DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Co mówi o Polsce wynik poparcia dla Trzaskowskiego?

Co mówi o Polsce wynik poparcia dla Trzaskowskiego?
Fotograf: Andrzej Hulimka/Archiwum: Forum

Wysokie poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w sondażu exit poll budzi niepokój. Czy to oznacza, że duża część Polaków z radością chce powitać w Polsce rewolucję obyczajową, której sprzyja obecny prezydent Warszawy?

 

Pamiętam emocjonalne wypowiedzi wielu księży, biskupów czy świeckich katolików, którzy w trakcie lockdownu wyrażali głęboką nadzieję, iż epidemia zmieni nasz kraj. Że dostrzeżemy wagę spraw nadprzyrodzonych, ruszymy do kościółów i pojmiemy, że wszystko co nas otacza to ledwie marność nad marnościami. Miało się tak stać właściwie nie do końca wiedzieć czemu. Przecież zamknięto świątynie na dziesięć spustów, zaś biskupi szafowali dyspensami na prawo i lewo, zyskując przy tym poklask sporej grupy przerażonych sytuacją „katolickich” publicystów.

 

Jak bardzo zmieniła się Polska po lockdownie? Wygląda na to - choć może za wcześnie, by wyrokować o tym bardzo zdecydowanie - iż uległa głębszej laicyzacji. Główny bowiem przekaz, jaki zewsząd płynął do zamkniętych w domach ludzi wzywał przede wszystkim do czerpania radości z każdego dnia, darzenia ludzkości miłością i tak dalej i tym podobne. Pokuta? Nawrócenie? Przepraszanie Boga za grzechy świata, w tym ten którym świat zdaje grzeszyć się najbardziej, czyli przeciw Duchowi Świętemu? Takie wezwania ginęły pośród licznych emocjonalnych poruszeń. Efekt? Jeden z ważnych kościelnych publicystów Dawid Gospodarek opublikował na swoim Facebooku odezwę do katolików, by w wyborach prezydenckich głosowali, jak im się podoba, nawet nie zważając na kwestie światopoglądowe - jasne, kto przejmowałby się losem nienarodzonych dzieci czy nachalną promocją elgiebetyzmu oraz wszelkiej maści innych ideologii - wszak najważniejsze to szanować przeciwników. Hm… intelektualnie ubogacające spojrzenie „katolickiego publicysty” na miarę postpandemicznych czasów, nieprawdaż?

 

Owszem, można powiedzieć, że wysokie poparcie dla Trzaskowskiego wynika także z niechęci do PiS i Andrzeja Dudy. Wielu, także konserwatywnych obyczajowo, wyborców deklarowało poparcie dla kandydata Koalicji Obywatelskiej właśnie dlatego, by boleśnie szturchnąć obecną władzę. Dotyczy to także niemałej części wolnościowców, którym zbrzydły etatystyczne i przy tym - tu zgoda - szkodliwe dla naszej gospodarki pomysły PiS. Ale jednak nie zmienia to faktu, iż Rubikon został przekroczony. Kto raz zdecydował się przekroczyć granicę i poprzeć człowieka jawnie opowiadającego się za wprowadzaniem w Polsce ideologii niszczących w krajach Zachodu nie tylko ład społeczny, ale także gospodarkę - wystarczy spojrzeć na Stany Zjednoczone, gdzie uniwersytety miast stymulować intelektualnie rozwój gospodarczy zajmują się badaniami nad nieuświadomionym społecznie rasizmem, feminizmem czy „płynną” płcią, co już doprowadziło ów kraj do potężnego kryzysu - ten najpewniej zrobi to kolejny raz, jeśli tylko zapragnie zaszkodzić innemu PiS-owi lub innemu „Andrzejowi Dudzie”.

 

Jak głosi legenda, starożytny król Pontu Mitrydates VI Eupator, uodpornił się na trucizny zażywając niewielkie ilości toksycznych substancji. Jego organizm nauczył się je zwalczać i w ten sposób monarcha zabezpieczył się przed zbrodnią skrytobójstwa. Wiele wskazuje na to, że wielu Polaków zdołało, niestety, uodpornić się na ostrzeżenia o niebezpieczeństwie, kryjącym się za pozornie nieszkodliwymi hasłami o potrzebie tolerancji dla mniejszości. Inna część świadomie postawiła na obyczajową rewolucję, wszak utraciwszy wiarę, poszukuje innego celu, który nada jej tożsamość. Tym jest postęp i idący w ślad za nim emancypacja kolejnych, często sztucznie kreowanych, grup społecznych.

 

Na szczęście wielu nadal uświadamia sobie, iż gra nie toczy się tylko o to, która partia zdobędzie władzę. To dla nas także konfrontacja cywilizacyjna. Nie wiem, czy Andrzej Duda tym starciu był dobrym wyborem, ale wiem na pewno, że ewentualny sukces Rafała Trzaskowskiego stałby się początkiem radykalnych zmian obyczajowych. Jest tego świadoma ogromna część Polaków, czego dowodem wysoka frekwencja, na którą na pewno złożyły się także głosy młodego pokolenia. Najbliższe miesiące zapewne staną się także czasem analizy, czy faktycznie wysokie poparcie młodych dla Trzaskowskiego - w pierwszej turze w tej grupie wiekowej kandydat KO cieszył się największą popularnością - to efekt pożadania liberalizacji życia społecznego. Jeśli tak - czekają nas wyjątkowo trudne czasy. 

 

Tomasz Figura

 

 

Polecamy nasz e-tygodnik. Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

  


DATA: 2020-07-12 21:48
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
41
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Obliczyłam. 47%głosowało na T. x 67% poszło na wybory = 30% Polaków dorosłych ma coś nie tak z poglądami na Prawdę, Patriotyzm, akceptację tożsamości, i Wolność. Co trzeci dorosły Polak! To straszne, jak społeczeństwo się degraduje. Złoty środek to wpuszczanie zła. Trzeba się opowiedzieć albo po stronie Prawdy, albo po uznać, że Prawda nie interesuje i uznać, że jest się złym. Są wartości nadrzędne, a ci, co głosowali na Trzaskowskiego są albo zwiedzeni, albo niedokształceni. Żal........
5 miesięcy temu / Lusia
 
Trzaska i Jego zausznicy słusznie stwierdzili: stawiamy na młode słoiki! Nic nie wiedzą, nie mają żadnej perspektywy historycznej i nienawidzą PIS - bo coś im każe, chce od nich patriotyzmu i wiedzy, a oni wpatrzeni w swoje smartfony wymóżdżeni przez Warsaw Shore i ?Love Island. Wyspa miłości". Stąd to przaśne hasełko: "Trza" I myślę, że za 4 lata wygrają, bo degeneracja tzw. młodych lemingów postępuje zastraszająco
5 miesięcy temu / Leon24
 
Niby dlaczego? Złoty Środek jest nestorianinem, chrześcijaninem, a portal nosi nazwę Polonia Christiana, a nie Polonia Catholica. Zgadzam sie z nim w całej rozciągłości.
5 miesięcy temu / @OIO
 
@Złoty Środek - chyba ci sie fora pomyliły...
5 miesięcy temu / OlO
 
Jestem ,jak i duża grupa Polaków, za normalnością. Nie egzaltujemy się tak okropnie LGBT, choć nie chcemy też rewolucji obyczajowej. Jednak wy PRZEGINACIE W DRUGĄ STRONĘ: WIELU POLAKÓW NIE CHCE, ABY POLSKA STAŁA SIĘ PAŃSTWEM WYZNANIOWYM, A NIESTETY KROCZY W TYM KIERUNKU! NIE CHCEMY, ABY KACZYŃSKI WOŁAŁ Z MÓWNICY, ŻE JEDYNA POLSKA , TO POLSKA KATOLICKA. TO JEST FANATYZM! PROWADZI TO DO UZNANIA WSZYSTKICH POLAKÓW INNEGO WYZNANIA DO UZNANIA ICH ZA ZŁYCH LUDZI! DLATEGO WŁAŚNIE FANATYZM JEST GROŹNY: PONIEWAŻ NIE TYLKO, IŻ JEST NIETOLERANCYJNY WOBEC ALTERNATYW , LECZ INDOKTRYNUJE WYZNAWCÓW DO UZNAWANIA ZWOLENNIKÓW INNEJ OPCJI WYZNANIOWEJ JAKO ZŁYCH LUDZI! SAM DOŚWIADCZAM NIEUSTANNIE SZYKAN ZE STRONY KATOLIKÓW, WYZNAJĄC NESTORIANIZM. TO JEST CHORE! DLATEGO WAS SIĘ NIE LUBI: BO JESTEŚCIE FANATYKAMI, A NIE DLATEGO ,ŻE INNI SĄ ŹLI I "OPANOWANI PRZEZ SZATANA". OD LEWACTWA ZAJEŻDŻA ZŁEM, LECZ OD WAS, FANATYKÓW TEŻ. SPYTAJCIE LUDZI!
5 miesięcy temu / Złoty Środek
 
PIsowski "nacjonalista"
5 miesięcy temu / Tomasz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.