DZIŚ JEST:   01   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Doktora Kościoła
Św. Remigiusza, biskupa
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 76  >   TEMAT NUMERU: BISKUP PŁAKAŁ, GDY KONSEKROWAŁ

Co buduje dziś Watykan?


Świątynie wznoszone z inicjatywy i z pomocą Stolicy Apostolskiej powinny stanowić dla całego Kościoła wzór do naśladowania. Niestety, dwa duże projekty Watykanu, zamiast budzić w sercach katolików radość i podziw, wywołują raczej poważne obawy.

 

Na początku lutego 2019 roku papież Franciszek gościł w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie spotkał się z wielkim imamem egipskiego Uniwersytetu Al-Ahzar, Ahmadem at-Tayeebem. Owocem tego spotkania, oprócz podpisania deklaracji znanej jako Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia, zawierającej niezwykle kontrowersyjne zapisy, które w ocenie konserwatywnych biskupów i teologów mogą stać w sprzeczności z nauczaniem Magisterium, było też powołanie przez papieża Wyższego Komitetu Ludzkiego Braterstwa.

 

Sztandarowym projektem tegoż komitetu jest budowa tak zwanego Domu Rodziny Abrahamowej wedle projektu tanzańsko-brytyjskiego architekta, Davida Adjaye. W roku 2022 na wyspie Saadiyat w Abu Zabi mają zostać otwarte trzy świątynie: kościół katolicki, synagoga i meczet. Wszystkie będą do siebie bardzo podobne: prostokątne bryły tej samej barwy i wielkości, różniące się z zewnątrz szczegółami elewacji, a wewnątrz – wszystkie podobnie puste. Łączyć je będzie wspólny ogród i dodatkowy budynek mający stanowić miejsce spotkań.

 

Gdy w kościele celebrowana będzie Najświętsza Ofiara, tuż obok muzułmanie będą się modlić wersetami Koranu – księgi przepełnionej czystą nienawiścią do chrześcijan. A to wszystko w stolicy państwa, którego prawo za przejście muzułmanina na katolicyzm przewiduje karę śmierci.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 

 

W Ministerstwie Zdrowia trwają intensywne analizy dotyczące Wszystkich Świętych i ogłoszenia ewentualnych obostrzeń w związku z tak zwaną pandemią koronawirusa. – W tej chwili nie ma żadnych decyzji, jeśli chodzi o Wszystkich Świętych. Być może trzeba będzie ograniczyć przemieszczanie się – poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

 
 

9 głosów „za”, 9 przeciw i jeden głos wstrzymujący się – taki był wynik głosowania w Radzie Miasta w Świdniku w sprawie uchylenia uchwały o strefie wolnej od ideologii LGBT. W tej sytuacji o wyniku głosowania zadecydował fakt wstrzymania się od głosu radnej Krzysztofy Kamińskiej z Koalicji Obywatelskiej. Kamińska, która z zawodu jest lekarką, tłumaczy, że zagłosowała w ten sposób przez pomyłkę, ponieważ akurat miała ważny telefon służbowy.

 

1 października br. Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi rozpoczęło akcję informacyjną „STOP Komunii Świętej na rękę!”, adresowaną do wiernych Kościoła katolickiego, ukazującą zaniepokojenie świeckich środowisk katolickich praktyką udzielania Wiernym Kościoła katolickiego Komunii Świętej na rękę.

 

Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Katarina Barley złożyła propozycję „finansowego zagłodzenia państw, takich jak Polska i Węgry” poprzez zmniejszenie dostępu do funduszy unijnych. W ten sposób polityk uzasadniała w rozmowie z „Deutschland Funk” konieczność „obrony praworządności”, która jej zdaniem jest „nieustannie łamana przez Warszawę i Budapeszt”.

 

Niezależnie od naszego postrzegania problematyki dotyczącej SARS-CoV-2 wszyscy musimy uczciwie przyznać, że koronawirus rodem z chińskiego Wuhan poważnie przeobraził świat, w jakim żyjemy. O globalnych zmianach wywołanych zarazą traktować będzie najnowszy film w reżyserii Piotra Relicha pt. „Nowa (nie)normalność”. Na program „Jaka jest prawda?” i rozmowę z autorem dokumentu zaprasza Marcin Austyn.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.