy? Doświadczenia z lat 1939-45 nie idą na marne.
4 dni temu / Ryś
 
@Elzbieta Wybacz, ale co mi po Broniewskim, gdy 6000 dzieci straciło życie. Chcę, wygodnie żyć... W uśmiechu i bez trosk... Wybacz, ale aborcja jest grzechem wołającym o pomstę do Nieba... I nic tego nie zmieni...
4 dni temu / Krakusik
 
Kandydaci katolicy w pierwszej turze odpadli. Więc po co iść do drugiej tury?! Jak najbardziej powinniśmy pozostać w domu. Na tyle na ile ten bezbożny ustrój demokracja nam pozwolił zrobiliśmy. Nie łudźmy się że możemy coś "ugrać" popierając dżumę albo cholerę . . .
4 dni temu / nic
 
Dla wszystkich niezdecydowanych mam radę. Teraz sprawa jest jasna. O ile Bosak był lepszy od urzędującego prezydenta kraju, o tyle Trzaskowski jest od niego gorszy pod każdym względem. Nawet na niepłacenie żydowskich roszczeń w ramach ustawy 447 szansa jest nieco większa bez zmiany lokatora w Bewederze. Bez wątpienia należy pomóc Dudzie. Michał Obrębski
4 dni temu / Michał Obrębs
 
A propos katolików, jak tu ktoś nawołuje - mnie wyniki tych wyborów pokazały jedno - katolicy w Polsce to już nawet nie jest rezerwat, bo tam przynajmniej gatunek objęty jest ochroną, chyba właściwszym słowem będzie tu getto. Natomiast jest jedna istotna rzecz, pod jednym szyldem istnieją w Polsce dwa Kościoły - ten pierwszy Tradycyjny, który uważam za właściwy, a skupiający bardo wąskie grono wyznawców i ten drugi - podmieniony, ukształtowany po SVII na judeoprotestancką nutę i ciągle dostosowywany do ducha czasu, a ostatnio przekształcany nawet w jakowąś chimerę. Podejrzewam, gdyby zaproponować Polakom prawo oparte na tej właściwej katolickiej ortodoksji to wybór oscylowałby w granicach ułamka procenta, dlatego trzeba nam pójść za Słowem: "Na świecie ucisk mieć będziecie, ale ufajcie, Jam zwyciężył świat" /J 16, 33/
4 dni temu / tak tylko
 
Po prostu Konfederacja nie traktuje swoich wyborców - jest ich niestety tylko 1 300 000 - jak stada baranów, którym trzeba palcem pokazać, co mają robić, bo inaczej będą zagubieni. Każdy głosuje według swojego uznania i tyle. Wznoszenie okrzyków, że nie poparcie Dudy w 2 turze to zdrada ideałów czy rodziny, to czysta demagogia. Z Panem Bogiem.
4 dni temu / Stefan
 
@ matematyk- naiwny czy POdstawiony z tą logiką na poziomie cepa??
4 dni temu / Darius
 
GŁOSUJ NA MNIEJSZE ZŁO! Za prywatne grzechy sami odpowiadamy. Za grzechy rządu wszyscy odpowiadamy, bo to nasze głosy ich wybrały. Nie głosujcie na Sorosa i na tęczowy terror!
4 dni temu / Grzegorz
 
Już dawno tej gadaniny mam dosyc,najpierw PiS przed wyborami do PE,potem do sejmu,tylko dawali,a przecież wszyscy dobrze wiemy,żeby coś dać,należy komuś zabrać,rząd niczego nie produkuje,tylko zabiera,a później,rozdaje nie swoje,przypomnę co mi dał PiS w 1roku 3zl,w2-7zl,w 3-51,w4-54+13emer,czyli70zl miesięcznie,czyli ochłap,sobie rząd dał od 50000 do 80000,jak p prem powiedz im się to należało. Z p pr Duda ta sama sytuacja p pr nic nie może dać bo niema zadnego budżetu,a ta 13-14-18emerytura,to ochłap,proszę zauważyć jaka drożyzna jest u nas,pozdrawiam już nie pisior
4 dni temu / Kazimierz
 
Można kupić mój głos.. Niech wystawią na stół ustawę zatrzymaj aborcję, obniżenie podatku VAT, likwidacja pit i cit, kwota wolna od podatku 15000, Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorcy, i możemy handlować naszymi głosami. Zaoraszam. Sano lizanie tylka teraz tym, których jedni wyzywają głupio od faszysto a drudzy od ruskich onuc, to za mało
4 dni temu / Piotr
 
Katolicy opamiętajcie się. Głos na Trzaskowskiego to Wyrzekanie się wiary I Jezusa Chrystusa wraz z całym Jego nauczaniem!!!
4 dni temu / Adam
 
Brawo Kaja, dzielnie walczysz o życie. Masz moje wsparcie
4 dni temu / Lucyna
 
@Krakusik, Pan proponuje szarżę. Przypomniał mi się fragment wiersza Broniewskiego "Szedł z bagnetem na czołgi żelazne, ale przeszły, zdeptały na miazgę". Przecież nie chcemy, żeby w odwecie zdeptano nas wyborem Trzaskowskiego i żeby nie dało się już walczyć o te nienarodzone dzieci. Jezus powiedział do swoich apostołów: Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie! Mt 10,16-23. Zaufajmy Konfederatom.
4 dni temu / Elżbieta
 
@Luk -ile razy można powtarzać, że sprzeciw wobec ZABIJANIA DZIECI w łonach matek, to sprawa praw natury, logiki, rozumu i LUDZKIEJ uczciwości i wrażliwości wiara tylko wzmacnia obronę tych praw! Przecież tzw. PRZYSIĘGA HIPOKRATESA, którą lekarze do nie tak dawna jeszcze składali, nie ma nic wspólnego z wiarą katolicką! Grecki lekarz żył przecież kilkaset lat przed narodzeniem Chrystusa! Był więc poganinem!
4 dni temu / Ewa
 
PiS ze względów sondażowych nigdy nie zgodzi się na zaostrzenie przepisów antyaborcyjnych - to jest elementarz polityki PiSu którego nie rozumie pani Godek oni wiedzą że zyskaliby 5% ale jednocześnie wypłoszyliby 10% innych wyborców Dudy - PiS to partia koniunkturalistów zrobią wszystko żeby nikomu się nie narazić ; tak było z LGBT, Żydami itd.
4 dni temu / Tom
 
@Alan analizując program Konfederacji mam absolutnie, odmienne zdanie. A Trzaskowski nawet jako prezydent nie wprowadzi żadnych ,,katastrofalnych" zmian bo KO nie ma większości parlamentarnej. Jedyny problem to veto prezydenckie, bo wątpię, aby zaistniała choćby najmniejsza forma współpracy. Więc do następnych wyborów parlamentarnych nic się nie wydarzy. A Duda o Bosaku przypomniał sobie jak zauważył, że dokładnie 7 procent zabrakło mu do reelekcji. Zerknij sobie np. na frondę czy Tvp i zobaczysz jak traktowani są kondederaci przez obóz rządzących i tzw. niezależnych dziennikarzy. Nie widzę najmniejszego powodu, aby mieli wesprzeć Dudę.
4 dni temu / matematyk
 
Ten pomysł to chyba sam szatan podszepnął PiS lepiej nich przestanie drukować pieniądze i promować w TVP lewicę Więcej szacunku dla wyborców Konferencjia nie hejt i nazywanie ich ruskimi onucami. To jest moja rada dla pana Cejrowskiego i tej pani A jak nie to będziemy mieli homo małżeństwa Tego chcecie?????
4 dni temu / qba
 
@Alan Vox populi vox Dei. Proszę posłuchać. Kościół milczy. Na ambasadzie najważniejszego sojusznika Andrzeja Dudy trzepoce sztandar sodomitów.
4 dni temu / Ryś
 
ustawa broniąca nas przed przymusowymi szczepieniami - to mój postulat. Jak można zgromadzić 7 % najbardziej świadomego elektoratu i w następnej sekundzie się poddać ?
4 dni temu / Pejot
 
Nie mniej wazna jest tzw.ustawa"Anty 447" i wypowiedzenie Deklaracji Terezinskiej.
4 dni temu / charry
 
Dzisiaj walka toczy się o rodzinę. PiS jest jaki jest ale nie ma innej tamy dla walca marksistowskiego LGBT, wybór Trzaskowdkiego to kstastrofa dla polskiego szkolnictwa gdzie wejdą demoralizatorzy i urobią bezidowców. Obudzimy się otoczeni ludźmi uformowanymi programem antykultury, PiS trzyma się partiotyczno rodzinnego programu eychowawczego, nie jest tym samym co PO, nie dajcie się nabrać trollom PO. Detale na bok, albo Duda albo LGBT w szkołach!
4 dni temu / Cyrsniusz
 
Chciałbym zauważyć że nie wszyscy wyborcy Konfederacji to katolicy, bo odnoszę wrażenie, że niektórzy widzą w tej partii całkowicie katolicką opozycję do PIS. A więc przypominam, nie wszyscy wyborcy Konfederacji są przeciwko aborcji ale wyznają całkowitą autonomię i wolność. O ile pomaga to istnieć katolikom w przestrzeni publicznej to wcale nie pomaga w walce z aborcją czy innym złem. Poseł Konfederacji Jacek Wilk stwierdził że z zaciśniętymi zębami zagłosowałby na Trzaskowskiego i około 43% wyborców tejże partii również.
4 dni temu / Luk
 
Głosowałam na Bosaka. Ale w II turze nie oddam głosu na żadnego. PAD nie wierzę, gdyby Pis chciał w tej kwestii coś zrobić juz by to przed wyborami zrobili.
4 dni temu / Dan
 
@Dorośnijcie, zgadzam się. Dokładnie tak jest. Tu trzeba strategii i ja jestem przekonana, że takie grono osobowości jak Konfederacja wie co robić. Przecież to jest grono osób o różnych poglądach nastawionych na współpracę. Dzięki temu, że nie są to klakierzy jakiegoś lidera, są zdolni do przyjmowania nawzajem konstruktywnych uwag i wypracowywania najlepszych rozwiązań, do podejmowania najwłaściwszych decyzji.
4 dni temu / Elżbieta
 
@Dorosnijcie Ty po prostu nie wierzysz potęgę Boga, jeżeli głosisz takie poglądy. Czy nie rozumiesz, że w ciągu pięciu lat rządów prezydenta Dudy zabito około 6 tysięcy dzieci. Co powiesz tym ludziom, którym nie dano możliwości obrony życia, na Sądzie Bozym? Przykład z niedawnej historii Polski. Ludzka logika, którą glosisz, która znalazła krwawy finał w Powstaniu Warszawskim, a przecież w 1943 roku Matka Boża przestrzegała warszawiaków i zachęcała do nawrócenia. To, co głosisz to etyka sytuacyjna, która jest sprzeczna z interesem i miłością Boga do człowieka. Wierz mi, ale nie wierzę w powstanie Polski z kolan, dopóki choć jedno niewinne dziecko zostanie zabite w aborcji. To grzech wołający o pomstę do nieba, spadający na wszystkich. Konsekwencje zapłacimy wszyscy, również ty.
4 dni temu / Krakusik
 
Pani Godek i cejrowski glosujcie sobie na PIS ja zostaje w domu dla mnie to jest szambo PIS I PO
4 dni temu / sai222
 
Gdyby PiS taką ustawę przegłosował, wtedy można by było Dudę poprzeć. Ale PiS na pewno tego nie zrobi.
4 dni temu / Robert
 
A przecież Konfederacji zależy na wygranej Trzaskowskiego. Będzie wtedy można głośno krzyczeć i aborcji,LGBT i wyjść na bohaterów sprawy.Przy rządach PiS też można o tym krzyczeć ale są też kontrargumenty.
4 dni temu / Ckm
 
Czy Wy naprawdę nie rozumiecie, że stanowcze poparcie postulatów Kai Godek oznacza wygraną Rafała Trzaskowskiego wraz zapleczem LGBT!? Czy Wy jesteście dziećmi i nie rozumiecie kompletnie, że w polityce nie chodzi o merytoryczne hasła ale najważniejsza jest strategia i dyplomacja? Czy Wy naprawdę nie zdajecie sobie sprawy z tego, że Polska nie jest już całkowicie katolicka, że bardzo dużo ludzi porzuciło już chrześcijańskie wartości!? Naprawdę chcecie władzy Trzaskowskiego, Budki, Biedronia i towarzystwa, które w druszlaku na głowie sparodiowało Mszę św. na paradzie równości!? Tego chcecie? Każdy, nawet średnio rozgarnięty analityk społeczny Wam powie, że ludzie natychmiast zagłosują przeciw Dudzie, bo łatwo wierzą w populistyczne hasła, które skrajnie wykrzywiają prawdziwe idee Chrześcijan albo Kai Godek. Ruszą "czarne marsze" i tym podobne inicjatywy - i pozamiatają resztki moralności społecznej w Polsce. Tego chcecie?
4 dni temu / Dorośnijcie
 
Błąd że Konfederacja nie chce poprzeć Dudy.Beda wspolwinni tragedi jaka może się stać po wyborze Trzaskowskiego. Widać że Konfederacja to mało doświadczeni,zmanipulowani politycy,reprezentujący młodzież żyjąca na wysokim poziomie,która bawi się w prawicę.To próba dla tejże młodzieży.
4 dni temu / Alan
 
Okazuje się, że Konfederacja ze swoim kandydatem na urząd prezydenta w chwili próby chowa broń. Nie walczy o sprawy najważniejsze. A można było coś ugrać z bezpostaciowym PiS. Kaja Godek jest bardziej roztropna niż pan Bosak, który pokazał, że nie nadaje się do roli prezydenta, jezeli nie wie, co jest ważne dla narodu w chwili jego zagrożenia. Jakiś nieokreślony wolny rynek bez ludzi nie ma racji bytu. Jeżeli nie ma odwagi, aby powiedzieć, że poprę każdego, kto będzie walczył o obronę najsłabszych, wystawia mu smutną laurkę. W życiu liczy się nie tylko pełna miska, jakiś budynek mieszkalny, blaszane pudło na gumowych kułkach i portfel pełen pomnażanych banknotów. To pokazali wyraźnie obrońcy Polski z 1920 roku.
4 dni temu / Krakusik
 
oni inaczej kalkulują, nie chcą być kojarzeni z PISem bo w przyszłości mogło by się to obrócić przeciwko nim. A wyborcy konfederacji i tak na Dude zagłosują w większości. Sam się zastanawiam albo Duda albo głos nieważny
4 dni temu / maciek
 
Jestem za. Konfederacja powinna przemienić deklarację w działanie i zażądać od PiSu załatwienia aborcji. Jeśli tego nie zrobi, to dla mnie jest skończona. PiS też gadał i nic nie robił.
4 dni temu / Piotrek
 
Wojciech Cejrowski to podążający za Korwinem jego następca. Gdy się jeszcze nieco postarzeje, to trudno będzie ich odróżnić, oczywiście nie z racji wyglądu - jeden "bosy", drugi "mucha' - ale z racji ich specyficznego sposobu wyrażania swych opinii. Z apelem pani Kai Godek nie sposób się nie zgodzić, ale broniąc nienarodzonych, nie zapominajmy i o tym, ile dramatów i cierpienia przeżyli ci, którzy sami targnęli się na własne życie, a współczesna polityka jest w ogromnym stopniu tych tragedii przyczyną.
4 dni temu / Korner
 
Konfederacja jest różnorodna więc 2 ustawy niech zażąda: 1. Zablokowanie aborcji jak pisze Kaja. 2. Podniesienie kwoty wolnej od podatku tak jak planował Bosak. I niech kombinują! Ale nie jako deklaracje że tak zrobią! Skoro ustawę IPN mogli w jedną noc zaorać to to też przepchną.
4 dni temu / morgen stern
 
Problem w tym, że trudno dawać wiarę w zapewnienia osoby, która nie zrealizowała swoich własnych obietnic wyborczych. Mało tego, urzędujący prezydent utrudniał także realizację obietnic partii, która w 2015 udzieliła mu poparcia. Nie mamy możliwości odwołania polityka, który sprzeniewierza się obietnicom. Dlatego każdy kandydat może obiecywać gruszki na wierzbie, w oderwaniu od rzeczywistych prerogatyw prezydenta, bez ryzyka sankcji za złamanie przyrzeczenia.
4 dni temu / Dante
 
Ja, jako wyborca Krzysztofa Bosaka, zrozumiałam co mi przekazują wydając takie stanowisko. Przekazują mi, że mają zaufanie do mojego rozumu i do tego, że potrafię sama dobrze wybrać. Propozycja pani Kai Godek, czyli konkretne ustawy i decyzje PiS-u przed II turą w zamian za moje poparcie dla Andrzeja Dudy, jest bardzo dobra. Ale do tego nie jest mi potrzebne oficjalne poparcie Konfederacji dla niego. Krzysztof Bosak powiedział "wyciągajcie wnioski, bądźcie mądrzy". Teraz będę obserwowała co robi PiS. Tak, jak samodzielnie zdecydowałam o poparciu Krzysztofa Bosaka, tak też samodzielnie potrafię zdecydować co dalej. I Konfederacja to wie i szanuje swoich wyborców okazując im zaufanie, że dokonają właściwego wyboru. Brawo dla nich!
4 dni temu / Elżbieta
 
Nie na poparcie pederastów/pedofilów!
4 dni temu / Paweł K.
 
Hołownia nie poprze Prezydenta Andrzeja Dudy bo ma zbyt silne więzi z tv komercyjną. Oni mu na to nie pozwolą. A kto wie czy nie jest on kandydatem słupem. W dalszym ciągu służby prl-u mają tu coś jeszcze do powiedzenia.
4 dni temu / Andy
 
Takie gdybanie miałoby sens gdyby kandydaci byli niezależni. Nie są. Są sterowani, mają doradców, lobbystów i swoich szantażystów. Żadnej decyzji nie podejmują samodzielnie. A publiczna debata o tym kto co powinien i jakie warunki powinien stawiać gwarantuje że na pewno nic z tego nie będzie. Takie negocjacje przeprowadza się w ciszy i możemy mieć pewność, że się odbędą, może już się rozpoczęły.
4 dni temu / kola
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.