DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 42  >   WOJNA CYWILIZACJI

Cnota nietolerancji

Cnota nietolerancji

W kwestii tolerancji panuje wielkie zamieszanie. Każdy o niej mówi, ale niewielu wie, czym dokładnie ona jest. Na czym zatem polega tolerancja?

 

Wyobraźmy sobie człowieka, który ma dwóch synów – jednego obdarzonego zdrowymi zasadami oraz silną wolą i drugiego kierującego się chwiejnymi zasadami oraz niezdecydowaną wolą. Pewnego dnia przez miasteczko, w którym mieszka owa rodzina, przejeżdża profesor mający poprowadzić wakacyjny kurs, który chłopcom przyniesie nadzwyczajne korzyści. Ojciec pragnie, aby obaj synowie wzięli udział w kursie, ale zdaje sobie sprawę, iż będzie to oznaczało pozbawienie ich wycieczek, które obydwaj bardzo lubią. Zważywszy więc wszystkie „za” i „przeciw”, decyduje jednak, że lepiej dla jego synów będzie wyrzec się rozrywek – choćby najbardziej słusznych – niż przegapić rzadką sposobność doskonalenia intelektualnego.

 

Młodzieńcy reagują na ojcowską decyzję dwojako: jeden, w pierwszej chwili niechętny pomysłowi, spełnia w końcu życzenie ojca, drugi natomiast narzeka i błaga ojca, by zmienił zdanie, okazując przy tym tak wielki gniew, że ojciec wręcz obawia się gwałtownej reakcji buntownika. Utrzymuje zatem w mocy swą decyzję w odniesieniu do dobrego syna, a jednocześnie – biorąc pod uwagę trudności, jakie sprawi jego niewydarzony syn w ciągu nauki, jak również przewidując liczne sposobności do codziennych kłótni – aby zagwarantować nienaruszalność niezmiennych zasad moralnych w dalszej perspektywie – postanawia, że lepiej będzie nie nalegać...

 

Zobacz także:

 

Rewolucja i kontrrewolucja

 

Rewolucja i kontrrewolucja

 

Krzyżowiec XX wieku

 

Krzyżowiec XX wieku

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

Nie wszystkie gwiazdy popierają bojkot stanu Georgia ogłoszony przez licznych przedstawicieli Hollywood. Słynny aktor i reżyser Clint Eastwood zapowiedział, że i tak nakręci w tym stanie swoją produkcję.

 
 

W czasie gdy przez Francję przechodzą upały, a telewizje prześcigają się w ostrzeżeniach o konieczności nawadniania organizmu, by nie ryzykować odwodnienia, sąd rozprawia nad tym czy można pozwolić na śmierć z głodu i pragnienia Vincenta Lamberta.

 

Ponad 4,6 mln złotych – taką sumę może w roku 2020 przeznaczyć Warszawski Ratusz na projekt „dobrowolnych warsztatów dotyczących tzw. edukacji seksualnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych”. Projekt ten w części założeń pokrywa się z założeniami deklaracji LGBT+.

 

Dzięki zaangażowaniu strony polskiej, Rada Unii Europejskiej przyjęła rozporządzenie chroniące dzieci, które – niestety – są odbierane rodzicom. Teraz nie będą one mogły trafić do rodziny zastępczej odrębnej kulturowo. Bywało bowiem, że chrześcijańskie dzieci trafiały pod pieczę muzułmanów.

 

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przesłuchała we wtorek Denisa Lisowa – Rosjanina, który wraz z córkami uciekł ze Szwecji do Polski, gdzie wystąpił o azyl. Śledczy zadecydowali, że nie wystąpią o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu, czego domagają się Szwedzi.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.