DZIŚ JEST:   04   SIERPNIA   2020 r.

Św. Jana Marii Vianneya
Św. Rajnera ze Splitu, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


PIsowski "nacjonalista"
1 dzień temu / Tomasz
 
Mówi, że mamy taką a nie inną liczbę Polaków zdegenerowanych we wszystkich aspektach znaczenia przywołanego przeze mnie terminu.
2 dni temu / Ante Poortas
 
Rafał jest ok
2 dni temu / Rafi
 
cyt"pochyliła się na pracującymi i świadczącymi pracę"????
5 dni temu / do Poltergeist
 
Mówi smutną prawdę, że do ludzi nie dochodzi prawda ani argumenty przez nią ferowane, ale dochodzi nienawiść do PiS-u, jedynej partii po 89 roku, która pochyliła się na pracującymi i świadczącymi pracę! Te 17 zł netto za godzinę pracy jest ważnym krokiem w kierunku docenienia, tych, którzy w pocie czoła wypracowują podatki i stają się później konsumentami per capita Vat-u. Zwyciężyła opcja "klasy próżniaczej" uwłaszczonej na niewiedzy słoików i lemingów do 30 roku życia, którzy dzięki propagandzie TVN myślą, że to PiS zniszczył polską gospodarkę po 89 roku i polskie marki. Zwrot Platfusów w kierunku lemingów znaczy dla przyszłości tego kraju bardzo wiele. Ci młodzi nieopierzeni zagłosują za wszystkim, co jest antypisowskie, włącznie z referendum o eutanazji, bo staruchy to nie ich bajka. Trzeba ich wytępić..to jest niedaleka PRZYSZŁOŚĆ, chyba, że jesienna mutacja COVID-u 19a zrobi swoje!
14 dni temu / Poltergeist
 
Nie rząd jest winny, a hierachia kościelna, to przeciez setki księży jest za platformą i Trzaskowskim, to księża optują najpierw za Hołownią i nie kryli się z tym, potem za Trzaskowskim. Ludzie wprost mówią, co ty opowiadasz przecież nasi księża glosują na Platformę. Zło wychodzi z kościoła.
14 dni temu / eni
 
Nie dla seksedukcji w wydaniu Trzaskowskiego i WHO! Mam przecież nauczanie religi, a wystarczy zmienić by nauka ta była obowiązkowa. Mamy w programie nauczanie św Tomasza z Akwinu i jego tezy o grzechach przeciw życiu, takim jest np masturbacja. I tak powinno się dzieci nauczać, a nie jak widzi to Trzaskowski!
17 dni temu / Izydor Oracz
 
A co to jest nieuświadomiony społecznie rasizm? Czyli jesteście za rasizmem, tylko uświadomionym? Ogłupiacie ludzi eufemizmami, których nie rozumieją i wpajacie im agresje dla innych przekonań.
17 dni temu / chris
 
"Kościól" nic nie zrobił, bo jak coś "zrobi" to wtedy "wtrąca się do polityki", "sieje uprzedzenia i nienawiść", "wspiera PiS", "występuje przeciwko demokracji", "łamie praworządność", "godzi w prawa człowieka"... itd. itp. Głupota lewicowej propagandy jest co raz powszechniejszym zjawiskiem w UE, USA, a ostatnio w Polsce. Pytanie- NA CZYM TO SIĘ SKOŃCZY I CZY KIEDYKOLWIEK ZATRZYMA?
18 dni temu / Robert
 
A co zrobił Kościół źeby odciągnąć Polaków od destrukcyjnych idei i postaw oraz skłonić do racjonalnego myślenia i działania.
20 dni temu / kaem
 
Bardzo interesujący artykuł. Mam nadzieję, że przeczyta go wielu ludzi, zwłaszcza młodych, którym marzą się zmiany w Polsce na "lepsze". Kciuk w górę, tutaj, bo nie mam konta na Facebook.
20 dni temu / XX
 
@Marino- co do Pch24 to jesteś niesprawiedliwy- puszcza posty ,których lewackie portale nigdy nie przepuszczą- sprawdziłem!!" A że ma linię ortodoksyjną to też OK- otwartego kościoła ci u nas dostatek. Głupot i miłośników Stalina albo wręcz trapistów nie brakuje- takie mamy społeczeństwo
21 dni temu / Darius
 
Też chciałbym zapytać, czy wpisy niejakiego @Izydora Oracza i jemu podobnych publikowane są na serio, czy dla draki? Niestety, wygląda to na przejaw polityki czy wręcz filozofii tego portalu. Moderator bez problemu "puszcza" wpisy natchnione mistycyzmem, ignorujące niewygodne fakty, popierające powrót do reguł przedsoborowych lub po prostu tak przaśnie pobożne, że czytać się nie da. Za to twardo cenzuruje posty wykazujące brak logiki w artykułach i/lub komentarzach albo wskazujące, iż ignorowanie rzeczywistości prowadzi w ślepą uliczkę. Jeśli ma to być portal skrajnie konserwatywny i fundamentalistyczny - niech sobie będzie, ale chyba szkoda czasu na jego śledzenie. Jest marginalny i takim raczej zostanie. Szkoda, bo katolicki głos powinien być szerzej słyszalny i akceptowany - zwłaszcza w kontekście wyniku ostatnich wyborów.
21 dni temu / Marino
 
Mówi tylko tyle, że lewactwo ,,pilnujące" wyborów za mało podrobiło kart do głosowania.
21 dni temu / m
 
Ty tak na serio czy dla draki, jak spytał feldkurat Szwejka? Piszesz masę postów, które po zacytowaniu mogą tylko ośmieszać postawę ludzi głęboko religijnych, są po prostu groteskowe. Nie chodzi mi tylko o ostatni wpis, ale o całokształt ,,twórczości".
21 dni temu / @Izydor Oracz
 
@Grze. To nieporozumienie albo chęć wbicia się w celu narzucenia pewnych racji mogące się powtarzać.
21 dni temu / tnt
 
Piszmy petycje do Kancelarii Prezydenta! Wręcz zasypmy go korespondencją. Naród chce całokitego zakzu aborcji, eutanazji, rozwodów i konkubinatów! Prawa lgbt? Co to jest lbbt? Propaganda, ale i praktyki homoseksualne muszą być wpisane do Kodeksu Karnego! Trzaskowski chce edukacji sekualnej zgodnej z "who"? Wara! Edukacja seksualna - tylko zgodna z naukami Dr Tomaszaz Akwinu. Nie ma innej drogi. A kto chce iść inną drogą - granice są otwarte, zapłać exit-tax i nie wracaj!
21 dni temu / Izydor Oracz
 
Mamy do czynienia z neo-zydokomuną. Wybór A. Dudy tylko z powolni to co przyspieszyłby Trzaskowski. Nie mam złudzeń. Globalna żydowska komunistyczna finansjera maszeruje przez rządy państw i tam wymusza posłuch, ponieważ za pieniądze wyhodowała sobie wasali, którzy za wszelką cenę chcą pasożytować na społeczeństwach "swoich" państw. Z tego względu będą ulegać, w swoim tempie, ale ulegać każdemu naciskowi.
21 dni temu / grimm
 
W tygodniu przed wyborami angielski rząd przeprowadził kampanie medialną, której celem było zawstydzenie albo zastraszenie miliona polskich emigrantów. Ten milion osób miał najprawdopodobniej wpłynąć na postępowanie swoich rodzin i znajomych w Polsce w trakcie niedzielnych wyborów. Manipulacja przeprowadzona przez angielski rząd wobec naszego kraju odsłania spory kawał kolonialnej , imperialnej polityki z użyciem demokracji i elgiebetyzmu jako jej narzędzi . Instytucje naszego państwa nie tylko nie kontrują takich ataków , ale nawet współpracuja w ich realizacji. Niestey ludzie kierujący kościołem z wielkim opóznieniem zauważają ,że coś się dzieje.Na dodatek nie wszyscy
21 dni temu / Mirek
 
Dla najmłodszego elektoratu nie ma znaczenia czy przed ich korpo będzie wisieć flaga tęczowa czy biało-czerwona. Taka jest niestety prawda
21 dni temu / rrr
 
@Dr - nie przesadzasz trochę? Przecież na onecie, czy na wp, czy na gw, czy chociażby na twitterze ludzie piszą milion razy gorsze rzeczy. Zaglądając tam nie czujesz się obrażony? Ja tak, widywałem tam komentarze, które mógłbym zrozumieć jako nawoływanie do agresji fizycznej.
21 dni temu / Grze
 
W Polsce została poddana wielkiej manipulacji socjotechnicznej. Jeszcze 5 lat temu żaden kandydat nie odważyłby się mówić czegokolwiek o uprzywilejowaniu homoseksualistów lub o likwidowaniu gospodarki z powodu walki z klimatem. Finansowane z budżetu i przez zagranicę marsze homoseksualistów są najbardziej spektakularnym elementem tej manipulacji.Główne działania zostały przeprowadzone w mediach,również w państwowych, i internecie.Bez tego nie byłobo mozliwe,zeby 2 kandydatów,Hołownia i Trzaskowski, robiący z elgiebetyzmu i ekologizmu główne punkty programu odnieśli poważne sukcesy. Na tle takich zamysłów wynik Dudy jest pokazem całkiem sporej siły kościoła pomimo rozbicia i braku dużych mediów. Problemem jest całkowite otwarcie naszego państwa na tego rodzaju wrogie działania i wręcz współpraca polskich służb w ich realizacji.Kościół ma tylko dawne metody,na razie skuteczne.Niestety problem jest nie zauważony przez zaplecze intelektualne finansowane przez kościół
21 dni temu / Mirek
 
Wyniki poparcia dla obu kandydatów według mnie jednak niczego nie mówią o Polsce.Wyborcy są dużo bardziej zroznicowani i pierwsza tura była bardziej miarodajna pod tym względem.
21 dni temu / tnt
 
Paradne, ciekawe z jakiego artykułu : wiesz że sąd to nie jest pani nauczycielka która byle donos bierze na wokandę? Już mam się chować do kąta? A może jeszcze przeprosić? Jestem bardzo ciekaw ciągu dalszego, niech sprawa trafia tam gdzie trzeba :
21 dni temu / Do @dr
 
To świadczy o tym że przez ostatnie 30 ponad lat wychodowaliśmy totalnych głupków, ukierunkowanych jedynie na mieć.
21 dni temu / Pepe
 
Do komentarza : Nie strasz nie strasz bo wiadomo co. Opluwanie papieża? Gdzie ktoś napluł? Opluwanie innych katolików? Gdzie? A tak na marginesie, jak popierasz lbgt lub aborcję lub invitro to niestety nie jesteś katolikiem. 15 godzin temu / do @Dr Takim tonem i w ten sposób mozesz sie zwracać do hołoty podwórkowej,jeszcze jeden taki komentarz ,a sprawa trafi tam gdzie trzeba !!!
21 dni temu / Dr
 
Soft power to taki niezauwazalny ale celowy nacisk. Żeby nikogo pozornie nie skrzywdzić albo urazić a jednak jest to takie kulturalne wykolegowanie.
21 dni temu / apa
 
Autor nie zauważył, że nie pisze o niezadowolonych jednostkach, ale o 1/3 Polaków. Zdumiewające jest dążenie prawicowo-katolickich środowisk do wymuszonej jednomyślności społeczeństwa w sprawach politycznych, religijnych a nawet obyczajowych. KonstytucjaRP w art.32 wyraża zasadę równości wszystkich obywateli - wszyscy są wobec prawa równi, mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne i nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. Budowanie społeczeństwa całkowicie jednorodnego i jednomyślnego przy jednoczesnej eliminacji, łącznie z fizyczną, opornych jednostek to domena wszelkich totalitaryzmów. Wydaje się, że mrzonki w tworzeniu homosowietikusa przez komunistów i Volksgemeinschaft przez faszystów, powinny być wystarczającą nauczką dla cywilizowanego świata.
22 dni temu / wwm
 
dlatego kilkanaście lat temu zaczęto rozwalać edukację, żeby w takim momencie marionetki robiły co im się każe, bo mózgi mają wyprane z POLSKOŚCI i jest im wszystko jedno, byle była zabawa, swoboda i dziewczyna młoda
22 dni temu / anty
 
"gdzie uniwersytety miast stymulować intelektualnie rozwój gospodarczy" - "za" uciekło od "miast"? Poza tym - jeżeli to nie było wyreżyserowane, to mamy bardzo niepokojący stan rzeczy: - szczujnia trwa, także podjudzana jest niechęć, a wręcz nienawiść "POjebów" do "pisiorów", - dane szczegółowe są prezentowane tak - ciemny i stary zabobon ze wsi głosował w większości na Dudę, a młoda i wykształcona "sól tej ziemi" na Trzaskowskiego - czyli konflikt na linii młode i stare pokolenie, - najwidoczniej już spora część ludzi zapomniała dlaczego PiS doszedł do władzy jak złe było PO i łykają byle co... Nadchodzą bardzo ciężkie czasy, bo marksistowska strategia "walki klas" i rodzenia kolejnych konfliktów działa znakomicie...
22 dni temu / HeinzD
 
Mówi, że: połowa Polaków nie liczy się ze zdaniem hierarchii Kościoła, jest im obojętne dobro moralne Narodu i przyszłość dzieci, nie ma znaczenia dla nich życie nieurodzonych Polaków, nie mają dla nich znaczenia nieprawne roszczenia 447.
22 dni temu / mj
 
"Wysokie poparcie młodych dla Trzaskowskiego" - oni bombardowani są totalnie przez media ponad 90% to kapitał zagraniczny sączący zachodnio-liberalne wzorce kosmopolityzmu narodowego i światopoglądowego; szkolnictwo też w rękach lewactwa począwszy od ZNP na uniwersytetach kończąc: kultura: teatry,kino,itd - to awangarda lewackiego postępu; nie dziwi, iż relatywizmu dominuje, są łatwym obiektem manipulacji i oszustwa. Wybory pokazały,iż kondycja wartości mentalnych "leży odłogiem".
22 dni temu / t
 
Albo nasza wizja, albo niech się Polska zawali. Oto doktryna szefostwa Konfederatów. Trudno Bosak nie przeszedł. A wróg stał u bram - silny jak nigdy. Wspierany przez obce siły. Wróg chcący wynarodowić Polaków. Wróg, dla kórego niewinność dziecka jest towarem, a nie wartością największą. I wobec takiego zagrożenia, w godzinie próby oni, rzekomo patrioci mówią, to niech sie wali i pali, a my idziemy na piwo. Hańba! Dzięki wielkie tym Konfederatom, którzy stanęli po stronie Polski!
22 dni temu / MarKan
 
@Dredd, ta większość, która chce wolności od terroru politpoprawności przegrywa za każdym razem, jak głosuje na PiS. Ponieważ PiS to tylko odroczenie w czasie "wyroku", a nie uniknięcie. LGBT w szkołach za PiS-u pozostało, marsze równości pozostały, cenzura w mediach pozarządowych pozostała, TVP wprowadza własne przemilczenia różnych tematów. Cenzura FB, YT: najnowszy film PCH24, wywiady redaktora Lisickiego, komentarze Gadowskiego itd. Ostatnio doszło Allegro z cenzurą książki Ziemkniewicza. A to przecież przychylni rządowi dziennikarze o pewnej renomie. Ci od terroru politpoprawności mają się obecnie dobrze, nikt im nie przeszkadza, robią swoje dalej, nie niepokojeni przez rząd, który ich się boi? Dopóki istnieje PiS w tej formie dopóty będziemy iść drogą chadecji zachodnioeuropejskich ku degeneracji społeczeństwa pod milczącym przyzwoleniem władzy, niby katolicy, chrześcijanie, a czyny kunktatorskie wobec świata, a nic wobec Boga. Z tego nic dobrego nie wyjdzie.
22 dni temu / DamianK
 
Ten wynik mówi jedno : młodzi Polacy nie zdają sobie sprawy z zagrożenia pełznącego z ideologiami lewackich zboczeń lgbt i ich masońskich twórców z odwiecznych zagrożeń od niemców i ruskich którzy tak popierali pacynkę Trzaskowskiego. Nie potrafią analizować , nie mają własnego zdania , nie znają najbliższej historii , są niewyedukowani po "studiach" , nie mają instynktu samozachowawczego , dają sobą manipulować przez media tworzone przez UBeckich bandytów i zagranicę. To świadczy o dużej grupie spasionych , ciapowatych biznespierdół po 30 tce co dla własnego komfortu sprzedadzą własne matki , rodziny i kraj.Z ryjami w korytach kwiczą , że są super cwanymi świniami a cwaniactwo mylą z inteligencją.Na szczęście jak widać nie wszyscy i tej Polskiej młodzieży gratuluję wyboru dla siebie.
22 dni temu / bul K
 
nie tylko w tej sprawie ,to bańka ,klosz, kopuła
22 dni temu / do @@@
 
@Ryś- i tak błędy Rosji, o ktorych mowi w Fatimie Matka Boża dotykają inne Narody,ogłupiając Polakow ,ze człowiek WSI- Hołownia jest katolikiem.... jakby to miał być wyznacznik i namaszczenie na Prezydenta
22 dni temu / Ironia
 
Nie strasz nie strasz bo wiadomo co. Opluwanie papieża? Gdzie ktoś napluł? Opluwanie innych katolików? Gdzie? A tak na marginesie, jak popierasz lbgt lub aborcję lub invitro to niestety nie jesteś katolikiem.
22 dni temu / do @Dr
 
Pozwolicie że wtrące się trochę w dyskusję o mniejszym złu. Zawsze gdy widzę malutkie zło napoczatku to w miarę rozwoju zawsze także staje się ono duże. Małe zło moralnie zawsze jest złem. Natomiast z małego zła i grzechu nie trzeba się spowiadac. A głosowanie to nie to samo co uczestnictwo w danej opcji. Nie wybierać zła jest ciężko bo także ma się dylemat moralny iść czy nie iść na wybory. Ale właśnie tam gdzie zło się rozwija zdaza się czasem że dostrzega się to i zmienia kierunek. Wtedy musimy rozstrzygnąć który wybór rokuje tą możliwość zmiany choć także może okazać się to naiwnoscia?.
22 dni temu / A
 
W sprawie aborcji eugenicznej i in vitro środowisko PCh żyje w wieży z kości słoniowej. Gdyby PiS ich zakazało straciło by część poparcia elektoratu ,,miękkiego", a niewiele zyskało, bo elektorat głęboko religijny i tak nie ma alternatywy. Duża część elektoratu Konfederacji to ludzie mało religijni, pociąga ich liberalizm gospodarczy, więc i tu nie będzie parcia w tym kierunku. Prezes, premier i większość kierownictwa PiS jest religijna na pokaz. Żadna partia nie ruszy tej sprawy z powodu powyższej kalkulacji.
22 dni temu / @@@
 
Co mówi o Polsce wynik poparcia dla Trzaskowskiego? Ano mówi że społeczeństwo mocno podzielone, wzajemna niechęć nie do przezwyciężenia. Mowi że Polska mocno skręca w lewo i ten trend jest raczej nie do zatrzymania. Mówi że w polityce co raz wieksza degrengolada, a naczelnym hasłem jest: "Po nas choćby potop!" I jeszcze mówi nam że Kościół traci albo już utracił rząd dusz w Ojczyźnie. I tak oto dociągamy do zachodu, niestety.
22 dni temu / Paulus
 
Narzekamy i narzekamy bo chcielibyśmy prezydenta idealnego, każdy wg własnego uznania. A mamy takiego na jakiego zasługujemy jako naród. Bo przecież my też mamy liczne wady, słabości, przywary. Zacznijmy od siebie a doczekamy się i lepszego prezydenta, a może pobożnego króla. A tak to i tak trzeba dziękować Opatrzności, że nie dopuściła do najgorszego.
22 dni temu / raf
 
@Andy, może jakieś konkretne zarzuty do mojego wpisu, który tak Panu odebrał dech w piersiach? Widzę same ogólniki. Zrozumiałam jedynie, że kobiety powinny trzymać się z dala od polityki.
22 dni temu / Elżbieta
 
@ T.\\ O kandydaturze Sz. Hołowni nie wolno zapominać. Człowiek ten ciężko pracował na swoją pozycję. Przynajmniej przez 3 lata wygłaszał z powodzeniem nauki rekolekcyjne po warszawskich i podwarszawskich parafiach. Mógł być więc uważany za kandydata Kościola warszwskiego. I on opowiedział się po stronie R. Trzaskowskiego.\\ Również inny kandydat katolicki, Mirosław Piotrowski przypominiał, że to własnie Trzaskowski pomógł w powstaniu telewizji Trwam.
22 dni temu / Ryś
 
@Leo widać, że są jeszcze tacy, którzy nie wiedzą, iż tak zwana "realpolitik" jest jak świnka morska - zarówno z rzeczywistością jak i z polityką ma niewiele wspólnego.
22 dni temu / Atos
 
@Elżbieto, przeczytałem Twój wpis, przetarłem oczy, wziąłem 3 oddechy i znów przeczytałem... O święta naiwności! Nie jestem męskim szowinistą, bardzo szanuję opinię pań, ale dałaś niepodważalny dowód, że kobiety od polityki powinny się trzymać na dystans. Wyjątki, jak M. Thatcher, tylko potwierdzają tę regułę! Daruj, ale nic nie rozumiesz z praw rządzących tą sferą! Szukasz tam MORALNOŚCI??? Jakość polityki mierzy się zupełnie inną miarą! Nazywa się SKUTECZNOŚĆ! Nie twierdzę, że to jest dobre. Ale jest PRAWDZIWE!
22 dni temu / Andy
 
Czytam te wszystkie komentarze i oczom nie wierzę. Wy naprawdę uważacie że PIS i Duda są właścicielami Boga? Głosowanie przeciwko nim to głosowanie przeciwko Bogu? Co wy w głowach macie?
22 dni temu / Ina
 
Autor tekstu dobrze zanalizował wybory. Dodałbym, że wyborcy Konfederacji mają słabo ugruntowane poglądy, do tego od sasa do lasa. Niecały rok po wyborach do sejmu duża część z nich głosowała w I turze na Holownię. Wielu kiedyś to wyborcy Palikota, teraz woleli Trzaskowskiego. Narodowcy którzy wydają się być stabilni sami nie wystarczają, nie dają promocji. Jednak PAD powinien podziękować właśnie patriotom od Konfy, którzy go poparli i pamiętać o prostulatach ideowej prawicy.
22 dni temu / raf
 
@DamianK - Na innym portalu znalazłem celny wpis. "Wygrała większość, która chce wolności, a nie terroru polit-poprawności! Także tego terroru w różnych odcieniach i kolorach tęczy! Bo poszanowanie praw mniejszości nie może oznaczać, że to mniejszość dyktuje warunki i narzuca większości swoje zdanie! Dziś mamy jaskrawe dowody, także zza oceanu, że są tacy, co jak im dać palec, to urwą ci całą rękę i będą chcieli urwać coś jeszcze!" Mógłbym się pod tym podpisać, ale dodałbym jeszcze - "co dedykuję także tym, którzy - choć stanowią mniejszość - uważają, że "skoro Bóg z nami, któż przeciw nam?!" I forsują rozwiązania nie do przyjęcia dla wierzących może nieco mniej ślepo! Postawa "Wszystko albo nic i to zaraz!" prowadzi do rezultatu "Nic i nigdy!" Nie tylko w futbolu gra się tak, jak przeciwnik pozwala! Krucjaty skompromitowały się po tragedii tzw. krucjaty dziecięcej i trzeba o tym pamiętać!
22 dni temu / Dredd
 
5. Jeszcze coś mi się przypomniało. 13. Absolutna uległość USA, całkowite poddanie, do tego stopnia, że robiliśmy międzynarodową konferencję "wojenną" przeciw Iranowi w Polsce, a ambasador USA jest obecnie gubernatorem kolonii, który może "wzywać na dywanik" wszystkich polityków PiS, poza Prezesem i następnie zupełnie zmieniać działanie rządu, podatek cyfrowy, ostatnie zdania odnośnie LGBT w kampanii prezydenckiej, jakieś lobby farmaceutyczne, zero współpracy z Chinami, zero alternatywy, jak USA nas zostawi to jesteśmy zupełnie sami. 14. Podległość względem Żydów czy z USA czy z Izraela, która jest dla nas absolutnie szkodliwa, patrz ustawa 447. Czym się to różni od podległości Berlinowi i BrukseliBerlinowi za PO ? Podsumowując, powodów przeciw rządowi PiS jest dużo i nie są oni dobrem, tylko złem, trochę mniejszym od tęczowego Rafała. Więc nasze społeczeństwo ma problem i w II turze wyborów miało pełne prawo głosować na obu. Wyjaśnienie, głosowałem na A.Dudę.
22 dni temu / DamianK
 
Na pytanie co mówi o Polsce wynik uważam że ocena sytuacji jest ważna bo to nie jest powrót do sytuacji sprzed pandemi a nie było to dla wielu nic takiego. Stąd sama pandemia może także służyć usprawiedliwieniu a nawet akceptacji niektórych rzeczy które przed pandemia nie miałyby miejsca.
22 dni temu / T
 
4. Dalsza część owoców negatywnych: 9. Przyzwolenie na parady LGBT w miastach, nie podjęcie żadnej, ale to żadnej walki z nimi. Za to, pałowanie i pryskanie przez Policję protestujących przeciwko tym marszom. 10. Brak walki z homoaktywistami na polu edukacji szkolnej, zupełne wycofanie, to może nie jest już brak walki, a przyzwolenie? 11. Sprawa zatrzymania aborcji wywalona do kosza, zwłaszcza eugenicznej. 12. Pogarda dla obywateli w sprawie dostępu do broni, po co to obywatelom, zaczniemy do siebie strzelać, my wiemy lepiej, a Polacy nie dorośli do broni w przeciwieństwie do naszych sąsiadów. Te punkty tutaj, to przecież zupełna kalka "chadecji" zachodnich, które z biegiem lat przerodziły się w partie lewicowe, antykościelne, a ich społeczeństwa się zdegenerowały zupełnie. A przecież tęczowy Rafał to teraz reprezentant takiej "nowoczesnej zachodniej chadecji". To jakby kwestia skoku "rozwojowego", Trzaskowski to droga ekspresowa, a PiS to droga krajowa...
22 dni temu / DamianK
 
Co powiedzieć prawie 10 milionom obywateli ? ...że nie są patriotami i ,że są gejami...?co na to pan Duda ?
22 dni temu / [email protected]
 
3. Owoce negatywne rządów PiS: 1. Brak rozliczeń tych wielkich złych, tak, wiem, sądy sabotują, ale jak jest się mocnym i ma mocne argumenty to sądy w wielu przypadkach się ugną, patrzcie działania Ordo Iuris, da się. 2. TVP i absolutna pogarda względem ludzkiej godności i robienie z ludzi durniów poprzez nachalną propagandę i kłamanie w żywe oczy. 3. To samo co w 2. tylko odnośnie samych polityków PiS, zwłaszcza z rządu, min. Gliński, Maląg, Sasin itd. 4. Kultura i jej upadek dotowany przez państwo, dotowani są różni szkalujący Polskę ludzie, zwłaszcza w kwestii "polskiego współudziału w Holocauście" i różnych niemoralnych przedsięwzięć filmowych, jeden wielki układ. 5. TVP i jej promowanie kultury niskiej oraz niemoralnych rzeczy w serialach. 6. 30+ nowych "opłat" i "składek", ale to nie są podatki, dodatkowo połączone z pkt 2. i 3. 7. Koronawirus i pseudo pandemia, widzieliśmy to wczoraj na wieczorach wyborczych, w tym szemrany min.Szumowski i szczepionka na COV.
22 dni temu / DamianK
 
... że czeka Polskę Praca Od Podstaw nad tymi Zmanipulowanym przez Mafie Wszelakie...
22 dni temu / [email protected]
 
2. Co zrobiły rządy PiS, pomijam w tym momencie główne media, bo mają na to również wpływ, ale rząd PiS powinien owocami swymi być w stanie skutecznie się przeciw temu bronić że aż tylu ludzi gotowych jest poprzeć duże zło? Owoce rządów PiS trochę będę upraszczać, najpierw odbierane w miarę pozytywnie: 1. 500+ na drugie dziecko, później 500+ na pierwsze. 2. 13-sta emerytura, później 14-sta emerytura. 3. Obniżony zniesiony PIT dla pracowników < 26 lat tu następuje dyskryminacja studiujących poważne, wymagające kierunki, tak są takie jeszcze, względem absolwentów szkół średnich i mniej wymagających kierunków , 4. Obniżenie PIT z 18% na 17% ogólnie. 5. Uszczelnienie luki VAT. 6. Przekop Mierzei Wiślanej pomijam, czy za tym w przyszłości są plany wykorzystania tego na poważnie, zawsze warto przekopać tę mierzeję. 7. Plan budowy CPK to cały czas plan, pozytyw, że jest to jakiś pomysł długoterminowy, w obecnych warunkach z naciskiem na "jakiś".
22 dni temu / DamianK
 
Jestem daleki od triumfalizmu, choć z boską i ludzką pomocą udało się raz jeszcze ukręcić łeb lewackiej hydrze! Ale te łby będą odrastały! Teraz jest naprawdę najwyższa pora, by uporządkować pewne sprawy - na rynku mediów, w zakresie prymatu prawa polskiego przed unijnym, a także na podwórku kościelnym. No i zmarginalizować farbowane lisy typu Gowin, agentów wpływu typu Hołownia, oraz smarkaczy typu Bosak! Niech posmakują losu "smutnego Władka" z PSLu, którego intelekt wciąż nie ogarnia, jak wielkie głupstwo zrobił. Tak się muszą kończyć wszystkie flirty z eurolewactwem! I jeszcze jedno: jeśli chce się dziś skutecznie uprawiać politykę, nie można też ulegać ludziom "nawiedzonym", choćby działali z najlepszych pobudek. To po prostu "realpolitik", a nie wyścig do beatyfikacji!
22 dni temu / Leo
 
Drogi Autorze artykułu myślę, że tytuł, jak przedstawiona analiza jest błędna. Tytuł powinien brzmieć: "Co mówi o rządach PiS wynik poparcia dla Trzaskowskiego ?". Niedopowiedzianą, ale łatwą do domyślenia się tezą artykułu jest, że tęczowy Rafał to absolutne zło i połowa obywateli jest gotowa to zło poprzeć w kontrze do dobra, którym jest jest jego przeciwnik, Andrzej Duda. To jest pomyłka, nie było wyboru między dobrem a złem, tylko złem dużym i trochę mniejszym złem, jakim są obecne rządy PiS i ich reprezentant. Jeśli społeczeństwo nie jest zupełnie zdegenerowane, a nasze w kontrze do Zachodu jeszcze takie nie jest, to powinno wybierać częściej dobro. Tylko obywatele od dawna nie dostają możliwości głosowania na dobro, bo w mediach głównych, które oddziałują na większość obywateli takiej alternatywy nie ma, jest tylko zło, złem poganiane i manipulacja wskazująca na "fałszywe" dobro, np. Hołownia, a jeśli jakieś dobro się pojawia to jest zamilczane, przeinaczone.1
22 dni temu / DamianK
 
Jak 100 lat temu, tak i teraz Polska tylko w sposób pokojowy pokrzyżowała plany rewolucji. A byli tak pewni siebie że już świętowali zwycięstwo. Większość Polaków opowiedziała się po stronie Boga i zagłosowała przeciw otwartemu złu. Daliśmy świadectwo upadlym na duchu
22 dni temu / Promyk
 
nadal dobrze będzie tym co dostają ,tym co na to pracują już mniej ,reszta to szczegóły
22 dni temu / hmm
 
@magis, zachęcam do uważnego wysłuchania tego, o czym ten ksiądz mówi. Zwróć uwagę, że jest sprzeczność w takiej deklaracji, że zgadzam się, że nie ma mniejszego zła, ale głosuję na Dudę bo jest mniejszym złem. Bo żadnym dobrem on nie jest, nawet jeśli tak sformułowałeś zdanie. Już nie będę wałkowała co zrobił a czego nie zrobił. Ten ksiądz jasno tłumaczy, że jeśli ktoś działa społecznie, sprawuje władzę, to sprawuje ją z namaszczenia Bożego. I jeśli nadal w Polsce jest bezbożne prawo, to katolik nie może go popierać. Nie może iść na kompromis ze złem. To, że w Konfederacji część polityków może głosowała na Trzaskowskiego nie ma póki co żadnego przełożenia na ich postulaty dla Polski. Oznacza to, że dogadują się między sobą i przekonują, żeby nie iść tą drogą jako ugrupowanie. Tak ja to widzę. Przyłączę się do klubów Konfederacji, będą informacje z pierwszej ręki i możliwość działania. Zapraszam również.
22 dni temu / Elżbieta
 
Panie Tomaszu, z większością zgoda, ale to największe poparcie wśród młodych w I turze było niemal identyczne jak Hołowni czy Bosaka. Poza tym młodzi wyborcy w większości nie są jeszcze świadomymi, dojrzałymi wyborcami. No i część wyborców Konfederacji, która wymyśliła sobie swój scenariusz sc-fi i w niego mocno wierzyła, że wygrywa Trzaskowski rozpisują nowe wybory parlamentarne i Konfederacja zyskuje posłów w nowym rozdaniu... Ale to prawda, niestety, że coraz bardziej jest widoczne pożądanie zmian obyczajowych, szczególnie w dużych miastach.
22 dni temu / Przemek
 
Nie głosowałem, bo najpierw musiałbym poddać się lobotomii albo odgryźć sobie rękę po głosowaniu. Głosujący na Pana T mogli jednak robić to ze strachu przed tym co wyrabia pis. Poparrzcie tylko na marszałek Witek ! Arogancja władzy to było za czasów pzpr teraz to zupełnie nowa jakość !
22 dni temu / Tadeusz
 
@kokos Mieć nadzieję, to za mało, aby wierzyć Konfederacji. Dla mnie to partia kanapowa, która w istotnych sprawach jest bez wyrazu. Zaręczam cię, że jeżeli Konfederacja nie będzie walczyć o życie nienarodzonych, to cała reszta będzie bez znaczenia. Jakieś reformy gospodarcze? Po co, jeżeli realna krew nienarodzonych kładzie się cieniem na wszystkie ugrupowania politycznych. Pani Kaja Godek wiedziała, co mówi, gdyż wychowuje dziecko upośledzone. Ludzie Konfederacji tego nie chcą rozumieć, dlatego poniosą klęskę, pierwszej już doświadczyli przy wyborach precydenckich...
22 dni temu / Krakusik
 
Co mówi wynik wyborów Rafała Trzaskowskiego? Po pierwsze: To, że Gowin odegrał rolę V kolumny w szeregach "zjednoczonej prawicy". Gdyby wybory odbyły się 10 maja, to dziś Platforma byłaby tym, czym jest teraz PSL. Po drugie: Komu zależy na pogłębieniu polaryzacji polskiego społeczeństwa i dlaczego PIS Jarosław Kaczyński po rozmowie z Gowinem poszedł na rezygnację z przeprowadzenia wyborów 10 maja? Po trzecie: Kto w świetle tych faktów miał interes ratowania Platformy? Pp czwarte: Jeśli jeszcze teraz "totalitarna opozycja" będzie kwestionować wynik wyborów z 12 lipca, to należy ich potraktować i to z całą stanowczością, tak jak należy potraktować wrogów systemu demokratycznego i suwerena, którym w obowiązującym systemie politycznym są obywatele. A po piąte: Gdyby Duda wygrał nawet jednym głosem, to oznaczałoby, że został wybrany na kolejną kadencję - koniec, kropka !!!
22 dni temu / W-Sawa
 
Bardzo smutny wynik. Pokazuje ilu Polaków wybiera antywartości. I biorąc pod uwagę demografię i "postęp" to już ostatnie takie wybory. Obym się mylił.
22 dni temu / Mirrro
 
Jeśli dalej będzie uprawiać na swoim portalu to chamstwo dotychczasowe z ponizaniem ludzi to wystąpie na drogę sadowa z powództwa zbiorowego,opluwacie Papieża i innych katolików oraz opluwacie ludzi poza pisem,wasza bezkarność nie jest nieograniczona !!!
22 dni temu / Dr
 
@Nick Kto dopilnował, że nie było wyboru? Kto dopuścił do podmiany Kidawy na Trzaskowskiego? Kto ustanawia w Polsce prawo? Mistrzowie manipulacji. Ponad 50% wyborców głosowało na tego, którego zaplecze utorowało drogę kontrkandydatowi. A sam wygrany zaprasza go już do pałacu. Dostaje kosza... cudnie się zaczyna ta zmiana. Strach pomyśleć w jakim kierunku. Pożiwiom uwidim.
22 dni temu / Elżbieta
 
To nie tylko poparcie dla zmian obyczajowych - i to wielu "katolików'- ale skrajna głupota i nieodpowiedzialność. Beneficjenci rządów Zjednoczonej prawicy gryzą rękę, która wyciągnęła ich z biedy, poniżenia, dała szansę na normalniejsze życie. To przecież ci, którym obniżono wiek emerytalny, którzy biorą 500+, 13-ta emeryturę i korzystają z innych, mozolnie wprowadzanych rozwiązań. Kim trzeba być, żeby tak nie szanować dobra, które się otrzymało!!
22 dni temu / Zbych
 
@Elżbieta; masz rację: nie ma mniejszego zła bo zło pozostanie złem. Ale czy istnieje większe dobro? Czy PAD, może w sposób niedoskonały, ale jednak nie opowiada się za dobrem?? Nie ma kryształowych kandydatów. Są tylko dążący do doskonałości. Dla mnie A. Duda jest takim właśnie Prezydentem i będę pilnie obserwował jego poczynania co do realizacji obietnic ale też co do jego rozwoju duchowego, moralnego. Nie ma dobrze rozwijającej się gospodarki bez silnego, moralnego fundamentu. Tego ostatniego, moim zdaniem, brakuje np. Konfederacji i jej sporej części wyborców.
22 dni temu / magis
 
The Obama Deception film Alexa Jonesa pokazuje jak naiwność ludzi przy wyborach demokratycznych motywowana jest emocjami a nie wiedzą i zdrowym rozsądkiem.
22 dni temu / Krakusik
 
To doprawdy porażające, że tyle ludzi oddało głos na takiego człowieka jak Trzaskowski. To tylko mówi, jak są daleko od Boga i Bożych wartości. Polska się stacza niestety po równi pochyłej tak jak Zachód. Kara Boża będzie wstrząsająca.
22 dni temu / Leon
 
Wyniki pokazują jak ten soft power jak gdyby nigdy nic w krótkim czasie wiele zmienił.
22 dni temu / apa
 
Już wielu zauważyło, że po zakończeniu głosowania w sztabie wyborczym Trzaskowskiego nie ma flag Polski! Czy jego zwolennicy wiedzą, na kogo głosowali?
22 dni temu / Stefan Jr
 
Dla mnie istotniejsza jest 1. tura, gdzie lgbt wystawiło swojego kandydata Biedronia. To obnażyło "siłę" zboczeńców w tym kraju. Sam z wielkim bólem zagłosowałem z Dudą, bo ktoś dopilnował, żeby nie było wyboru. Jedyny wybór jaki mieli Polacy to tempo wprowadzania "postępu".
22 dni temu / Nick
 
Katolików przekonanych o słuszności swoich racji odnośnie poparcia dla Dudy zachęcam do posłuchania na YT - NIE MA MNIEJSZEGO ZŁA! Ksiądz masakruje wybory
22 dni temu / Elżbieta
 
Demokracja to diabelski ustrój. W wyniku demokracji na dłuższą metę nie może być dobrze, to się nie może nigdy udać. U Pana Boga nie ma demokracji.
22 dni temu / Bibi
 
A mnie naszła taka refleksja po tych wynikach late poll: odrobina radości z tego, że człowiek otwarcie promujący wartości antychrześcijańskie i antykulturę uzyskał mniejszy wynik. A chwilę później przerażenie na myśl, jak wielu z głosujących go poparło, pomimo tego.
22 dni temu / Tomek Primke
 
Wynik Trzaskowskiego jest skutkiem postawy anty-PiS,nie musiał mieć żadnego programu a tylko zdawkowo potwierdził zdobycze socjalne.Pozorna nowoczesność,bezrefleksyjna postawa,po prostu smutek.Nauka dla rządzących-w bardziej sytym społeczeństwie duch usypia..Gdzie się podziało zwycięstwo w I turze ,gdzie uciekł kolor niebieski i stał się czerwony....To przestroga dla prawych.....
22 dni temu / jolka
 
@ kokos Szanowny Pan ma nadzieję, na wzrost siły narodowców. Gwarantuję Szanownemu Panu, że jeśli p. Duda przegra te wybory, to dojdzie bardzo szybko do rozwiązania parlamentu i PiS przegra nowe wybory parlamentarne. A wtedy zamiast obelg pod Pana i Pana partii adresem - dojdzie do delegalizacji Marszu Niepodległości, zaś Was wysmarują na popleczników Hitlera i też pewnie zdelegalizują. I co - utopicie wtedy własny naród we krwi, jak Powstańcy Warszawscy? Oni też mieli nadzieję, ale Stalin miał plan, zaś Powstańcy posłusznie go zrealizowali, wierząc, że właśnie Powstaniem się temu planowi sprzeciwiają.
22 dni temu / hipopotam
 
@kokos - To bardzo życzeniowe myślenie. W polityce tak to nie działa. Co gorsza - ludzie mają zdumiewająco krótką pamięć! Już dziś czas zatarł frustracje po aferach i złodziejstwie PO - "piniędzy nie ma nie będzie" - a za trzy lata... świat może być zupełnie inny! Nawet wszystkich skutków Covid-19 nie da się przewidzieć. Tyle, że po raz n-ty czepiamy się nadziei, że nowi ludzie coś zmienią na lepsze. Tak było kiedyś z Palikotem, później z Kukizem, teraz z Bosakiem, bo o Hołowni litościwie zamilczę. A to przecież mrzonki! "Gdyby wybory mogły coś naprawdę zmienić, już dawno zostałyby zakazane!"
22 dni temu / T.
 
Wysoki wynik Rafała T. mówi kilka rzeczy. Po pierwsze, że sprzedanie obcemu kapitałowi większości mass-mediów to koszmarny błąd strategiczny lub celowy etap demontażu naszego państwa. Po drugie, że PiS nie docenia roli internetowych mediów społecznościowych, które są wyrocznią i głównym autorytetem dla młodych nie pamiętających PRL-u. Po trzecie, że wybory to wolna amerykanka, walka bez żadnych reguł przyzwoitości - i kto bardziej fauluje, ten zyskuje. Po czwarte, że Kościół przestaje się liczyć jako wyznacznik norm społecznych, na co sobie pracowicie "zasłużył" grzesząc zadufaniem, arogancją hierarchów i brakiem społecznego wyczucia. Po piąte, że wyborcy to często zdezorientowani ludzie, może i uczciwi, ale niezbyt bystrzy, których przerasta złożoność dzisiejszego świata. Ludzie, którzy nie dostrzegają wielkich zagrożeń dla naszej kultury i cywilizacji, bo dąsają się o drobiazgi -np. maseczki- i uważają, że skoro nie ma kryształowego kandydata, to nie głosują!
22 dni temu / T.
 
Całe szczęście komentują tu również w miarę rozsądni ludzie. Przyłączam się do głosów dziękczynnych wobec Boga. Ale żeby nie było tak różowo, to odpowiem tym pozostałym. mniej uprzejmym. Czyli lepiej w imię "świętej wolności" poprzeć kandydata łże-elit, ordynarnego lewaka i bezczelnego manipulatora niż Dudę, bo ten "szkodzi gospodarce"? Śmierdzi Targowicą, bo to oznacza poparcie dla destabilizacji kraju. Jak władza efektywnie ściąga podatki jednocześnie stopniowo je obniżając, stymuluje wzrost gospodarkę programami typu 500+, bo napędza wzrost sprzedaży i przychodów firm, i rozwija inwestycje te wielkie i te małe, a co najważniejsze tzw. przeciętny obywatel coś z tego ma - to i tak będzie zawsze źle dla "wolnościowców". Duża część z użytkowników tego portalu przypomina rozwydrzone, niewychowane dzieciaki. Bo kim trzeba być, żeby ciągle wybrzydzać w stylu "bo mi się nie podoba"?
22 dni temu / MYŚLCIE!!!
 
To nie do końca tak, że ktoś głosując na Trzaskowskiego popiera jego program i to co robiła wcześniej PO. Wiele widziałem opinii podobnych do mojej, głosowałem np. na Bosaka, PIS ma wady dużo mniej niż PO, ale ostatnio za bardzo sprzedają się usraelowi, zatrzymali gospodarkę, gnębią podatkami, rozbrajają Polaków, z kolei PO to chaos, zero czegokolwiek dla biednych, LGBT i wyprzedaż gospodarki dla Niemiec. Mając dość POPIS-u można wybrać Trzaskowskiego i w ten sposób zablokować obie partie w ustawodawstwie i niekorzystnych dla nas zmianach. Jedni coć uchwalą to prezydent zawetuje. A do następnych wyborów do Sejmu/Senatu mam nadzieję na wzrost siły ludzi pokroju Bosaka, Brauna i innych prawdziwych Polaków którzy pochodzą z tąd, a nie są namiestnikami Niemiec czy lobby z usraela. Teraz gdyby wygrał Trzaskowski złość narodu o wszystko spadła by na obie partie i PIS i PO, a więc trzecia siła polityczna miałaby za trzy lata ogromne szanse.
22 dni temu / kokos
 
Do roboty pasożyty.
22 dni temu / .....
 
Jak przez prawie 5 lat obóz władzy wzmacniał "lewą nogę" to właśnie takie są efekty, nie ma się czemu dziwić. A na koniec jeszcze potężnie uderzono w Kościół tzw. pandemią i to w taki sposób, że stara komuna aż z niedowierzaniem kręciła głową. Osobiście sądzę, że Prezes doskonale wie co robi, a już na pewno wiedzą ci, którzy mu "doradzają" i których się słucha. Dzisiaj po wynikach całkiem sensownie się o tym wszystkim wypowiadał pan Ziobro, ale on ma tam chyba bardzo niewielką siłę przebicia, a zwłaszcza z Naczelnikiem i jego "ewangelistami" nie ma szans.
22 dni temu / abc
 
To widać na ulicach, te zacięte twarze, zwłaszcza jak wejdziesz do sklepu bez kagańca. Już w marcu nie mogłem uwierzyć że Polacy są tak tępi. Nie mogłem uwierzyć w ich wyznanie wiary w koronaświrusa. Jak piękny byłby jutro dzień gdyby się zaczął dźwiękiem trąb sądu ostatecznego..
22 dni temu / Gość
 
Pandemia miała tu olbrzymie znaczenie m.in komunia na rękę i ta formacja która za tym idzie. To na korzyść kościoła światowego który zmierza przecież ku liberalizacji nieustannie.
22 dni temu / nrd
 
I Bosak odmieniajacy Boga i Ojczyznę przez "Ą" i " Ę" przyczynił się do tego poparcia dla Trzaskowskiego.
22 dni temu / Lustro
 
spoko wyluzuj Duda i tak wygra zapewne,,,,a społeczeństwu daj spokój,każdy sobie może wierzyć w co chce i nie koniecznie musi to być katolicyzm
22 dni temu / @Polka
 
Sztuczna epidemia, lockdown, arogancja, buta i niezrozumienie przez Kaczyńskiego zjawiska antypis spowodowało że taki osobnik o skrajnie lewackich poglądach ma takie poparcie. Jak widać pieniądze i kupowanie elektoratu to nie wszystko. Ludzie też chcą mieć spokój i żyć. Dodatkowo jakieś 5% Czaskoskiemu napompowała w ostatnim tygodniu tvpis i Jacek Kurski. Te wybory niezależnie od tego czy Duda obroni prezydenturę to gigantyczna porażka polityki Dudy i Pis.
22 dni temu / qba
 
Prawie polowa wyborcow pana Bosaka poparla pana Trzaskowskiego. To wasza robota "katolicy" of pana Mikke. Wstyd.
23 dni temu / Second
 
Co mówi? Tylko tyle ze jeżeli wygra Obecny Prezydent to upadek zostanie odroczony o 5 lat. A potem albo nwo albo Dobry Bóg się zlituje i to rozwali
23 dni temu / WojtekP
 
Jedyne rozwiązanie: modlitwa i post w intencji nawrócenia Polaków.
23 dni temu / zz
 
Ty tak serio?no może w końcu dotrze do Ciebie ,że Polska to świecki kraj ,a nie prywatny folwark niewolników pod jurysdykcją kleru,wiara i modlitwa to prywatna sprawa i nic wspólnego nie ma z polityką i ekonomią
23 dni temu / @polka
 
Prawda jest taka że nowe pokolenie nie pamiętające PRL-u jest lewackie, już teraz Trzaskowski jest o krok od wygranej a jeszcze to nie wiadomo bo to tylko exit poll, natomiast starsi wyborcy powoli umierają, uważam że PiS już następnych wyborów prezydenckich w II turze nie wygra, a i stopniowo jego poparcie jako partii będzie spadać, uważam że w 2023 PiS będzie miał problem z wygranym parlamentarnych a zapewne nie zdobędzie większości w Sejmie a jeśli opozycja znowu zrobi pakt senacki to i nie odzyska Senatu. Prędzej czy później tęczowa, lewacka rewolucja przyjdzie, mam 20 lat, widzę moich kolegów dookoła, dziwią się że regularnie do kościoła chodzę.
23 dni temu / kuba9131
 
Mam propozycję, podzielmy Polskę na pół i wstawmy zasieki i płot pod napięciem, bo ja nie chcę żyć z nimi pod jednym dachem - mówię rzecz jasna o wyborcach Trzaskowskiego. Wiem, że to nierealne, ale to pokazuje, że nie ma tu szansy na zgodę, Polska jest rozdarta, a to tylko sprzyja zewnętrznym wrogom naszego nieszczęśliwego kraju. Nie chcę być świadkiem tego wyuzdania, tej bezbożności, tych wszystkich profanacji, tej prymitywnej, spaczonej etyki i moralności i nie chcę być ofiarą tej piekielnej ideologii neomarksistowskiej, chcę po Bożemu dożyć końca dni swoich. Większość z nich ma już tak sprane mózgi, że nawet nie wie czym to już niedługo będzie skutkowało. Ta szeroko otwarta młodzież, która nic nie wie na temat ideologii marksistowskiej, wychowana w ciepełku wśród wszelakich wygód została zepsuta przez swoich rodziców, którzy pozwolili aby, jak to już wcześniej mówiłem, rolę wychowania przejął telewizor, komputer, smartfon. Skutek ? - wyborcy Trzaskowskiego
23 dni temu / tak tylko
 
Boże chroń nas przed dalszym kupczeniem naszą świętą wiarą katolicką. Nie pozwól by nadal robiono z kościołów jaskinie zbójców a i wizerunek Najświętszej Matki już nigdy nie będzie tak obrażany.
23 dni temu / Marcin
 
Na Trzaskowskiego głosowały głównie kobiety, którym się podoba perspektywa wolnej aborcji!
23 dni temu / gość
 
Redaktor widzi świat bardzo jednostronnie jak małe dziecko. Przy tych wszystkich tzw dowartosciowanych przez PiS są całe grupy społeczne i zawodowe które zostały obrażone i zdegradowane jak choćby lekarze i nauczyciele.
23 dni temu / Marcin
 
Już tylko Bóg może nas uratować przed degeneracją naszego społeczeństwa! Różańce w dłoń i na kolanach błagajmy Naszą Królową o pomoc, bo jeśli połowa społeczeństwa jest tak potwornie zdemoralizowana, zniszczona moralnie, kulturowo, a przede wszystkim duchowo, to znaczy że tak źle chyba jeszcze nie było... Modlitwą Różańcową można wyprosić każdy cud!!!
23 dni temu / Polka
 
Jezu chroń nas przed ludźmi pokroju Trzaskowskiego. Dziękuję Ci Zbawicielu Najukochańszy że dałeś zwyciężyć Andrzejowi Dudzie. To bardzo dobry dla Polski kandydat.
23 dni temu / Fiodor
 
Skoro do Boga podchodzi się lekceważąco, bezczelnie i butnie efekt komunii na rękę, to co się dziwić...
23 dni temu / Arek
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.