DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 76  >   TEMAT NUMERU: BISKUP PŁAKAŁ, GDY KONSEKROWAŁ

Co buduje dziś Watykan?


Świątynie wznoszone z inicjatywy i z pomocą Stolicy Apostolskiej powinny stanowić dla całego Kościoła wzór do naśladowania. Niestety, dwa duże projekty Watykanu, zamiast budzić w sercach katolików radość i podziw, wywołują raczej poważne obawy.

 

Na początku lutego 2019 roku papież Franciszek gościł w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie spotkał się z wielkim imamem egipskiego Uniwersytetu Al-Ahzar, Ahmadem at-Tayeebem. Owocem tego spotkania, oprócz podpisania deklaracji znanej jako Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia, zawierającej niezwykle kontrowersyjne zapisy, które w ocenie konserwatywnych biskupów i teologów mogą stać w sprzeczności z nauczaniem Magisterium, było też powołanie przez papieża Wyższego Komitetu Ludzkiego Braterstwa.

 

Sztandarowym projektem tegoż komitetu jest budowa tak zwanego Domu Rodziny Abrahamowej wedle projektu tanzańsko-brytyjskiego architekta, Davida Adjaye. W roku 2022 na wyspie Saadiyat w Abu Zabi mają zostać otwarte trzy świątynie: kościół katolicki, synagoga i meczet. Wszystkie będą do siebie bardzo podobne: prostokątne bryły tej samej barwy i wielkości, różniące się z zewnątrz szczegółami elewacji, a wewnątrz – wszystkie podobnie puste. Łączyć je będzie wspólny ogród i dodatkowy budynek mający stanowić miejsce spotkań.

 

Gdy w kościele celebrowana będzie Najświętsza Ofiara, tuż obok muzułmanie będą się modlić wersetami Koranu – księgi przepełnionej czystą nienawiścią do chrześcijan. A to wszystko w stolicy państwa, którego prawo za przejście muzułmanina na katolicyzm przewiduje karę śmierci.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 

 

W poniedziałek Stany Zjednoczone i Polska zawarły porozumienie w sprawie energii jądrowej. Warszawa ma zakupić od firm amerykańskich technologię jądrową wartą 18 mld dol. – poinformował amerykański Departament Energii. Jednocześnie były ambasador USA w Niemczech, wspierający kampanię Donalda Trumpa, przypomniał o korzyściach wynikających dla Polaków z polityki wizowej.

 

 
 

„Aborcja eugeniczna pozwala zabić nienarodzone dziecko na podstawie jedynie podejrzenia wystąpienia ciężkiej choroby. Powszechnie usuwane są ciąże, w których stwierdza się np. zespół Downa – chorobę, z którą żyją miliony osób. Pracują, są aktorami, sportowcami… Czują i kochają. Dlatego Rzecznik Praw Dziecka, stojąc na straży podstawowego prawa człowieka do życia, popiera poselski wniosek o uznanie aborcji eugenicznej za niezgodną z Konstytucją” zaznacza w komunikacie Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

 

Kary za brak lub nieprawidłowe założenie maski będą dwukrotnie wyższe. Prawo ich nakładania przysługiwać będzie nie tylko policji, ale także straży miejskiej i straży ochrony kolei.  

 

 

Nie ma zgody na dominację na uczelniach poglądów lewicowo-liberalnych zwłaszcza tych radykalnych w treści, wręcz totalitarnych, które opanowały w szczególności szkoły wyższe, ale przenikają również do szkolnictwa średniego i podstawowego – powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” nowy minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek.

 

Po sukcesie Marszu dla Życia i Rodziny Centrum Życia i Rodziny nie zwalnia tempa. Już niebawem - bo 22 X 2020 - organizuje konferencję "Utopia tęczowej rewolucji", a już teraz udostępnia niezwykłą publikację „W obronie życia. Kompendium niezbędnej wiedzy” - zestaw rzeczowych argumentów za ochroną życia - dostępnych dla każdego na: https://kompendiumprolife.pl/ Łukasz Karpiel zaprasza na rozmowę z Pawłem Ozdobą, prezesem CŻiR.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.