DZIŚ JEST:   13   LISTOPADA   2019 r.

Świętych Braci Męczenników - Benedykta, Jana, Izaaka
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


No cóż , taki to " cudowny naród" Księże Profesorze. @Jan: poprawnie po polsku jest "ukrócić".
11 miesięcy temu / ena
 
Jeśli księdza prof. Tadeusza Guza żydzi atakują, to znaczy, że są już zdolni do każdej zbrodni! Największymi wrogami żydów, są sami żydzi!
11 miesięcy temu / Janusz Barwinek
 
Prawda w oczy kole!Dlatego ksiądz profesor jest bezpardonowo atakowany.Przypomniał rzecz,o której wielu chciałoby zapomnieć ponieważ mówi o podłym zachowaniu w stosunku do swoich pobratymców,którym groziła straszna śmierć.Przecież wiele narodowości chrześcijańskich ma swoje drzewka w instytucie Yad Vashem i to idące w tysiące.Nie jest to żadna tajemnica.A ile drzewek poświęcono Żydom ratującym życie swym braciom?Co zaś tyczy pani L.to nie przystoi jej takie słownictwo jako osobie wykształconej i światowej,za która się ma.Dobrze,że dziś nie ma rynsztoków to i nie ma do czego przyrównać tych impertynencji.
11 miesięcy temu / amdron
 
Ta cała rada to jakaś klika, kółko wzajemnej adoracji. Nie wiem czy ma to coś wspólnego z Kościołem katolickim.
11 miesięcy temu / emk
 
Księże Tadeuszu, proszę się nie przejmować napaścią tych agresorow. Robi Ksiądz dobrą robotę, otwiera nam oczy na fakty i uczy wartościowych rzeczy. Niech Maryja ma Księdza w opiece.
11 miesięcy temu / o
 
Po co jakaś "RadaChrześcijan i Żydów"? Dla pisania donosów i oskarżania o "antysemityzm"?
11 miesięcy temu / Zbigniew
 
Przyznam że o niektórych rzeczach z histori o których tu mowa nie wiedziałem.Ksiadz Profesor jest jednak pierwszy raz bohaterem jakiejś afery. Gazeta Wyborcza jest za to znana z kontrowersyjnych wypowiedzi.
11 miesięcy temu / wierny
 
@Jan -widzę, że zupełnie nie znasz wypowiedzi ks.prof.Guza skoro rzucasz takie kalumnie! Wskaż mi konkretne nazwiska innych księży z taką pokorą, miłością bliźniego (nawet tego błądzącego), oraz z taką wiedzą jednocześnie!
11 miesięcy temu / Anaja
 
przed laty w Niedzieli, na Urodziny Ojca Świętego pisano , ? To Andrzej Jawień ( JP II ) opublikował przecież wiersz pt. Prawda, w którym czytamy: " Prawda nie sączy oliwy do ran, by nadto nie piekły, nie wsadza na osła, którego się później ulicami wodzi, prawda musi boleć, prawda dźwiga człowieka". A kilkadziesiąt lat później na pytanie o najważniejsze zdanie w Ewangelii odpowiedział bez wahania: "Prawda was wyzwoli" . O prawdzie pisał również Norwid: "W każdym kraju inaczej Prawda się udziela,/ Lubo wszędzie jednego ma nieprzyjaciela,/ A tym jest kłamstwo, tudzież lenistwo i pycha". ? I nerwów wstręt, co, aby mieć spokój, ucicha ?? PODPISANE !
11 miesięcy temu / MariaPietrzak
 
@Jan - ks. prof.Guz to wspaniały człowiek i nie sieje żadnej niezgody - mówienie prawdy jest zawsze sprawą priorytetową niezależnie od tego, czy to się komuś podoba czy nie - tak zresztą postępował Pan Jezus i za to też m.innymi Żydzi go umęczyli ! My nie mamy się wpisywać w nauczanie jakiegoś papieża, ale w nauczanie Chrystusa Pana - to tak dla otrzeźwienia i przypomnienia, kto jest najważniejszy w chrześcijaństwie !
11 miesięcy temu / Jan
 
Jan Niemądry, ideologiczny wpis w najgorszym stylu PRL-owskiej propagandy. Profesor Guz w nic się nie "wpisuje". Ani w nauczanie Franciszka, ani w żadne inne. Ks. Guz jest historykiem i po prostu przedstawia historyczne fakty. Gdzie tu miejsce na jakieś "wpisywanie się"? Sieją niezgodę ci, którzy fakty przedstawione przez ks. Guza chcą wykreślić z ludzkiej pamięci albo przeinaczyć.
11 miesięcy temu / TZ.
 
Księdza profesora należy bronić za odwagę i głoszenie prawdy.
11 miesięcy temu / irtur
 
Nie daję ani nadzieji ani wiary w dialog z żydami. Każdy naukowiec chrześcijański podejmujący się takiego dialogu będzie musiał powoływać się na etykę chrześcijańską, na prawdę objektywną, i prędzej czy później na samą Ewangelię i na samego Jezusa Chrystusa. Taki dialog w umyśle żydwoskim i w żydowskim światopoględzie jest wykluczony bo ten światopgląd żydowski który przetrwał do dziś jak to opisuje ks. Chrostowki jest w całości anty Chrystologiczny i antychrześcijański. Nie może być dialogu mieędzy cywilizacjami, między cywilizacjami może panować tylko wojna albo obustronna bastardyzacja. Dowody na to pokazuje historia.
11 miesięcy temu / Krzysiek
 
Jak prof. Guz wpisuje się w nauczanie obecnego Papieża Franciszka? Jaki jest cel profesora w sianiu niezgody? Najwyższa pora ukrucić zapędy, które tylko pozornie służą Polsce.
11 miesięcy temu / Jan
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.