DZIŚ JEST:   15   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP Bolesnej
XXIV Niedziela zwykła
Św. Katarzyny Genueńskiej
Św. Emila z Kordoby
 
 
 
 

Cierpienie karpi - źle, śmierć dzieci - dobrze? Maja Ostaszewska tym razem przeciw zabijaniu ryb

Cierpienie karpi - źle, śmierć dzieci - dobrze? Maja Ostaszewska tym razem przeciw zabijaniu ryb
Maja Ostaszewska. By Ja Fryta from Strzegom (Maja Ostaszewska Uploaded by Dudek1337) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Zaangażowana w proaborcyjny Czarny Protest aktorka Maja Ostaszewska ma w sobie wiele empatii i współczucia, gdy chodzi o los... karpi. Takiej troski zabrakło jej jesienią tego roku, gdy w Sejmie ważyła się przyszłość bezbronnych, nienarodzonych ludzi. Absurdalne, wewnętrznie sprzeczne i zawsze lewackie przekonania polskiej buddystki zdają się nie mieć końca.

 

Na facebookowym profilu Mai Ostaszewskiej możemy dostrzec wiele zaangażowania w sprawy niezwiązane z filmem czy teatrem. Jesienią roku 2016 aktorka aktywnie popierała proaborcyjne fanatyczki feministyczne protestujące przeciwko inicjatywie obywatelskiej „Stop Aborcji”, która miała na celu przerwanie trwającej w Polsce rzezi. Wtedy też Ostaszewska utyskiwała na brak „rzetelnej edukacji seksualnej” oraz „dostępu do antykoncepcji”. „Nie składamy parasolek!” - grzmiała.

 

Aktorka publikuje na FB również treści związane z bieżącą polityką i wypowiada się w sporach zawsze po stronie antyrządowej. Protestowała m.in. przeciwko wypowiedzeniu przez rząd genderowej konwencji antyprzemocowej oraz zapraszała na świętowanie 11 listopada razem z Komitetem Obrony Demokracji. Sprzeciwiała się zwierzętom w cyrkach.

 

Tym razem buddystka i wegetarianka postanowiła wypowiedzieć się w sprawie potraw spożywanych w Wigilię i Boże Narodzenie przez katolików. Co ciekawe, chociaż jeszcze kilkanaście tygodni temu popierała Czarny Protest dowodząc, że los niewinnych i bezbronnych ludzi jest jej obojętny, to teraz, przed świętami Bożego Narodzenia, pisze o odczuwaniu bólu, strachu i stresu. Nie przez ludzi, a przez zwierzęta.

 

„Swięta juz za chwilę.Prosze nie kupujcie żywych karpi. Karpie podobnie jak ssaki i ryby odczuwają ból, strach i stres. Bez wody duszą się. Gdyby miały głos, ich krzyk nie dałby nam przejść obok nich obojętnie. Jeśli przez cały rok kupujecie Państwo ryby w płatach i uznajecie je za świeże to prosze zróbcie tak samo w przypadku karpia” - czytamy na profilu Ostaszewskiej (pisownia oryginalna).


 

Aktorce warto przypomnieć, że nienarodzeni ludzie, których losem nie przejmowała się w trakcie jesiennych czarcich marszów, również są przez naukę zaliczani do grupy ssaków i - zgodnie z jej słowami - „odczuwają ból, strach i stres”. Zaś w obliczu wspomnianego przez Ostaszewską karpiego krzyku, który miałby nie dać nam przejść obojętnie, warto przypomnieć film „Niemy krzyk”. Nie o rybach, a o niewinnych i bezbronnych ludziach mordowanych przez aborterów.

 


Źródło: FB

MWł
   


DATA: 2016-12-23 12:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

(Dz.10,9-16)9 Następnego dnia, gdy oni byli w drodze i zbliżali się do miasta, wszedł Piotr na dach, aby się pomodlić. Była mniej więcej szósta godzina. 10 Odczuwał głód i chciał coś zjeść. Kiedy przygotowywano mu posiłek, wpadł w zachwycenie. 11 Widzi niebo otwarte i jakiś spuszczający się przedmiot, podobny do wielkiego płótna czterema końcami opadającego ku ziemi. 12 Były w nim wszelkie zwierzęta czworonożne, płazy naziemne i ptaki powietrzne. 13 "Zabijaj, Piotrze i jedz!" - odezwał się do niego głos. 14 "O nie, Panie! Bo nigdy nie jadłem nic skażonego i nieczystego" - odpowiedział Piotr. 15 A głos znowu po raz drugi do niego: "Nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił". 16 Powtórzyło się to trzy razy i natychmiast wzięto ten przedmiot do nieba. " To a propos wiary katolickiej, a z rodziny jest dobrej, ma wspaniałego ojca, uczył mnie umuzykalnien ia, wprawdzie wtedy odwoływał się do filozofii zen, może tu jest przyczyna błądzenia córki.
ponad 2 lata temu / aktorka
 
dziecko do 3 trymestru ciąży nie odczuwa bólu, tak mówi cały świat nauki. Czasem aborcja na takim dziecku jest mniejszym złem, warto pomyslec, czy najwazniejsze jest zycie samo w sobie czy ulżenie komus w cierpieniu- w tym przypadku temu dziecku gdyby sie dalej rozwinelo czy tez matki.
ponad 2 lata temu / lar
 
Pani Maju, i tak Pani nie czyta tych komentarzy, bo boi się Pani dyskomfortu, jednak zaryzykuję, Nie była Pani w skórze tego dziecka, które umiera, bo żyć nie może z powodu wad, niedługo po urodzeniu, ale skoro uważa Pani, że karpie coś czują, to prawda, coś czują, to te chore dzieci też czują, że umierają w bliskości kochającej lub przynajmniej godnej tego słowa matki, czy Pani wyobraźnia nie umie tu zadziałać, gdy się cierpi przy kochanej osobie odczuwa się wdzięczność, że ta osoba współcierpi. Dziecko to przechodzi do nieba, w które ja wierzę, wiedząc, że jest kochane do końca i jego dusza nieśmiertelna nie cierpi już tak bardzo, jak wtedy, gdy widzi i czuje metal zbrodniczych narzędzi w najbezpieczniejszym potencjalnie miejscu na ziemi - w brzuszku mamy, który zna i kocha... Niech się Pani wreszcie ocknie z tego ateizmu i fałszywych religii.
ponad 2 lata temu / aktorka
 
moze jako buddyjka zacznie sie faszerowac ryzem ale z otrebami, zeby nie oslepla i moze pojedzie do Indii karmic glodujacych dla ktorych lozko to ulica a posciel kartony czy gazety.
ponad 2 lata temu / janek86
 
@Robert: katolicy nie uważają jedzenia za "grzech pierworodny", gdyż cała Ziemia, w tym rośliny i zwierzęta, zostały stworzone jako podporządkowane człowiekowi. Czyli, z punktu widzenia etyki katolickiej, porównanie gatunkowe człowiek-zwierzę jest nieadekwatne do porównania narodowego człowiek-człowiek. Natomiast, co do Pana etyki. Proszę wpisać w wyszukiwarkę "cierpienie roślin", a przekona się Pan że różnica między "cierpieniem zabijanych karpi" a "cierpieniem zabijanych roślin" nie jest aż tak znacząca jak się Panu wydaje. Dlatego tym argumentem nie da się logicznie usprawiedliwić pozbawiania życia roślin, a jednocześnie uznać za naganne pozbawianie życia karpi. Czyli wegetarianizm jest systemem etycznym albo opartym na hipokryzji, albo na braku wiedzy. Jeśli odrzuca Pan etykę katolicką, nie chce umrzeć z głodu i nie chce Pan wyznawać systemu nielogicznego, proponuję przejście na frutarianizm - spożywanie tylko części roślin których brak nie uśmierca rośliny.
ponad 2 lata temu / r
 
@r: Jeżeli obrona swojego gatunku uzasadnia zabijanie istot innego gatunku to idźmy dalej i pochwalmy obronę swojego narodu przez eliminację osobników z innego narodu.
ponad 2 lata temu / Robert
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.