DZIŚ JEST:   23   SIERPNIA   2019 r.

Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
 
 
 
 

Co czwarty mieszkaniec Hiszpanii zainteresowany jest astrologią i wróżbami

Co czwarty mieszkaniec Hiszpanii zainteresowany jest astrologią i wróżbami
Karty Tarota. Zdjęcie ilustracyjne. I, Sailko [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) lub CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons
#MAGIA    #OKULTYZM    #TAROT    #WRÓŻBY    #KARTY    #ZNIEWOLENIE    #ZNIEWOLENIE DEMONICZNE    #SZATAN    #SATANIZM    #HISZPANIA    #OPĘTANIE    #SEKTY

W Hiszpanii ponad 400 tysięcy osób należy lub jest związane z sektami, czy też z grupami promującymi tak zwaną nową duchowość. Jednak bardziej niż przynależność do „klasycznych sekt” niepokój ekspertów budzi fakt, że nawet 25 procent społeczeństwa „jest podatna lub zainteresowana” takimi tematami jak astrologia, ezoteryzm, wróżby czy terapie alternatywne.

 

Ta liczba jest niepokojąca. Nie oznacza to, że wszystkie te osoby należą do sekt albo że biorą udział w ich działalności. Są jednak celem ich działań – mówi ks. Luis Santamaría z Iberoamerykańskiej Sieci Badań nad Sektami (Red Iberoamericana de Estudio de las Sectas – RIES).

 

Liczba zainteresowanych nowymi „duchowościami” czy „terapiami” jest bardzo duża przy „spadku klasycznej przynależności do sekt”. Ryzyko, że te terapie skończą się wejściem do sekty i uzależnieniem jest bardzo wysokie. Zwykle proponują „coś pozytywnego i dobrego” jak zdrowie, medytację i ekologię, ale jest to „przynęta dla społeczeństwa szukającego duchowości”.

Człowiek „zawsze miał potrzeby afektywne, duchowe, szuka sensu życia, jak stawić czoła rzeczywistości i problemom życiowym”. Jednak dzisiaj nie znajduje odpowiedzi w rodzinie, religii czy instytucjach. Ks. Santamaría podkreśla, że mamy tutaj do czynienia z osobami ze wszystkich grup społecznych, są to politycy czy biznesmeni, którzy są stałymi klientami wróżek. Najwięcej jest jednak kobiet w wieku około 40 lat.

Co robić w takiej sytuacji? „Być blisko takiej osoby i możliwej ofiary, aby czuła, że jej rodzina i przyjaciele” wspierają ją, a także „pomóc jej myśleć samodzielnie”. – Bezpośrednia konfrontacja zwykle przynosi odwrotny efekt – mówi ks. Santamaría.

 

 

Źródło: KAI/RV

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2018-04-03 22:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak zatem traktować panteistów? Osoby te dostrzegają Boga wszędzie, nie tylko w świątyni. Są wśród nich osoby, które kontakt z Bogiem w Naturze przedkładają nad ten sakralny. Czy nie jest to dobre antidotum na sekty, wolnomularstwo, new-edge, scientologię czy nasermatyzm?
ponad 1 rok temu / Widzący z Lublina
 
"Bezpośrednia konfrontacja zwykle przynosi odwrotny efekt" - wreszcie ktoś to powiedział. Prawda musi iść w parze z Miłością (i odwrotnie), bowiem o ile Miłość bez prawdy wyjaławia, o tyle Prawda bez Miłości może zabić. W obu przypadkach na końcu jest śmierć duchowa.
ponad 1 rok temu / bvr
 
"Gdy człowiek przestaje wierzyć w Boga, uwierzy w cokolwiek." - bodaj Chesterton to rzekł. Gdy jeszcze powtórzymy za papieżem Franciszkiem że "Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła.", wtedy mamy kompletny obraz mapy duchowej tzw. zachodniego świata. Inwazja islamskich migrantów to dopust boży na cywilizację chrześcijańską, która wyrzekła się Prawdy.
ponad 1 rok temu / bvr
 
Szatanskie.
ponad 1 rok temu / Wierna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.