DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

CNN powtarza fake-newsy o „strefach wolnych of LGBT”. Ambasada RP w USA reaguje

CNN powtarza fake-newsy o „strefach wolnych of LGBT”. Ambasada RP w USA reaguje
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay.com
#HOMOPROPAGANDA    #LGBT+    #AMBASADA RP    #CNN    #USA

Ambasada RP w Stanach Zjednoczonych wystosowało pismo w sprawie skandalicznego reportażu stacji CNN powielającego kłamstwa na temat słynnych „stref wolnych od LGBT” i rzekomych prześladowań jakich doświadczają członkowie tej subkultury. Polscy dyplomaci wyjaśniają, na czym polega fałszerstwo tęczowych aktywistów oraz czym w istocie są deklaracje przyjęte przez część samorządów.

 

„Zaprezentowane uchwały są niewiążącymi deklaracjami przyjętymi przez mniejszość samorządów w Polsce. Są to deklaracje reprezentujące poglądy lokalnych samorządowców z naciskiem na kwestie moralne i mogą być odczytywane zarówno jako część szerszej dyskusji na temat płci i seksualności, oraz jako wyrażenie wolności wypowiedzi – do której, na podstawie polskiej Konstytucji mają prawo wszyscy obywatele, jednocześnie nie podważając praw i wolności innych” – tłumaczy Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w piśmie opublikowanym na Twitterze.

 

„W kwestii umieszczenia plakietek z napisem strefy wolne od LGBT w części miejscowości, samorządy Polskie stanowczo potępiają te akty. Napisy, z umieszczonymi napisami strefa wolna od LGBT, które można było zobaczyć na tablicach drogowych w miejscowościach, które przyjęły owe deklaracje, były tak naprawdę zainstalowane przez aktywistę LGBT jako forma happeningu. Te znaki jednak wprowadzają w błąd zewnętrznych obserwatorów przekonując, że są one dziełem lokalnych samorządów” – dodają dyplomaci.

 

Jednocześnie Ambasada RP w USA zaznacza, że wszystkie osoby w Polsce, w tym członkowie społeczności LGBT, mają prawo do pełnej ochrony przed nienawiścią, przemocą i dyskryminacją. „Ustawodawstwo RP gwarantuje równość i godność osobom LGBT we wszystkich obszarach życia, (co) jest zgodne z międzynarodowymi standardami ochrony praw człowieka” – przekonują.

 

CNN jakiś czas temu opublikowało skandaliczny dokument pod tytułem „Nie przynależysz tutaj. W polskich »strefach wolnych od LGBT« samo istnienie to już akt buntu”. W swoim materiale dziennikarze przeprowadzają wywiady z członkami subkultury LGBT – w tym z Bartem Staszewskim, autorem happeningu z tabliczkami – oraz przekonują, że „homofobiczna retoryka jest głoszona przez państwo i w kościołach, a wrogość na ulicach aż kipi”.

 

Rzekomą nienawiść do osób LGBT CNN wiąże z Polskim katolicyzmem oraz silnym poczuciem narodowej wspólnoty. „Niektóre ze szczególnie konserwatywnych, wiejskich regionów na południowym-wschodzie nigdy nie przyjęły osób LGBT” – przekonują autorzy reportażu. Sam Staszewski w wywiadzie zaznacza, że w Polsce trwa „polowanie na czarownice”.

 

„Jesteśmy obywatelami drugiej kategorii. To się nigdy wcześniej nie zdarzyło” – dodał. „Jesteśmy wrogiem publicznym. Wszyscy są przeciwko nam” – przekonywał aktywista.

 

Źródło: tvp.info / Twitter.com

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-10-20 09:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Napewno zostanę skrytykowany ale ja popieram związki partnerskie z takimi samymi prawami i obowiązkami jak małżeństwo. Jako że ani ja ani nikt z was nie ma wpływu na to kto kogo kocha to uważam że Państwo nie powinno utrudniać im życia. A co do dzieci to wszelkie badania przeprowadzone przez szanowane uczelnie, nl La Sapienza w Rzymie i towarzystwa psychiatryczne np Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne nie zauważyły istotnych różnic w rozwoju dzieci wychowywanych przez pary hetero, gejów i lesbijek. Wiadomo badania badaniami a życie życiem, ale ja mieszkam z rodziną od lat w Szwecji i mamy sąsiadów parę gejów wychowujących wspólnie adoptowaną córeczkę, widać że ją kochają i o nią dbają, nie zauważyłem żeby przez to jakich ma opiekunów była jakaś opóźniona albo miała trudności w nawiązywaniu relacji z innymi dziećmi. Są sympatycznymi i pomocnymi sąsiadami więc nie mam powodu by uznawać ich za gorszych
1 miesiąc temu / Eric
 
KŁAMSTWO - narzędzie szatana. Widać,że cholera go bierze na Polskę. Jeśli będziemy z Jezusem i Maryją to nic nam nie grozi. ... Jeżeli!
1 miesiąc temu / POLAK
 
Nie widzę nic złego w strefach wolnych od LGBT a jeśli inni widzą mam to w nosie, i nie zamierzam się z tego tłumaczyć.
1 miesiąc temu / M.
 
Inicjatywa samorządów wydaje się jak najbardziej chlubna. Natomiast ta akcja z tabliczkami ma wydźwięk fatalny żeby temu przeszkodzić. Że oni nie mają prawa takich praw ustanawiac tylko nasze. Może oni rzeczywiście są słabi i mało liczni. W większości tych miejsc pewnie wogole ich nie ma ale ruchy lgbt mają na celu rządzić tą większością choćby tylko w Warszawie dlatego nie mogą oni stanowić swoich praw.
1 miesiąc temu / s
 
a wystarczyło wykupić reklamę o treści,, W Polsce od 1932 roku homoseksualizm nie jest przestępstwem, a u was?,,
1 miesiąc temu / szpulas11
 
Nienarodzone dzieci to mają dobrze, bo nie żyją na tym chorym świecie. Za to pewnie dzieci które były odmienne, wyśmiewane, nieakceptowane przez rodziców i popełniły samobójstwo albo są po próbie mają źle, i będzie gorzej bo jak @Dawid powiedział, jakoś teraz lubią się ludzie wyżywać na najsłabszych bo nie są tak jak oni
1 miesiąc temu / @123
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.