DZIŚ JEST:   29   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Felicjana, męczennika
Bł. Michała Rui
 
 
 
 

Co dalej z „Zielonym Ładem”? Niemcy „po cichu” uruchomili nową elektrownię węglową

Co dalej z „Zielonym Ładem”? Niemcy „po cichu” uruchomili nową elektrownię węglową
Źródło: pixabay.com

Oficjalne dane dotyczące generacji energii elektrycznej wskazują, że Niemcy prawdopodobnie włączyli nową elektrownię węglową Datteln IV. Przeciw jej budowie protestowali ekolodzy. Działania Berlina stają również w sprzeczności z deklaracjami dotyczącymi „Zielonego Ładu”.

 

Niemiecki rząd oraz przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wielokrotnie podkreślali konieczność wycofania się krajów UE z gospodarki opartej na węglu. Zapewniano, że Niemcy zrezygnują z wydobycia węgla kamiennego do 2038 roku. Z kolei pochodząca z Niemiec szefowa Komisji Europejskiej była jednym z głównych promotorów tzw. „Zielonego Ładu”. Jednak jak wynika z informacji portalu energetyka24.com, Niemcy najprawdopodobniej „po cichu” uruchomili kolejną elektrownię węglową. Jak to się ma do ich dotychczasowych deklaracji?

 

Portal energetyka24.com poinformował, że na stronach Towarzystwa Fraunhofera, pokazującego bieżącą pracę jednostek wytwórczych w Niemczech, ujawniono dane wskazujące na rozpoczęcie produkcji energii w elektrowni węglowej Datteln IV. Ilość wygenerowanej energii wskazuje na rozpoczęcie stałej działalności. Jeśli te informacje zostaną oficjalnie potwierdzone, będziemy mieli do czynienia z uruchomieniem elektrowni węglowej „po cichu”. Przeciwko jej budowie protestowali ekolodzy, którzy przypominali również deklaracje Angeli Merkel o rezygnacji z energii wytwarzanej z węgla do 2038 roku.

 

Pierwotne plany przyłączenia elektrowni Datteln IV do systemu energetycznego wskazywały, że stanie się to latem tego roku. Warto dodać, że elektrownia na węgiel kamienny będzie miała moc 1,1 GW i kosztowała 1,5 miliarda euro. Media i ekolodzy wskazywali, że nie jest ekologicznym źródłem energii, a jej budowa i działalność stoi w sprzeczności z zapowiedziami niemieckiego rządu oraz sugestiami Komisji Europejskiej w sprawie uruchomienia tzw. „Zielonego Ładu”.

 

 

Źródło: energetyka24.com, wpolityce.pl

WMa

 

Czytaj także:
DATA: 2020-05-17 18:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zieloni powinni ,,pozamykać" wszystkie czynnne wulkany .
5 miesięcy temu / Agilla
 
CO TAM TUSK TO BYL JEDYNIE WSTEP OBECNIE DOSKONALSZA METODA NO BO NAWET SUPLIKACJE SPIEWANE A SWOJE SIE ROBI
5 miesięcy temu / zbigniew
 
@ Ironia Bez ironii. PiS sprowadza węgiel z Kolumbii.
5 miesięcy temu / Ryś
 
Żeby twórcy zielonego ładu brali go na poważnie to inwestowaliby w bezemisyjną i bezpieczną energetykę jądrową. Tymczasem jest odwrotnie - energetyka jądrowa jest zwalczana, a w szczególności w Niemczech. Niemcy zapowiedziały, że do 2022 zamkną wszystkie elektrownie jądrowe, a wzeszłym roku zamknęli dużą elektrownię jądrową w Philippsburgu. Skutek tego jest taki, że emisja CO2 przez Niemcy rośnie.
5 miesięcy temu / Chris
 
@Mati- pełowski trolu, POzamykał twoj ulubieniec Tusk ,od niedawna koalicjant Konfederacji w atakach na rząd
5 miesięcy temu / Ironia
 
W USA AOC już dawno powiedziała że the new green deal nie jest możliwy, choć sama go promuje
5 miesięcy temu / Sdsd
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.