DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

CNN o „polskich obozach” dwa dni przed rocznicą wyzwolenia Auschwitz

CNN o „polskich obozach” dwa dni przed rocznicą wyzwolenia Auschwitz

We wtorek będą miały miejsce obchody 70. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Tymczasem stacja telewizyjna CNN zamieściła na swojej internetowej stronie tekst, w którym pojawia się skandaliczne określenie „Polish camps”, czyli „polskie obozy”.

 

W tekście „Auschwitz's forbidden art”, dotyczącym sztuki, którą tworzyli więźniowie KL Auschwitz-Birkenau, pada określenie „polskie obozy”. Pojawia się ono w kontekście historii Franciszka Jaźwieckiego, polskiego malarza, grafika i rysownika, a także więźnia Auschwitz, który wykonywał portrety współwięźniów. Tekst został opublikowany w sobotę, 24 stycznia, na trzy dni przed obchodami wyzwolenia obozu.

 

To już kolejny taki przypadek, kiedy przy okazji rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady zachodnie media piszą o „polskich obozach” – podobnie było w ubiegłym roku. 27 stycznia cały świat organizuje uroczystości związane z rocznicą wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz – także w Niemczech jest to data obchodzona szczególnie doniośle, bowiem od 1996 roku jest to „Dzień Pamięci Ofiar Narodowego Socjalizmu”.

 

Źródło: niezalezna.pl

KRaj


DATA: 2015-01-25 12:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No coz zdarza sie czesto, ze dziennikarze czy przecietni ludzie nie znajaa w kraju wujka Sama historii. Juz lepiej historie znaha zlonierze, veterani wojen oni te histroie tworzyli. CNN najlepiej wpier niech sie zapyta weteranow wojen a i z II giej Wojny Swiatowej. Zaszczyt w wyzwoleniu niemieckiego obozu smierci na terenie okupowanej Polski przypadl zolnierzom bylego ZSRR a wiec byli to zolnierze roznych grup tenicznych jal Polacy, Ukraincy, Rosjnaie i zolnierze innych Republik wowczas Krajow Rad. Tak wiec jak jeszcze veterenai wojny wiedza doskonale kto sprawowal nadzor na Auschwitz- Birkenau. Natomiast jak CC nie wie ktow wyzwalal niemiecki za czasow Rzadow Hitlerowco w Dachau. No i co wowczas napisza jaki to byl oboz? Zolnierz czy to ze strony USA czy bylego ZSRR odali zyczie aby kraje byly wolne od mordercow i ciemiezycieli narodow.NIestety ale historii nie da sie wymazac. Tak bylo.
ponad 5 lat temu / DIme
 
Lewacy-PeOlacy uwielbiają takie określenia: polski obóz koncentracyjny, polski film Ida, polska premierzyca Kopacz, itp.
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
Zamieścili już sprostowanie.
ponad 5 lat temu / Rafał
 
Text na stronie CNN został juz zmieniony: More than 100 of Jaźwiecki\'s portraits are housed in the Auschwitz-Birkenau museum, a memorial and museum at the site of the Nazi concentration camps in German-occupied Poland. The gallery has more than 2,000 pieces of art created inside various Nazi camps or after the war.
ponad 5 lat temu / Andrzej
 
Wybielając niemieckich nazistów,plują na swoich rodaków,którzy polegli w walce z faszyzmem.
ponad 5 lat temu / cnnłże
 
Widać że amerykańscy masoni mają problem, bo to nie przypadek, to jest celowe działanie ! Coś im się tam dzieje ze względu na Polskę, że takie ataki przypuścili ! Może trochę się w Polsce coś zmieniło pod względem duchowym, że nas chcą atakować moedem niemieckim !
ponad 5 lat temu / Czesław
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.