DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Co kraj to obyczaj. Czy IKEA wszędzie mebluje społeczną rzeczywistość? [KOMENTARZ]

Co kraj to obyczaj. Czy IKEA wszędzie mebluje społeczną rzeczywistość? [KOMENTARZ]
Fot. Twitter

Szwedzki koncern, który w Polsce zwolnił pracownika sprzeciwiającego się nachalnej promocji ideologii LGBT, w innych krajach potrafi dopasować się do religijnych i kulturowych uwarunkowań. Nawet jeśli oznacza to narażenie się lewicowo-liberalnym elitom.

 

Po bulwersującym przejawie dyskryminacji zatrudnionego w Polsce katolika, który poważnie traktuje ostrzeżenia Pisma Świętego przeciwko praktykom homoseksualnym, internauci zaczęli uważnie przyglądać się ideologicznym aspektom działalności globalnej sieci IKEA.

 

Nie musieli długo szukać, by odnaleźć dowody, że koncern doskonale potrafi odczytywać specyfikę kraju, w którym chce sprzedawać meble i inne elementy wyposażenia wnętrz.

 

Czy IKEA rezygnuje z działalności w krajach, w których panuje wyznanie surowo traktujące  homoseksualistów i spychające kobiety do drugiej kategorii? A może odważnie występuje w obronie prześladowanych i wywiesza tęczowe flagi oraz ogłasza feministyczne manifesty? Nie, raczej formatuje swój globalny katalog pod oczekiwania lokalnego rynku. Tak stało się w Arabii Saudyjskiej, która za kontakty seksualne z osobami tej samej płci ma swoim kodeksie karnym zapisaną… karę śmierci.  

 

Z kolei w Izraelu postaci kobiet z katalogowych ilustracji zniknęły ze względu na oczekiwania ortodoksyjnych żydów.

 

„Kobiet nie da się wyretuszować z rzeczywistości” – mówiła oburzona Ewa Bjoerling, minister handlu w ojczyźnie IKEI. Natomiast jedna z organizacji społecznych w Izraelu wytoczyła w lutym sprawę sądową koncernowi za pomijanie osób płci pięknej w firmowym folderze.

 

Za to w Polsce globalna sieć niezłomnie staje w awangardzie homoseksualnej rewolucji. Gdy podsumuje za jakiś czas wyniki sprzedaży, okaże się, czy to opłacalny manewr.

 

 

RoM

 

 


DATA: 2019-07-03 22:22
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy musisz obrażać?
ponad 1 rok temu / @ollek
 
Meble z ikea sa kiepskiej jakosci,pazdziez i sklejka,dodatki drogie i infantylne.
ponad 1 rok temu / Pol
 
@banita Czyli,jeżeli ktoś robi zakupy w sieci IKEA to nie jest Polakiem i nie ma godności? Żałosna logika.
ponad 1 rok temu / ollek
 
Firmie która coś produkuje lub sprzedaje MOŻESZ POKAZAĆ SWOJE NIEZADOWOLENIE W JEDEN I TYLKO JEDEN SPOSÓB. NIE KUPUJ ICH TOWARU. Ja bojkotuję.
ponad 1 rok temu / Jazzz
 
Czy powiedzenie że każdą osobę należy przyjąć między nas - tak jak to zrobiła Ikea - jest szerzeniem złych wartości? Wszak sam Chrystus mówił "Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" odmawianie po prostu bycia miłym i uprzejmym względem innych osób powołując się na kary śmierci z starego testamentu - który po części odrzucił sam Chrystus niosąc Nowe Prawo, jest niewątpliwie zaprzeczeniem swojej miłości do bliźniego.
ponad 1 rok temu / Co
 
Bojkot !
ponad 1 rok temu / Frondo z Krainy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.