DZIŚ JEST:   29   WRZEŚNIA   2020 r.

Świętych Archaniołów
Michała, Gabriela i Rafała
 
 
 
 

Co dalej z konwencją stambulską? Pobierz nowy numer PCh24 Co Tydzień

Co dalej z konwencją stambulską? Pobierz nowy numer PCh24 Co Tydzień

W ostatnich dniach wiele mówiło się w Polsce o dokumencie znanym jako Konwencja stambulska. Oficjalnie chodzi w nim o sprawę zupełnie niekontrowersyjną – zapobieganie przemocy wobec kobiet. Diabeł jednak tkwi w szczegółach.

 

Oto bowiem okazuje się, że pod płaszczykiem działań zmierzających zasadniczo w słusznym kierunku przemyca się groźne pojęcia rodem z ideologii gender, jak chociażby płeć społeczno-kulturowa, zaś za winną przemocy wskazuje m.in. religię. Jednocześnie Konwencja stambulska nie wprowadza żadnych konkretnych rozwiązań dotyczących ochrony ofiar przemocy – wszak to „zadanie” Kodeksów karnych, a nie umów międzynarodowych.

 

Wobec tego wydaje się, że pięcioletnie rządy Zjednoczonej Prawicy to wystarczający okres, by władza przedstawiająca się jako konserwatywna i katolicka zdążyła wypowiedzieć ów dokument. Tak się jednak dotąd nie stało, ten czas został zmarnowany, a ostatnia debata publiczna w tej sprawie, jaka przetoczyła się przez Polskę, doprowadziła jedynie do przeniesienia ciężaru decyzji w władz politycznych na Trybunał Konstytucyjny.

 

W związku z tym istnieją obawy, że sprawa zostanie „zamrożona”, tak jak to miało miejsce z tzw. aborcyjną przesłanką eugeniczną, a Trybunał będzie kwestię badał, badał, badał i… badał. Módlmy się więc za polityków, by nie brakło im odwagi do stanowczego opowiedzenia się przeciwko ideologii gender!

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.


DATA: 2020-08-10 08:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.