DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Co przed II turą wyborów powinna zrobić Konfederacja? Kaja Godek i Wojciech Cejrowski mają pomysł

Co przed II turą wyborów powinna zrobić Konfederacja? Kaja Godek i Wojciech Cejrowski mają pomysł
Fotograf: Mateusz Wlodarczyk/Archiwum: Forum

Krzysztof Bosak uzyskał – wedle częściowych wyników – około 7 proc. głosów. Konfederacja zadeklarowała jednak, że nie zdecyduje się na oficjalne wsparcie w II turze bądź to Andrzeja Dudy bądź Rafała Trzaskowskiego. Zdaniem Wojciecha Cejrowskiego to błąd. Z kolei Kaja Godek wskazała na tematy, jakie powinny stanowić pole do negocjacji między prawicowym ugrupowaniem a liderami PiS-u.

 

W ocenie Kai Godek Krzysztof Bosak powinien zaproponować prezydentowi Dudzie udzielenie poparcia w II turze w zamian za uchwalenie do tego czasu przez parlament ustawy „Zatrzymaj aborcję”, która ograniczyłaby skalę aborcyjnego dzieciobójstwa w Polsce. Alternatywą dla przeprowadzenia takiej zmiany jest wydanie orzeczenia przez Trybunał Konstytucyjny w sprawie aborcji eugenicznej. Kaja Godek słusznie zauważa, że to najistotniejsza sprawa w Polsce.

 

 

Z kolei Wojciech Cejrowski nie wskazał na konkretne tematy, jakie winny stać się polem negocjacji między PiS-em a Konfederacją, jednak pomysł polityków prawicowego ugrupowania określił w surowy i dość nieparlamentarny sposób. Jego zdaniem wynik Bosaka stanowi kartę przetargową, z którego narodowo-wolnorynkowo-konserwatywne ugrupowanie nie chce skorzystać.

 

 

Nie wiadomo jednak czy ewentualne udzielenie oficjalnego poparcia przez Krzysztofa Bosaka wpłynęłoby w jakikolwiek sposób na decyzje wyborców Konfederacji. Wszak elektorat partii złożonej z różnych środowisk – narodowych, wolnorynkowych i konserwatywnych – może mieć własne, często bardzo odmienne priorytety mogące wpływać na odmienne decyzje w II turze wyborów prezydenckich. Mimo tego niewątpliwie ugrupowanie powinno widzieć w wyniku Krzysztofa Bosaka szansę na wprowadzenie w życie przynajmniej części swoich postulatów, z których zakaz aborcji jest bez wątpienia najistotniejszym, gdyż dotyczy ludzkiego życia. Drogą ku temu nie musi być jednak oficjalnie popieranie kandydatów.

 

 

Źródło: Twitter / FB

MWł

 

 


DATA: 2020-06-29 09:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pewnie zaciną zęby i pójda na czaskowskiego. PO nich można się wszystkiego sPOdziewać, Co się stało z moją ukochaną Ojczyną 100 lecie narodzin JPII , w 100 lecie zwycięstwa i wiele innych, a tu taki prezent od zdrajców na czaskowskiego, oj cejrowski, cejrowski i wielu innyc w głowach się wamPOpiórgało
2 miesiące temu / helena
 
Odpowiedź do tytuł artykułu: spuścić balon pychy
2 miesiące temu / odp
 
@BW Używasz wyszukanego języka. Może to i dobrze, lecz argumentacja mnie nie przekonywuje... Czekanie, podchody... A dzieci umierają... Ty możesz żyć... Możesz trwać... Możesz napić się kawy... Przeczytać książkę... Aksjologia... System wartości... Niezależnie od tego jakie motywy towarzyszą zaniechaniu, celowa śmierć niewinnych zawsze prowadzi do zguby... Piszesz o rozwiązaniach, które realizowały jakieś narody... Tylko, że dobrobyt tych państw był budowany często na kradzieży i wyzysku innych... Widzisz jedynie perspektywę dziś i teraz, lecz nie chcesz patrzeć na całą rzeczywistość... Kończę, bo praca czeka... Polecam ci wypowiedź Pana Wojciecha Cejrowskiego z videoblogu z zakładki społeczność... Może coś zrozumiesz... Pozdrawiam...
2 miesiące temu / Krakusik
 
Jest jeszcze senat, który zablokuje na miesiąc, potem odrzuci, a potem jest szuflada.
2 miesiące temu / Adsumus
 
To nie błąd, błędem by było iść na ugody z tymi tzw.okraglego stołu,żeby było dobrze wszyscy z tzw okrągłego stołu powini odejść.
2 miesiące temu / Marek
 
- otóż czym się różni Bosak od Hołowni? Bosak pisze się przez Ch, poza tym nie widzę różnic...
2 miesiące temu / ks.Bogdan
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.