DZIŚ JEST:   27   CZERWCA   2019 r.

NMP Nieustającej Pomocy
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Co dalej z obroną życia? Wszystko zależy od tego „szeregowego posła”

Co dalej z obroną życia? Wszystko zależy od tego „szeregowego posła”
REUTERS/Kacper Pempel/File Photo /Forum

Kaja Godek, pełnomocnik inicjatywy ustawodawczej #ZatrzymajAborcję, zwróciła się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z apelem o podjęcie prac nad projektem eliminującym tzw. aborcyjną przesłankę eugeniczną. Wbrew narracji niektórych publicystów, że polityk ten jest „szeregowym posłem”, wiemy doskonale, że jego słowo ma w tej kwestii kardynalne znaczenie.

 

W liście do prezesa PiS Kaja Godek przypomniała, że projekt #ZatrzymajAborcję, cieszący się rekordowym poparciem społecznym, został złożony w Sejmie już rok temu. Poparło go ponad 800 tys. Polaków, a nad kompletowaniem list pracowało wielu wolontariuszy wiedzionych nadzieją na ocalenie niewinnych dzieci zabijanych w łonach matek. „Przyzna Pan, że ta rekordowa zbiórka podpisów to imponujący obywatelski wysiłek i ogromne zobowiązanie dla ustawodawcy…” – wskazała.

 

„Z niepokojem obserwujemy, jak zasiadający w parlamencie politycy Pańskiej partii od miesięcy nie robią nic, aby dobre prawo weszło w życie. Zdziwienie jest tym większe, że Prawo i Sprawiedliwość ma większość w Sejmie i Senacie oraz przychylnego sprawie Prezydenta, który wielokrotnie deklarował, że gdy ustawa trafi na jego biurko – podpisze ją. Śledząc debatę o aborcji w przestrzeni publicznej i rozmawiając z posłami, spotykamy się z deklaracjami, że chcieliby uchwalić zakaz aborcji, są jednak hamowani przez kierownictwo partii” – napisała Kaja Godek.

 

Przypomniała też, że kwestia prawa do życia jest sprawą fundamentalną. Jest to bowiem pierwsze prawo, bez zachowania którego inne tracą swą ważność. „Przepis pozwalający zabijać chore dzieci to bezprawie, a utrzymywanie go w mocy jest dla Rzeczypospolitej hańbą i kompromitacją” – dodała.

 

Jak wskazała, „eugeniczna selekcja i zabijanie osób ułomnych to najbardziej wyrazisty przejaw ideologii nazistowskiej, przez którą cierpiały miliony naszych rodaków. Hitlerowscy zbrodniarze dzielili ludzi na ludzi i podludzi i tym drugim odmawiali prawa do życia. Dziś to samo robią w szpitalach tzw. lekarze, subiektywnie oceniając, któremu dziecku pozwolą przeżyć ciążę, a które zakwalifikują do aborcji, a potem brutalnie zamordują. Dopuszczalność aborcji eugenicznej powoduje, że poradnie genetyczne bardziej niż miejsca, gdzie udziela się choremu pomocy, przypominają rampę w Auschwitz-Birkenau. Przez 3 lata rządów Prawa i Sprawiedliwości nie nastąpiła na tym polu żadna dobra zmiana”.

 

Kaja Godek przypomniała, że jedyną tzw. „korzyścią” z dalszego zabijania niepełnosprawnych dzieci są „oszczędności dla budżetu państwa”. „Przyszła pora, aby odpowiedzieć Polakom, którzy coraz częściej pytają o prawdomówność Prawa i Sprawiedliwości. Wszak w programie partii znajduje się wyrażona wprost deklaracja o obronie życia. Parlament zdominowany przez partię, której jest Pan prezesem, ma obecnie wszelkie narzędzia do tego, aby uchwalić zakaz zabijania dzieci – przynajmniej ten częściowy, ujęty w projekcie #ZatrzymajAborcję” – dodała.

 

Szczególnie, że procedowanie w Sejmie projektu blokują właśnie posłowie PiS. „Obecna kadencja Sejmu widziała już ustawy uchwalane w kilka lub kilkanaście godzin. Wiemy, że tylko od Pańskiej decyzji zależy obecnie los dzieci skazywanych na śmierć za niepełnosprawność” – napisała Godek. I dodała: „Choć niektórzy uważają politykę za miejsce cynicznej gry, to okazuje się, że stosunek do ochrony życia jest z jednej strony testem na moralność i wierność przedwyborczym obietnicom, a z drugiej – warunkiem sine qua non wszelkiej pomyślności. Także pomyślności politycznej”.

 

Kaja Godek przypomniała, że od chwili złożenia w Sejmie projektu obywatelskiego w polskich szpitalach zabito kolejnych tysiąc dzieci. „Czas zatrzymać rozlew krwi niewinnych. Czas na decyzję, którą może wydać tylko Pan. Czeka na nią cała Polska. Czekają na nią także ci, którzy sami nie mogą się do Pana zwrócić, ale których głosem jest milion sygnatariuszy #ZatrzymajAborcję” – dodała.

 

Źródło: zycieirodzina.pl

MA


DATA: 2018-12-01 14:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Najwyższy czas wymienić PiS na inną partię.
6 miesięcy temu / Konrad Józef Turzyński
 
Oby tylko ludzie poszli po rozum do głowy i nie głosowali na socjalistów (a więc heretyków) z PiS. Istnieje w Polsce prawica: Wolność, Ruch Narodowy, Braun. Gdyby wszyscy, którzy się dali nabrać PiS zagłosowali na prawicę, to może byłoby lepiej i normalniej.
6 miesięcy temu / Ar
 
niemal na 100 % nie zagłosuje już na PiS - chyba, że....
6 miesięcy temu / Jan
 
PISPO JEDNO ZŁO
6 miesięcy temu / Tomasz
 
trzeba sie modlic za Jarka zeby Bóg dotknał tego serca
6 miesięcy temu / erty
 
Problem godziwych płac w Polsce jest chyba obok obrony zycia jednym z najwazniejszych obecnych zagadnień. Gdyby szukając pracy było wiadomo, ze mozna liczyc na godziwe traktowanie i wynagrodzenie to mogłoby sie okazać, że Polacy nie muszą wyjeżdząc do pracy za granicę, że chętnie by wrócili, że Polacy chca pracować w kraju i nie ma potrzeby sprowadzania obcokrajowców, moze i 500+ nie byłoby potrzebne.. Ciekawe czy Kościół dostrzeże i zdobędzie sie na odwagę by zabrac głos w tej sprawie..
6 miesięcy temu / Non Latro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64517"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.