DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Co powiedział Grzegorz Braun przed aresztowaniem? "Demokracja się skończyła"

Co powiedział Grzegorz Braun przed aresztowaniem? "Demokracja się skończyła"

Prezentujemy treść przemówienia, jakie na zorganizowanej w czwartek wieczór demonstracji wygłosił publicysta magazynu "Polonia Christiana" Grzegorz Braun. Chwilę później został aresztowany w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej. 


Oto treść przemówienia:

 

To jest bardzo nie bezpieczny moment w historii Polski. Czeka nas demontaż państwa polskiego. Ta faza, w której teraz jesteśmy - kompromitacja zewnętrzna wobec świata i wewnętrzna wobec własnych obywateli – jest elementem przewidzianego scenariusza. Państwo polskie musi być kompletnie skompromitowane, by mogło zostać wyizolowane na arenie międzynarodowej. Aby wszyscy poważni ludzie wiedzieli, że z warszawskimi politykami oraz pożal się Boże dyplomatami z selekcji Bronisława Geremka się nie rozmawia o poważnych kwestiach, bo wcześnie czy później zostanie to wypaplane w „Sowie i przyjaciołach” lub opowiedziane w wywiadzie w prasie zagranicznej. Przewidzianym elementem jest też kompromitacja w oczach własnych obywateli, by kiedy będzie im się odbierać resztki suwerenności nie płakali po tym państwie, a nawet odetchnęli z ulgą.


Ci, którzy nie będą chcieli klaskać wyjadą, a dla tych którzy będą się opierać zostaną utworzone „indiańskie” rezerwaty. Jak powiedział pewien taksówkarz we Wrocławiu: zostawią nam piosenkę i chorągiewkę. Taki jest scenariusz i dlatego to jest bardzo niebezpieczny moment. Słyszałem tu padające porównania do ukraińskiego Majdanu. Obawiam się, że Ukraina stanowiła pierwsze danie. Następna ma być Polska. Perfidia piszących ten scenariusz może sięgać tak daleko, by liczyć na to, że takie sytuacje, z którymi mamy do czynienia w ostatnich dniach, wzburzą nas na tyle, iż dojdzie i tu do jakiś pożałowania godnych wydarzeń. Wtedy będzie mógł Adam Michnik opowiadać o nich francuskiej prasie, że oto hydra faszyzmu podniosła głowę w Warszawie. Wtedy cały świat będzie się utwierdzać w przekonaniu, że Polska jest „chorym człowiekiem”  Europy i trzeba ratować demokrację przed faszyzmem. Tak będzie się opowiadać, takie treści będzie transmitować Gwiazda Śmierci na cały świat. Po fazie kompromitacji przyjdzie czas na fazę pacyfikacji.


To będzie nowy stan wojenny. Jego plany – założę się z każdym z państwa - są już przygotowane w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Na to wszystko wjedzie tutaj jakaś junta. Ja stawiam na Pawlaka, Schetynę z układu wrocławskiego i Siemoniaka, który przeszedł lifting patriotyczny. Za nimi zaś jako zbawca demokracji prezydent Komorowski. Oni szykują tutaj pacyfikację, oni szykują tutaj stan wojenny. Wciąż szukają pretekstu. Musimy być bardzo ostrożni, nie po to jednak by się chować i nie zbierać. Wręcz przeciwnie. Ewa Stankiewicz mówiła jak bardzo niebezpiecznym człowiekiem jest Bronisław Komorowski, ja dodam, że jeszcze bardziej niebezpieczni od niego są jego oficerowie prowadzący. To dopiero są niebezpieczni ludzie!


Jesteśmy świadkami końca demokracji. Odsłania ona przed nami swą - dotąd skrywaną za różnymi maskami - szpetną twarz. Jeśli komuś się zdaje, że jest to awaria demokracji, jakiś incydent, to ja mówię, że to jest norma. To nie jest kryzys, to jest rezultat. To nie jest błąd, to jest wynik. Tak właśnie wygląda demokracja. Ja jestem monarchistą i modlę się o króla. Jeśli nam Pan Bóg go nam w porę nie ześle, to wezmą nas za twarz zwykłe trepy, jakaś zwykła junta.


Demokracja się skończyła. Wszyscy poważni ludzie w Berlinie, w Moskwie, w Waszyngtonie już tak naprawdę zawiesili i zamienili swoje państwa w policyjne. Szukają teraz okazji, by z ulgą to właśnie zadeklarować, że demokracji już nie ma, że socjał się znosi. Jaki będzie do tego najlepszy pretekst? Oczywiście wojna! Ta wojna już się toczy tuż za naszymi granicami. Polskę usiłowano wciągnąć w tę wojnę. W ciągu ostatnich miesięcy ogromne wysiłki zostały na to ukierunkowane. Ukraina była pierwszym daniem, my jesteśmy danie głównym. Pamiętajmy jednak, że jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści!.   Poniżej link nagrania do autorstwa dziennikarzy portalu Solidarni2010:

DATA: 2014-11-23 10:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Demokracja się skończyła, gdy Filip Macedoński podbił Ateny.
ponad 5 lat temu / VRS
 
"Dem" (starogrecki: podstawowa jednostka administracyjna i terytorialna w starożytnej Grecji, gmina, wioska) Rządy gminy, czyli w Grecji mniejszości tzn. TYLKO "ludności wolnej", prawowicie i na stałe zamieszkującej teren danego, konkretnego demu. Dem był zarządzany przez demarchę (demarchos) wybieranego na okres roku. Rozporządzał on księgami stanu cywilnego (rejestrami) obywateli demu. W obowiązkach pomagał mu skarbnik (tomios). Gmina posiadała nie tylko własnych urzędników, lecz także własne kulty, grunty i dochody. ---> Demokracja to rzady uprzywilejowanej kasty "ludzi wolnych". Ludzie niewolni w Grecji - bedacy takze Grekami, nie mieli prawa do głosowania. p. s. Wpisanie do określonego demu następowało po ukończeniu 18 roku życia i odbywało się w obecności świadków, którzy potwierdzali, że obywatel pochodzi z prawnie zawartego małżeństwa "osób wolnych".
ponad 5 lat temu / Tiberias
 
Demokracja się nie skończyła bo jej nie było.
ponad 5 lat temu / Jacek
 
Nie mamy kryzysu ? mamy próbę anarchizowania przez polityków, którzy poczuli krew i idą do przodu - mówi prezes Trybunału Konstytucyjnego.
ponad 5 lat temu / Patriota
 
A tak poza tym to przed aresztowaniem pewnie powiedział "Fly you fools!"
ponad 5 lat temu / TheModern
 
Niech się zajmie lepiej poprawieniem swojego warsztatu reżyserskiego, bo tego BAAAAAAARDZO potrzebuje jeśli chce być w swoim fachu lepszy.
ponad 5 lat temu / TheModern
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.