DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Zggadzam się z twoją refleksją. Protestuję przeciw łamaniu Prawa Bożego, ale naprawdę ufam, że możemy zmienić te nieludzkie i bezbożne prądy głęboką i wytrwalą modlitwą.
4 miesiące temu / Adamowna
 
Uśmiercenie Lamberta przez odcięcie go od płynów to najokrutniejsze co mogło być i bardzo nie humanitarne. Przecież on nawet nie mógł krzyczeć z tego bólu.To już lepiej dali by mu jakiś zastrzyk, ale nie bo to nie humanitarne. Ale skazać człowieka na takie powolne umieranie uważają za humanitarne. Koszmar.!!!!!!!
4 miesiące temu / Grażyna
 
Obecnie w większym stopniu do władzy dorwali się ludzie bez sumienia - handlarze WSZYSTKIM co przynosi szybki zysk i maksimum przyjemności - w tym z demoralizacji dorosłych i dzieci. Oceniając zjawisko w kategoriach statystycznych -czy zło zwycięża dobro? Czy jest ocena tego stanu, w celu wzmożenia wysiłków i szukania metod prowadzących do zwycięstwa dobra.
4 miesiące temu / Gerard
 
Piekny artykul Panie Tomaszu. Od siebie dodam, ze w tym legalnym publicznym linczu uczestniczyli tez tzw. "sedziowie", ktorzy w majestacie prawa wydali wyrok smierci. Zycze "lekarzom" i "sedziom" aby pod koniec swego zycia nie musieli doznac formuly "bezuzyteczny dla ogolu, trzeba sie go pozbyc", ale przeciwnie doznali milosci drugiego czlowieka.
4 miesiące temu / CH
 
Do @ryś. A ma proszę PAna. Choćby takie że niechby żona i sądy wszelakie chciały go uśmiercić to prywatny szpital miałby w związku z tym skrupuły. Nawet nie moralne, bo te były by wtórne do przepływów pieniężnych nie liczę na wielką moralność tego zdemoralizowanego środowiska, raczej na chciwość. Po prostu zniszczył by sobie reputację, i z opinią "eutanazyjnego" miałby spore trudności z pozyskaniem klientów-pacjentów. Wiedział by dobrze, że pieniądz idzie od pacjenta i to pacjent jest pracodawcą, a nie jak teraz Ministerstwo, Fundusz, samorząd, czy inna rządowa instytucja. Stąd przyszły by wzorce moralne. Szpital, lekarze zamiast słuchać rządu i jego medycznych procedur, refundowanych leków, itp. , musieli by słuchać pacjentów. Ich wymagań. Stąd popierajmy każde urynkowienie medycyny. Tym samym my katolicy będziemy mieli najlepsze narzędzie nacisku na lekarzy. .. Chyba żę ktoś uważa za zagłosuje na kolejny POPIS i się wszystko zmieni na pro-life... :
4 miesiące temu / @ryś
 
@ krzysztof co ma z tym wspólnego socjalizm. Przecież to własna żona zażądała śmierci męża.
4 miesiące temu / Ryś
 
Do Marek. Kara śmierci zakazana jest dla bandytów, okrutnych morderców, ale wykonywana na niewinnych dzieciach narodzonych i nienarodzonych, na chorych, a nawet nie chorujących. To jest ta etyka dzisiejszych, uzurpatorskich elit.
4 miesiące temu / N
 
ala wilk i inni mąciciele: ciężko chory Vincent Lambert nie umarł z tegoż powodu. Umarł z pragnienia - umieranie z głodu trwa dłużej. Był jak najbardziej żywym chorym człowiekiem, który nie mógł sam zatroszczyć się o swoje potrzeby. Wam tez się może to przytrafić. Mnie też. Ludzie, którzy zdecydowali o wjatkowo okrutnym sposobie zamordowania go, nie są lekarzami, gdyż zadaniem lekarza jest leczenie chorego. Ukończyli studia medyczne, ale to nie to samo. I w przypadku Vincenta, i Alfiego a także Szymonka deklarowali się inni ludzie, lekarze pracujący w innych szpitalach, chęć kontynuowania opieki i leczenia pacjentów. Prof.Talar również to deklarował. Mordercy jednak nie wypuszczają swoich ofiar ze szponów wymachując jakimiś ważnymi kartkami. Dlaczego? Czy chodzi im o dobro chorych? Na pewno?A gdyby tak Vincent nagle odzyskał pełną świadomość? Lub rodzice Alfiego lub Szymonka niezbite diagnozy i przyczyny stanu ich dzieci? Mordercy maja władzę, ale czyny ich są widoczne dla wszystkich.
4 miesiące temu / Antymodernista
 
Wszystko w temacie
4 miesiące temu / do krzysztoffa
 
Jeszcze jedna rzecz go zabiła. Ten genialny wynalazek szatana. Intelektualna pokusa ćwierćinteligenta. SOCJALIZM. W Państwowym obowiązkowym szpitalu. Na Państwowym obowiązkowym ubezpieczeniu. W państwych obowiązkowych procedurach medycznych. Na państwowych obowiązkowych lekach. Z państwowym orzeczeniem sądu, czy leczyć czy już wywalamy, bo przecież wola chorego czy rodziny nie wchodzi w grę szczególnie jak dzieci po błędach medycznych - Evans czy chłopiec z Warszawy - to szybko odłączamy!. Czy odłączamy bo "jakość życia spadła" czy jeszcze czekamy? I z oglądającym to społeczeństwem, które jak by nawet broniło życia i mocno tego chciało, to trwa w podświadomym przeświadczeniu, że to wszystko z naszych wspólnych pieniędzy. Tak więc może ... dobrze się stało bo Panie "na moje leczenie nie starczy". Ale jak by, co to ja bronię życia zaciekle i biegnę na wybory dalej głosować na POPISY które nam zapewniają wspaniałą sądowo-medyczną władzę nad naszym niewolniczym życiem
4 miesiące temu / krzysztoff
 
Vincent Lambert został po prostu zamordowoany i to,wbrew wmawianym pozorom,bezprawnie; s,ąd nie nie miał rawa wydać orzeczenia pozwalajacego na jego śmierć,ponieważ p-ko niemu nie toczyło się żadne postepowanie procesowe/ani cywilne ani karne,notabene kara smierci na zachodzie jest zakazana,a w psotepowaniu cywilnym się takowej także nie orzeka;Lambert nie miał ustanowionego kuratora,ktory by w jego imieniu zgodził się na jego usmiercenie;zresztą wg prawa usmiercać narodoznych nie wolno.
4 miesiące temu / marek
 
Albowiem to logocentryzm charakteryzuje katolicyzm, zaś wszelkie ateistyczne doktryny tylko to małpują, same w sobie z konieczności zawierając pierwiastek sprzeczności "sprzeczność powoduje dowolny osąd".
4 miesiące temu / aaa
 
Mamy również naszego polskiego Alfiego,ktory musiał umrzec podobnie i z łudząco podobnych przyczyn.Również to,że znalezli sie lekarze z zgranicy,ktorzy chcieli mu pomoc, a szpital robił co mógł zeby do tego nie dopuścić przypomina jako żywo historie z UK.Ludzie to sie dzieje juz tu,w niby katolickiej Polsce.
4 miesiące temu / @
 
No ale co stało na przeszkodzie żeby rodzina wywiozła go do Rosji, Chin, Iranu czy gdzie tam jeszcze nie ma cywilizacji śmierci?
4 miesiące temu / ala wilk
 
Jeśli człowiek odrzuca Boga, natychmiast w to miejsce wchodzi Szatan. Nie ma nic pomiędzy. Dlatego tzw. racjonaliści są satanistami, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.
4 miesiące temu / Em.
 
Nie "śmierć mózgu",a poważne uszkodzenie mózgu.
4 miesiące temu / Xxz
 
Kiedyś widziałam relacje ludzi z orzeczoną tzw."śmiercią mózgu", którzy wybudzili się przed pobraniem narządów. Wystarczy poszukać. Na pewno jeszcze można znaleźć te filmy.
4 miesiące temu / sisi
 
@Aha -jedno słowo w Pani/Pana komentarzu nie pasuje do reszty: "nam".
4 miesiące temu / tamiko
 
Zażartość z jaką urzędnicy i ?lekarze? nie pozwalają leczyć Lamberta czy Evansa świadczy o tym, że to Bestie w ludzkiej skórze.
4 miesiące temu / Piotr
 
Do aha: o to chodzi cywilizacji smierci,by bezkrytycznie przyjmowac nawet najwieksza glupote byle podana przez "autorytet":sad,lekarzy,celebryte,wtedy do kierowania milionami wystarczy niewielka grupa. Mysl czlowieku,po to masz rozum,nie rezygnuj z tego Bozego daru
4 miesiące temu / Pol
 
@ Aha logiki to ty nie masz. Twierdzisz że przez 11 lat był trupem a teraz jest już trupem na amen? Zanim napiszesz bzdury to się zastanów. Co do śmierci mózgu - to wymysł tych co wdrożyli transplantacje. Nie ma czegoś takiego jak śmierć mózgu, gdyż z mózgiem umiera całe ciało. Gdy ci się w samochodzie rozleci silnik to co zainstalujesz pedały i pojedziesz mówiąc że wprawdzie silnik ci umarł ale ty i tak jedziesz? P O W O D Z E N I A
4 miesiące temu / banita
 
Bóg nakazał nam miłować złych ludzi, naszych wrogów, bo On sam taki jest wobec grzeszników. Tylko po co? Chyba tylko dla naszego dobra, bo wtedy upodabniamy się do Jezusa. A osąd należy do Pana. My musimy się temu biernie podporządkować. Zaiste trudna to nauka, gdy w człowieku domaga się sprawiedliwości tu i teraz.
4 miesiące temu / Diagnoza
 
Ludzie waza po 300kg,wiecej umiera na swiecie z przejedzenia niz glodu a w sytej Francji zabraklo troche chleba i wody dla czlowieka.Zegnaj Vincent! Do zobaczenia w niebie!
4 miesiące temu / Hej
 
@aha: Albo nie rozumiesz tego, co piszesz, albo świadomie kłamiesz i wprowadzasz zamęt. Gdyby jego mózg był martwy, to nie mógłby oddychać samodzielnie - potrzebny byłby respirator. Widzisz respirator na zdjęciu? I to by było tyle z twojego mącenia - wystarczy wiedza ze szkoły podstawowej.
4 miesiące temu / Bondaree
 
Aha- medycyna rozwiewa wątpliwości???? Zebrała się grupa medyków i przez głosowanie wykreśliła homoseksualizm z grupy chorób psychicznych...- to nie spór ideologiczny - nowoczesny katoliku????
4 miesiące temu / Lustro
 
Takie durne komentarze jak ten poniżej szkodzą nie tylko katolikom ale rozumowi ludzkiemu. Pan Lambert żył - serce biło, organizm działał - po prostu żył, był sparaliżowany i miał ograniczoną świadomość ale żył choć wymagał opieki jak wiele osób i za swoją niepełnosprawność został skazany przez władze francuskie na śmierć przez zagłodzenie. Dokładnie to samo robili Niemcy za Hitlera - pozbywali się niepotrzebnych, "wadliwych" jednostek. Było to zabicie chorego człowieka w biały dzień, w świetle prawa tylko dlatego że jest chory i nie może sam się bronić. To przerażające, prawdziwe oblicze zła, nie życzę nikomu by musiał być leczony we Francji.
4 miesiące temu / Albertus
 
Nie ma czegoś takiego jak "śmierć mózgu". Posłuchaj prof. Talara. Chorzy z taką "diagnozą" wybudzali się, będąc nawet wiele lat w śpiące.
4 miesiące temu / @Aha
 
Do Aha - na zdjęciu Vincent ma otwarte oczy, patrzy rozumnie, wydaje jęki relacja rodziny - czy tak zachowuje się trup ? Kto stwierdził śmierć mózgu ? polecam wywiad z dr Tatarem na pch24
4 miesiące temu / Hahaha
 
Skoro stwierdzono śmierć mózgu to on nie żył od dawna. Czemu wplątujecie tragedię tej rodziny w ideologiczne spory. Medycyna rozwiewa wątpliwości. Kto umarł - ten nie żyje. Chorym jest, że z kogoś kto zmarł w wyniku wypadku robi się męczennika. Ten brak logiki i konflikt z rozsądkiem tylko zaszkodzi nam, katolikom
4 miesiące temu / Aha
 
Nic dodać, nic ująć...
4 miesiące temu / PM
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.