DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Co mówią Żydzi w Polsce i internauci z diaspory o wypowiedzi szefa FBI?

Co mówią Żydzi w Polsce i internauci z diaspory o wypowiedzi szefa FBI?
copyright (c) Flash90 2014 / FORUM
#HOLOKAUST    #ŻYDZI    #WOJNA    #ANTYSEMITYZM    #FBI    #DIASPORA    #SZEF FBI    #JAMES COMEY

W oficjalnych komentarzach społeczności żydowskiej w Polsce odnośnie słów szefa FBI Jamesa Comey’a, który obarczył współodpowiedzialnością za holokaust także Polaków, pojawiają się głosy krytyczne. Nieoficjalnie, Żydzi z diaspory zdają się podzielać zdanie, że szef FBI wiedział co mówi. Według nich, jego wypowiedź nie była pomyłką, ponieważ Polacy są winni holokaustu i wciąż pozostają wielkimi antysemitami.


Naczelny rabin Polski, Michael Schudrich stwierdził, że „intencje szefa FBI były pozytywne i dobre. Jednakże, nawet niezamierzone zniekształcenie historii pozostaje zniekształceniem i jest wyrazem braku szacunku dla narodu polskiego”.

- Umieszczenie Polski obok Niemców jest fałszywe i szkodliwe. Jego (Comey’a) słowa były nieprecyzyjne i (mogą być ) łatwo źle zrozumiane jako zniekształcenie faktów historycznych – tłumaczył dziennikarzom z „The Jerusalem Post”.

Piotr Kadlcik, były prezes Związku Gmin Żydowskich w Polsce powiedział, że wątpi, aby Comey chciał obrazić Polaków.  - Z mojego punktu widzenia, odniósł się on do grupy niemieckich współpracowników działających w całej Europie – dodawał. Kadlick wyjaśnił, że szef FBI niesłusznie uznał Polaków, jak i Węgrów za bezpośrednich kolaborantów i głównych współpracowników Niemców. Uważa, że Comey wyraził się niefortunnie, ale nie zrobił tego celowo. Kadlick martwił się, że po słowach szefa FBI w Polsce wybuchła awantura, która przyćmiła uroczystości związane z rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim.

 

Seweryn Aszkenazy, polsko-amerykański przedsiębiorca i prezes Towarzystwa Kultury Żydowskiej Beit Warszawa był ostrzejszy w krytyce Comey’a niż jego ortodoksyjni koledzy. Wypowiadając się dla gazety „The Jerusalem Post” stwierdził krótko: - Mam tylko nadzieję i modlę się o to, aby FBI było lepiej poinformowane niż jej dyrektor.


Zdecydowanie słowa szefa FBI podzielają internauci, którzy żywo komentują zajście na stronie jpost.com. Internauta podpisujący się jako „Bernhard Rosenberg” popiera zdanie Comeya, a na uzasadnienie jego racji podaje film Claude’a Lanzmanna pt. "Shoah." Pisze też, że tylko 3 proc. Żydów w Polsce przeżyło holokaust. To najniższy odsetek wśród wszystkich innych narodów Europy. Wg niego, myli się Lucy Dawidowicz i Gilbert, którzy szacowali, że w Polsce mogło przeżyć około 10 proc. Żydów. Zdaniem Rosenberga, 7 proc. uciekło do ZSRR. „Gdyby zostali w Polsce, to prawie na pewno zostaliby zabici. Byłem wśród tych, którzy przeżyli w ZSRR” - tłumaczył. Dodał, że organizatorzy powstania w getcie warszawskim prosili o pomoc polskie podziemie, ale liderzy polskiego ruchu oporu rzekomo kategorycznie im jej odmówili. Rosenberg przywołał także pogrom kielecki, w wyniku którego zginął jego kolega. Twierdzi, że Polacy są winni holokaustu, ponieważ nie pomagali ratować Żydów, a Kościół w dodatku podżegał do nienawiści.

 

„Michał Mankowski,” katolik,  który wdał się w dyskusję ze zwolennikami tezy, że Polacy ponoszą odpowiedzialność za holokaust napisał: „Większość żydów z całego świata mieszkała w Polsce. Nie zapominaj o żydowskich przestępcach i zdrajcach, którzy pomagali mordować Polaków".

 

Internauta o pseudonimie „Alan G.” napisał, że „Comey miał w 100 proc. rację.” Podkreślił, że chociaż większość Polaków było przeciw Hitlerowi, to jednak „ochoczo mu pomagali  i uczestniczyli w mordowaniu Żydów.” Narzekał też na dzisiejszy antysemityzm w Polsce.

 

Niejaki „Tom” bronił Polaków i pytał, dlaczego Amerykanie nie zbombardowali linii kolejowej prowadzącej do Oświęcimia. Inny internauta wtórował mu, zauważając, że ulubieniec Żydów, prezydent Franklin Delano Roosvelt nie uznał obozów zagłady ani linii kolejowych prowadzących do nich za cele warte bombardowania.

 

Również „Don Basson” bronił stanowiska Polski. Zauważył, że jeśli Comey chciał wymienić kolaborantów nazistowskich, to mógł mówić o Austriakach, Węgrach, Francuzach, Litwinach, Łotyszach, Ukraińcach i Estończykach, ale nie o Polakach.

Częściej jednak w wypowiedziach dominowały słowa krytyczne wobec Polski, Polaków i Kościoła obarczanego winą za podżeganie do nienawiści. Co gorsza, zdanie takie podzielają nie tylko starsi Żydzi, którzy pamiętają czasy drugiej wojny światowej, ale także młodsi, którym – jak sami wspominali - babcie lub dziadkowie opowiadali o holokauście.

 

 

Źródło: jpost.com, AS.


DATA: 2015-04-22 07:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Hagada. Nie jak było tylko jak opowiadającym pasuje.
ponad 5 lat temu / kskiba
 
co za brednie... Oni są niereformowalni. I nastawieni antypolsko.
ponad 5 lat temu / sdf
 
Faszysta Należysz do "piekłoszczyków" tzw Kościoła Otwartego" tzw "Duch Soboru" nie istnieje Pan Bóg po Vaticanum Secundum nie zmienił poglądów.Kóściół Chrystusowy jest Kościołem Katolickim.Nie jesteśmy antysemitami,modlimy się o Nawrócenie Żydów. Podczas II Wojny ŚW Polacy uratowali z narażeniem własnego życia i swoich bliskich wielu obywateli Polski wyznania mojżeszowego.Faszysta podaj swoje imię ++++
ponad 5 lat temu / Tomasz
 
Rząd"Synagoga Szatana" z Apokalipsy ŚW Janatj Masoneria na której usługach jest lewica laicka od czasów rewolucji francuskiej wróg Kościoła Rzymsko-Katolickiego razem z Syjonistami przypuścili zmasowany atak na Kościół Rzymsko-Katolicki oraz na Polaków.Ta diabelska sekta zostanie zniszczona przez Matkę Bożą silną bronią jest Różaniec.Ta kie podziękowanie za uratowanie wielu Żydów obywateli Polski wyznania Mojżeszowego Polakom którzy ich ratującym z narażeniem swoich rodzin na utratę życia.
ponad 5 lat temu / Tomasz
 
Sa to celowe "wrzaski" co kilka miesiecy przez "wyzszych wszelkiej masci moronow podlizujacych sie lewicowym Rabinom".Dawniej wystarczylo nalezec do partii aby awansowac wyzej a dzisiaj klamac porownujac okupowana Polske do Hitlerowskich Niemiec! Maja pretensje nie do siebie i Zydow z Ameryki ze nie pomagali sobie wzajemnie tylko do Polakow,ktorzy z narazeniem zycia i utraty calej rodziny jak mogli im pomagali! Oczywiscie,ze "Judasze" sa w kazdym narodzie ale w Polsce bylo ich wyjatkowo malo! Oni nie "winia siebie" za to co sie stalo, tylko wszystkich innych,ktorzy im nie pomagali? Niech sie "zastanowia" lepiej jak by to dzisiaj wygladalo a historia "lubi sie powtarzac"? Szkoda ze zapomnieli jak sie "zachowywali" kiedy Sowieci wbijali nam bagnet w plecy?
ponad 5 lat temu / M.M.Vancouver.
 
Zydozercom chcialbym zwrocic uwage na to ze nadzwyczaj wplywowa organizacja American Jewish Committee b. ostro skrytykowala wypowiedz szefa FBI p. Comeya.
ponad 5 lat temu / Faszysta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.